Характерні несправності стартера на Пріорі – як з ними боротися?

В автомобілі Лада Пріора стартер вважається одним з основних конструктивних елементів системи запалювання. Якщо цей вузол з якихось причин виходить з ладу, водій зіткнеться з проблемою поганого запуску двигуна , відповідно, нормальна експлуатація авто буде неможлива. Детальніше про причини несправності, діагностики і заміни механізму ви зможете дізнатися з цього матеріалу.

Опис приоровского стартера

Перш ніж ми розповімо про те, як зробити ремонт стартера, давайте ознайомимося з основними описом механізму. Почнемо з призначення і місця розташування.

Призначення та місцезнаходження

Електростартер являє собою вузол, що використовується для перетворення електричної енергії в механічну, що необхідно для запуску мотора. Фактично цей механізм являє собою електричний двигун постійного струму, оснащений механічним приводом. Принцип роботи пристрою полягає в замиканні втягує й утримує котушок, а також переміщенні сердечника, що сприяє виштовхуванню бендикса. В результаті бендикс входить в зачеплення з маховиком силового агрегату, а під впливом якоря цей маховик починає розкручуватися. Відповідно, це призводить до запуску мотора. В автомобілях Лада Пріора стартерний вузол розташований на коробці передач, під корпусом повітряного фільтруючого елемента мотора.

Обозначение конструктивных элементов стартерного узла
Позначення конструктивних елементів стартерного вузла

Який стартер краще поставити на Пріору?

На сьогоднішній день у продажу можна знайти безліч моделей стартерів від різних виробників, але всі вони діляться між собою на редукторні і безредукторны. І один, і другий вид має як свої переваги, так і недоліки. Основною перевагою безредукторного варіанти вважається надійність і можливість ремонту в разі поломки, що обумовлено його досить простою конструкцією. Що стосується недоліків, то такі механізми характеризуються великі споживаним напругою і великою вагою.

Редукторні пристрої стали використовуватися відносно недавно, додавання редуктора в конструкцію дозволило поліпшити технічні характеристики вузла в цілому. Основною перевагою вважається більш висока надійність запуску мотора, зокрема, при знижених температурах. Це гідність досягається в результаті збільшення крутного моменту. Сам електромотор має менші габарити, однак частота обертання пристрою більш висока, відповідно, для запуску мотора знадобиться менше струму. При виробництві редукторних пристроїв використовується менше дорогих матеріалів, відповідно, їх вартість на порядок нижче, ніж у безредукторних.

Що стосується безпосередньо вибору стартера, то на практиці редукторні пристрою більш надійні і виходять з ладу значно рідше, ніж безредукторны. Але в даному випадку потрібно пам'ятати, що допускати роботу стартерного механізму при запущеному силовому агрегаті ні в якому разі не можна. Все тому, що частота обертання якоря буде вище в кілька разів, відповідно, його провідники можуть вийти з пазів і зачіпати нерухомі компоненти пристрою, таким чином руйнуючи його конструкцію (автор відео — CompsMaster).

Найпоширеніші проблеми зі стартером та їх причини

Перед тим, як знімати і міняти пристрій на нове, давайте розберемося в найбільш поширених несправності вузла:

 1. Стартерний вузол не включається. Причина проблеми, найімовірніше, полягає у порушенні контактів або замикання в електросистемі пристрою. Також механізм може не включатися через поломки тягового реле.
 2. При спробі завести мотор лунають клацання. Якщо акумулятор заряджений, то причина може полягати в ослабленні контактів в електросистемі або поломки утримуючої обмотки тягового реле.
 3. Механізм включається, але не обертається або обертається дуже повільно. Якщо батарея не розряджена, то причину слід шукати, знову ж таки, в порушенні контактів або їх підгоряння на реле. Також обертання може бути ускладнене внаслідок забруднення колектора або зносу щіткового вузла, цілком можливо, що причина криється в замикання в обмотках. Причому замикання може бути як коротким, так і міжвитковою.
 4. включається Механізм і його якір обертається, однак маховик нерухомий. Найімовірніше, проблема криється в ослабленні фіксатора вузла до картера зчеплення або фізичному пошкодженні зубчиків маховика чи шестірні. Також причина може полягати в пробуксовування муфти виході з ладу важеля або поломки буферної пружини та повідкового кільця.
 5. Після успішного запуску мотора стартерний механізм не вимикається. Проблема в даному випадку може полягати у виході з ладу муфти вільного ходу або підгоряння контактів реле. Якщо це так, то мотор необхідно якнайшвидше заглушити, щоб не допустити повного виходу з ладу вузла (автор відео — канал Lexin).

