Електропроводка ВАЗ 2115: особливості системи живлення

Схема обладнання на будь-якому автомобілі — це досить складна система, що визначає роботу транспортного засобу. І ВАЗ 2115 інжектор 8 клапанів у цьому випадку — не виняток. Детальніше про електросхемі ВАЗ 2115 і модифікаціях цієї моделі авто ви зможете дізнатися в цій статті.

Відмінності від попередниці

Автомобіль ВАЗ 2115 є більш модернізованою версією одягли 21099. Удосконалення «дев'яносто дев'ятою» посприяло відновленню та електросхеми проводки.

Слід зазначити, що на відміну від 21099, ВАЗ 2115 інжектор оснащується новими частинами кузова, зокрема, йдеться про:

 • удосконаленій формі передніх крил;
 • зовнішньому вигляді передніх фар;
 • формі задньої панелі;
 • іншою формою капоту та багажного відділення.
Модели ВАЗ 21099 и ВАЗ 2115 игрушечные
Іграшкові моделі ВАЗ 21099 і ВАЗ 2115

Зрозуміло, зміни торкнулися і моторний відсік. Порівняно з 21099, ВАЗ 2115 встановлюється більш потужний двигун. Також зміни торкнулися і салону — більш вдосконалена центральна консоль, приладова панель, а також сидіння. В конструкцію автомобіля був доданий і бортовий комп'ютер. Відповідно, зміни зазнали і габаритні розміри ВАЗ 2115. Але в цілому цей автомобіль залишився таким же — передньопривідним, п'ятидверним і п'ятимісним седаном.

Модифікації

Виробник ВАЗ 2115 пропонує споживачам на вибір кілька комплектацій, від яких залежить їх вартість:

 1. Півторалітровий карбюраторний мотор. У цьому випадку машина маркується як ВАЗ 2115-01.
 2. Мотор з таким же обсягом, характеризується наявністю системи розподільного впорскування палива. Крім того, машина оснащена також електронним управлінням і вона маркується як ВАЗ 2115-20.
Параметры «пятнадцатой» модели
Габарити «п'ятнадцятою» Лади

Електрообладнання автомобіля

инжекторах або карбюраторах ВАЗ 2115 використовується однопровідна схема електрообладнання. В цьому випадку негативний висновок джерел живлення підводиться до мінуса, а сам плюсової висновок подається окремим проводом.

В результаті того, що ВАЗ 2115 карбюратор і інжектор мають певні відмінності, існує і різниця в конструктивних особливостях проведення:

 1. В інжекторних версіях джгути проводки за своїми розмірами трохи більше внаслідок того, що система оснащується додатковими регуляторами та іншим електрообладнанням.
 2. В результаті зміни схеми були внесені виправлення в конструкцію деяких електроланок.
 3. Крім того, була змінена схема укладання деякої частини електрики в цілому.
Схема проводки на «пятнадцатке»
Схема проводки на «п'ятнадцятою» Ладі

На автомобілях ВАЗ 2115, як і на попередників, процес ремонту схеми електропроводки і устаткування зазвичай призводить до пошкодження фіксуючих кліпс. У будь-якому випадку, якщо ці елементи пошкодилися, їх необхідно замінити, в іншому випадку електропроводка може бути дуже близько до гарячого мотору, що призведе до її пошкодження.

Захист електромереж машини

Схема електрообладнання, зокрема, ланцюги живлення в цих моделях авто захищаються від різних пошкоджень за допомогою плавких запобіжників. Вартість цих елементів в магазинах мінімальна, однак вони виконують дуже важливу роль і завжди повинні бути в робочому стані.

Запобіжники не захищають тільки:

 • схему зарядки акумулятора авто;
 • схему запалювання;
 • електросхему живлення генератора і стартера.

Захист електрообладнання здійснюється блоком, в який зібрані всі запобіжники, і знаходиться цей блок в моторному відсіку. Таке електрообладнання, як стартер, очисники вітрового скла, а також оптика — підключається до загальної схемою допомогою реле. Реле встановлюють у блоці. Загалом електросхема мотора двірників і оптики захищається біметалічними базовими елементами.

Блок реле инжектора
Блок реле інжектора

Отже, як захищається електрообладнання на вітчизняних авто:

 • запобіжники на блоці, які призначені для захисту різних елементів обладнання, маркуються як F1-F20;
 • К1 — це пристрій, що захищає ланцюг очищувачів оптики;
 • К2 — відповідає за працездатність світлової сигналізації, а також поворотників;
 • К3 — елемент забезпечує функціональність двірників очищення вітрового скла;
 • К4 — пристрій захищає електричну ланцюг оптики, зокрема, лампочок розжарювання;
 • К5 — якщо машина оснащена електричними стеклоподхемниками, то це реле відповідає за їх працездатність;
 • К6 — рульової гудок авто;
 • К7 — пристрій системи обігріву заднього скла;
 • К8 — далеке освітлення транспорту;
 • К9 — ближнє освітлення автомобіля.

Потрібно відзначити, що лампи для протитуманних вогнів в задніх фарах захищаються окремо. Для цього використовується плавкий запобіжник, встановлений в салоні транспорту під центральною консоллю. Він знаходиться в джгуті проводів, поряд з кнопкою включення оптики.

Керівництво по обслуговуванню

Як ми вже повідомляли, працездатності та діагностики устаткування в цих авто необхідно приділяти максимум уваги. У тому випадку, якщо та чи інша група пристроїв функціонує некоректно або спостерігаються перебої, в першу чергу потрібно провести діагностику роз'ємів. Буває таке, що визначити проблему можна просто поворухнувши роз'єм і виявивши поганий контакт, який згодом потрібно буде поміняти.

Завжди приділяйте час діагностики реле — як показують відгуки автовласників, контакти цих компонентів на практиці найчастіше підгоряють, що призводить до непрацездатності обладнання. Просто демонтуйте реле і витягніть його захисну кришку, проведіть візуальну перевірку контактів. Якщо потрібно, спробуйте їх прочистити за допомогою дрібнозернистим наждачним папери.

В цілому 2115 — досить практична і цікава модель, відповідно, це призвело до того, що вона стала настільки популярною серед наших автолюбителів. Якщо ви хочете, щоб обладнання завжди працювало нормально, його потрібно просто підтримувати в робочому стані і час від часу проводити діагностику.

Відео «Пошук несправностей в проводці ВАЗ 2115»

Голосування

Стикалися ви з проблемами непрацездатності проводки на авто?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Коментарі та відгуки

 • Павло

  Задні фонарі, стопи і габарити працюють нестабільно. Мінімум одна лампа постійно не горить. Якщо не горіла лампа спалахує, то обов'язково гасне лампа на іншій стороні. При натисканні гальма спалахують або дві лампи праворуч, або дві лампи ліворуч. Можуть не загорітися зовсім. Поставив нові плати і нові роз'єми. У момент установки всі лампи загорілися нормально, але через пару годин поїздки все повторилося. Але поворотники завжди працюють справно.

  • Анонім

   Перевіряйте працездатність блоку запобіжників. Скоріше за все, проблема саме в ньому. За роботу поворотних вогнів і головної оптики відповідають різні запобіжні елементи. Можливо, проблема полягає в некоректній роботі самих запобіжників або гнізд, у які вони встановлюються. Також необхідно продзвонити проводку мультиметром на предмет виявлення замикань або обривів. У деяких випадках такі проблеми викликаються некоректною роботою бортового комп'ютера, але цей варіант необхідно розглядати після діагностики блоку управління і електроланок.