Лого av-to.info
ВАЗ Granta

Як зробити заміну салонного фільтра Лада Гранта своїми руками?

Багато навіть досвідчені водії, які ретельно стежать за технічним станом свого автомобіля, забувають приділяти увагу салонному фільтру. Цей витратний матеріал вимагає регулярної заміни, як і будь-який расходник. Стаття присвячена заміні фільтра салону Лада Гранта.

Яку функцію виконує салонний фільтр?

Призначення повітряного фільтра салону - видаляти частинки шкідливих частинок, що потрапляють в салон по воздуховодам вентиляційної системи. Природно, очистити все повітря, що надходить в кабіну автомобіля, неможливо. Фільтр, установлений в системі вентиляції, очищає від вихлопних газів попереду автомобіля, що йде, так як саме в цих газах перевищена допустима норма вмісту шкідливих речовин.

Види встановлюються в салон фільтруючих елементів діляться на дві групи:

 • протипилові;
 • вугільні.

Звичайні протипилові фільтри призначені затримувати великі частки пилу і сажі, а також пилок рослин. Вони виготовлені на основі паперу і синтетичного волокна. Призначені затримувати тверді частинки розміром більше 1 мікрона. Плюсом є їх низька вартість. Мінусом - вони не здатні боротися з неприємними запахами і токсичними газами.

Вугільні фільтри очищають від різних шкідливих сполук. Елементом, що фільтрує є активоване вугілля. Він абсорбує шкідливі речовини. Ефективність і якість очищення багато в чому залежить від швидкості і температури надходить потоку повітря. Фільтр являє собою багатошарову структуру з вугільних шарів, що чергуються з шарами з протипилового волокна.

Салонные фильтры на автомобиль Лада
Салонні фільтри на автомобіль Лада

Коли слід міняти?

З плином часу салонний фільтр засмічується і вимагає заміни. Терміни по його заміні вказані в керівництві автомобіля. Виробник Лада Гранта рекомендує виконувати заміну через 30 тис. Кілометрів пробігу. Але не слід виконувати заміну тільки відповідно до регламентних робіт. Від чистоти фільтруючого матеріалу залежить якість роботи системи опалення та кондиціонування.

Расходник слід міняти по фактичному його станом, так як його засмічення багато в чому залежить від умов експлуатації. При їзді по грунтових дорогах або в умовах мегаполісу фільтруючий елемент засмічується швидше, тому інтервал заміни скорочується в два рази. Крім того, термін служби розхідники залежить від якості використовуваного матеріалу. Якісні фільтри служать 15 - 30 тис. Км.

Сравнение нового и старого расходника
Порівняння нового і старого розхідники

Існують ознаки, по яких можна визначити про необхідність заміни:

 • система фільтрації працює менш ефективно;
 • поява неприємних запахів ззовні;
 • сильно пітніють вікна.

Бажано виконувати заміну два рази в рік: перед літнім і зимовим сезонами. Деякі водії чистять фільтруючий елемент, щоб економити. Цього не варто робити, так як він не буде якісно очищати повітря.

Процес заміни

Таким чином, заміна розхідники виконується або згідно з регламентом, або після візуального огляду.

Інструменти

Для проведення процедури необхідно підготувати робочий інструмент і витратний матеріал:

 • викрутку TORX Т20;
 • хрестову викрутку;
 • пилосос або компресор;
 • витратний матеріал.
Инструменты для выполнения процедуры
Інструменти для виконання процедури

Щоб уникнути ймовірності покупки підробки, слід купувати оригінальний витратний матеріал. Його вартість вище, але зате він і прослужить гарантований термін. Оригінальні номери на Лада Гранта для протипилового фільтруючого елемента - 11180-8122010-82, для вугільного - 11180-8122010-83.

Голосування

Ви міняли самостійно салонний фільтр на автомобілі Лада Гранта?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...

Етапи

Заміна салонного фільтра Лада Гранта складається з наступних кроків:

 1. Для проведення процедури необхідно відкрити капот і дати охолонути двигуну.
 2. Очищувачі скла слід поставити вертикально.
 3. Далі необхідно відкрутити за допомогою викрутки TORX Т20 пластикову накладку на лобовому склі, через яку надходить повітря.

  Снятие пластиковой накладки
  Зняття пластикової накладки
 4. Потім слід зняти пластиковий захист. Для цього хресний викруткою потрібно викрутити саморізи, які утримують захисний кожух.
 5. Далі необхідно витягти рамку разом з матеріалом, що фільтрує, який потрібно витягти з рамки, відігнувши два фіксатора.

  Рамка со старым расходником
  Рамка зі старим расходников
 6. Перед установкою нового вироби слід почистити пилососом або компресором місце, де стояв старий елемент.
 7. на новий расходник слід одягнути рамку і поставити його на штатне місце. При установці нового елемента слід звернути увагу, щоб він встановлювався у напрямку повітряного потоку. Напрямок потоку повітря часто вказано стрілкою на витратні матеріали.
 8. Потім потрібно прикрутити назад пластикову захист фільтра, накладку лобового скла і поставити, як годиться, двірники.

На цьому заміна фільтруючого елемента на Лада Гранта своїми руками закінчена. Процедура нескладна і може бути виконана будь-яким водієм, тому немає сенсу їхати в автосервіс. Таким чином, можна заощадити час і гроші.

Відео від Darius Stone «Заміна фільтра салону на Лада Гранта»

У цьому відео демонтується, як поміняти салонний фільтруючий елемент салону на Лада Гранта.