Особливості діагностики механізму

Як провести діагностику пристрою для визначення його працездатності:

 1. Перед тим, як зняти клеми з АКБ, потрібно вимкнути запалювання. Клеми відключаються для запобігання пошкодження контролера силового агрегату.
 2. Щоб дістатися безпосередньо до стартера, потрібно провести демонтаж корпусу повітряного фільтруючого елемента з впускним шлангом.
 3. Діставшись до механізму, слід відкрутити струмопровідний кабель, зокрема, мова йде про найбільш товстому дроті, підключеному до плюсової клеми АКБ. Він фіксується на верхній шпильці втягивающего реле, для його демонтажу використовуйте ключ на 13. Зніміть кабель, після чого виставте нейтральну швидкість на коробці передач.
 4. Далі, вам потрібно робоча акумуляторна батарея, це обов'язкова умова діагностики. Якщо ви впевнені в тому, що у вашому автомобілі використовується на 100% робочий акумулятор, то можете використовувати його. Приготуйте кабель з крокодилами, підключіть його до мінусової клеми АКБ, а другий кінець потрібно приєднати до корпусу стартерного вузла, зокрема, до болта на ньому. Перед безпосереднім підключенням місце з'єднання слід зачистити за допомогою щітки, таким чином ви зможете забезпечити найбільш якісний контакт.
 5. Після виконання цих дій ще один кабель з крокодилом потрібно підключити до позитивного висновку батареї. А інший його кінець потрібно підключити до плюса, розташованого на тильній стороні механізму.
 6. При підключенні ви повинні почути клацання, що свідчить про те, що спрацювало реле. У тому випадку, якщо клацання відсутні, то необхідно провести діагностику маси. Від'єднайте дріт від корпусу і підключіть його до нижнього гвинта втягивающего реле. Потім позитивний дріт, підключений до плюсової клеми, знову потрібно до тильної частини пристрою. Якщо в цей момент все-таки спрацювало втягуюче реле, то скоріше за все, проблема полягає у виході з ладу щіткового вузла. Якщо ж клацань немає, тобто реле не спрацювало, то купуйте нове і встановлюйте його замість старого. Саме реле не придатне для ремонту.
 7. На наступному етапі провід з крокодилом «-» треба буде знову підключити до корпусу. А кабель, підключений до позитивної клеми акумулятора, з'єднується з нижнім гвинтом на реле. В момент підключення стартерне пристрій повинен почати обертання, при цьому пролунає характерний звук. Якщо механізм працює в нормальному режимі, то його обороти можуть досягти 11 тисяч в хвилину. Якщо ж пристрій крутить дуже повільно, то, найімовірніше, проблема криється в щітковому сайті або заклинюванні якоря, зрозуміло, якщо автомобільний акумулятор робочий, а з'єднання проводів правильне. У тому випадку, якщо стартер зовсім не крутиться, то скоріше за все, причину слід шукати в обмотці.
 8. Щоб провести загальну перевірку, плюсову клему потрібно підключити до верхньої шпильці реле, а потім замкнути контакти на цій клеми і «тата». Якщо при роботі стартера лунають нехарактерні для нього звуки, то перевіряйте редуктор або бендикс.

Фотогалерея «Діагностика стартера своїми руками»

Відео «Демонтаж, розбирання і збірка стартера»

Детальна інструкція по демонтажу механізму в домашніх умовах, його розбиранні, ремонті і складанні наведена на відео нижче (автор ролика — Сергій Цапюк).

Голосування

Стикалися ви з проблемою несправності стартера?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Коментарі та відгуки