Лого av-to.info
ВАЗ 2115

Як розшифрувати коди помилок на ВАЗ 2115?

За прикладом зарубіжних автомобільних виробників концерн «АвтоВАЗ »впроваджує передові технології в свої транспортні засоби. Одним з таких прикладів є бортовий комп'ютер, покликаний виявити несправність в роботі машини за допомогою цифрового коду. Пропонуємо вам дізнатися, як діагностується бортовий комп'ютер штат на Ваз 2115 - коди помилок будуть розшифровані також в цій статті.

Диагностика авто

Зрозуміло, виявити несправність в роботі транспортного засобу неможливо без проведення діагностики. Її можна здійснити за допомогою спеціального обладнання, яке можна знайти на кожному спеціалізованому СТО. Але також перевірити своє авто на предмет наявності несправностей можна і своїми силами. Відзначимо, при самостійній перевірці авто коди помилок будуть не такими, як при діагностиці на обладнанні.

Автомобиль ВАЗ 2115 тюнинг
Автомобіль ВАЗ 2115 тюнинг

Отже, як же самостійно здійснити діагностику штат бортового комп'ютера ВАЗ 2115? Таке питання приходив в голову кожному власнику даних моделей машин. Зараз ми більш детально розповімо вам про це. Але зробити діагностику машини - це половина справи, адже отримані комбінації несправностей потрібно ще і розшифрувати.

Самостійна діагностика ВАЗ:

 1. Знайдіть на панелі приладів кнопку одометра. Вам потрібно її затиснути.
 2. Потім проверніть ключ у замку запалювання в положення 1.
 3. Зробивши це, кнопку одометра потрібно буде відпустити.
 4. Коли ви відпустили кнопку, на панелі приладів почнуть стрибати стрілки.
 5. Ще раз затисніть і відпустіть кнопку одометра. На спідометрі з'являться цифри, що позначають версію прошивки штат бортового комп'ютера.
 6. Нарешті, в третій раз затисніть і відпустіть кнопку одометра і ви можете побачити комбінацію несправності. У разі самостійної перевірки коди помилок будуть представлені в двозначному вигляді, на відміну від діагностики на обладнанні, де несправності представляються в чотиризначному вигляді.
Зажимание кнопки одометра для проведения самостоятельной диагностики ВАЗ 2115
Затискання кнопки одометра для проведення самостійної діагностики ВАЗ 2115

Розшифровка кодів

Як сказано вище, без розшифровки кодів помилок діагностика транспортного засобу є безглуздою. Тому розшифровці комбінацій також слід приділити увагу. Особливо, якщо ви не хочете платити за це чималі гроші фахівцям на СТО. Отже, почнемо з комбінацій, що з'являються при самостійній діагностиці машини.

Коди самостійної діагностики

Комбінація Розшифровка поломки
1 Код 1 позначає несправність в роботі мікропроцесора. Іноді помилка виправляється шляхом перепрошивки пристрою.
2 Бортовий комп'ютер повідомляє про некоректну роботу датчика рівня бензину в паливній баку. Можливі проблеми з електропроводкою.
4,8 Занадто висока або занадто низька напруга в мережі транспортного засобу.
12 Некоректна роботі діагностичної ланцюга контрольної лампи.
13 На бортовий комп'ютер перестав надходити сигнал з пристрою контролю рівня кисню.
14,15 На блок управління надходить невірний сигнал з датчика температури антифризу в системі охолодження. Зокрема, сигнал може бути занадто заниженими або завищеними.
16,17 Дані комбінації при перевірці авто на предмет виявлення помилок означають невірний показник напруги бортової мережі. необхідно ретельніше перевірити мережу на предмет замикань і обривів, оскільки показник напруги занадто високий або дуже низький.
19 На бортовий комп'ютер ВАЗ 2115 надходить некоректний сигнал з пристрою контролю положення коленвала. Слід перевірити ланцюг.
21,22 На блок керування ВАЗ 2115 надходить дуже низький або високий сигнал з пристрою контролю положення дросельної заслінки. Щоб ліквідувати несправність, слід перевірити працездатність безпосередньо пристрою, а також продіагностувати електропроводку.
23,25 Пристрій контролю температури всмоктуваного повітря. На блок управління з цього датчика надходить некоректний сигнал. Слід провести перевірку ланцюга, а також безпосередньо датчика.
24 На бортовий комп'ютер перестав надходити сигнал з датчика швидкості транспортного засобу ВАЗ 2115.
27,28 | || 258 Данные комбинации ошибок обозначают поступление неверного сигнала с датчика СО на блок управления авто. Рекомендуется проверить цепь на наличие обрывов и замыканий либо произвести замену датчика.
33,34 Пристрій контролю масової витрати повітря. Дані помилки означають надходження некоректного сигналу з датчика, в результаті чого слід зробити його заміну. Також є ймовірність обривів в ланцюзі, тому є сенс перевірити і електропроводку.
35 Виявлено несправність в роботі регулятора холостого ходу. Слід провести заміну датчика, щоб відновити коректну роботу пристрою.
41 На блок управління надходить невірний сигнал з датчика фази.
42Данная комбинация обозначает неисправность в электропроводке управления электронным зажиганием. По всей видимости, с зажиганием все в порядке, однако следует произвести диагностику цепи.
43 Блок управління вловив невірний сигнал з датчика детонації. Слід провести перевірку пристрою або зробити діагностику ланцюга на предмет обривів.
44,45 В системі уприскування бортовий комп'ютер зафіксував збіднений або збагачений склад горючої суміші. У цьому випадку:

