Як на Калину встановити бортовий комп'ютер самостійно

Бортовим комп'ютером (БК) сьогодні обладнуються всі сучасні авто. Цей пристрій дозволяє забезпечити більш комфортне керування і налаштування основних параметрів автомобіля. Якщо ваш автомобіль не обладнаний БК, то це ще не означає, що ви не можете встановити його самостійно. Докладніше про те, як встановити бортовий комп'ютер на Калину і що для цього потрібно, ви дізнаєтеся з цього матеріалу.

Що слід знати про БК для автомобілів Лада Калина?

Розглянемо функції, які мають комп'ютери Штат для Лади Калини.

Ознайомившись з наведеною нижче інформацією, ви дізнаєтеся, що показує БК:

 1. Опція Плазмер являє собою плазмовий прогрів свічок запалювання . Суть функції полягає в подачі імпульсу в 150 герц на електроди свічок, причому енергія імпульсу становить 0.04 Дж. За час, поки працює функція, свічка дозволяє виділяти близько 60 джоулів енергії, це дає можливість знизити можливість відмови запуску силового агрегату. А це актуально при використанні автомобіля в холод або при високій вологості, а також при затоці свічок паливом.
 2. Опція Форсаж або обнулення параметрів в пам'яті блоку управління до заводських. Функція Форсаж дозволяє видалити помилки та позбавитися від причини несправності.
 3. Контроль якості використовуваного пального. Пристрій демонструє співвідношення якості у відсотках за допомогою кнопок «-» або «+». Якщо ви налаштуєте функцію параметрів двигуна, то зможете отримати чітку картину про те, в якому стані знаходиться мотор машини. Ви зможете знати про час, який знадобився для його прогріву, рівень заряду акумуляторної батареї, а також про величину напруги, що подається на датчики прибирання.
 4. В більшості сучасних БК має опцію налаштування екрану. Завдяки цій функції автовласник може вивести на дисплей пристрою ті параметри, які є важливими. Ця опція дозволяє провести коригування яскравості, кольору і контрасту екрана.
 5. Корисною опцією вважається можливість діагностики паливного насоса. Ця функція дозволяє проконтролювати тиск, а також живлення в системі. Вона дозволяє визначити стан кожної форсунки двигуна авто.
 6. Опція Тропік. З її допомогою вентилятор системи охолодження буде активувати при досягненні певної температури автомобільного мотора. Актуально використання цієї функції в жаркий час року, оскільки вона дозволить запобігти перегріву мотора (автор відео — 13domovenok).

Нижче перераховані основні коди несправностей, які може видати БК:

 • Р0134 — відсутність сигналу з лямбд - зонда (датчика кисню);
 • Р0201 — комп'ютер зафіксував пошкодження електричної ланцюга управління форсунками силового агрегату;
 • Р0301 — система зафіксувала пропуски займання паливоповітряної суміші в циліндрах двигуна;
 • Р0335 — немає сигналу з датчика колінвала;
 • Р0560 — в електричній мережі автомобіля напруга занадто низький, це може відбитися на роботі електрообладнання.

Варіанти бортових пристроїв

Сучасний ринок пропонує споживачам величезний асортимент комп'ютеризованих пристроїв.

Перераховані тільки найпопулярніші моделі:

 • Multitronics UX7;
 • Штат Х1 Універсал;
 • Х1 G;
 • Штат Калина ХD;
 • Multitronics С900;
 • Multitronics МРС800;
 • Multitronics RC700;
 • UniComp 600;
 • Multitronics GL550;
 • Multitronics VC 731;
 • Multitronics VC 730;
 • Multitronics ТС750.

Інструкція по установці своїми руками

Тепер пропонуємо ознайомитися з керівництвом по установці БК Калину своїми руками.

Для виконання цього завдання вам знадобиться:

 • дві викрутки — з плоским і хрестовим наконечником;
 • канцелярський ніж;
 • ізолента (автор відео — канал Авто світ).

