Самостійно встановлюємо і підключаємо протитуманки на Калину

Незважаючи на те, що протитуманна оптика освітлює дорогу всього на 10 метрів, вона все одно дозволяє забезпечити безпечне пересування на автомобілі в негоду. При відсутності цього типу фар видимість дороги буде обмежено, що відіб'ється на безпеці водія і пасажирів машини. Як встановити протитуманки на Калину і які фари для цього можна використовувати — читайте нижче.

Які вибрати туманки для Калини?

Перед тим, як встановити протитуманні фари на Калину 2 або 1, потрібно визначитися з видом оптики і її виробником. Кожен автолюбитель, який коли-небудь підключав ВТФ, знає, що від виробника і типу оптики залежить багато чого. Для автомобілів Лада Калина першого і другого покоління у продажу можна знайти безліч різновидів ліхтарів. Причому вони відрізняються між собою не тільки за типом і виробнику, але і по ефективності світіння, а також комплектації.

Схема соединения оптики с реле и кнопкой
Схема з'єднання оптики з реле і кнопкою

Найбільш поширені виробники ВТФ для Калини:

 • вітчизняна компанія Киржач — один із самих перевірених виробників, який може похвалитися гідним якістю туманок;
 • Промінь - ще один вітчизняний бренд, заслужив довіру наших співвітчизників;
 • Бош — відома на весь світ компанія, яка займається не тільки випуском ВТФ, але і багатьох інших видів деталей і комплектуючих для машин;
 • Проспорт — китайський бренд, який потрапив на вітчизняний ринок не так давно.

Що стосується різновидів, то оптика може відрізнятися у відповідності з зовнішнім виглядом:

 • фари можуть бути здвоєними;
 • округлої форми;
 • у формі квадрата;
 • овальні ліхтарі.

Краще всього підбирати оптику, яка за конструкцією відповідає встановленим в бампері заглушок (автор відео — канал Lada1119).

Детальна інструкція по заміні противотуманок

Установка протитуманних фар на Калину може бути проведена як фахівцями, так і в гаражних умовах. Якщо ви читаєте цю статтю, то скоріше всього, ви плануєте встановлювати оптику самостійно. Ми готові вам у цьому допомогти — нижче представлена докладна інструкція з монтажу ліхтарів, а також список інструментів, які вам потрібні. Крім того, вам знадобиться схема підключення протитуманних фар, зазвичай вона йде в комплекті з оптикою.

Інструменти та матеріали

Для виконання робіт приготуйте наступний інструмент:

 • наборі викруткою — з хрестовим і плоским наконечниками;
 • набір гайкових ключів, зокрема, вам знадобляться ключі на 8 і 10, але можуть знадобитися і інші;
 • кусачки;
 • ізолента.
Соединение контактов с выводами реле в блоке
З'єднання контактів з висновками реле в блоці

Покрокова інструкція

Отже, установка противотуманок здійснюється наступним чином:

 1. Спочатку необхідно відкрити капот, відключити акумулятор, після чого викрутити кріпильні деталі і демонтувати передній бампер.
 2. Потім за допомогою викрутки з плоским лезом вам потрібно буде відігнути фіксатори і витягти з посадкових місць заглушки. Потім візьміть куплені противотуманки і зафіксуйте кожну з них за допомогою трьох саморізів. Простежте за тим, щоб оптика була надійно встановлена у місці монтажу — вона не повинна зазнавати вібрацій в процесі їзди, бо це спровокує її прискорений вихід з ладу.
 3. Потім залізьте в салон автомобіля. Під педаллю зчеплення розташований спеціальний ущільнювач, його необхідно демонтувати. Коли ви отримаєте доступ до технологічного отвору, зможете проштовхнути проводку від противотуманок в салон.
 4. Тепер вам треба під'єднати оптику до бортової мережі. Якщо ви хочете, щоб її можна було активувати окремо від основного світла, то потрібно буде провести кнопку в салон і встановити її на консолі в салоні машини. У цьому випадку вам потрібно тільки підключити проводку від противотуманок до основних фарам, для цього буде потрібно врізатися в їх ланцюг. Підключивши провід, заізолюйте розділений ділянку за допомогою ізоляційної стрічки, це дозволить запобігти можливі замикання в майбутньому. Після підключення всі проводи необхідно зафіксувати за допомогою стяжок або тієї ж ізоляційної стрічки.
 5. Від туманок йде ще один провід — маса Негативні висновки треба підключити до болтів, встановленим на кузові машинки. Їх також потрібно надійно зафіксувати, в іншому випадку, якщо вони від'єднаються в процесі їзди, оптика працювати не буде.
 6. Наступним етапом буде встановлення кнопки з реле, її краще всього буде врізати в центральну консоль. Після того, як буде здійснено монтаж кнопки, до реле слід під'єднати рожевий кабель від блоку.
 7. При підключенні бажано використовувати запобіжний пристрій на 15 ампер. До цього елементу, а також проводці від противотуманок підключаються і силові контакти реле, вони позначені номерами 30 і 87.
 8. Коли фари будуть встановлені, потрібно провести діагностику правильності монтажу. Знову перевірте якість фіксації ліхтарів на бампері, оскільки це дуже важливо. Перевірте працездатність оптики, якщо ви не допустили помилок при установці і підключенні ліхтарі будуть працювати.
 9. Тепер вам залишається тільки акуратно зібрати і встановити на місце бампер. При установці будьте обережні, щоб не пошкодити проводку. Після установки бампера рекомендуємо ще раз перевірити працездатність оптики.

Ціна питання

Вартість оптики безпосередньо залежить від її якості, ефективності та виробника. Як відомо, китайські аналоги завжди стоять на порядок дешевше більш дорогих європейських фар. Але потрібно пам'ятати, що більш дешеві фари будуть працювати менш ефективно, їх ресурс експлуатації зазвичай менше, ніж у більш дорогих аналогів. Враховуйте це при покупці.

Голосування

Ваше авто обладнане протитуманними фарами?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Наочна інструкція з монтажу ВТФ в Калину»

Більш наочно процедура установки протитуманною оптики на Калину в гаражних умовах описана на відео нижче (автор ролика — Володимир Семяшкін).


Коментарі та відгуки