Лого av-to.info
ВАЗ Нива

Демонтаж і підключення генератора на Нивках 2121: поетапна інструкція

Генератор є джерелом електричної енергії для транспортного засобу. У статті розглядається генератор 21214, його конструктивні особливості, можливі неполадки та методи усунення, дається покрокова інструкція, як зняти і підключити пристрій.

Описание устройства

на автомобілях Нива 21214 варто генератор типу 9412.3701, на ВАЗ 21213 - типу 371.3701, на Ниві Шевроле встановлений генератор 2123. Всі вони являють собою електромашини змінного струму з електромагнітним збудженням, які мають вбудований випрямний блок з кремнієвими діодами і електронним регулятором напруги. Максимальний струм, який виробляє генераторний вузол типу 9412.3701, становить 80 А, напруга - 13,2 - 14,7 В, обертання - праве.

Конструкция узла 21214
Конструкція вузла 21214

Кришки вузла кріпляться зі статором з допомогою 4-болтів. У кришках встановлені підшипники. У них здійснюється обертання валу ротора. У передньому підшипнику внутрішня обойма затиснута гайкою разом із затятим кільцем і шайбою. У задній кришці також запресований 2-й підшипник.

Статор має 3-х фазну обмотку, одні з кінців якої з'єднуються з випрямним блоком, що складається з 6 діодів. З них - 3 діода негативні, 3 - позитивні. Відповідно полярності вони впресовані в пластини. Вся конструкція становить випрямний блок, який розташований на тильній кришці генераторного вузла закритого захисним кожухом.

У конструкцію вузла входять також контактні кільця, щітки. На тильній стороні задньої кришки знаходиться щіткотримач, який конструктивно з'єднаний з регулятором напруги. У випрямлячі знаходиться конденсатор, що забезпечує захист електромережі від стрибків напруги.

Висновок «В» генераторного агрегату повинен бути підключений до плюсової клеми АКБ, а мінус акумулятора до маси автомобіля. Якщо підключення буде неправильним, це призведе до пробою діодів.

Генератор Нива 21214
Генератор Нива 21214

Основні несправності і способи їх усунення

Перевірка справності агрегату виконується за допомогою мультиметра. Після того, як буде запущений мотор, напруга на клемах акумулятора повинно складати 13,6 В. Якщо значення вище або нижче, це говорить про обрив або замикання обмоток, окисленні контактних кілець, несправності в щітковому вузлі, регуляторі напруги.

Генераторный узел может плохо работать из-за слабого натяжения ремня или его обрыве. В этом случае нужно отрегулировать натяжение или заменить ремень. Неисправный регулятор напряжения, подлежит замене. Если обнаружен пробой, замыкание, повреждение обмоток ротора, его следует заменить. При обрыве или замыкании в обмотках статора требует его замены. При повреждении диодов меняется выпрямительный блок.

Нюанси перенесення генератора

Недоліком вітчизняних позашляховиків Нива є розташування генераторного агрегату - внизу моторного відсіку. На нього постійно потрапляють забруднення при пересуванні по бездоріжжю, крім того постійно капає ОЖ. Вирішує проблему перенесення генератора наверх (автор відео - SARTANETS).

Для перенесення знадобиться набір ключів, кронштейн, болти кріплення, клиновий ремінь. Зробити кронштейн перенесення генератора можна своїми руками за наведеним нижче кресленням.

Чертеж самодельного кронштейна
Креслення саморобного кронштейна

Послідовність дій при перенесенні:

 1. Демонтуємо пропелер, помпу і знімаємо ремінь. | || 231
 2. Открутив штатный кронштейн, можно снимать генератор.
 3. Спилюємо наплив навколо борту ГБЦ і на блоці циліндрів.
 4. Потім слід викрутити два болти і дві шпильки.
 5. Далі встановлюється вузол на новий кронштейн і проводиться остаточна зборка.

Таким чином, перенести генераторний вузол наверх нескладно.

Керівництво по зняттю і підключенню генератора

Для зняття агрегату необхідно підготувати набір інструментів: ключі на «10» і «19», тріскачки з головками, молоток і невеликий подовжувач.

Процес складається з наступних дій:

 1. В першу чергу знімається негативна клема з АКБ.
 2. Далі необхідно демонтувати захист двигуна і правий бризговики.
 3. Потім за допомогою молотка акуратно вибивши аем кріпильний болт і виймаємо.
 4. На наступному етапі потрібно від'єднати всі дроти, що йдуть до генератора: штекер й проведення затягнуті гайкою.
 5. Потім відкручується вірніше кріплення, на якому знаходиться натягувач ременя. | || 250
 6. Сняв ремень узел можно демонтировать через отверстие, которое образовалось после снятия защиты.
 7. після заміни або ремонту агрегат встановлюємо на місце у зворотному порядку.

Підключається генератор згідно зі схемою .

Схема подключения к электросети
Схема підключення до електромережі

Ціна питання

Генератор ВАЗ 21214 має хорошу ремон тоспроможність, що дозволяє значно економити кошти, якщо вчасно робити заміну зношених або поламаних деталей.

Якщо міняти агрегат в зборі, то вартість заміни вийде наступна:

 • генератор 21214 - 3125 руб .;
 • нижнє кріплення - 133 руб.;
 • болт кріплення - 53 руб.;
 • натяжна планка - 55 руб.;
 • реле РС-527 - 57 руб.

Всього: 3423 руб.

Голосування

Ви міняли самостійно генератор на Ниві 2121?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...

Відео «Покрокова інструкція по заміні генератора на Ниві 2121»

На відео показана покрокова заміна генераторного агрегату на Ниву (автор відео - Іван Матієшин).