Вивчаємо, перевіряємо і міняємо датчики педалі гальма і зчеплення на Калині і Пріорі

В залежності від того, в якому положенні знаходиться педаль зчеплення і вимикач сигналу гальмування, контролер має можливість розрізнити положення педалей. У даній статті особливу увагу отримає датчик педалі гальма Калина, а також датчик зчеплення.

Опис датчика педалі гальма

Нижче ми дізнаємося, як працює він працює, а також як зробити заміну.

Призначення, місцезнаходження та принцип роботи

Суть роботи системи полягає в тому, щоб при натисканні на гальмо в циліндрі починав зміщуватися поршень. Після цієї маніпуляції з впускного клапана в гальмівну систему потрапляє рідина. Вона проходить по трубопроводах у бік головного механізму коліс, таким чином створюючи відповідну ситуацію для зміщення колодок до дисків і барабанів коліс. Внаслідок цього відбувається контакт і подальше гальмування. Сам контролер включає стоп-сигнали.

Концевая деталь тормоза
Кінцева деталь гальма

Характерні несправності та способи їх усунення

При «спілкуванні» з автомобілем можна зустрітися з різними проблемами, але є найчастіша і набридлива проблема. Ця проблема називається помилкою Р0504, а по іншому «Неузгодженість датчиків педалі гальма».

Ця несправність часто гальмує машину. Щоб вирішити це питання, необхідно відпустити педаль гальма і відрегулювати зазор в датчику положення.

Регулювання проводиться досить просто:

 1. Необхідно підвісити невеликий, але важкий вантаж в районі гумової накладки на гальма.
 2. Трохи відкрутити гайку датчика і підвести білу деталь до гальмової педалі так, щоб між різьбленням корпусу і білим наконечником був зазор 0,2 - 0,5 мм. Датчик необхідно зафіксувати в такому положенні.
Новая деталь для замены
Нова деталь для заміни

Особливості діагностики

Для того, щоб діагностувати роботу, потрібно продзвонити спершу контакти окремо, а потім парно. Якщо 2 і 3 контакти передзвонюються приглушено, це може говорити про їх несправності, особливо враховуючи те, що інші контакти видають гучні звуки (автор відео — Гараж у Стаса).

Інструкція по заміні контролера гальма

 1. Відкачати рідину.
 2. Встановити автомобіль на опорній стійці і зняти колесо.
 3. Ключем відвернути два штифта коліс.
 4. Зняти гальмівний барабан.
 5. Потім за допомогою викрутки витягнути гак верхній стяжний пружини і зняти деталь. Цю ж маніпуляцію зробити з нижньої стяжний пружиною.
 6. Потім зняти передню колодку і розпірну планку, при цьому від'єднавши притискну пружину і опустити колодку.
 7. Вивести важіль колодки з отвору стоянкового гальма, розправити шплінт і вилучити його з приводу стоянкового гальма.
 8. Зняти шайбу і важіль.
 9. Встановити нову колодку, зібрати деталь в зворотній послідовності.
Задние дисковые тормоза на Лада Калина
Задні дискові гальма на Лада Калина

Опис датчика педалі зчеплення

Що це за пристрій і як його замінити – нижче.

Призначення, місцезнаходження та принцип роботи

Датчик зчеплення встановлений прямо на педалі зчеплення. Він впливає на управління двигуна з електронною педаллю газу і забезпечує зручну і гнучку схему керування режимами машини. Сам по собі він виглядає як непримітний вимикач, у якого є режими включення і виключення.

Характерні несправності та способи їх усунення

Якщо контролер не фіксує сигнали від зчеплення, тоді є ризик виникнення помилки 0830. Виникнення цієї проблеми зазвичай полягає в несправності датчика зчеплення або короткому замиканні або обриві ланцюга. Щоб виправити це положення речей, потрібно виявити причини. Тобто оглянути контакти на предмет обриву або корозії.

Приспособление для замены на Лада Калина
Пристосування для заміни на Лада Калина

Особливості діагностики

Щоб діагностувати роботу, необхідно в першу чергу візуально оглянути його – немає де тріщин або поломок. Потім продзвонити контакти, щоб виявити замикання або обрив троса. У випадку обриву замикання або корозії дротів треба демонтувати деталь. Як проводиться ця нехитра маніпуляція – нижче.

Інструкція по заміні контролера зчеплення

 1. Необхідно перевірити стан зовнішніх дротів.
 2. Відкріпити гвинти-саморізи і за допомогою викрутки зняти пристосування разом з фіксуючими пластинами. Робити це слід тільки після перевірки штовхача педалі, щоб переконатися, що він чинить тиск на контролер.

Фотогалерея «Інструкція по демонтажу»

Голосування

Доводилося вам стикатися з помилкою Р0504?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Усунення скрипу»

Про те, як вирішити одну з проблем, пов'язаних зі зчепленням в автомобілі, можна дізнатися з відео від автора Костянтин Биянов.


Коментарі та відгуки