Етапи

Розглянемо приклад установки з пристроєм Штат Х-5 М. Це пристрій оснащується виходом на 9 контактів, однак підключати всіх їх немає сенсу. Для нормальної роботи пристрою можна підключити тільки 6 контактів з 9, цього вистачить.

Як зробити установку девайса в Калину:

 1. Для початку потрібно відключити автомобільний акумулятор і демонтувати аудіосистеми з центральної консолі, оскільки вона буде заважати установці. Вимкніть підключені до неї роз'єми і приберіть магнітолу в сторону.
 2. Також потрібно відключити роз'єм, підключений до кнопки світлової сигналізації, оскільки чотири контакту з шести будуть приєднані саме до неї. У відповідності зі схемою вам потрібно розібратися з тим, які дроти куди приєднуються. Сама схема повинна йти в комплекті до комп'ютера. При відключенні проводів від роз'єму може виникнути проблема, оскільки самі контакти кріпляться за допомогою пластмасових фішок.
  Вам треба трохи прим'яти сам фіксатор, для цього знадобиться з боку проводів просунути тонку викрутку з плоским лезом до кінця і прокрутити нею вліво і вправо. Потім, використовуючи більш товсту викрутку, з іншого боку потрібно буде надавати на кінець проводу, це призведе до того, що його можна буде витягти, хоч і з труднощами.
 3. Потім візьміть новий проводок від БК і приєднайте його до необхідного штекеру на колодці замість вилученого. Потім з другого кінця дроту, що йде від основного кабелю необхідно під'єднати той, який був витягнутий з роз'єму. Всі фішки рекомендується перемотати ізоляційною стрічкою, щоб уникнути можливого деренчання.
 4. Коли ви підключите всі чотири кабелю до гнізда, необхідно зайнятися урізанням до рожевого дроту, розташованому на задній колодці контрольного щитка. Сама колодка розташовується в досить важкодоступному місці, так що якщо вам потрібно отримати доступ до неї, то доведеться демонтувати монтажний блок з запобіжниками і потягнути його.
 5. Зробивши це, за блоком ви зможете побачити великий штекер, зазвичай він забарвлений в сірий колір. До цього штекеру підведені кілька проводів, вам потрібно саме рожевий, оскільки він відповідає за обсяг бензину в паливному баку автомобіля. Можна просто зчистити канцелярським ножем ізоляції з кабелю і примотати до нього проводок від пристрою, а місце з'єднання потім обмотати ізолентою. При виконанні цього завдання роз'єм відключати необов'язково, головне в даному випадку — не переплутати дроти.
 6. Вам залишається приєднати ще один штекер до діагностичного роз'єму, розташованому під спеціальною пластиковою кришкою трохи нижче прикурювача. Тут ми й поставимо сам комп'ютер, оскільки це місце є найбільш оптимальним варіантом. Вам потрібно підключити проводок чорного кольору від роз'єму девайса до колодки, при цьому слід керуватися схемою підключення.
 7. Коли дії будуть виконані, всю обмотку потрібно буде протягнути безпосередньо під центральною консоллю і надійно вкласти, щоб вона не ходила і не перетиралась. Для цього можна викрутити болти кріплення і демонтувати попільничку, а сам пучок з проведенням можна протягнути вниз. Потім демонтуйте праву кришку тунелю статі, просуньте роз'єм комп'ютера до діагностичної колодки. Після вам залишається підключити назад акумулятор і перевірити, як працює сам БК.

Фотогалерея «Самостійний монтаж БК»

Ціна питання

Якщо говорити про ціну, то тут все залежить від конкретного виробника і моделі девайса. Дешеві моделі БК коштують від 1300 до 3 тисяч рублів. Комп'ютери, що відносяться до середнього цінового сегменту, коштують близько 4-6 тисяч руб. Більш дорогі варіанти обійдуться покупцеві в 7 тисяч і дорожче.

Голосування

У вашому автомобілі є бортовий комп'ютер?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Основні функції БК Х-5 М у Калині»

В ролику нижче продемонстровані опції, які виконує девайс (відео знято і опубліковано каналом В гаражі у Сандро).


Коментарі та відгуки