Як полегшити собі життя, і поставити гідропідсилювач або електропідсилювач керма на Ниву?

Як відомо, призначення підсилювача керма, будь він електричний або гідравлічний, полягає у забезпеченні більш комфортного обертання рульовим колесом. В даний час практично всі моделі, що випускаються авто оснащуються ГУР або ЭУР, а в ті машини, у яких виробник не передбачив їх наявність, підсилювач можна поставити самому. У цій статті розберемо, як поставити гідропідсилювач електропідсилювач керма на Ниву і чи є в цьому сенс.

Принцип дії ЭУР і ГУР

Перш ніж зробити установку підсилювача в ВАЗ 2121 своїми руками, давайте розберемо принцип дії систем, почнемо з ГУР. Коли рульове колесо знаходиться в центральному положенні, воно фіксується за допомогою центруючих пружин. У такому положенні рідина циркулює по всім елементам системи за умови, що розподільник варто правильно. Насос ГУР в даному випадку працює в посиленому режимі, що зумовлено необхідністю прокачування рідини по системі. Причому функціонує він завжди, незалежно від того, повертається кермо чи ні.

При повороті керма відбувається переміщення золотника, у результаті чого елемент перекриває зливні магістралі, один з циліндрів починає подаватися рідина. При цьому на поршень, а також шток під тиском впливає масло, що призводить до повороту колеса, а також корпусу в певну сторону. Золотник наздоганяє корпус пристрою тоді, коли він перестає переміщатися, що говорить про те, що водій завершив маневр повороту. У цьому випадку золотник повертається в початкове положення, а потім відкривається шланг для зливу рідини.

Що стосується принципу роботи ЭУР, то сам підсилювач монтується на рульовий вал транспортного засобу. Його складові частини з'єднані один з одним за допомогою торсіонного валу, з встановленим контролером зчитування обертів двигуна. Коли водій повертає кермо, торсіонний вал скручується, це фіксує датчик моменту. Згідно з отриманою інформацією від контролера моменту, швидкості і оборотів двигуна керуючий модуль визначає компенсаційні зусилля, в результаті чого подає команду на електромотор підсилювача.

Доцільність встановлення ЭУР і ГУР

чи Є сенс ставити електро - або гідропідсилювач на своє авто? Єдине, але найважливіше, що може дати така установка — це забезпечити більш комфортне керування транспортним засобом. Але потрібно враховувати, що встановлення такої системи — досить складне заняття, з яким впоратися зможе далеко не кожен. При цьому її вартість досить висока, а якщо ви не зможете поставити вузол самостійно, то доведеться віддати солідну суму за монтаж. Тому необхідно визначитися — чи вигідно вам ставити підсилювач з економічної точки зору (автор відео — Геннадій Мартинюк).

Докладне керівництво по установці електропідсилювача керма на Ниву

Процедура установки ЭУР своїми руками виконується так:

