Вчимося вибирати і змінювати ходові вогні на Грант

Денні ходові вогні являють собою тип оптики, використовується для позначення транспортного засобу на дорозі у будь-який час доби. Оскільки в нашій країні установка цього освітлення є обов'язковою, у наших співвітчизників виникає безліч питань відносно їх експлуатації. Докладніше про те, в яких випадках змінюється лампа ДХО Лада Гранта W21/5W і як провести заміну своїми силами, читайте нижче.

Поширені несправності ДХО

Які ознаки несправності ДХО Гранту:

 1. Світіння світлодіодних елементів стало більш тьмяним. Якщо ця проблема проявилася тільки на одній фарі, то необхідно перевіряти проводку та якість контактів, хоча не можна виключати і ймовірність зносу. Якщо ж обидва ліхтаря стали горіти більш тьмяно, то скоріше за все, проблема полягає в тому, що оптика близька до виходу з ладу в результаті того, що вичерпала свій термін служби.
 2. Ходові вогні не включаються. У цьому випадку проблема може полягати як непрацездатності оптиці, так і в поганому контакті з електричного кола або пошкодження проводки. Також причину можна знайти в непрацюючому перемикачі або кнопки активації ДХО.
 3. Діодні елементи не горять, а блимають, світло може пропадати. Такі проблеми зазвичай обумовлені поганим контактом оптики з бортовою мережею або зносом лампочок (автор відео — Олександр Кордюков).

З-за чого денні ходові вогні можуть вийти з ладу:

 • недотримання полярності при установці освітлювальних джерел;
 • за якимось причина перестав працювати канал поворотника;
 • вийшов з ладу запобіжний елемент або реле, необхідно перевірити їх працездатність;
 • перегорання нитки розжарювання;
 • пошкодження проводки;
 • вихід з ладу або поганий контакт на підрульовий перемикач або кнопці включення фар.

чи Є сенс міняти справні ходові вогні?

Багатьох автовласників цікавить питання заміни стандартних лампочок ДХО на більш досконалі, оскільки перші характеризуються певними недоліками:

 1. Тьмяне освітлення з жовтизною. По-перше, на практиці такий світ часто псує естетичний вигляд автомобіля в цілому, по-друге, його освітлення не найкращим чином відбивається на видимості автомобіля, що йде попереду.
 2. Низький ресурс експлуатації таких джерел освітлення. Так що рано чи пізно зіткнутися з необхідністю заміни лампочок у будь-якому випадку доведеться.

Саме з цих причин наші автовласники вирішують змінювати традиційні лампи розжарювання на більш досконалі джерела освітлення. Якщо ви вирішите встановити замість ламп розжарювання діодні світлові елементи, то при виборі слід звернути увагу тільки на їх цоколь — заміна лампочки передбачає використання відповідного роз'єму (автор відео — канал City&Country Style).

Також потрібно зазначити, що основним недоліком ДХО вважається те, що цей тип оптики ніяк не зафіксовано в чинному законодавстві, зокрема, мова йде саме про джерела освітлення. Тому ви повинні бути готові до того, що можете зіткнутися з інспектором, який побажає вас оштрафувати за це. Потрібно враховувати, що певні типи освітлювальних пристроїв повинні бути виготовлені у повній відповідності з ГОСТом і стандартами. Так що якщо технічні характеристики встановлюються лампочок не відповідають тим, які повинні бути встановлені, то це загрожує можливими проблемами в майбутньому.

Інструкція по заміні

Отже, якщо ви хочете домогтися більш якісного світіння і збільшення ресурсу служби оптики, досить поміняти джерела освітлення в ній. Як показує практика, найбільш популярним варіантом у цьому плані є заміна традиційних галогенок на діодні джерела світла. Але перед тим, як приступити до цього процесу, потрібно розуміти, що однією тільки встановлення діода замість галогенки буде недостатньо .

Адже цей процес має певні особливості:

 1. Звичайно для установки необхідно відірвати встановлені раніше на діодному елементі цоколь, щоб зробити його перенесення в необхідний отвір.
 2. Заміна ламп ДХО Лада Гранта також має на увазі перевірку полярності освітлювальних джерел, щоб зберегти працездатність запобіжного елемента. У тому випадку, якщо ви цього не зробите, то запобіжник у будь-якому випадку вийде з ладу, таким чином знеструмивши безпечну роботу бортової мережі.
Фары дневных ходовых огней авто
Фари денних ходових вогнів авто

Процедура заміни виглядає наступним чином:

 1. Для початку вам потрібно вимкнути запалювання, відкрити капот автомобіля і відключити клеми від акумулятора. Це дозволить відключити пристрій і забезпечити подальшу безпечну роботу при знеструмленій електромережі.
 2. Почнемо заміну джерел освітлення в правому ліхтарі. Для цього витягніть патрон, щоб зробити це, його треба обертати проти годинникової стрілки.
 3. Потім вийшов з ладу освітлювальний джерело необхідно витягнути з посадкового місця, для цього просто потягніть його на себе.
 4. Виконавши ці дії, переконайтеся в тому, що вусики на витягнутої лампочці відповідають місцю розташування контактів на новій. Самі вусики повинні без проблем зайти в кріплення на оптиці. Встановіть новий освітлювальний елемент під кутом 45 градусів.
 5. Далі, проводиться заміна ламп в лівому ліхтарі. Тут процедура буде трохи відрізнятися, оскільки вона має свої особливості, зокрема, до лампочки буде важче дістатися. Перед тим, як поміняти пристрою, необхідно демонтувати блок повітряного фільтра, для цього від'єднайте всі кріплення і фіксатори, а також патрубки. Також необхідно буде викрутити патрубок, по якому проходить охолоджуюча рідина. Сам блок тримається на трьох спеціальних фіксаторів, їх необхідно демонтувати.
 6. Після виконання цих кроків потрібно повторити всі дії по заміні, описані вище. Подальша збірка проводиться в зворотній послідовності. Тепер вам залишиться лише підключити акумулятор і перевірити працездатність оптики.

Ціна питання

Вартість комплекту ламп або самих фар денних ходових вогнів може сильно відрізнятися в залежності від виробника і місця покупки. Нижче приведені середні ціна на фари, а також джерела освітлення, які можна купити на російському ринку.

Відео «Як забезпечити яскраве освітлення ДХО у Гранті без доробок?»

На відео нижче подано рекомендації щодо забезпечення найбільш яскравого освітлення денних ходових вогнів в автомобілі Лада Гранта (автор ролика — канал TheLadaGranta).

Голосування

У вашому автомобілі є ДХО?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Коментарі та відгуки