Секрети швидкої і простої заміни радіатора опалення на ВАЗ 2115

З необхідністю ремонту печі наші співвітчизники зазвичай стикаються з настанням холодів. Саме в цей час починається інтенсивна експлуатація нагрівника, а їздити взимку в машині з непрацюючою пічкою не зовсім комфортно і небезпечно для здоров'я. З цього матеріалу ви дізнаєтеся, що представляє собою система опалення ВАЗ 2115 інжектор, схема , які несправності для неї характерні і як поміняти радіатор своїми руками.

Особливості системи опалення на «Пятнашке»

На ВАЗ 2115 опалювальна система включає в себе наступні елементи:

 • безпосередньо сама пічка ВАЗ, що включає в себе пластмасовий корпус, радіаторний вузол, а також вентилирующее пристрій;
 • кран отопітеля ВАЗ, використовується для перекриття доступу антифризу до радиаторному пристрою і механічного приводу вузла;
 • блок управління, який використовується для регулювання повітряного потоку, розташований в центральній консолі.
Полное устройство отопительной системы «пятнашки»
Повне влаштування опалювальної системи «п'ятнашки»

Можливі несправності нагрівника

Якщо пічки не працює, це свідчить про те, що система опалення має несправності.

Для автомобілів ВАЗ 2115 характерні такі поломки:

 • витік охолоджуючої рідини, що обумовлено порушенням герметичності системи;
 • непрохідність антифризу, може бути пов'язана з наявністю повітряної пробки, яка зазвичай з'являється в результаті скупчення бруду і відкладень в патрубках системи.

Якщо на ВАЗ 2115 не працює обігрівач, то в першу чергу це може бути пов'язано з витоком теплоносія. Помітити таку проблему не так легко, оскільки сам радіатор отопітеля розташований за центральною консоллю і він прихований від очей водія. З ознак витоку витратного матеріалу слід виділити зниження антифризу в бачку, а також поява вологих плям під водійським килимком. Як правило, потрапляння охолоджувальної рідини в салон супроводжується появою неприємного запаху, а на вітровому склі авто при цьому може утворитися жирна плівка.

В тому випадку, якщо обігрівач не дме з-за непрохідності антифризу, то таку несправність прийнято пов'язувати з використанням низькоякісного витратного матеріалу. Або ж попаданням в систему бруду. Крім того, пробка може з'явитися з-за тривалого використання пристрою. Одним із основних симптомів є холодний повітряний потік з повітропроводів. Щоб перевірити поломку, слід торкнутися вхідну і вихідну магістраль — при повітряної пробці перша буде гарячою, а друга — холодної (автор відео — канал В гаражі у Данілича).

Інструкція по заміні радіатора грубки

Якщо не працює вентилятор пічки, при цьому причина криється в радіаторі, то його потрібно просто поміняти.

Заміна печі або заміна радіатора опалення ВАЗ 2115 може бути зроблена своїми руками, для цього виконайте такі дії:

 1. Для початку потрібно відключити акумулятор і викрутити кришку розширювального бачка в моторному відсіку. Підставте під зливний отвір ємність, в яку потім злийте всю охолоджуючу рідину з системи. Якщо при зливі ви побачили, що якість витратного матеріалу низька — він занадто брудний, у ньому є продукти зносу і відкладення, то цей холодоагент краще утилізувати. А після заміни радіатора залити новий.
 2. Далі, демонтуйте кожух рульової колонки, вимкніть аварійну сигналізацію. Також вам потрібно зняти бічні накладки на центральній консолі — для цього відкрутіть болти, що фіксують їх. Зробивши це, можна демонтувати речовий ящик з внутрішніми компонентами.
 3. Далі, зніміть накладку, що закриває роз'єм для діагностики, відкрутіть ще два болта і повністю демонтуйте даний роз'єм з центральної консолі. Після цього можна провести демонтаж штекерів з прикурювача, а також його підсвічування. Відкрутіть гвинти, що фіксують блок керування опалювальним вузлом — демонтуйте його, після чого можна буде зняти автомагнітолу.
 4. Виконавши ці дії, відкрутіть ще сім гвинтів, які фіксують щиток прибирання, один з них розташований з правого боку, під декоративною накладкою.
 5. Використовуючи гайковий ключ на 8 або плоскогубці, вам потрібно буде відкрутити гвинти, що фіксують центральне кріплення. Коли цей кронштейн буде відведена в сторону, від блоку керування силовим агрегатом можна відключити роз'єм. Потім зніміть кронштейн, а саму центральну консоль по можливості відведіть трохи в сторону. Якщо ви зніміть торпеду, то подальша її установка може викликати труднощі, тому дану частину краще не чіпати. Оптимальніше всього буде зафіксувати консоль, використовуючи для цього ромбоподібний домкрат або простий дерев'яний брусок.
 6. Після того, як ви отримаєте доступ до радиаторному пристрою, необхідно буде послабити хомути, фіксують магістралі, що йдуть до цього пристрою. При цьому самі патрубки від'єднувати потрібно тільки після того, як ви підставите під низ ємність або покладіть ганчір'я, оскільки з них може вийти частина витратного матеріалу.
 7. Коли ви демонтуєте всі шланги, а антифриз буде злитий з системи, вам потрібно буде тільки провести демонтаж радіатора і встановити замість нього працездатне пристрій. Для зняття нагрівника відкрутіть три самореза і просто демонтуйте його з корпусу печі. Якщо у вас не працює вентилятор пічки, то після цих дій його функціональність повинна бути відновлена.

Фотогалерея «Покрокова інструкція по заміні»

Ціна питання

Вартість пристрою може варіюватися залежно від виробника, магазину, а також регіону проживання. В середньому вартість радіаторних пристроїв становить від 900 до 1500 рублів.

Відео «Заміна радіаторного пристрою на ВАЗ 2115»

Більш наочна інструкція по заміні вузла в домашніх умовах наведена на відео нижче (автор ролика — Дмитро Савостьянов).

Голосування

Доводилося вам міняти радіатор опалювача?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Коментарі та відгуки