Лого av-to.info
ВАЗ Priora

Характерні несправності стартера на Пріорі - як з ними боротися?

В автомобілі Лада Пріора стартер вважається одним з основних конструктивних елементів системи запалювання. Якщо цей вузол з якихось причин виходить з ладу, водій зіткнеться з проблемою поганого запуску двигуна, відповідно, нормальна експлуатація авто буде неможлива. Детальніше про причини несправності, діагностиці та заміні механізму ви зможете дізнатися з цього матеріалу.

Опис пріоровского стартера

Перш ніж ми розповімо про те , як зробити ремонт стартера, давайте ознайомимося з основним описом механізму. Почнемо з призначення і місця розташування.

Призначення та місцезнаходження

Електростартер являє собою вузол, який використовується для перетворення електричної енергії в механічну, що необхідно для запуску мотора. Фактично цей механізм є електричний двигун постійного струму, оснащений механічним приводом. Принцип роботи пристрою полягає в замиканні втягує і утримує котушок, а також переміщення сердечника, що сприяє виштовхування Бендикс. В результаті Бендикс входить в зачеплення з маховиком силового агрегату, а під впливом якоря цей маховик починає розкручуватися. Відповідно, це призводить до запуску мотора. В автомобілях Лада Пріора стартерний вузол розташований на коробці передач, під корпусом повітряного фільтруючого елемента мотора.

Обозначение конструктивных элементов стартерного узла
Позначення конструктивних елементів стартерного вузла

Який стартер краще поставити на Пріору?

На сегодняшний день в продаже можно найти множество моделей стартеров от различных производителей, но все они делятся между собой на редукторные и безредукторные. И один, и второй вид обладает как своими преимуществами, так и недостатками. Основным достоинством безредукторного варианта считается надежность и возможность ремонта в случае поломки, что обусловлено его достаточно простой конструкцией. Что касается недостатков, то такие механизмы характеризуются большие потребляемым напряжением и большим весом.

Редукторні пристрої стали використовуватися відносно недавно, додавання редуктора в конструкцію дозволило поліпшити технічні характеристики вузла в цілому. Основною перевагою вважається більш висока надійність запуску двигуна, зокрема, при знижених температурах. Це гідність досягається в результаті збільшення крутного моменту. Сам електромотор має менше габарити, проте частота обертання пристрою більш висока, відповідно, для запуску мотора знадобиться менше струму. При виробництві редукторних пристроїв використовується менше дорогих матеріалів, відповідно, їх вартість на порядок нижче, ніж у безредукторних.

Що стосується безпосередньо вибору стартера, то на практиці редукторні пристрої надійніші і виходять з ладу значно рідше, ніж безредукторні. Але в даному випадку потрібно пам'ятати, що допускати роботу стартера механізму при запущеному силовий агрегат ні в якому разі не можна. Все тому, що частота обертання якоря буде вище в кілька разів, відповідно, його провідники можуть вийти з пазів і зачіпати нерухомі компоненти пристрою, таким чином, руйнуючи його конструкцію (автор відео - CompsMaster).

Поширені проблеми зі стартером і їх причини

Перед тим, як знімати і міняти пристрій на нове, давайте розберемося в найбільш поширених несправності вузла:

 1. Стартерний вузол не включається. Причина проблеми, найімовірніше, полягає в порушенні контактів або замиканні в електроланцюзі пристрою. Також механізм може не включатися через поломки тягового реле.
 2. При спробі завести мотор лунають клацання. Якщо акумулятор заряджений, то причина може полягати в ослабленні контактів в електроланцюзі або поломки утримує обмотки тягового реле.
 3. Механізм включається, але не обертається або обертається дуже повільно. Якщо батарея нічого розряджена, то причину слід шукати, знову ж таки, в порушенні контактів або їх підгоряння на реле. Також обертання може бути складно в результаті забруднення колектора або зносу щіткового вузла, цілком можливо, що причина криється в замиканні в обмотках. Причому замикання може бути як коротким, так і межвиткового.
 4. Механізм включається і його якір обертається, проте маховик нерухомий. Найімовірніше, проблема криється в ослабленні фіксатора вузла до картера зчеплення або фізичному ушкодженні зубчиків маховика або шестерінки. Також причина може полягати в пробуксовці муфти виході з ладу важеля або поломки буферної пружинки і повідкового кільця.
 5. Після успішного запуску мотора стартера механізм не вимикається. Проблема в даному випадку може полягати у виході з ладу муфти вільного ходу або підгоряння контактів реле. Якщо це так, то мотор необхідно якомога швидше заглушити, щоб не допустити повного виходу з ладу вузла (автор відео - канал Lexin).

