Огляд оптики на знаменитих Нивах: що потрібно знати турботливим власникам?

Якісне освітлення підвищує безпеку водія та інших учасників руху. Завдяки сучасним технологіям з'явилися більш потужні та надійні джерела світла. Багато водіїв тюнінгують фари на Ниву , покращуючи не тільки якість світла, але і надаючи своєму автомобілю індивідуальність. Стаття присвячена оптиці Ниви: яку краще вибрати, як поміняти лампочки, які варіанти тюнінгу існують.

Опис оптики

Оптика автомобіля може бути зовнішньої і внутрішньої. Зовнішня включає:

До внутрішньої оптики відноситься освітлення всередині салону, підсвічування приладів, дверей, інших елементів кабіни.

Внутреннее освещение салона
Внутрішнє освітлення салону

Кожен елемент оптики виконує певні функції. Передня оптика призначена освітлювати дорогу при поганій видимості і в темний час доби. Поворотники і задні вогні грають попереджувальну роль.

Критерії вибору

Якість світла багато в чому залежить від встановлених в фарах ламп.

В сучасній оптиці використовуються наступні види лампочок:

  • галогенні;
  • ксенонові;
  • світлодіодні.

Найбільш популярні до останнього часу галогенки поступово витісняються ксеноновими лампами, так як мають більш інтенсивний світловий промінь, тривалий термін служби. У власників позашляховика Нива 21214 стали користуватися популярністю світлодіодні лампочки. Вони часто використовуються в якості ДХО на Ниву, а також як джерело основного освітлення. Вони мають більш яскраве світло, споживають мінімальну кількість енергії, менш схильні до механічних пошкоджень (автор відео – UniversalMAN).

На сучасному автомобільному ринку з'явилася велика кількість оптики з високоякісними ліхтарями. Тому власник позашляховика має можливість придбати фари ВАЗ 2121 кришталеві, танкові, лінзові.

Процедура заміни ламп

Щоб замінити лампу в блок-фарі, потрібно викрутити гвинти кріплення декоративної захисту радіатора і демонтувати її. Далі послабивши гвинти кріплення обіду, потрібно повернути його проти годинникової стрілки і зняти. Потім від'єднати колодку проводів, зняти пружинну скобу і витягнути лампочку. Потім встановити нову і виконати зворотну збірку.

Для заміни лампи в задньому ліхтарі потрібно зсередини багажника зняти пластмасову заглушку, від'єднати колодку проводів, віджати фіксатори і зняти в зборі з лампочками. Щоб дістати лампу з гнізда, її потрібно викручувати проти годинникової стрілки.

Для зміни лампочки в салоні, потрібно зняти плафон, який утримується двома пружинами. Лампи в передньому ліхтарі і бічному покажчику повороту змінюються шляхом зняття патрона з боку моторного відсіку. Контрольні лампочки і лампи освітлення приладів змінюються після демонтажу приладової панелі.

Фотогалерея «Заміна ламп на Ниві»

Основні аспекти регулювання

Правильно відрегульована оптика добре освітлює дорогу, не сліпить водіїв зустрічного транспорту.

Перед регулюванням потрібно накачати шини, посадити на переднє сидіння людини або на місце водія покласти вантаж вагою близько 80 кг. Таким чином створивши звичайні умови експлуатації автомобіля.

Потім машину необхідно встановити горизонтально. На відстані 5 метрів від авто потрібно помістити екран або відігнати на це відстань машину від рівної стіни. На екрані або стіні потрібно нанести розмітку, за якою будуть налаштовуватися фари.

Схема для регулировки
Схема для регулювання

Потім за допомогою регулювальних гвинтів виконується коригування світла згідно з розміткою.

Ідеї тюнінгу фар та їх реалізація

Найбільш поширені варіанти тюнінгу для Ниви:

  1. Заміна штатної оптики на альтернативну нового зразка.
  2. Установка лінзованною оптики.
  3. Затемнення оптики.
  4. Створення ефекту ангельських глазок.
  5. Установка накладок на фари.
  6. Установка ДХО .

Для поліпшення якості світла багато водії встановлюють ксенон на Ниву. Популярністю стали користуватися світлодіодні фари.

Светодиодные фары на Ниве
Світлодіодні фари на Ниві

Вони добре світять, надають авто привабливий зовнішній вигляд, легко встановлюються на всі модифікації Ниви. Як тюнінгу встановлюється додатковий денний ходовий вогонь на задні ліхтарі.

Голосування

Ви тюнинговали оптику на своєму автомобілі?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Установка фар LED»

В цьому відео ви дізнаєтеся, як встановити LED-фари на Ниву (автор ролика — Двоє в Ниві).


Коментарі та відгуки