Вчимося лагодити і правильно обслуговувати ДМРВ на Калині і Грант

Практично у всіх сучасних авто сьогодні використовується інжекторна система живлення, яка прийшла на зміну колись популярним карбюратором. Однією з умов нормальної роботи даної системи є використання датчика масового витрати повітря, що відповідає за дозування повітряного потоку при створенні горючої суміші. Детальніше про те, що являє собою ДМРВ Калина і як його правильно перевірити, ви зможете дізнатися з цього матеріалу.

Характеристика та особливості ДМРВ

Щоб забезпечити нормальну роботу двигуна, блок управління здійснює безліч дій. Одним з основних є подача необхідного обсягу палива, а також повітряного потоку в циліндри двигуна. Для того, щоб дозування цих компонентів була правильною, використовуються різні датчики та контролери і одним з таких автомобілях Лада Калина або Лада Гранта є датчик масової витрати повітря.

Диагностика регулятора тестером
Діагностика регулятора тестером

Якщо в роботі девайса виявилися несправності, то функціональність силового агрегату в цілому буде порушена. Несправний датчик стане причиною некоректної роботи двигуна, що призведе до менш комфортного керування автомобілем. Сам пристрій знаходиться біля повітряного фільтруючого елемента в моторному відсіку авто.

Можливі несправності датчика

В автомобілях Лада Гранта і Калина розташований в підкапотному просторі ДМРВ зазвичай виходить з ладу через зношування, якщо ресурс експлуатації контролера підходить до кінця.

В разі несправності автовласник зіткнеться з такими симптомами:

 • на приладовій панелі з'являється індикатор Check Engine, який не гасне після запуску двигуна;
 • при несправності пристрою витрата палива буде підвищений;
 • потужність силового агрегату в цілому знизиться;
 • динаміка авто також буде порушена, а при натисканні на педаль газу водій помітить, що машина стала насилу набирати швидкість;
 • водій також може зіткнутися з проблемою неможливості запуску двигуна або ж старт мотора буде дуже утруднений;
 • при русі на холостому ходу обороти двигуна будуть плавати (автор відео — канал IZO)))LENTA).

Способи усунення поломок

Варіантів усунення неполадок у роботі девайса є кілька:

 1. Заміна датчика. Самий вірний спосіб забезпечити нормальну працездатність системи, встановивши завідомо робочий контролер.
 2. Здійснити перевірку підключення регулятора, а також працездатності електроланцюга. Дуже рідко, але буває таке, що регулятор відмовляється нормально працювати через окислення контактів на роз'ємі. В даному випадку можна спробувати відключити датчик і провести очищення контактів залізною щіткою.
 3. Провести промивку пристрою. Даний варіант відновлення працездатності сьогодні вважається одним з найбільш популярних серед наших співвітчизників. Очищення зазвичай займає небагато часу, але зате у вас є всі шанси відновити працездатність регулятора. Наш ресурс вже писав про промиванні пристрою, детальна покрокова інструкція представлена у цієї статті.

Перевірка регулятора на працездатність

Є кілька варіантів перевірки працездатності датчика.

Для початку розглянемо найпростіший з них:

 1. Від контролера потрібно від'єднати роз'єм живлення.
 2. Запустіть двигун.
 3. Спробуйте трохи проїхатися. Якщо ви помітили, що двигун став працювати нормально, пропали вищеописані симптоми, то це свідчить про те, що демонтований вами ДМРВ непрацездатний. Врахуйте, що при відключенні контролера блок управління починає працювати в аварійному режимі, відповідно, витрата палива може бути збільшений (автор відео про демонстрації вийшов з ладу регулятора — канал В гаражі у Сандро).

Для здійснення іншого способу вам потрібно тестер — мультиметр, а також викрутка і гайковий ключ на 10.

Процедура діагностики з застосуванням мультиметра здійснюється наступним чином:

 1. Спочатку необхідно включити тестер, налаштувати його в режим виміру постійної напруги, при цьому треба відзначити приділ в 2 вольт. На штекері підключення кабелю живлення потрібно знайти проводки жовтого і зеленого кольорів, це буде вихід і маса, врахуйте, що колір може відрізнятися. Жовтий провід близький, він знаходиться ближче до вітрового скла, а зелений — третій за рахунком, якщо відраховувати з того ж краю. Навіть якщо їх колір буде різним, розташування повинне бути таким.
 2. Вам необхідно провести замір напруги між цими контактами, при цьому запалювання повинно бути активовано, але запускати мотор не потрібно. Щупи тестера необхідно встановити через гумові ущільнювачі, уздовж самих проводів, при цьому будьте обережні, щоб не порушити ізоляцію. Заздалегідь на щупи можна побризкати засобом WD-40.
 3. Виконавши ці дії, вам потрібно оцінити отримані результати. Якщо ДМРАВ справний, то показник напруги буде змінюватись в районі 0,996-1,01 вольта. Якщо рівень напруги буде більш високим, то це свідчить про вихід з ладу або погіршення технічного стану витратоміра. На практиці планувати заміну пристрою необхідно в тому випадку, якщо отримане напруга буде вище 1,04 вольта.

Заміна ДМРВ

Процедура заміни виглядає наступним чином:

 1. Спочатку потрібно послабити хомут, який фіксує повітропровід, для цього використовується викрутки з хрестовим наконечником. Сам патрубок можна демонтувати.
 2. Від'єднайте роз'єм живлення від регулятора, для цього достатньо просто натиснути на фіксатор знизу і потягнути сам штекер в сторону.
 3. Далі, використовуючи гайкові ключі на 10, треба викрутити два болта. На цьому етапі можуть виникнути труднощі, тому можна використати тріскачку, щоб відкрутити болти швидко.
 4. Потім регулятор можна відвести в сторону і витягти.
 5. Процедура монтажу здійснюється в зворотному порядку.

Фотогалерея «Допомога в заміні ДМРВ»

Відео «Особливості заміни регулятора на Калинах та Грантах»

Що необхідно враховувати при заміні регулятора у вітчизняних автомобілях і яких помилок не можна допускати — розповість фахівець (автор відео — канал В гаражі у Сандро).

Голосування

Стикалися ви з необхідністю заміни ДМРВ ?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Коментарі та відгуки