Робота датчиків інжекторних і карбюраторних двигунів ВАЗ: таблиця типових параметрів

Оптимальна робота автомобільного двигуна залежить від багатьох параметрів і пристроїв. Для забезпечення нормальної працездатності двигуни ВАЗ оснащуються різними датчиками, призначеними для виконання різних функцій. Що потрібно знати про діагностики і заміні контролерів і які параметри датчиків інжекторних двигунів ВАЗ таблиця представлена в цій статті.

Типові параметри роботи інжекторних двигунів ВАЗ

Перевірка датчиків ВАЗ, як правило, здійснюється при виявленні тих чи інших проблем у роботі контролерів. Для діагностики бажано знати про те, які несправності датчиків ВАЗ можуть статися, це дозволить швидко і правильно перевірити пристрій і своєчасно замінити його. Отже, як перевірити основні датчики ВАЗ і як їх після цього замінити — читайте нижче.

Основные параметры контроллеров на инжекторных моторах ВАЗ
Основні параметри контролерів на інжекторних моторах ВАЗ

Особливості, діагностика та заміна елементів систем упорскування на Вазівських авто

Нижче розглянемо основні контролери!

Холу

Є кілька варіантів, як можна перевірити датчик Холла ВАЗ:

 1. Використовувати завідомо робочий пристрій для діагностики та встановити його замість штатного. Якщо після заміни проблеми в роботі двигуна припинилися, це говорить про несправності регулятора.
 2. З допомогою тестера провести діагностику контролера напруги на його висновках. При нормальної працездатності пристрою напруга повинна скласти від 0.4 до 11 вольт.

Процедура заміни виконується наступним чином (процес описаний на прикладі моделі 2107):

 1. Спочатку проводиться демонтаж розподільного пристрою, викручується його кришка.
 2. Потім здійснюється демонтаж бігунка, для цього його треба трохи потягнути вгору.
 3. Демонтуйте кришка і викручується болт, який фіксує штекер.
 4. Також треба буде викрутити болти, які фіксують пластину контролера. Після цього відкручуються гвинти, які кріплять вакуум-коректор.
 5. Далі, здійснюється демонтаж стопорного кільця, витягується тяга разом з самим коректором.
 6. Для від'єднання проводів необхідно буде розсунути затискачі.
 7. Витягується опорна пластина, після чого відкручуються кілька болтів і виробника демонтаж контролера. Проводиться монтаж нового контролера, складання здійснюється в зворотній послідовності (автор відео — Андрій Грязнов).

Швидкості

Про вихід з ладу даного регулятора можуть повідомити такі симптоми:

 • на холостому ходу обороти силового агрегату плавають, якщо водій не тисне на газ, це може привесит до безпідставного відключення двигуна;
 • показання стрілки спідометра плавають, пристрій може взагалі не працювати;
 • збільшився витрата пального;
 • потужність силового агрегату знизилася.

Сам контролер розташований на коробці передач . Для його заміни треба буде тільки підняти колесо на домкрат, від'єднати дроти живлення і демонтувати регулятор.

Рівня палива

Датчик рівня палива ВАЗ або ДУТ використовується для позначення залишився обсягу бензину в паливному баку. Причому сам датчик рівня палива встановлений в одному корпусі з бензонасосом. При його несправності свідчення на приладовій панелі можуть бути неточними.

Заміна робиться так (на прикладі моделі 2110):

 1. Відключається акумулятор, знімається заднє сидіння автомобіля. За допомогою хрестоподібної викрутки викручуються болти, які фіксують люк бензонасоса, знімається кришка.
 2. Після цього від роз'єму від'єднуються всі підводять до нього дроти. Також необхідно від'єднати і всі патрубки, які підводяться до паливного насоса.
 3. Потім відкручуються гайки, фіксують притискне кільце. Якщо гайки заіржавіли, перед відкручуванням обробіть їх рідиною WD-40.
 4. Зробивши це, викрутите болти, які фіксують безпосередньо сам датчик рівня палива. З кожуха насоса витягуються напрямні, а кріплення при цьому потрібно відігнути викруткою.
 5. На завершальному етапі проводиться демонтаж кришки, після цього ви зможете отримати доступ до ДУТ. Контролер змінюється, монтаж насоса і інших елементів здійснюється в зворотному зняттю порядку.

