Лого av-to.info
ВАЗ Priora

Характеристика блоку комфорту на Пріорі: від чого залежить комфорт їзди?

практично всі сучасні авто сьогодні оснащуються електричними склопідйомниками, що дозволяють управляти відкриттям стекол одним натисканням кнопки. І російські Пріори в цьому випадку - не виняток. Керуючий пристрій, за допомогою якого здійснюється підняття і опускання стекол, а також виконуються багато інших функцій, зветься блок комфорту Пріора. Детальніше про його пристрої, а також ремонті ви зможете дізнатися з цієї статті.

Опис блоку управління електропакетом

Контролер єлектропакета в Пріорі являє собою пристрій, що використовується для контролю функціональності транспортного засобу. Цей вузол відповідає за працездатність поворотников, електричних склопідйомників, освітлення контрольного щитка, габаритів, туманок, підсвічування в салоні, системи обігріву заднього скла. Також цей пристрій забезпечує нормальну роботу ліхтарів заднього ходу. Завдяки тому, що автомобіль обладнується цим пристроєм, це робить його ще більш практичним.

Приоровский контроллер управления электропакетом
пріоровскій контролер управління електропакетом

Місцезнаходження

Керуючий пристрій на Пріорі розташоване над електронним блоком управління мотором, в нижній частині центральної консолі, посередині. Підключення девайса в даному випадку здійснюється за допомогою двох роз'ємів - силового і інформаційного. Силовий вихід використовується для подачі напруги в керуючий блок, а інформаційний - за виконання функцій девайса. Також слід зазначити, що керуючий блок захищений від зовнішнього впливу бруду і вологи.

В цілому цей пристрій є схему, встановлену в пластмасовий корпус. Безпосередньо сама плата включає в себе 15 чіпів, при цьому кожен з них виконує певні функції. Це - вся електрична частина авто, включаючи електричні склопідйомники, датчики відкритих дверей і систему управління зовнішніми електродзеркалами (автор відео - канал CompsMaster).

Умови експлуатації

Для того, щоб вузол працював в нормальному режимі, повинні бути дотримані певні умови:

  • рівень температури повітря в салоні авто повинен становити від -45 до +40 градусів;
  • рівень вологості повітря в салоні повинен бути не більше 90% ;
  • параметр напруги для нормальної роботи повинен варіюватися в районі 9-15 вольт;
  • у ровень атмосферного тиску повинен становити до 800 мм рт.ст.

Як показує практика, найчастіше несправності в роботі даного пристрою з'являються в результаті його перегріву або від'єднання проводів або контактів усередині конструкції. Якщо ви зіткнулися з проблемою виходу з ладу девайса, в першу чергу потрібно провести його візуальну діагностику. Цілком можливо, що причину можна буде виявити, тільки подивившись на девайс.

Фотогалерея «Схема з'єднань і позначення елементів плати контролера»

Можливі несправності і способи їх усунення

Які несправності можуть виникнути в роботі контролера єлектропакета:

  1. Відмова роботи поворотников. В першу чергу потрібно провести діагностику справності запобіжника, лампочок, а також подрулевого перемикача. Цілком можливо, що порушений контакт в самому перемикачі, проблема вирішується шляхом перепайки контактів або його заміни. Якщо це не допомогло і проблема дійсно криється в платі, то тут є два варіанти - або її перепайка відповідно до схеми, або заміна. Зазвичай спочатку проводиться пайка, а якщо вона не допомогла, то змінюється сам контролер.
  2. Чи не працюють склопідйомники. Перед тим, як лізти в схему, потрібно впевнитися в тому, що проблема криється не в інших елементах. Як і в попередньому випадку, спочатку перевірте запобіжник, після чого зробіть діагностику блоку управління склопідйомниками, він вбудований в обшивку дверей водія. Якщо не працює тільки один стеклопод'емник, то найімовірніше, на блоці просто відійшов контакт і його потрібно заново приєднати. Іноді проблема криється в обриві або переломі проводів, в цьому випадку ланцюг потрібно відновити.
    Якщо це не допомогло, то проводиться перепайка контролера DA7VN5016A або DA6VN5016A. Перший відповідає за роботу склопідйомників і центрального замка на правих дверях, а другий - за ті ж елементи, тільки на лівих дверей. Обидва елементи для наочності відзначені на схемі. Аналогічним чином вирішується проблема і з центральним замком, якщо він не працює. Також зверніть увагу на контролер DA11L9848 - він відповідає за працездатність реле управління підйомниками. Так що якщо не працює реле, а контакти його посадкового місця цілі, то можливо, проблема полягає в цьому контролері.
  3. Одночасно перестали працювати габаритні вогні, передні і задні протитуманні фари, світло в салоні авто, освітлення заднього ходу, а також система обігріву заднього скла. Якщо ці компоненти перестали працювати одночасно, то сумнівів немає, проблема криється в блоці управління електропакетом. В даному випадку проводиться перепайка контролера DA1 MC33972EW, оскільки саме він відповідає за роботу цих складових. Якщо перепайка не допомогла, то змінюється вся схема.
  4. У тому випадку, якщо не працюють задні протитуманні ліхтарі, а також підсвічування приладової панелі, то найімовірніше, винуватцем є контролер DA9 VND5025AK. Цей компонент також можна спробувати перепаять, але якщо перепайка не дала результатів, то його потрібно буде повністю міняти.

Відео «Діагностика контролера управління електропакетом»

Як в гаражних умовах зробити діагностику працездатності контролера електропакетом - дивіться на відео нижче (автор ролика - В'ячеслав Кравченко).

Голосування || | 244

Сталкивались ли вы с необходимостью ремонта контроллера электропакета?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...