Всі про встановлення електропідсилювача керма на Лада Гранта в гаражних умовах

Установка ЭУР на Гранту Стандарт – часта причина звернень власників цих машин в автосервіс. Тим не менш, при належній вправності, ви цілком можете зробити самі. Про те, як встановити таку систему, якщо у вас Лада Гранта і чи варто взагалі це робити – читайте у статті.

Варто встановлювати електропідсилювач керма

Устройство и руль Лады Гранты
Пристрій і кермо Лади Гранти

Керування автомобілем без элекроусилителя керма, звичайно ж, можливо. Але якщо ви раніше керували машиною, оснащеною такою системою, то можете випробувати серйозний дискомфорт. Ви будете позбавлені звичної підтримки електродвигуна.

Встановлення такого механізму має певні складності, також вона пов'язана з витратами. Але вони окупляться комфортною їздою і підвищеною безпекою для вас і ваших пасажирів.

Таким чином, відповідь на питання «чи Варто проводити установку?» — це однозначне «Так». Навіть якщо ви не хочете робити це своїми руками, зверніться в автосервіс.

В ролику нижче ви знайдете порівняння переваг ГУР і ЭУР (автор відео — АВТОТЕМА ТБ).

Можливі несправності ЭУР

Буває так, що вже після установки ЭУР не працює взагалі або з перебоями.

Це може бути викликано різними причинами, серед яких найчастіше виділяються дві:

  1. Поломка датчика швидкості. Працює електропідсилювач керма у зв'язку з датчиком швидкості. На високій швидкості, додаткове зусилля від механізму знижується, щоб забезпечити вам більший контроль. Якщо дані від датчика перестають надходити, ЭУР автоматично відключиться. Проблема вирішується заміною датчика.
  2. Неправильно встановлений картер двигуна. При порушеннях в монтажі картера (кожуха) двигуна, вібрації від мотора будуть передаватися підсилювача. Той почне гудіти, в деяких випадках навіть відключатися.

Інструкція по установці

Руль Гранты Стандарт
Кермо Гранти Стандарт

Дана інструкція призначена для тих, хто володіє мінімальними навичками роботи з інструментами та системами автомобіля. Вона зроблена максимально доступною для всіх. Але якщо ви сумніваєтеся у своїх навичках і знаннях, краще звернутися в автосервіс.

Необхідні інструменти та матеріали

В першу чергу, вам знадобиться сам ЭУР. Зверніть увагу на його серійний номер. Останні дві цифри вказують на тип і місце виробництва.

Так, 00 – це редукторний підсилювач, проводився в Махачкалі і мають нарікання від водіїв. З цифрами 04 – корейська, ставилося на Гранти і Калини, хороший підсилювач, можна знайти в магазинах, але на розвалах його мало. Ну а 02 – Калуга, безредукторний тип, також непогані відгуки.

Для підключення вам будуть потрібні такі звичайні інструменти, як викрутки, гайкові ключі, болгарка.

Процес установки

Спочатку, вам необхідно буде повністю зняти такі елементи, як подушка, кермо, перемикачі, замок запалювання, а також в кінці рульову колонку разом з кронштейном і карданом.

Далі робіть все наступним чином:

  1. Взявши старий кронштейн-пластину, вибити з нього болти. Потім від верхньої частини відріжте близько 30 мм (де приварені 2 болта і є 3 отвори).
  2. Приміряйте пластину до ЭУР, якщо отвори не співпали (швидше за все так і буде), просвердліть їх.
  3. Тепер потрібно прикріпити кардан до підсилювача.
  4. Під кронштейн у точці кріплення до підсилювача потрібно покласти шайби. Вони можуть бути різної товщини і надають пряме вплив на регулювання керма в майбутньому.
  5. Тепер можете закріпити ЭУР. Кардан вставте на рейку.

Після всього цього вам необхідно підключити проводку. Нижче наведена схема підключення.

Схема подключения проводов
Схема підключення проводів

Регулювання положення керма

Як вже говорилося вище, в тому, наскільки буде відхилятися рульова колонка вгору і вниз значення мають шайби. Вони встановлені між кронштейном і підсилювачем. Від їх товщини і залежить величина відхилення рульової колонки.

Відео «Установка електропідсилювача керма»

В цьому відео розповідається про плюси і мінуси такої системи, а також детально демонструється процес установки (автор ролика — sokur64).

Голосування

Встановили ви ЭУР на Ладу Гранту?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Коментарі та відгуки