Збої в роботі електропідсилювача керма на Калині та їх усунення

Електропідсилювач керма — це пристрій, призначений для забезпечення більш комфортного керування транспортним засобом. Не так давно підсилювачами стали обладнати автомобілі вітчизняного виробництва. ЭУР в автомобілі Лада Калина — які несправності для нього характери, які є і застосовуються найбільш ефективні способи усунення? Про це читайте нижче.

Причини поломки ЭУР

Однією з основних причин, по яких електропідсилювач керма на Калині може відключатися, є поломка самого пристрою. При включенні запалювання система автоматично проводить діагностику, яку згодом не проходить. В результаті не працює електропідсилювач керма із-за власного відключення, що, безсумнівно, негативно позначається на комфорті при управлінні машиною.

Ремонт електропідсилювача керма може обійтися досить дорого, так що якщо Калина ще на гарантії, є сенс відремонтувати свій ЭУР у дилера. У тому випадку, якщо система повністю відмовила, необхідно в першу чергу вимкнути живлення. При цьому крутний момент двигуна буде сприймати рульової елемент (рейка) в обхід підсилювача.

Система электроусилителя Калины в разобранном виде

Ще однією причиною, чому не працює електропідсилювач, є вихід з ладу датчика швидкості, саме він відповідає за роботу системи в різних режимах їзди. На повну силу ЭУР функціонує тільки при їзді на мінімальній швидкості. Коли транспорт прискорюється, здійснюється зниження зусилля, яке створює система на рейку, і саме за це відповідає регулятор швидкості. Ремонт ЭУР своїми руками передбачає самостійну заміну датчика, вартість такого елементу на сьогодні не висока.

Якщо ламається швидкісний датчик, безпосередньо підключений до спідометра, то на блок, керуючий ЭУР, надходять некоректні дані. Система автоматично відключається, в цей момент на контрольному щитку з'являється діодний індикатор, що повідомляє водія про несправності пристрою. Щоб не зіткнутися з необхідністю ремонту підсилювача, досить вчасно проводити діагностику скріпкою. Завдяки діагностиці автомобіліст зможе дізнатися про всі неполадки, які присутні в різних механізмах і вузлах транспорту.

Підведемо підсумки цього пункту — з яких причин електропідсилювач відмовляється працювати:

  1. Відсутній сигнал з датчика швидкості. Проблема може полягати як у виході з ладу регулятора, так і в несправності проводки.
  2. Дуже низький рівень напруження в проводці автомобіля. Необхідно провести вимірювання напруги і вирішити проблему.
  3. Допустима кількість оборотів мотора було перевищено.
  4. Вийшов з ладу блок керування. Вирішити проблему дозволить ремонт, але зазвичай при поломці блок доводиться міняти.

Ремонт ЭУР в Калине

Демонтаж електропідсилювача

  1. Якщо вирішили зробити ремонт електропідсилювача керма, то в першу чергу необхідно провести демонтаж підрульових перемикачів. Далі, від контрольного щитка необхідно від'єднати всі колодки з проводами — якщо потрібно зняти замок запалювання , то для цього необхідно відкрутити три самореза. Для цього використовується хрестоподібна викрутка.
  2. Виконавши ці дії, можна демонтувати нижню поперечку контрольного щитка. Щоб зробити це, натисніть на фіксатори, які кріплять колодку проводів, після чого відключіть їх від блоку управління системою. Тільки після цих дій можна від'єднати колодку від самих перемикачів.
  3. Сам кронштейн фіксується за допомогою декількох гайок, вони викручуються.
  4. Всю рульову колонку необхідно обережно опустити. Потрібно знайти гвинт, що фіксує кардан до валу сайту. Цей гвинт викручується, при цьому потрібно утримувати гайку, щоб не допустити її провертання. Після демонтажу гвинта клемний фіксатор треба розтиснути, далі, обережно витягується проміжний вал. Щоб не допустити проблем в монтажі, розташування вала, а також шестерень, необхідно позначити за допомогою маркера. Якщо мітка на валах будуть не поєднані, це призведе до проблем у роботі системи. При знятті електричного підсилювача ні в якому разі не можна пошкодити проводку.
  5. Що стосується установки, то процедура здійснюється у зворотній послідовності (автор відео — Мурзик Білий).

Помилка ЭУР на приладовій панелі

Якщо на панелі приладів з'являється помилка електропідсилювача керма, то це може свідчити про поломку системи або про її некоректної роботи. При цьому електропідсилювач, може бути повністю працюючий. Помилка, яка з'являється на приладовій панелі, світиться жовтим кольором. Це свідчить про те, що можливо використовувати машину і при непрацюючому ЭУР , але потрібно буде дотримувати певні заходи безпеки.

Якщо пристрій повністю відключається, то для управління машиною доведеться прикладати більше зусиль. Щоб відключити ЭУР, досить витягнути запобіжник, відповідає за його функціонування. Якщо помітили, що система працює неправильно, то краще демонтувати запобіжник і вирішити проблему.

Якщо помітили, що світловий індикатор на контрольному щитку спалахує тільки при включенні запалювання, а після запуску мотора гасне, то переживати не варто. При активації система запалювання виробляє діагностику всіх вузлів і механізмів, так що поява індикатора — це нормально. Але якщо лампа продовжує горіти навіть після запуску двигуна, то це свідчить про проблему.

Відео «Що потрібно знати про ремонт електропідсилювача»

Голосування

Який тип підсилювача керма використовується на вашому авто?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Коментарі та відгуки