«Хвороби» всіх Вазівських стартерів та перевірені методи боротьби з ними

Неприємна ситуація, коли терміново треба їхати, а ви не можете завести свій автомобіль. Причиною може бути поломка якогось вузла або деталі. У статті розглядаються ситуації, пов'язані зі стартером, коли не заводиться ВАЗ, стартер не крутить та інші. Дається інструкція по діагностиці, зняття і ремонту пускового пристрою вазівських автомобілів.

Найпоширеніші проблеми зі стартером та їх причини

Стартер на класичних моделях Вазів має схожу конструкцію, тому несправності та причини їх викликали, аналогічні для всіх моделей класики.

Конструкция пускового узла
Конструкція пускового вузла

У таблиці перераховані основні несправності стартера, що викликали їх причини.

Несправність Причина
Під час запуску не спрацьовує якір і втягуюче реле. Розряджений акумулятор, окислення клем на АКБ, погані контакти, обрив, замикання між витками в обмотках реле, обрив електромережі.
При роботі пристрою чутні сторонні шуми. Несправні втулки підшипника, вийшли з ладу шийки валу якоря, погано закріплений корпус, зламана кришка, неправильна установка – перекіс, зламані зуби шестірень.
Не крутить стартер ВАЗ або погано працює. Поганий контакт на з'єднаннях втягивающего, зношені щітки, підгорілу колектор.
При запуску реле спрацьовує, але якір ледве крутиться або не обертається зовсім. Недостатній заряд акумулятора, окислення на його полюсах, зношені або залипшие щітки, підгорілу колектор, пробої в обмотках, ослаблена затягування або окислилися наконечники, несправність щіткового вузла.
Тягове реле клацає і відключається. Недостатньо заряджений акумулятор, поганий контакт із-за окислення, замикання або обрив в обмотці.
Якір обертається, колінвал не крутиться. Пробуксовування муфти, зламаний її важіль або вискакує вісь важеля, зламана буферна пружина.

Особливості діагностики механізму

Щоб автозапуск своїми руками на ВАЗ проходив без неприємних сюрпризів, потрібно стежити, в якому стані знаходяться деталі стартера. Діагностика пристрою складається з перевірки з допомогою приладів і візуального огляду комплектуючих (автор відео — Михайло Майоров).

Для діагностування стартер потрібно демонтувати, очистити від забруднень, і розібрати до найдрібніших деталей. Всі комплектуючі необхідно очистити і висушити. При візуальному огляді можна виявити обрив обмоток, порушення ізоляції, знос, механічні дефекти у вигляді подряпин, задирів.

Диагностика пускового устройства
Діагностика пускового пристрою

Дрібні дефекти поверхні усуваються за допомогою дрібнозернистої шкурки або шляхом шліфування. Якщо порушена межвитковая ізоляція, зношені підшипники або щітки стартера ВАЗ, вони підлягають заміні. Окислилися контакти необхідно зачистити.

Для діагностування обмоток статора та якоря, слід зняти задню кришку пускача і від'єднати щіткотримач. Мультиметром, виставленим на опір, перевіряється, чи є замикання обмоток на корпус. Якщо його немає, прилад буде показувати значення 10 кОм.

Обрив обмотки також перевіряється тестером. Для цього клеми приладу слід підключити до висновків обмотки. Якщо опір на тестері прагне до нескінченності, це може розцінюватися як обрив обмотки. Щоб перевірити обмотки якоря, потрібно приєднати один провід від тестера до корпусу, а другий по черзі до контактних пластин. Якщо замикання немає, на приладі має висвітлюватися опір не менше 10 кОм.

Проверка узла мультиметром
Перевірка вузла мультиметром

Інструкція по зняттю і ремонту стартера своїми руками

Перед тим, як перевірити стартер ВАЗ, його необхідно зняти з машини. Це краще робити на оглядовій ямі або підняти машину домкратом, так як зручніше відкручувати нижнє кріплення агрегату.

інструментів потрібно приготувати:

 • набір ключів;
 • торцевих головок:
 • вороток.

Щоб зняти стартер, необхідно виконати послідовність дій:

 1. Спочатку слід зняти АКБ, легше буде дістатися до потрібного механізму.
 2. Далі з оглядової ями від'єднати від тягового реле шпильки контактів, а також проводи від генератора і пускача.
 3. Потім знімається захист двигуна шляхом викручування кріпильних гайок.
 4. Послаблюються хомути та кріпильні гайки, знімається воздухосборник.
 5. Далі демонтується теплоізоляційний щиток.
 6. Спустившись в оглядову яму, викручуємо нижній болт кріплення пускового пристрою.
 7. Від'єднуємо роз'єм проводів.
 8. Далі слід викрутити два верхніх болта кріплення і зняти пристрій.

Демонтоване пристрій готовий до техогляду і пошуку несправностей. Для цього доведеться його повністю розібрати. Ремонт стартера ВАЗ полягає в заміні зношених та пошкоджених деталей, відновлення ізоляції, зачистці дрібних механічних пошкоджень.

Збірка здійснюється в зворотному порядку. Приєднуються всі дроти. Після складання обов'язково перевіряється працездатність вузла.

Голосування

Ви розбирали самостійно стартер на класиці?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Демонтаж і установка пускача»

В цьому відео наочно показується, як демонтувати стартер на класику (автор ролика — Sergey Romanov).


Коментарі та відгуки