Фотогалерея «Міняємо ДУТ своїми руками»

Холостого ходу

Якщо датчик холостого ходу на ВАЗ виходить з ладу, це загрожує такими проблемами:

 • плаваючі обороти, зокрема, при включенні додаткових споживачів напруги — оптики, опалювача, аудіосистеми і т. д.;
 • двигун почне троїти;
 • при активації центральної передачі мотор може заглохнути;
 • в деяких випадках вихід з ладу РХХ може призвести до вібрацій кузова;
 • появу на приладовій панелі індикатора Check, однак загоряється він не у всіх випадках.

Щоб вирішити проблему непрацездатності пристрою, датчик холостого ходу ВАЗ можна почистити або замінити. Сам пристрій розташоване навпроти троса, який йде до педалі газу, зокрема, на дросельній заслінці.

Датчик холостого ходу ВАЗ фіксується за допомогою декількох болтів:

 1. Для заміни спочатку слід вимкнути запалювання, а також АКБ.
 2. Потім необхідно отримати роз'єм, для цього відключаються дроти, під'єднані до нього.
 3. Далі, з допомогою викрутки викручуються болти і витягується РХХ. Якщо ж контролер приклеєний, то потрібно буде демонтувати дросельний вузол і вимкнути пристрій, при цьому дійте акуратно (автор відео — канал Ovsiuk).

Коленвала

Датчик коленвала ВАЗ використовується для синхронізації роботи систем подачі пального і запалювання. Діагностика ДПКВ може бути здійснена кількома способами.

Як перевірити датчик коленвала :

 1. Для виконання першого способу знадобиться омметр, в даному випадку опір на обмотці повинна змінюватись в районі 550-750 Ом. Якщо отримані в ході перевірки показники трохи відрізняються, це не страшно, змінювати ДПКВ потрібно в тому випадку, якщо відхилення значні.
 2. Для виконання другого методу діагностики вам знадобиться вольтметр, трансформаторне пристрій, а також вимірник індуктивності. Процедура виміру опору в даному випадку повинна здійснюватися при кімнатній температурі. При вимірі індуктивності оптимальні параметри повинні складати від 200 до 4000 миллигенри. За допомогою мегаомметра проводиться замір опору живлення обмотки пристрою в 500 вольт. Якщо ДПКВ справний, то отримані значення повинні бути не більше 20 Мом.

Щоб замінити ДПКВ, робіть наступне:

 1. Спочатку вимкніть запалювання та від'єднайте роз'єм девайса.
 2. Далі, з допомогою гайкового ключа на 10 необхідно викрутити фіксатори аналізатора і провести демонтаж самого регулятора.
 3. Після цього здійснюється монтаж працездатного пристрою.
 4. Якщо регулятор змінюється, то вам потрібно буде повторити його первісне положення (автор відео про заміну ДПКВ — канал В гаражі у Сандро).

Лямбда-зонд

Лямбда-зонд ВАЗ являє собою пристрій, призначення якого полягає у визначенні об'єму кисню, що міститься у вихлопних газах. Ці дані дозволяють блоку управління правильно скласти пропорції повітря і палива для утворення горючої суміші. Сам пристрій розташоване на приймальної труби глушника, знизу.

Заміна регулятора здійснюється так:

 1. від'єднайте акумулятор.
 2. Після цього знайдіть контакт джгута з проводкою, ця ланцюг йде від лямбда-зонда і підключається до колодки. Штекер необхідно відключити.
 3. Коли другий контакт буде від'єднано, перейдіть до першого, розташованому в прийомній трубі. Використовуючи гайковий ключ відповідного розміру, відкрутіть гайку, фіксуючу регулятор.
 4. Демонтуйте лямбда-зонд і поміняйте його на новий.

Голосування

Ви знаєте призначення датчиків двигуна?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Коротко про заміну датчика распредвала на Вазі»

Детальніше про те, де розташований датчик распредвала ВАЗ та як провести його заміну в гаражних умовах, ви можете дізнатися з ролика нижче (автор відео — Vitashka Ronin).


Коментарі та відгуки