Лого av-to.info
ВАЗ Kalina

Центральний блок кузовний електроніки Калина 2 і Люкс і його «хвороби»

Производители авто сегодня используют множество технологичных решений для обеспечения более комфортного управления транспортным средством. Одним из таких девайсов является ЦБКЭ. Для чего нужен центральный блок кузовной электроники Калина 2, какие функции он выполняет и какие неисправности для него характерны — читайте в этой статье.

Опис ЦБКЕ

На відміну від перших моделей Калин, по-друге версіях і комплектація Люкс замість традиційних реле для управління електронікою використовується блок управління електропакетом. Це пристрій поєднує в собі безліч функцій, пропонуємо ознайомитися з ними більш детально.

Схема подключения элементов и выходов ЦБЭК
Схема підключення елементів і виходів ЦБЕК

Функції

Блок управління електропакетом призначений для виконання таких функцій:

 1. Тривожна сигналізація. Якщо протиугінна система автомобіля зафіксує спробу злому, завдяки ЦБКЕ передасть інформацію про це на пульт управління автовласника.
 2. Управління системою стеклоочистки лобового скла. Причому мова йде як про ручному, так і про автоматичне управлінні (якщо на автомобіль встановлено блок управління електропакетом маркування 21900-3840080-20).
 3. Пристрій виконує функцію управління системами обігріву лобового, а також заднього скла. Також цей вузол керує і обігрівальними елементами бічних дзеркал заднього виду.
 4. Блок управління електрпоакетом також стежить за працездатністю оптики, як в режимі ручного, так і автоматичного управління. Зокрема, мова йде про ближнього освітленні ліхтарів, габаритних фар, а також ДГЗ.
 5. Окремо слід виділити функцію забезпечення працездатності дальнього освітлення.
 6. Поворотні вогні, а також світлова сигналізація. || | 224
 7. Освещение салона транспортного средства.
 8. Пристрій здійснює контроль за працездатністю і енергозбереженням девайсів, що відносяться до категорії внутрішнього освітлення машини.
 9. Моніторинг стану центрального замка, а також виконання функцій блокування і розблокування самих замків від ключа, від нопок, встановлених в салоні авто, а також в дверях.
 10. Ще одна опція - відкриття кришки багажного відсіку за допомогою кнопки, встановленої в салоні.
 11. Не менш важлива функція - управління електроприводами, зокрема, мова йде про склопідйомниках, а також бічних дзеркал заднього виду.
 12. Система обігріву водійського і пасажирського сидіння.
 13. Вузол освітлення багажного відсіку (автор відео - Володимир Костюченко). || | 231

Характерные неисправности

Якщо блок управління електропакетом з якихось причин вихід з ладу, це може привести до таких проблем:

 1. Відмова в роботі електричних склопідйомників. Зрозуміло, перш ніж розбирати керуючий модуль, слід точно упевнитися в тому, що склопідйомники не працюють саме через нього. Логічно буде спочатку перевірити запобіжний елемент, а також блок управління підйомниками, який вбудований в водійські двері. На практиці часто трапляється таке, що причиною відмови електросклопідйомників є поганий контакт проводки на самому блоці.
 2. Перестала працювати оптика - ближнє світло, поворотники і т.д. У такому випадку спочатку перевіряються запобіжні елементи, джерела освітлення та рульової вимикач. Є ймовірність, що причина криється в порушенні контакту безпосередньо на вимикачі, якщо це так, то їх слід перепаять. У тому випадку, якщо причина полягає в непрацездатності блоку, його потрібно буде демонтувати і розбирати, щоб знайти вигорілий елемент і перепаять його. У тому випадку, якщо пайка не допомогла вирішити проблему, пристрій доведеться міняти.
 3. Перестала працювати частина обладнання, при цьому пристрої, як на перший погляд може здатися, ніяк не пов'язані між собою. Справа в тому, що сам модуль включає в себе безліч елементів і контролерів, кожен з них відповідає за виконання певних функцій. Якщо вийдуть з ладу відразу два або більше контролерів, це може привести до серйозної поломки. Наприклад, відразу відмовиться працювати оптика, обігрів заднього і переднього скла двері багажника і стеклопод'емник. Необхідно гикати вийшов з ладу контролер і міняти його шляхом перепайки.
 4. Досить часто зустрічається проблема, яка може відбутися - це обрив проводки блоку. Він встановлений в практично недоступному місці, але якщо виконуються роботи з електрикою, наприклад, по установці протиугінною системи, то скоріше за все, автовласник зіткнеться з ЦБКЕ. І якщо в ході виконання робіт буде пошкоджена проводка, зрозуміло, це відіб'ється на функціонуванні пристрою і, відповідно, виконання тих чи інших функцій.
 5. Окислення контактів на роз'ємах модуля. Якщо ви зіткнулися з такою проблемою, то рекомендуємо звернути увагу на вологість в салоні. Часто окислення на виходах відбувається саме в результаті підвищеної вологості. Контакти можна зачистити, це не проблема, однак проблему вологості необхідно вирішувати, оскільки в іншому випадку вона може привести до виходу з ладу мікросхеми в цілому.
 6. Поломка плати. Найстрашніша проблема для автовласника, оскільки через це пристрій просто не зможе нормально працювати. Відповідно, потрібно його заміна, а це, в свою чергу, коштує чималих грошей (автор - Олександр Фішер).

Особливості заміни

Коротко про процедуру заміни управителя модуля на Калині 2: | || 241

 1. Сначала производится демонтаж приборов с центральной консоли, в этом нет ничего трудного.
 2. Потім викручується нижня частина облицювання центральній консолі, накладка витягується, ви отримуєте доступ до блоку запобіжників і реле.
 3. Монтажний блок із запобіжними пристроями викручується, однак витягти його не вийде, оскільки він підключений проводами в натяжку. Можете його трохи повернути, щоб він прийняв горизонтальне положення.
 4. В утворену в результаті повороту щілину можна просунути руку. Зробивши це, ви зможете намацати полку, на якій встановлений ЦБКЕ. Трохи лівіше знаходиться болт, за допомогою якого цей модуль фіксується - вам потрібно викрутити його.
 5. Після цього через верх, через щиток приладів, необхідно буде від'єднати два підключених роз'єму. Виконавши ці дії, ви зможете обережно демонтувати ЦБКЕ і витягти його, трохи відсунувши блок з запобіжниками. При цьому врахуйте, що сильно тягнути пристрій не варто, оскільки з іншого боку є ще два роз'єми, які потрібно буде відключити. Коли проводи будуть відключені, ЦБКЕ можна повністю демонтувати і зайнятися його ремонтом або заміною.

Фотогалерея «Допомогою в заміні ЦБКЕ»

Цена вопроса

Вартість ЦБКЕ буде відрізнятися в залежності від модифікації. в середньому такі девайси коштують від 4500 до 6000 рублів.

Голосування

Чи стикалися ви з необхідністю ремонту контролера єлектропакета?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...

Відео «Самостійний ремонт керуючого модуля»

як правильно демонтувати ЦБКЕ і як його згодом відремонтувати - докладна інструкція з описом всіх нюансів представлена ​​на відео нижче (автор - MultiAlexander9).