 • двигун автомобіля може троить;
 • під час руху, зокрема, при перемиканні передач транспортний засіб може йти ривками;
 • двигун може періодично глухнути (в окремих випадках).
51,52 Дані комбінації несправностей свідчать про виявлені помилки в пристроях ППЗУ або оперативної пам'яті.
53 | || 278 На блок управления ВАЗ 2115 перестал поступать сигнал с СО-датчика. Следует проверить работоспособность устройства.
54 Пропав сигнал з датчика октан-коректора.
55 Ця комбінація повідомляє про те, що при русі автомобіля, зокрема - при високому навантаженні на мотор ВАЗ 2115 в системі уприскування збіднюється горюча суміш. В цьому випадку ознаки поломки можуть бути такими ж, як і у випадку з кодами 44 та 45.
61 Зламався датчик кисню. Щоб відновити роботу системи, слід провести заміну датчика.
Подключение специального диагностического оборудования к разъему в салоне ВАЗ 2115
Підключення спеціального діагностичного обладнання до роз'єму в салоні ВАЗ 2115

Помилки контролерів

Далі представлені комбінації помилок в роботі контролерів , що виникають при діагностиці ВАЗ 2115.

Голосування

чи можете ви самостійно провести діагностику свого авто?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...
Комбінація Розшифровка
Р0101-Р0103 Дані комбінації означають несправність в роботі датчика масової витрати повітря. Зокрема, сигнал може бути підвищеним або зниженим. Слід замінити пристрій.
Р0112-Р0113 Повідомляється про вихід з ладу датчика температури впускного повітря. Потрібно перевірити електропроводку, особливо в місцях, де дроти були перепаяти. По всій видимості, бортовий комп'ютер намагається повідомити вам про виникнення короткого замикання або обриву.
Р0116-Р0118 Ці коди помилок свідчать про несправності датчика температури антифризу в системі. Як правило, в таких випадках для початку краще перевірити електропроводку, а якщо з ланцюгом все в порядку, то бажано провести заміну безпосередньо датчика.
Р2138, Р2122, Р2123, Р0222, Р0223 ці коди помилок позначають некоректну роботу пристрою контролю положення педалі акселератора.
Р0201-Р0204 При появі таких комбінацій бортовий комп'ютер намагається повідомити автовласникові про некоректну роботу одне з форсунок. Зокрема, в системі може бути зафіксований обрив ланцюга або коротке замикання.
Р0130 - Р0134 Одна з таких комбінацій цифр може означати несправність у функціонуванні керуючого датчика кисню. Для відновлення роботи датчика слід перевірити ланцюг на предмет обривів і коротких замикань або ж варто замінити пристрій.
Р0136-Р0140 Дані помилки означають невірну роботу діагностичного датчика контролю рівня кисню в системі уприскування. Як і в попередньому випадку, помилки можуть означати некоректну роботу пристрою або несправності електропроводки.
Р0217 Означає перегрів двигуна внутрішнього згоряння. В цьому випадку несправності можуть критися як в роботі самого мотора, так і в:

 • перегрів охолоджуючої рідини в системі;
 • експлуатації неякісного моторного масла або рідини, яка вже відпрацювала свій термін служби.
Р0326-Р0328 Бортовий комп'ютер ВАЗ 2115 повідомляє автовласникові про виявлену поломки датчика детонації. Зокрема, такі комбінації можуть свідчити не тільки про вихід датчика з ладу, а й про некоректне сигналі, що надходить з нього на блок управління.
Р0340-Р0343 Такі комбінації свідчать про поломку датчика контролю положення розподільного валу ВАЗ 2115. зокрема, помилки можуть означати:

 • сигнал з пристрою не змінюється при працюючому двигуні внутрішнього згоряння;
 • Р0351, Р0352, Р2301, Р2304
Р0351, Р0352, Р2301, Р2304 Дані комбінації означають некоректну роботу котушок запалювання, а саме мова йде про невірне сигналі, що надходить на бортовий комп'ютер. Також зазначені комбінації можуть свідчити про обрив в електропроводці або про коротке замикання, зафіксованому в ланцюзі.
Р0422 Відбулася поломка пристрою нейтралізатора.
Р0691, Р0692 || | 334 Произошла поломка первого реле вентилятора системы охлаждения.
Р0693, Р0694 Бортовий комп'ютер зафіксував поломку другого реле вентилятора системи охолодження. У разі несвоєчасної заміни запобіжника можливе закипання охолоджуючої рідини.
Р0485 На блок управління надходить невірний сигнал напруги з вентилятора охолодження.
Р0560-Р0563 Блок управління зареєстрував занадто низька або висока напруга бортсети.
Р0627-Р0629 Дані комбінації можуть свідчити як про надходження невірного сигналу з бензонасоса, так і і поломки реле, що відповідає за роботу агрегату. Варто відзначити, що при поломці запобіжника бензонасоса робота транспортного засобу буде неможливою, тому що ні вийде запустити двигун.
Р1602 1602 є поширеною помилкою ВАЗ. Зареєстровані несправності в роботі контролера системи управління ДВС.

Скидання помилки

Отключение клеммы аккумулятора для сброса кодов
Відключення клеми акумулятора для скидання кодів

Якщо ви виявили та ліквідували несправність, то її потрібно стерти з пам'яті бортового комп'ютера. Щоб зробити це, повторіть такі дії:

 • Заглушіть двигун і вимкніть запалювання.
 • Вимкніть клеми від акумуляторної батареї.
 • Зачекайте кілька секунд і підключіть клеми назад до АКБ .

Відео «Скидання помилки двигуна ВАЗ»

У цьому відео описаний процес скидання комбінації помилки для автомобілів ВАЗ десятого сімейства.