Лого av-to.info
ВАЗ Kalina

Як самостійно провести діагностику Калини і Пріори: сам собі Автолікар

Якщо в старих автомобілях діагностика несправностей виробляється за фактом наявності визначених симптомів поломки, то в більш сучасних авто все значно простіше. Щоб визначити несправність в роботі того чи іншого вузла, досить зробити комп'ютерну діагностику автомобіля. Де знаходиться діагностичний роз'єм Лада Калина і як перевірити автомобіль - читайте нижче.

Опис і розташування діагностичного роз'єму

діагностичний роз'єм є спеціальний пристрій, що використовується для оперативного обміну даними між транспортним засобом і підключеним до нього пристроєм. Останнє - це, як правило, ноутбук, що застосовується для зчитування комбінацій несправностей, а також регулювання основних параметрів. До даному роз'єму можна підключити не тільки ноутбук, але і будь-який інший мобільний гаджет по бездротовому з'єднанню. Що стосується безпосередньо автомобілів Лада Калина, то в них використовується трапецієподібний роз'єму типу OBD-II на 16 контактів.

Залежно від модифікації машини, місце розташування штекера може змінюватися:

 1. У версіях Калина 1 пристрій знаходиться на центральній стороні так званого тунелю, під декоративною накладкою, розташованої вище прикурювача.
 2. У версіях Калина 2 його можна знайти з правого боку, на нижній частині торпеди. || | 222
Диагностический выход Калины
Диагностический выход Калины

Навіщо потрібна діагностика?

Призначення діагнос ики, як сказано вище, полягає в точному визначенні можливих несправностей, які можуть трапитися під час роботи транспортного засобу. Якщо в роботі авто з'явилися будь-які симптоми поломок, а точно визначити несправність самостійно не вдається, то можна спробувати продіагностувати машину.

Але це - тільки узагальнена мета, більш конкретно причини перевірки вказані нижче:

 1. Необхідність виконання цього процесу зазвичай з'являється тоді, коли на контрольному щитку з'являються індикатори, які попереджають автовласника про поломку.
 2. на практиці дана процедура часто здійснюється в разі неправильної роботи одного або декількох агрегатів і узло авто. Виконана перевірка дозволить дати автовласникові точну відповідь на тему того, чи дійсно ці механізми вийшли з ладу чи ні.
 3. При купівлі транспортного засобу. Завдяки комп'ютерному розпізнаванню помилок потенційний покупець може без допомоги фахівців визначити, наскільки правильно працює силовий агрегат, коробка передач і підвіска.
 4. Крім того, необхідність проведення цього процесу може бути обумовлена ​​зниженням можливих витрат на ремонт машини в майбутньому. Іншими словами, мова йде про профілактичний діагностуванні, за словами багатьох фахівців, таке завдання краще виконувати не рідше разу на рік. Якщо автовласник дізнається про можливі несправності заздалегідь, до того, як експлуатація автомобіля буде неможливою, то він зможе знизити фінансові витрати на його ремонт (автор відео - канал CompsMaster).

Необхідні інструменти, матеріали і програми

Щоб процедура перевірки не викликала у вас проблем, необхідно заздалегідь підготуватися до неї.

Для забезпечення правильного діагностування вам будуть потрібні наступні пристрої: || | 233

 1. Компьютер. Можна використовувати ноутбук або планшет, за допомогою цього девайса буде здійснюватися перевірка. Слід зазначити, що ноутбук - більш кращий варіант.
 2. Програма, за допомогою якої буде здійснюватися перевірка. Варіантів програмного забезпечення сьогодні досить багато. Кожна з утиліт має свої особливості і характеристики, скачати таке ПО без проблем можна в інтернеті.
 3. K-Line кабель для з'єднання штекера з комп'ютером. Придбати такий кабель можна в будь-якому тематичному магазині . Слід зазначити, що якщо ви вирішили використовувати для діагностики свій планшет або мобільний телефон, при цьому перевірка буде здійснюватися по бездротовому зв'язку, то кабель вам не знадобиться. В цьому випадку потрібно буде придбати спеціальний адаптер для забезпечення бездротового підключення.

Фотогалерея «Що підготувати для діагностики»

Процес діагностики за допомогою ноутбука

Ми не будемо описувати процедуру діагностики для кожного програмного забезпечення в окремо, так як в цілому, незалежно від ПО, цей процес ідентичний.

Загальна процедура діагностики описана нижче:

 1. Для початку вам н обходимо встановити програмне забезпечення на свій комп'ютер. Якщо ви вмієте користуватися інтернетом, то цей крок не викличе у вас проблем, оскільки нічого складного в його реалізації немає. Якщо в комплекті до вашого адаптера йде диск з драйверами, то їх також необхідно встановити в обов'язковому порядку, в іншому випадку комп'ютер просто не розпізнає пристрій.
 2. Потім потрібно відкрити кришку перед важелем КПП або зняти захисну накладку з правого боку центральній консолі, в залежності від версії авто. Вам слід отримати і забезпечити безперешкодний доступ до K-Line виходу, якому ви будете підключати ноутбук.
 3. Далі, візьміть куплений кабель і підключіть його - одне стороною до комп'ютера, інший - до виходу.
 4. После того, как кабель будет подключен, вам необходимо удостовериться в том, что компьютер его распознал, для этого проверьте наличие подключения. Как вариант, для этого можно зайти в Диспетчер задач Windows и перейти во вкладку Оборудование. Если операционная система распознала устройство, в этой вкладке должна быть отмечена данная информация.
 5. Якщо підключення вироблено успішно, то вам потрібно запустити перевірочну програму на ноутбуці. Після запуску утиліта повинна запитати у вас, які вузли ви хочете діагностувати (трансмісію, двигун і т.д.). Якщо цього не сталося, то орієнтуйтеся по меню - десь повинна бути кнопка «Почати діагностику», можливо, в меню Файл. Всі несправності, які є, у вигляді кодів помилок будуть продемонстровані в таблиці.
 6. Якщо ви зайдете у вкладку Параметри, то зможете побачити, як тут розписано загальний стан транспортного засобу. У вкладці Коди повинні бути відзначені всі несправності, які виявила діагностика.
 7. Вам залишається тільки зробити розшифровку отриманих комбінацій цифр і зайнятися усуненням поломок. Як показує практика, досить часто при перевірці вискакують несправності датчиків - зазвичай такі проблеми обумовлені обривом проводки або поганим підключенням контролерів. Тому якщо ви зіткнулися з цим, не поспішайте міняти датчики - спробуйте зачистити контакти на роз'ємах підключення, а також перевірити цілісність проводки.
 8. Після того, як несправності будуть усунені, потрібно обнулити пам'ять блоку управління, щоб видалити з неї всі коди помилок. Обнулити пам'ять блоку можна через діагностичну програму - зазвичай цю функцію можна знайти в розділі Управління.
Основные параметры авто, которые можно увидеть при диагностике
Основні параметри авто, які можна побачити при діагностиці

Відео «Як можна зробити діагностику Калини без ноутбука? »

Менш точний, але більш простий варіант діагностики Калини без ноутбука представлений на відео нижче (автор ролика - Ігор Т).

Голосование

чи займалися ви коли-небудь самостійної діагностикою авто?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...