 1. Спочатку необхідно відключити АКБ.
 2. Потім демонтується заглушка з рульового колеса, відкручується гайка фіксації, демонтується сам кермо. Також потрібно викрутити чотири гвинти з шурупом і витягти пластмасову накладку.
 3. Відкручуються кріпильні болти і демонтується панель приладів. Від'єднайте штекер підрульового перемикача, відкрутіть болт, що кріпить його, після чого демонтуйте пристрій.
 4. Потім від'єднується проводка замку запалювання, сам пристрій знімається, для цього відкрутіть два кріпильні гвинти і поверніть ключ в положення I.
 5. Наступним етапом буде демонтаж рульової колонки, для цього потрібно відкрутити гвинт рульового вала, а також кілька кріпильних гвинтів і гайок. Врахуйте, в Нивах використовуються гвинти зі зривними головками, тому оптимальним варіантом буде нанести насічки з допомогою зубила і відкрутити їх плоскогубцями. Далі, саму колонку необхідно опустити вниз, після чого демонтувати.
 6. Після цього викрутіть гайки на монтажних блоках з запобіжниками, витягніть їх. Також демонтуйте накладку реле, розташовану під панеллю приладів.
 7. Салон та моторний відсік відокремлені один від одного за допомогою перегородкою, в ній є еластична заглушка, її треба зняти. Через отвір простягається провід ЭУР. Переконайтеся в тому, щоб покладений провід не контактував з рухомими компонентами електродвигуна склоочисника .
 8. Під самою панеллю приладів, ліворуч від рульового колеса, розташований роз'єм на 8 контактів, до нього підведені два дроти сірого кольору. До цього роз'єму слід підключити жовто-блакитний від ЭУР. Потім до червоної колодці, яка йде від прибирання, необхідно приєднати проводи помаранчевого, а також синьо-рожевого кольорів від електропідсилювача. Тут же, за приладовій ви можете знайти болт маси, до неї слід підключити мінус.
 9. Під приборкой встановлюється кронштейн підсилювача, в нього слід протягнути проводку від перемикача запалювання.
 10. Далі, на шліци самого підсилювача слід встановити проміжний вал, пам'ятайте про те, що до нього слід заздалегідь підключити масу. Сам вал слід надійно зафіксувати на валу рульового механізму і прикріпити ЭУР до кронштейна. Не можна допустити того, щоб вал був затиснутий або занадто натягнуто.
 11. Сам вузол фіксується до пластині за допомогою двох болтів і двох шпильок, під них бажано встановити гайки.
 12. Далі, проводиться підключення силового, а також інформаційного роз'ємів до підсилювача.
 13. По суті, на цьому процедуру установки можна вважати завершеною. Тепер вам потрібно установити на місце замок запалювання, підрульовий перемикач. Для встановлення накладки рульової колонки її необхідно буде підрізати, приміром, ножівкою. На місце ставиться рульове колесо, панель приладів. Потім протягується проводка від ЭУР до акумуляторної батареї.
  Врахуйте, що в наявній заглушці в перегородці між моторним відсіком і салоном необхідно буде збільшити розмір отвору. Виконайте перевірку працездатності обладнання і перевірте всі з'єднання.

Фотогалерея «Допомога в установці»

Особливості установки гідропідсилювача керма

Коротко про особливості установки ГУР на Ниву:

 1. Спочатку відкручується центральна гайка рульового колеса, після чого воно демонтується. Для відкручування гайки може знадобитися знімач. З кермом демонтується і карданний шарнір.
 2. Потім послаблюється ремінець вентилятора.
 3. Після установки гідропідсилювача потрібно заправити систему — для цього відкручується кришка розширювального бачка, в систему заливається масло до необхідного рівня. Після цього рульове колесо слід провернути в крайні положення кілька разів при відключеному двигуні, це дозволить позбутися від повітряної пробки в системі.
 4. При прокачуванні системи рекомендується поддомкратити передню частину авто або відключити від сошки рульову тягу. Далі, проводиться запуск мотора, в систему додається необхідна кількість рідини. Якщо ви помітили, що після додавання масло стало пінитися, це свідчить про потрапляння повітря в шланги ГУР. Тоді вам потрібно буде заглушити мотор і почекати якийсь час, поки не перестануть виділятися бульбашки.
 5. Процедура здійснюється практично ідентичним чином установці ЭУР, тільки є деякі нюанси. Перед тим, як приступити до процесу, уважно ознайомтеся з сервісною книжкою, яка йде в комплекті (автор відео — канал Andrew Humm).

Нюанси регулювання положення керма

Що стосується регулювання, то вона, як правило, виконується в тому випадку, якщо водія не влаштовує положення рульового колеса по висоті. Для регулювання ЭУР треба сточити краю валу до потрібних розмірів або встановити прокладки між корпусом механізму і пластиною.

Ціна питання

Що стосується ціни, то вона залежить від типу підсилювача, а також магазину, в якому комплект купується. Вартість комплекту ЭУР на сьогоднішній день складає в середньому близько 27-32 тисяч рублів. Що стосується гідропідсилювача, то в середньому інсталяційний комплект обійдеться покупцеві в ціну від 31 до 40 тисяч рублів. Можна скомпонувати систему ГУР з різних деталей від різних авто, наприклад, встановити колонку від Опеля або Ніссана, а насос — від БМВ або інших моделей авто. Але доведеться повозитися, оскільки потрібно буде виконати не одну пригоду.

Голосування

Який тип підсилювача керма використовується на вашому авто?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Як працює встановлений на Ниву ГУР»

В ролику нижче ви можете поспостерігати за тим, як працює встановлений самостійно гідропідсилювач керма (автор відео — Владислав Мантула).


Коментарі та відгуки