Секрети установки і підключення протитуманок на Гранту своїми руками

Як відомо, призначення протитуманною оптики полягає в забезпеченні кращого освітлення дорожнього покриття при експлуатації авто в негоду. Цей тип ліхтарів повинен бути правильно підключений і налаштований, оскільки його працездатність багато в чому впливає на безпеку водія. З цього матеріалу ви зможете дізнатися, як вибрати протитуманні фари Лада Гранта і як правильно їх установити в гаражних умовах.

Які ВТФ ставити на Гранту?

На сьогоднішній день у продажу можна знайти протитуманки на Лада Гранта в двох варіаціях — з плоским склом або сферичною. У даному випадку вибір пристроїв повністю залежить від уподобань автовласника. Як пишуть наші співвітчизники в своїх відгуках, сферичне скло по своїй конструкції є більш міцним. Такі висновки автолюбителі роблять тому, що воно володіє кращим опором по відношенню до вібрацій, а також ударів каменів. У продажу можна знайти спеціальні ВТФ для Гранти Ліфтбек, вони можуть встановлюватися на цю модель авто, але зазвичай автовласники використовують протитуманки від Калини (автор відео — Володимир Геннадійович).

Детальна інструкція по установці противотуманок

Установка протитуманних фар на Гранту — процедура не з легких. Багато наших співвітчизників воліють провести підключення і регулювання оптики на СТО. У цьому випадку ви можете бути впевнені в тому, що все буде зроблено правильно і у відповідності з правилами. Однак монтаж оптики може бути проведений і в домашніх умовах — в цьому немає нічого складного, якщо ви будете чітко дотримуватися інструкції, наведеної нижче.

Процедура монтажу

Схема подключения противотуманной оптики на Гранте
Схема підключення протитуманною оптики на Грант

Для установки вам буде потрібно стандартний слюсарний інструмент, що включає в себе викрутки, канцелярський ніж. Також знадобиться дриль для свердління отворів і наждачний папір. Зрозуміло, також ви повинні купити комплект протитуманною оптики, в якому повинна бути інструкція і схема підключення.

Отже, як встановити противотуманную оптику на Гранту:

  1. Для початку потрібно відкрити капот і від'єднати акумулятор, тобто від'єднати від нього клему «-». Це робиться для того, щоб знеструмити бортову мережу, оскільки всі роботи з фарами повинні вироблятися при відключеному харчуванні.
  2. Далі, проводиться демонтаж переднього бампера. Щоб зробити це, вам необхідно буде викрутити болти, що фіксують ґрати радіаторного вузла, а також самого бампера. Два болта розташовуються під номерним знаком, також треба відкрутити болти нижнього кріплення. Виконавши ці дії, відкрутіть саморізи, фіксують бампер у нижній частині до подкрылкам і на арках коліс. Обережно, щоб не пошкодити, демонтуйте бампер, для цього його куточки потрібно буде трохи розсунути.
  3. Тепер бампер можна встановити на рівну площину — вам необхідно підготувати місце для монтажу противотуманок. Для цього вам знадобиться дриль — з її допомогою потрібно просвердлити отвори по всьому периметру виїмки, яка є на бампері. Далі, використовуючи канцелярський ніж, необхідно буде демонтувати заглушки. Краї отриманих отворів у будь-якому випадку будуть нерівними, тому вам доведеться обробити їх наждачним папером або каменем, який потрібно буде затиснути в дриль. Аналогічні дії здійснюються і на зворотній бік бампера.
  4. Потім потрібно буде встановити корпус оптики в місце монтажу. В отворі для установки буде потрібно закріпити за допомогою саморізів. Переконайтеся в тому, що корпус фари встановлений міцно і надійно — якщо він буде «гуляти» по отвору, то на нього будуть впливати сильні вібрації, що утворюються при їзді по нерівній дорозі. Відповідно, це може призвести до прискореного виходу з ладу джерел живлення в фарі.
  5. Наступним етапом буде електрична установка противотуманок. В комплекті до ВТФ повинна йти інструкція зі схемою підключення. У будь-якому випадку, проводка від оптики проводиться через моторний відсік в салон транспортного засобу, зокрема, через спеціальне технологічне отвір для проводів блока запобіжників.
  6. Виконавши ці дії, блок запобіжників потрібно встановити реле і відповідний запобіжний елемент, які будуть відповідати за роботу туманок. Один з приводів від оптики слід підключити до кнопки керування в салоні, яку слід встановити на центральну консоль.
  7. Після того, як всі ці кроки будуть зроблені, потрібно буде встановити передній бампер на місце. При цьому вам знадобиться помічник, щоб при установці бампера він втягував проводку управління оптикою в моторний відсік. Коли бампер буде на місці, дроти туманок потрібно надійно зафіксувати за допомогою стяжок. Не зайвим буде додатково заізолювати проводку з допомогою ізоляційної стрічки — це дозволить запобігти можливий негативний вплив вологи на дроти.
  8. Далі, вам залишається тільки підключити акумуляторну клему і провести діагностику працездатності оптики. Якщо є необхідність, світловий потік можна відрегулювати в один рівень з ближнім освітленням.

Ціна питання

Вартість протитуманною оптики може змінюватися в залежності від магазину, а також регіону, в якому робиться покупка. Середні ціни на туманки наведені нижче.

Відео «Детальна інструкція по монтажу оптики»

Детальна інструкція по монтажу протитуманною оптики в гаражних умовах з описом всіх нюансів і особливостей наведена на відео нижче (автор ролика — канал NapoziTiV).

Голосування

У вас встановлені протитуманки на автомобілі?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Коментарі та відгуки