Центральний блок кузовний електроніки Калина 2 і Люкс і його «хвороби»

Виробники авто сьогодні використовують безліч технологічних рішень для забезпечення більш комфортного керування транспортним засобом. Одним з таких девайсів є ЦБКЭ. Для чого потрібен центральний блок кузовний електроніки Калина 2, які функції він виконує і які несправності для нього характерні — читайте в цій статті.

Опис ЦБКЭ

НА відміну від перших моделей Калин, по друге версіях та комплектація Люкс замість традиційних реле для управління електронікою використовується блок управління електропакетом. Це пристрій поєднує в собі безліч функцій, пропонуємо ознайомитися з ними більш детально.

Схема подключения элементов и выходов ЦБЭК
Схема підключення елементів і виходів ЦБЭК

Функції

Блок управління електропакетом призначений для виконання таких функцій:

 1. Тривожна сигналізація. Якщо протиугінна система автомобіля зафіксує спробу злому, завдяки ЦБКЭ передасть інформацію про це на пульт управління автовласника.
 2. Управління системою склоочистки лобового скла. Причому мова йде як про ручному, так і автоматичному управлінні (якщо на автомобіль встановлений блок управління електропакетом маркування 21900-3840080-20).
 3. Пристрій виконує функцію управління системами обігріву лобового, а також заднього скла. Також цей вузол управляє і обігрівальними елементами бічних дзеркал заднього виду.
 4. Блок управління электрпоакетом також стежить за працездатністю оптики, в режимі ручного, так і автоматичного управління. Зокрема, мова йде про ближньому світлі фар, габаритних фар, а також ДХО.
 5. Окремо слід виділити функцію забезпечення працездатності дальнього освітлення.
 6. Поворотні вогні, а також світлова сигналізація.
 7. Освітлення салону транспортного засобу.
 8. Пристрій здійснює контроль за працездатністю та енергозбереженням девайсів, що належать до категорії внутрішнього освітлення машини.
 9. Моніторинг стану центрального замку, а також виконання функцій блокування і розблокування самих замків від ключа від кнопок, встановлених в салоні авто, а також у дверях.
 10. Ще одна опція — відкриття кришки багажного відсіку за допомогою кнопки, встановленої в салоні.
 11. Не менш важлива функція — керування електроприводами, зокрема, мова йде про стеклоподъемниках, а також бічних дзеркал заднього виду.
 12. Система обігріву водійського і пасажирського сидіння.
 13. Вузол освітлення багажного відсіку (автор відео — Володимир Костюченков).

Характерні несправності

Якщо блок управління електропакетом з якихось причин вихід з ладу, це може призвести до таких проблем:

 1. Відмова в роботі електричних склопідйомників. Зрозуміло, перш ніж розбирати керуючий модуль, слід точно упевнитися в тому, що склопідйомники не працюють саме з-за нього. Логічно буде спочатку перевірити запобіжний елемент, а також блок управління підйомниками, який вбудований в водійські двері. На практиці часто трапляється таке, що причиною відмови електросклопідіймачів є поганий контакт проводки на самому блоці.
 2. Перестала працювати оптика — ближнє світло, поворотники і т. д. В такому випадку спочатку перевіряються запобіжні елементи, джерела освітлення і рульової вимикач. Є ймовірність, що причина криється в порушенні контакту безпосередньо на вимикачі, якщо це так, то їх слід перепаяти. У тому випадку, якщо причина полягає непрацездатності блоку, його потрібно буде демонтувати і розбирати, щоб знайти вигорілий елемент і перепаяти його. У тому випадку, якщо пайка не допомогла вирішити проблему, пристрій доведеться міняти.
 3. Перестала працювати частина обладнання, при цьому пристрою, як на перший погляд може здатися, ніяк не пов'язані між собою. Справа в тому, що сам модуль включає в себе безліч елементів і контролерів, кожен з них відповідає за виконання певних функцій. Якщо вийдуть з ладу відразу два або більше контролерів, це може привести до серйозної поломки. Приміром, відразу відмовиться працювати оптика, обігрів заднього і переднього скла двері багажника і склопідйомник. Необхідно гикати вийшов з ладу контролер і міняти його шляхом перепаювання.
 4. Досить часто зустрічається проблема, яка може відбутися — це обрив проводки блоку. Він встановлений практично в недоступному місці, але якщо виконуються роботи з електрикою, наприклад, по установці протиугінної системи, то скоріше всього, автовласник зіткнеться з ЦБКЭ. І якщо в ході виконання робіт буде пошкоджена проводка, зрозуміло, це позначиться на функціонуванні устрою і, відповідно, виконання тих чи інших функцій.
 5. Окислення контактів на роз'ємах модуля. Якщо ви зіткнулися з такою проблемою, то рекомендуємо звернути увагу на вологість в салоні. Часто окислення на виходах відбувається саме в результаті підвищеної вологості. Контакти можна зачистити, це не проблема, однак проблему вологості необхідно вирішувати, оскільки в іншому випадку вона може призвести до виходу з ладу мікросхеми в цілому.
 6. Поломка плати. Найстрашніша проблема для автовласника, оскільки із-за цього пристрій просто не зможе нормально працювати. Відповідно, потрібно його заміна, а це, в свою чергу, коштує чималих грошей (автор — Олександр Фішер).

Особливості заміни

Коротко про процедуру заміни керуючого модуля на Калині 2:

 1. Спочатку проводиться демонтаж приладів з центральної консолі, в цьому немає нічого важкого.
 2. Потім викручується нижня частина облицювання центральної консолі, накладка витягується, ви отримуєте доступ до блоку запобіжників і реле.
 3. Монтажний блок з запобіжними пристроями викручується, однак витягти його не вийде, оскільки він підключений проводами в натяжку. Можете його трохи повернути, щоб він прийняв горизонтальне положення.
 4. утворилася в результаті повороту щілину можна просунути руку. Зробивши це, ви зможете знайти полицю, на якій встановлено ЦБКЭ. Трохи лівіше знаходиться болт, за допомогою якого цей модуль фіксується — вам потрібно викрутити його.
 5. Після цього через верх, через щиток приладів, необхідно буде єднати два підключених роз'єму. Виконавши ці дії, ви зможете обережно демонтувати ЦБКЭ і витягти його, трохи відсунувши блок з запобіжниками. При цьому врахуйте, що сильно тягнути пристрій не варто, оскільки з іншого боку є ще два роз'єми, які потрібно буде відключити. Коли проводи будуть відключені, ЦБКЭ можна повністю демонтувати і зайнятися його ремонтом або заміною.

Фотогалерея «Допомогою заміни ЦБКЭ»

Ціна питання

Вартість ЦБКЭ буде відрізнятися в залежності від модифікації. В середньому такі девайси коштують від 4500 до 6000 рублів.

Голосування

Стикалися ви з необхідністю ремонту контролера електропакету?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Самостійний ремонт керуючого модуля»

Як правильно демонтувати ЦБКЭ і як його згодом відремонтувати — докладна інструкція з описом всіх нюансів представлена на відео нижче (автор — MultiAlexander9).


Коментарі та відгуки

 • Дмитро

  Схема на першу Калину, з Калиною 2 нічого спільного!