Лого av-to.info
ВАЗ Kalina

Вчимося лагодити і правильно обслуговувати ДМРВ на Калині і Грант

Практично у всіх сучасних авто сьогодні використовується інжекторний система харчування, яка прийшла на зміну колись популярним карбюратором. Однією з умов нормальної роботи даної системи є використання датчика масової витрати повітря, що відповідає за дозування повітряного потоку при створенні горючої суміші. Детальніше про те, що являє собою ДМРВ Калина і як його правильно перевірити, ви зможете дізнатися з цього матеріалу.

Характеристика і особливості ДМРВ

Щоб забезпечити нормальну роботи двигуна , блок управління здійснює безліч дій. Одним з основних є подача необхідного обсягу палива, а також повітряного потоку в циліндри мотора. Для того, щоб дозування цих компонентів була правильною, використовуються різні датчики і контролери і одним з таких в автомобілях Лада Калина або Лада Гранта є датчик масової витрати повітря.

Диагностика регулятора тестером
Діагностика регулятора тестером

Якщо в роботі девайса проявилися несправності, то функціональність силового агрегату в цілому буде порушена. Несправний датчик стане причиною некоректної роботи двигуна, що призведе до менш комфортному управління автомобілем. Сам пристрій знаходиться біля повітряного фільтруючого елемента в моторному відсіку авто.

Можливі несправності датчика

В автомобілях Лада Гранта і Калина розташований в підкапотному просторі ДМРВ зазвичай виходить з ладу через знос, якщо ресурс експлуатації контролера добігає кінця.

У разі несправності автовласник зіткнеться з такими симптомами:

 • на приладовій панелі з'являється індикатор Check Engine, який не гасне після запуску двигуна;
 • при неисправности устройства расход топлива будет повышен;
 • потужність силового агрегату в цілому знизиться;
 • динаміка авто також буде порушена, а при натисканні на педаль газу водій помітить, що машина стала ледве набирати швидкість;
 • водій також може зіткнутися з проблемою неможливості запуску двигуна або ж старт мотора буде дуже утруднений;
 • при русі на холостому ходу обороти двигуна будуть плавати (автор відео - канал IZO))) LENTA). || | 226

Способы устранения поломок

Варіантів усунення неполадок в роботі девайса є кілька:

 1. Заміна датчика. Найкращий спосіб забезпечити нормальну працездатність системи, встановивши завідомо робочий контролер.
 2. Провести перевірку підключення регулятора, а також працездатності електроланцюзі. Дуже рідко, але буває таке, що регулятор відмовляється нормально працювати через окислення контактів на роз'ємі. В даному випадку можна спробувати відключити датчик і провести очищення контактів залізною щіткою.
 3. Провести промивку пристрою. Даний варіант відновлення працездатності сьогодні вважається одним з найбільш популярних серед наших співвітчизників. Очищення зазвичай займає небагато часу, але зате у вас є всі шанси відновити працездатність регулятора. Наш ресурс вже писав про промивку пристрої, детальна покрокова інструкція представлена ​​в цієї | || 234 статье.

Перевірка регулятора на працездатність

Є кілька варіантів перевірки працездатності датчика.

Для початку розглянемо найпростіший з них: || | 238

 1. От контроллера нужно отсоединить разъем питания.
 2. Запустіть мотор.
 3. Спробуйте трохи проїхатися. Якщо ви помітили, що двигун став працювати більш нормально, пропали вищеописані симптоми, то це свідчить про те, що демонтований вами ДМРВ непрацездатний. Врахуйте, що при відключенні контролера блок управління починає працювати в аварійному режимі, відповідно, витрата палива може бути збільшений (автор відео про демонстрацію вийшло з ладу регулятора - канал В гаражі у Сандро).

Для здійснення іншого способу вам буде потрібно тестер - мультиметр, а також викрутка і гайковий ключ на 10.

Процедура діагностики із застосуванням мультиметра здійснюється наступним чином:

 1. Спочатку необхідно включити тестер, налаштувати його в режим виміру постійної напруги, при цьому треба отме тить приділ в 2 вольт. На зарядному підключення кабелю живлення потрібно знайти проводки жовтого і зеленого кольорів, це буде вихід і маса, врахуйте, що колір може відрізнятися. Жовтий провід ближній, він знаходиться ближче до лобового скла, а зелений - третій за рахунком, якщо відраховувати з того ж краю. Навіть якщо їх колір буде різним, розташування повинно бути таким.
 2. Вам необхідно зробити вимір напруги між цими контактами, при цьому запалювання повинно бути активовано, але мотор запускати не потрібно. Щупи тестера необхідно встановити через прогумовані ущільнювачі, уздовж самих проводів, при цьому будьте обережні, щоб не порушити ізоляцію. Заздалегідь на щупи можна побризкати засобом WD-40.
 3. Виконавши ці дії, вам потрібно оцінити отримані результати. Якщо ДМРАВ справний, то показник напруги буде варіюватися в районі 0,996-1,01 вольта. Якщо рівень напруги буде більш високим, то це свідчить про вихід з ладу або погіршенні технічного стану витратоміра. На практиці планувати заміну пристрою необхідно в тому випадку, якщо отримане напруга буде вище 1,04 вольта.

Заміна ДМРВ

Процедура заміни виглядає наступним чином:

 1. Спочатку потрібно послабити хомут, який фіксує повітропровід, для цього використовується викрутка з хрестовим наконечником. Сам патрубок можна демонтувати.
 2. Вимкніть роз'єм живлення від регулятора, для цього достатньо просто натиснути на фіксатор знизу і потягнути сам штекер в сторону.
 3. Далі, використовуючи гайкові ключі на 10, потрібно викрутити два болти. На цьому етапі можуть виникнути труднощі, тому можна використовувати тріскачку, щоб відкрутити болти швидко.
 4. Потім регулятор можна відвести в сторону і витягти.
 5. Процедура монтажу здійснюється в зворотному порядку.

Фотогалерея «Допомога в заміні ДМРВ»

Видео «Особенности замены регулятора на Калинах и Грантах»

Що необхідно враховувати при заміні регулятора в вітчизняних автомобіл ях і яких помилок не можна допускати - розповість фахівець (автор відео - канал В гаражі у Сандро).

Голосування

Чи стикалися ви з необхідністю заміни ДМРВ?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...