Лого av-to.info
ВАЗ 2115

Секрети швидкої і простої заміни радіатора отопітеля на ВАЗ 2115

з необхідністю ремонту грубки наші співвітчизники зазвичай стикаються з настанням холодів. Саме в цей час починається інтенсивна експлуатація обігрівача, а їздити взимку в машині з непрацюючою грубкою не зовсім комфортно і небезпечно для здоров'я. З цього матеріалу ви дізнаєтеся, що представляє собою система опалення ВАЗ 2115 інжектор, схема, які несправності для неї характерні і як поміняти радіатор своїми руками.

Особливості системи опалення на «п'ятнашки»

на ВАЗ 2115 опалювальна система включає в себе наступні елементи:

 • безпосередньо сама грубка ВАЗ, що включає в себе пластмасовий корпус, радіаторний вузол, а також Струмінь повітря пристрій;
 • кран опалювача ВАЗ, який використовується для перекривання доступу ант фриза до радіаторної пристрою і механічного приводу вузла;
 • блок управління, що використовується для регулювання повітряного потоку, розташований в центральній консолі.
Полное устройство отопительной системы «пятнашки»
Повний пристрій опалювальної системи «п'ятнашки»

Возможные неисправности отопителя

Якщо грубки не працює, це свідчить про те, що система опалення має несправності.

Для автомобілів ВАЗ 2115 характерні такі поломки:

 • витік охолоджуючої рідини, що обумовлено порушенням герметичності системи;
 • непрохідність антифризу, може б ть пов'язана з наявністю повітряної пробки, яка зазвичай з'являється в результаті скупчення бруду і відкладень в патрубках системи.

Якщо на ВАЗ 2115 не працює обігрівач, то в першу чергу це може бути пов'язано з витоком антифризу. Помітити таку проблему не так легко, оскільки сам радіатор опалення розташований за центральною консоллю і він прихований від очей водія. З ознак витоку витратного матеріалу потрібно виділити зниження антифризу в бачку, а також поява вологих плям під водійським килимком. Як правило, потрапляння охолоджувальної рідини в салон супроводжується появою неприємного запаху, а на вітровому склі авто при цьому може утворитися жирна плівка.

У тому випадку, якщо обігрівач не дме через непрохідності антифризу, то таку несправність прийнято пов'язувати з використанням низькоякісного витратного матеріалу. Або ж попаданням в систему бруду. Крім того, пробка може з'явитися через тривале використання пристрою. Одним з основних симптомів є холодний повітряний потік з повітропроводів. Щоб перевірити поломку, слід помацати вхідну і вихідну магістраль - при повітряної пробці перша буде гарячої, а друга - холодною (автор відео - канал В гаражі у Даниловича).

Інструкція по заміні радіатора грубки

Если не работает вентилятор печки, при этом причина кроется в радиаторе, то его нужно просто поменять.

Заміна грубки або заміна радіатора отопітеля ВАЗ 2115 може бути проведена своїми руками, для цього виконайте наступні дії:

 1. Для початку потрібно відключити акумулятор і викрутити кришку розширювального бачка в моторному відсіку. Підставте під зливний отвір ємність, в яку потім злийте всю охолоджуючу рідину з системи. Якщо при зливі ви побачили, що якість витратних матеріалів низька - він занадто брудний, в ньому є продукти зносу і відкладення, то цей холодоагент краще утилізувати. А після заміни радіатора залити новий.
 2. Далі, демонтуйте кожух рульової колонки, вимкніть аварійну сигналізацію. Також вам потрібно зняти бічні накладки на центральній консолі - для цього відкрутіть болти, що фіксують їх. Зробивши це, можна демонтувати речовий ящик з внутрішніми компонентами.
 3. Далі, зніміть накладку, що закриває роз'єм для діагностики, відкрутіть ще два болта і повністю демонтуйте даний роз'єм з центральної консолі. Після цього можна провести демонтаж штекерів з прикурювача, а також його підсвічування. Відкрутіть гвинти, які фіксують блок управління опалювальним вузлом - демонтуйте його, після чого можна буде зняти автомагнітолу.
 4. Виконавши ці дії, відкрутіть ще сім гвинтів, які фіксують щиток приборки, один з них розташований з правого боку, під декоративною накладкою.
 5. Використовуючи гайковий ключ на 8 або плоскогубці, вам потрібно буде відкрутити гвинти, що фіксують центральне кріплення. Коли цей кронштейн буде відведено в сторону, від блоку управління силовим агрегатом можна відключити роз'єм. Потім приберіть кронштейн, а саму центральну консоль по можливості відведіть трохи в сторону. Якщо ви зніміть торпеду, то подальша її установка може викликати складності, тому дану частину краще не чіпати. Оптимальніше всього буде зафіксувати консоль, використовуючи для цього ромбоподібний домкрат або простий дерев'яний брусок.
 6. Після того, як ви отримаєте доступ до радіаторної пристрою, необхідно буде послабити хомути, здатні фіксувати магістралі, що йдуть до цього пристрою. При цьому самі патрубки від'єднувати потрібно тільки після того, як ви підставите під низ ємність або покладіть ганчір'я, оскільки з них може вийти частина витратного матеріалу.
 7. Коли ви демонтіруете все шланги, а антифриз буде злитий з системи, вам потрібно буде тільки провести демонтаж радіатора і встановити замість нього працездатне пристрій. Для зняття обігрівача відкрутіть три самореза і просто демонтуйте його з корпусу печі. Якщо у вас не працює вентилятор пічки, то після цих дій його функціональність повинна бути відновлена.

Фотогалерея «Покрокова інструкція по заміні»

Ціна питання

Вартість пристрою може варіюватися в залежності від виробника, магазину, а також регіону проживання. В середньому вартість радіаторних пристроїв становить від 900 до 1500 рублів.

Відео «Заміна радіаторного пристрою на ВАЗ 2115»

Більш наочна інструкція по заміні вузла в домашніх умовах приведена на відео нижче (автор ролика - Дмитро Савостьянов).

Голосування

чи доводилося вам міняти радіатор опалення?

Загрузка ...Загрузка ... Загрузка ...