Електрична система Лади Пріори та її особливості

Для забезпечення нормальної роботи всіх пристроїв і приладів кожен автомобіль оснащується електросистемою. Сучасні авто мають більш складну електричну схему, оскільки обладнуються багатьма пристроями, призначеними для комфортного керування транспортним засобом. З цього матеріалу ви дізнаєтеся, що представляє собою електросхема Пріора, і як визначити несправність в її роботі своїми руками.

Особливості електрообладнання

Електросхема автомобіля Лада Пріора включає в себе кілька основних елементів — передню і задню колодку, колодку контрольного щитка, а також системи управління мотором. Всі ці елементи пов'язані один з одним спеціальними штекерами, розташованими зліва під центральною консоллю, а також над монтажним блоком.тільки палять контрольного щитка і системи управління ДВС знаходиться в шахті системи опалення, з боку водійського місця. Також слід відзначити, що задня колодка і приладу підключені до керуючого пристрою електропакетом, який знаходиться в салоні машини.

Основні системи, які включає в себе електросхема:

 • опалювальний вузол, пічка;
 • оптика, що включає в себе основні фари, габарити, протитуманні фари, поворотники;
 • система очищення лобового і заднього скла, якщо це передбачено конструкцією автомобіля;
 • центральний замок авто;
 • електросклопідйомники.
Диагностический тестер с контрольной лампой для проверки электроцепи
Діагностичний тестер з контрольною лампою для перевірки електроланцюга

Можливі несправності проводки

З якими несправностями в роботі бортової мережі автолюбитель може зіткнутися:

 1. Сам пристрій не працює. Наприклад, відмовляється функціонувати система обігріву заднього скла або електричний регулятор бічних дзеркал. Є ймовірність, що причина криється в самому пристрої або запобіжнику, який відповідає за його працездатність.
 2. Замикання в електромережі. Як сказано вище, проблема замикання зазвичай проявляється в результаті порушення ізоляції на тому чи іншому ділянці. Щоб не допустити цього, укладання проводів повинна здійснюватися у місцях, де відсутні будь-які рухомі елементи.
 3. Обрив проводки. Дана несправність характерна для багатьох авто російського виробництва.Щоб не допустити обриву, врахуйте рекомендації, описані пунктом вище.
 4. Вихід з ладу запобіжного елемента. Якщо ви помічаєте, що в роботі тих або інших приладів стали з'являтися несправності, то для початку слід відкрити монтажний блок і перевірити цілісність самого запобіжника. Є ймовірність, що проблема криється саме в цьому. Зазвичай запобіжні пристрої ламаються через занадто високої напруги в бортовій мережі. Якщо причина дійсно криється в перенапруженні, то для початку необхідно ліквідувати саму проблему, а вже потім міняти запобіжники.
 5. Відсутність контакту. Ділянка ланцюга при цьому може бути цілим, але контакт буде відсутній. Найімовірніше, в даному випадку проблема полягає в тому, що провід трохи відійшов або контакт на його кінці окислився. В такому випадку проводиться зачистка контакту, для цього використовується щітка або наждачка, після чого здійснюється повторне підключення проводу.

Фотогалерея «Несправність проводки»

Як визначити несправність?

Якщо ви помітили, що в роботі проводки Пріори виникли проблеми або один із приладів не функціонує, то можна зробити діагностику напруги, для цього використовується мультиметр. Зокрема, вам потрібно буде перевірити, чи є напруга в ланцюзі живлення, що з'єднує вийшов з ладу прилад з іншими пристроями.

Як правильно це зробити:

 1. Спочатку необхідно переключити тестер в режим вольтметра.
 2. Далі, один щуп тестера підключається до акумуляторної батареї або кузова транспортного засобу, залежно від того, де знаходиться диагностируемый прилад.
 3. Другий щуп пристрою необхідно з'єднати з подаючим кабелем в диагностируемой ланцюга, але перед цим клеми з девайса потрібно зняти.
 4. Якщо при діагностиці на екрані тестера з'являться свідчення, то це свідчить про те, що напруга в ланцюзі є, відповідно, перевіряються проводу справні.
 5. Аналогічні дії здійснюються і з іншими проводами, які вимагають перевірки. Якщо в кінцевому підсумку ви виявите точку, де немає напруги, то це говорить про те, що джерело поломки знаходиться на даній ділянці кола. Справа залишається за малим — просто знайти причину і позбутися від неї (автор відео — канал PRO.Garage).

Якщо напруга в ланцюзі повністю відсутня, можна зробити діагностику можливого короткого замикання.

Щоб зробити це, виконайте такі дії:

 1. Спочатку з блоку запобіжників необхідно отримати деталь, яка відповідає за діагностованих ланцюг.
 2. Як і в попередньому випадку, мультиметр слід увімкнути режим роботи вольтметра.
 3. Один щуп тестера слід з'єднати з виходами підключення запобіжного елемента. Переконайтеся в тому, що все інше обладнання та девайси в даній ланцюга не підключені.
 4. Потім трохи поворушіть сам проводок — якщо в цей момент на дисплеї будуть з'являтися показники, це свідчить про те, що десь провід коротить. Проблему необхідно якнайшвидше вирішувати — кваліфіковані електрики кажуть, що електроланцюг до такого стану доводити в принципі не варто.

Коротке замикання зазвичай з'являється на тій ділянці ланцюга, де стерлася ізоляція. Така процедура може бути проведена з будь-яким компонентом електросхеми, а також з вимикачами. Якщо ж діагностика показала відсутність короткого замикання, то є ще один варіант перевірки.

зокрема, мова йде про пошук можливого обриву в електромережі, процедура виконує наступним чином:

 1. Спочатку необхідно знеструмити бортову мережу або лише одну ділянку, який ви хочете перевірити. Для цього від'єднайте клеми від акумуляторної батареї, або просто витягніть запобіжний пристрій з місця встановлення.
 2. Тепер приступаємо безпосередньо до перевірки — щупи тестера слід підключити до двох кінцях ділянки електроланцюга.
 3. Далі, один з щупів слід підключити до кузова авто, вам потрібна маса.
 4. Якщо в момент підключення на дисплеї тестера почнуть з'являтися показники, це говорить про те, що на даній ділянці електроланцюга розриви відсутні. У тому випадку, якщо жодних змін немає, то з упевненістю можна сказати, що в проводці є обрив.

Електрична схема

Полная электросхема Приоры
Повна електросхема Пріори

Сама електросхема Пріори досить складна, оскільки включає в себе безліч різних приладів і девайсів. В разі появи несправностей ця схема дозволить правильно визначити ділянку, який потрібно перевірити в першу чергу.

Відео «Відновлення електропроводки в Пріорі своїми руками»

Наочна інструкція щодо самостійного відновлення працездатності проводки в автомобілі Лада Пріора наведена на відео нижче (автор ролика — alecsey avtolekar).

Голосування

Стикалися ви з проблемами непрацездатності проводки на авто?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Коментарі та відгуки