Особливості діагностики механізму

Як зробити діагностику пристрої для визначення його працездатності:

 1. Перед тим, як зняти клеми з АКБ, потрібно відключити запалювання. Клеми відключаються для запобігання пошкодження контролера силового агрегату.
 2. Щоб дістатися безпосередньо до стартера, потрібно провести демонтаж корпусу повітряного фільтруючого елемента з впускним шлангом.
 3. Добравшись до механізму, слід відкрутити струмопровідний кабель, зокрема, мова йде про найбільш товстому дроті, підключеному до плюсової клеми АКБ. Він фіксується на верхній шпильці втягує реле, для його демонтажу використовуйте ключ на 13. Зніміть кабель, після чого виставте нейтральну швидкість на коробці передач.
 4. Далі, вам буде потрібно робоча акумуляторна батарея, це обов'язкова умова діагностики. Якщо ви впевнені в тому, що в вашому автомобілі використовується на 100% робочий акумулятор, то можете використовувати його. Приготуйте кабель з крокодилами, підключіть його до мінусової клеми АКБ, а другий кінець потрібно під'єднати до корпусу стартера вузла, зокрема, до болта на ньому. Перед безпосереднім підключенням місце з'єднання слід зачистити за допомогою щітки, таким чином ви зможете забезпечити найбільш якісний контакт.
 5. Після виконання цих дій ще один кабель з крокодилом потрібно підключити до позитивного висновку батареї. А інший його кінець потрібно підключити до плюса, розташованому на тильній стороні механізму.
 6. При підключенні ви повинні почути клацання, що свідчить про те, що спрацювало реле. У тому випадку, якщо клацання відсутні, то необхідно провести діагностику маси. Вимкніть провід від корпусу і підключіть його до нижнього гвинта втягує реле. Потім позитивний дріт, підключений до плюсової клеми, знову потрібно до тильної частини пристрою. Якщо в цей момент все-таки спрацювало втягує реле, то скоріше за все, проблема полягає у виході з ладу щіткового вузла. Якщо ж клацань немає, тобто реле не спрацювало, то купуйте нове і встановлюйте його замість старого. Саме реле не придатне для ремонту.
 7. На наступному етапі провід з крокодилом «-» потрібно буде знову підключити до корпусу. А кабель, підключений до позитивної клеми акумулятора, з'єднується з нижнім гвинтом на реле. У момент підключення стартерний пристрій повинен почати обертання, при цьому пролунає характерний звук. Якщо механізм працює в нормальному режимі, то його обороти можуть досягти 11 тисяч в хвилину. Якщо ж пристрій крутить дуже повільно, то, найімовірніше, проблема криється в щітковому вузлі або заклинювання якоря, зрозуміло, якщо автомобільний акумулятор робочий, а з'єднання проводів правильне. У тому випадку, якщо стартер зовсім не крутиться, то скоріше за все, причину слід шукати в обмотці.
 8. Щоб виробити спільну перевірку, плюсову клему потрібно підключити до верхньої шпильці реле, а потім замкнути контакти на цій клеми і «татові». Якщо при роботі стартера лунають нехарактерні для нього звуки, то перевіряйте редуктор або Бендикс.

Фотогалерея «Діагностика стартера своїми руками»

Видео «Демонтаж, разборка и сборка стартера»

Детальна інструкція по демонтажу механізму в домашніх умовах, його розбирання, ремонту і складання наведена на відео нижче (автор ролика - Сергій Цапюк).

Голосування

Чи стикалися ви з проблемою несправності стартера?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...