Лого av-to.info
ВАЗ Granta

Все про встановлення електропідсилювача керма на Лада Гранта в гаражних умовах

Установка ЕУР на Гранту Стандарт - часта причина звернень власників цих машин в автосервіс. Проте, при належній вправності, ви цілком можете зробити все самі. Про те, як встановити таку систему, якщо у вас Лада Гранта і чи варто взагалі це робити - читайте в статті.

чи варто встановлювати електропідсилювач керма

Устройство и руль Лады Гранты
Пристрій і кермо Лади Гранти

Керування автомобілем без елекроусілітеля керма, звичайно ж, можливо. Але якщо ви раніше управляли машиною, оснащеною такою системою, то можете випробувати серйозний дискомфорт. Ви будете позбавлені звичної підтримки електродвигуна.

Установка такого механізму має певні складності, також вона пов'язана з витратами. Але вони все окупляться комфортною їздою і підвищеною безпекою для вас і ваших пасажирів.

Таким чином, відповідь на питання «Чи варто проводити установку?» - це однозначне «Так». Навіть якщо ви не хочете робити це своїми руками, зверніться в автосервіс.

У ролику нижче ви знайдете порівняння переваг ГУР і ЕУР (автор відео - АВТОТЕМА ТВ).

Можливі несправності ЕУР | || 220

Бывает так, что уже после установки ЭУР не работает вообще или с перебоями.

Це може бути викликано різними причинами, серед яких найчастіше виділяються дві:

  1. Поломка датчика швидкості. Працює електропідсилювач керма в зв'язку з датчиком швидкості. На високій швидкості, додаткове зусилля від механізму знижується, щоб забезпечити вам більший контроль. Якщо дані від датчика перестають надходити, ЕУР автоматично відключиться. Проблема вирішується заміною датчика.
  2. Неправильно встановлений картер двигуна. При порушеннях в монтажі картера (кожуха) двигуна, вібрації від мотора будуть передаватися підсилювача. Той почне гудіти, в деяких випадках навіть відключатися.

Інструкція по установці

Руль Гранты Стандарт
Руль Гранти Стандарт

Дана інструкція призначена для тих, хто володіє мінімальними навичками роботи з інструментами і системами автомобіля. Вона зроблена максимально доступною для всіх. Але якщо ви сумніваєтеся в своїх навичках і знаннях, краще зверніться в автосервіс.

Необхідні інструменти та матеріали

В першу чергу, вам буде потрібно сам ЕУР. Зверніть увагу на його серійний номер. Останні дві цифри вказують на тип і місце виробництва.

Так, 00 - це редукторний підсилювач, проводився в Махачкалі і мають нарікання від водіїв. З цифрами 04 - корейський, ставилося на Гранти та Калини, хороший підсилювач, можна знайти в магазинах, але на розкладках його мало. Ну а 02 - Калуга, безредукторний тип, також непогані відгуки.

Для підключення вам будуть потрібні такі звичайні інструменти, як викрутки, гайкові ключі, болгарка.

Процес установки

Спочатку, вам необхідно буде повністю зняти такі елементи, як подушка, кермо, перемикачі, замок запалювання, а також в кінці рульову колонку разом з кронштейном і карданом.

Далее делайте все следующим образом:

  1. Взявши старий кронштейн-пластину, вибийте з нього болти. Потім від верхньої частини відріжте близько 30 мм (де приварені 2 болта і є 3 отвори).
  2. Приміряйте пластину до ЕУР, якщо отвори не співпали (швидше за все так і буде), просвердлите їх.
  3. Тепер потрібно прикріпити кардан до підсилювача.
  4. Під кронштейн в точці кріплення до підсилювача потрібно покласти шайби. Вони можуть бути різної товщини і мають прямий вплив на регулювання керма в майбутньому.
  5. Тепер можете закріпити ЕУР. Кардан вставте на рейку.

Після всього цього вам необхідно підключити проводку. Нижче наведена схема підключення.

Схема подключения проводов
Схема підключення проводів

Регулювання положення керма

Як вже говорилося вище, в тому, наскільки буде відхилятися рульова колонка вгору і вниз значення мають шайби. Вони встановлені між кронштейном і підсилювачем. Від їх товщини і залежить величина відхилення рульової колонки.

Видео «Установка электроусилителя руля»

У цьому відео розповідається про плюси і мінуси такої системи, а також детально демонструється процес установки (автор ролика - sokur64).

Голосування

Встановили ви ЕУР на Ладу Гранту?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...