Ставимо захист картера на автомобіль Лада Гранта своїми руками

Як відомо, погані дороги бувають безжальні до транспортних засобів. Регулярна їзда по бездоріжжю вбиває не тільки ходову частину, але і може зашкодити двигуну. У цьому випадку розумним рішенням буде установка захисту картера. Про те, як це правильно зробити на машині Лада Гранта в традиційному кузові ліфтбек, а також відео монтажу захисту картера ви знайдете нижче.

Функція захисту картера

Автомобиль Лада Гранта черный
Автомобіль Лада Гранта чорний

Захист картера двигуна для автомобіля Лада Гранта ліфтбек є важливим атрибутом транспортного засобу. Вона представляє собою конструкцію, виконану з металу або пластику і призначена для захисту двигуна та інших вузлів авто від механічних пошкоджень. Основні функції захисту картера:

 1. Як ви розумієте, в першу чергу — це захист основних вузлів машини, які знаходяться під днищем. При встановленої конструкції вірогідність механічних пошкоджень знижується в рази.
 2. Безпеку. Додаткову міцність гарантують ребра жорсткості. З встановленою захистом власнику Лада Гранта нема чого боятися викрадення, адже зловмисникам буде перекритий доступ до основних вузлів транспортного засобу.
 3. Антикорозійні властивості. Забезпечуються завдяки спеціальному порошковому покриттю, яке характерне для більшості моделей конструкції. Якщо все розкрито мовилем і оброблена антикорозійним засобом, до того ж використовується така конструкція, за збереження металу можна не переживати.

Якщо ви вирішили придбати та встановити цей елемент на своє авто, то вам потрібно дещо знати про матеріалі. Такі елементи можуть бути виконані з нержавіючої сталі або композитних матеріалів. Рідше на ринку можна зустріти пластикові конструкції. Вони абсолютно неефективні і в більшості випадків встановлюються на авто на конвеєрі в якості подарунка.

При виборі необхідно орієнтуватися на жорсткість матеріалу. Чим жорсткіше він буде, тим надійніше ваш двигун буде захищений. При мінімальної жорсткості конструкція може погнутися або тріснути навіть при незначному ударі.

Установка

Цей процес не є трудомістким, з ним впорається навіть новачок у цій справі. За фактом ця процедура займає не більше двадцяти хвилин. Тому особливих труднощів вона викликати не повинно, тим більше, що ви побачите на відео, як це робиться. Але щоб все виконати відразу, слід заздалегідь підготуватися.

Що потрібно для заміни?

Власне, для заміни елемента вам потрібно лише набір гайкових ключів, більше ніяких інструментів не потрібно. Також, зрозуміло, вам буде потрібно і сама конструкція, яку ви будете встановлювати. Для автомобілів Лада Гранта відмінно підійде захист картера від Калини. Але врахуйте, що для автоматичних і механічних трансмісій вона буває різною. Тому врахуйте цей фактор перед покупкою.

Новая защитная конструкция для картера двигателя Лада Гранта
Нова захисна конструкція для картера двигуна Лада Гранта

Поетапна робота

Отже приступимо до установки:

 1. Для початку вам необхідно загнати свій транспортний засіб на яму або естакаду, щоб у вас був вільний доступ до днища авто. Встановіть противідкатні опори під машину і поставте її на ручне гальмо.
 2. Можливо, установці будуть заважати передні колеса. Якщо вам незручно, то підніміть передню частину авто на домкрат і демонтуйте обидва колеса. Але якщо ви поставили передок Лади Гранти на домкрат, то перед тим, як приступити до установки конструкції, підставте опори під авто. У цьому випадку підійдуть звичайні цеглини.
 3. Залізьте під днище. Можливо, у вас вже встановлена стандартна заводська захист двигуна. Якщо це так, то візьміть гайковий ключ і відкрутіть по периметру всі гвинти, що її кріплять, і демонтуйте конструкцію. Зачистите нижню частину двигуна від бруду і пилу, якщо потрібно — обробіть антикорозійним засобом, щоб запобігти появі іржі.
 4. Як бачите, це не так складно. Тепер залишилося тільки встановити нову конструкцію. Вона кріпиться дуже легко, це цілком можна зробити самостійно. Візьміть ті самі болти, на яких була встановлена заводська конструкція, і прикрутіть вашу куплену захист картера на днище Лади Гранти з їх допомогою. З задньої сторони, яка ближче до салону, конструкція може кріпитися за опор важелів. З передньої сторони вона кріпиться за так звані краби.

Власне, на цьому процедура є завершеною. Більш детально про монтажі ви зможете дізнатися з відео, наданим нижче.

І пам'ятайте про те, що використання неякісного матеріалу в майбутньому може тільки нашкодити машині. Наприклад, якщо ви купуєте конструкцію, виконану з пластику, то знайте, що вона не буде такою ж надійною, як металева. Зрозуміло, продавець в магазині вам буде розповідати про всі переваги пластикових конструкцій, що вони нібито не іржавіють і так далі.

Але за фактом пластик — є одним з найбільш не надійних матеріалів, яким би міцним він не був.

Голосування

На вашому авто встановлений захист картера?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Якщо при сильному ударі днищем металевий пристрій тільки трохи погнеться, то пластикове може не тільки тріснути, але і розлетітися на шматки. А якщо це станеться, то ніяких гарантій того, що пластиковий шматок не застрягне в якому-небудь патрубку системи охолодження, на жаль, немає. Тому робіть висновки і не купуйте найдешевшу продукцію. Докладніше про встановлення показано на відео.

Відео «Як встановити захист своїми силами»

З цього відео ви можете дізнатися про більш детальної процедури монтажу захисної конструкції двигуна Лада Гранта.


Коментарі та відгуки

 • Андрій

  А пластикові бризковики тепер в повітрі висять?

  • Спеціаліст av-to.info

   На практиці вони найчастіше просто демонтуються. Якщо вони вам потрібно, то ставте картер і купуйте додаткові кріплення. Встановити бризковики можна без проблем.

   • Віктор Володимирович

    Який картер, детальніше можна, які додаткові кріплення і для чого вони?