Як вибрати і полагодити стартер на Оці своїми силами?

В кожному автомобілі стартерне пристрій є одним з основних компонентів системи запалювання. Завдяки цьому механізму здійснюється подача напруги, яка згодом використовується для займання паливоповітряної суміші. І автомобілі Ока не є винятком. Докладніше про те, з яких елементів складається стартер Ока, в чому полягає його принцип дії, а також які несправності для нього характерні, читайте нижче.

Характеристика стартера на Окр

Для початку розберемо основні функціональні особливості стартерних пристроїв. Почнемо з конструкції і принципу дії.

Місце розташування та призначення

Стартерний вузол являє собою пристрій, що використовується для перетворення електричної енергії в механічну, яка необхідна для пуску мотора. В автомобілях Ока цей механізм перебуває під термостатом охолоджувальної системи. Він зафіксований за допомогою гвинта і гайки на картері зчеплення.

Пристрій і принцип роботи вузла

В корпусі механізму знаходяться полюса обмотки порушення, які зафіксовані спеціальними гвинтами. Три з цих обмотки є послідовно підключеними, а одна — шунтовая. Вся конструкція закріплена двома кришками корпусу, зафіксованими за допомогою гвинтів. На задній кришці знаходиться спеціальний щітковий механізм з чотирма щітками.

В самому корпусі розташований якір — це вал з встановленим сердечником з обмоткою, її кінці виведені на пластини колекторного пристрою. Останній являє собою деталь торцевого типу. На передній частині якірного елемента виконані шліци, за ним здійснюється переміщення приводу механізму, оснащеного, в свою чергу, внутрішніми шліцами. Безпосередньо сам привід фіксується на фалу за допомогою спеціальної втулки, встановленою зверху стопорного кільця, який, у свою чергу, знаходиться на проточці вала.

На верхній частині корпусу, зокрема, кришки, встановлено тягове реле. Цей елемент конструктивно складається з корпусу з обмотувальними елементами, сердечника, а також кришки і поворотної пружини. На самій кришці реле розташовані гвинти, що виконують також функцію силових контактів елемента. Також тут знаходиться і контактна платівка, призначена для замикання силових контактів.

Саме реле оснащується двома обмотками — втягує, а також утримує, а в його кришку виведений додатковий контакт, що використовується для їх харчування. Напруга на нього передається з замка запалювання, коли водій намагається запустити мотор.

Фотогалерея «Основні компоненти»

Що стосується приводу, або як його прийнято називати — бендикса, то цей елемент являє собою муфту вільного ходу, причому на одному її кінці є приводна шестірня. Пристрій стартерного механізму по своїй конструкції передбачає наявність муфти, яка необхідна для передавання крутного моменту в одному напрямку від вузла до силового агрегату. Коли агрегат буде запущений, відбудеться роз'єднання механізму від мотора. Призначення реле полягає в подачі шестерень приводного елемента в з'єднання з маховиком.

Коротко про принцип функціонування:

  1. Водій повертає ключ у положення Пуск.
  2. Реле механізму подає харчування на обмотувальні елементи, а потім на обмотки тягового реле.
  3. У результаті відбувається утворення електромагнітного поля, що сприяє втягуванню сердечника. Коли цей елемент втягується, за ним тягнеться важіль приводу, призначення якого, як сказано вище, полягає в зачепленні шестерні пристрою з маховиком.
  4. Коли сердечник повністю втягнеться, в результаті переміщення пластини відбувається замикання контактів, що призводить до подачі напруги на обмотці електродвигуна. У цей момент відбувається також знеструмлення обмотки.
  5. При закладі силового агрегату в роботу вступає обгонная муфта, яка розриває передачу крутного моменту від силового агрегату якірного елементу. Таким чином, він запобігає пошкодження останнього. Коли мотор буде заведений, ключ вийде з режиму Пуску, що призведе до розмикання контактів реле. Серцевий елемент повертається у вихідне положення.

Якийсь вузол підходить?

Багатьох автовласників цікавить питання — від чого може підходити стартер на Окр? Оскільки штатні пристрої не особливо надійні і наші співвітчизники часто стикаються з необхідністю проведення ремонту, доводиться шукати аналоги для установки. Самим оптимальним варіантом є механізм від Катэк для автомобіля ВАЗ 2110, саме він має ідентичні кріплення (автор відео — канал Expert R).

Характерні несправності стартера та способи їх усунення

Чому механізм крутить, але заводитися при цьому не виходить?

Розглянемо основні несправності в роботі пристрою, а також способи їх усунення:

  1. Сталися неполадки в контактах, а також з'єднаннях, електроланцюга управління девайсом. Необхідно провести діагностику і очищення ланцюгів, якщо є необхідність — прочистити контакти.
  2. Вихід з ладу тягового реле. У цьому випадку деталь підлягає заміні.
  3. Якщо вузол крутить дуже повільно, то можливо, причина криється в слабкому затягуванні гайок, які фіксують наконечники проводів на висновках реле. Таку проблему можна вирішити шляхом затягування гайок.
  4. Буває таке, що при спробі запуску силового агрегату тягове реле спрацьовує, але потім відразу відключається, що супроводжується стукотом. Якщо замок запалювання справний, то потрібно перевірити тягове реле, при необхідності — замінити його. Також причина може полягати в підвищеній опорі електроланцюга харчування механізму, причину дозволить вирішити очищення і більш надійна фіксація проводки. Якщо в ланцюзі є пошкоджені ділянки, вони підлягають заміні.
  5. Ще одна причина може полягати в пошкодженні зубів шестерень, причому мова йде як про привід, так і про маховику. Якщо пошкодження значні, деталі треба міняти.

Якщо пристрій виходить з ладу, воно підлягає ремонту, який полягає в заміні що вийшли з ладу конструктивних компонентів, або повної заміни вузла.

Голосування

Стикалися ви з ремонтом стартера?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Ремонтуємо механізм своїми руками»

Докладне керівництво по ремонту наведено в ролику нижче (автор — Sergey Neverov).


Коментарі та відгуки