Як розшифрувати коди помилок на ВАЗ 2115?

За прикладом зарубіжних автомобільних виробників концерн «АвтоВАЗ» впроваджує передові технології у свої транспортні засоби. Одним з таких прикладів є бортовий комп'ютер, покликаний виявити несправність в роботі машини за допомогою цифрового коду. Пропонуємо вам дізнатися, як діагностується бортовий комп'ютер штат на Ваз 2115 — коди помилок будуть розшифровані також в цій статті.

Діагностика авто

Зрозуміло, виявити несправність в роботі транспортного засобу неможливо без проведення діагностики. Її можна здійснити за допомогою спеціального обладнання, яке можна знайти на кожному спеціалізованому СТО. Але також перевірити своє авто на предмет наявності несправностей можна і своїми силами. Зазначимо, при самостійній перевірці авто коди помилок будуть не такими, як при діагностиці на обладнанні.

Автомобиль ВАЗ 2115 тюнинг
Автомобіль ВАЗ 2115 тюнінг

Отже, як же самостійно здійснити діагностику штат бортового комп'ютера ВАЗ 2115 ? Таке питання приходив в голову кожному власнику даних моделей машин. Зараз ми більш детально розповімо вам про це. Але зробити діагностику машини — це половина справи, адже отримані комбінації несправностей потрібно ще й розшифрувати.

Самостійна діагностика ВАЗ :

 1. Знайдіть на панелі приладів кнопку одометра. Вам потрібно затиснути.
 2. Потім проверніть ключ у замку запалювання в положення 1.
 3. Зробивши це, кнопку одометра потрібно буде відпустити.
 4. Коли ви відпустили кнопку на панелі приладів почнуть стрибати стрілки.
 5. Ще раз затисніть і відпустіть кнопку одометра. На спідометрі з'являться цифри, що позначають версію прошивки штат бортового комп'ютера.
 6. Нарешті, в третій раз затисніть і відпустіть кнопку одометра і ви можете побачити комбінацію несправності. У разі самостійної перевірки коди помилок будуть представлені у двозначному вигляді, на відміну від діагностики на обладнанні, де несправності представляються в чотиризначному вигляді.
Зажимание кнопки одометра для проведения самостоятельной диагностики ВАЗ 2115
Затискання кнопки одометра для проведення самостійної діагностики ВАЗ 2115

Розшифровка кодів

Як сказано вище, без розшифровки кодів помилок діагностика транспортного засобу є безглуздою. Тому розшифровці комбінацій також слід приділити увагу. Особливо, якщо ви не хочете платити за це чималі гроші фахівцям на СТО. Отже, почнемо з комбінацій, що з'являються при самостійної діагностики машини.

Коди самостійної діагностики

Комбінація Розшифровка поломки
1 Код 1 позначає несправність в роботі мікропроцесора. Іноді помилка виправляється шляхом перепрошивання пристрої.
2 Бортовий комп'ютер повідомляє про некоректну роботу датчика рівня бензину в паливному баку. Можливі проблеми з електропроводкою.
4,8 Занадто висока або занадто низька напруга в мережі транспортного засобу.
12 Некоректна роботі діагностичної ланцюга контрольної лампи.
13 На бортовий комп'ютер перестав надходити сигнал з пристрою контролю рівня кисню.
14,15 На блок управління надходить неправильний сигнал з датчика температури антифризу в системі охолодження. Зокрема, сигнал може бути надто заниженими або завищеними.
16,17 Дані комбінації при перевірці авто на предмет виявлення помилок означають невірний показник напруги бортової мережі. необхідно ретельніше перевірити мережу на предмет замикань і обривів, оскільки показник напруги занадто високий або дуже низький.
19 На бортовий комп'ютер ВАЗ 2115 надходить некоректний сигнал з пристрою контролю положення коленвала. Слід перевірити ланцюг.
21,22 На блок керування ВАЗ 2115 надходить дуже низький або високий сигнал з пристрою контролю положення дросельної заслінки. Щоб усунути несправність, треба перевірити працездатність пристрою безпосередньо, а також продіагностувати електропроводку.
23,25 Пристрій контролю температури всмоктуваного повітря. На блок керування з датчика надходить некоректний сигнал. Слід провести перевірку ланцюга, а також безпосередньо датчика.
24 На бортовий комп'ютер перестав надходити сигнал з датчика швидкості транспортного засобу ВАЗ 2115.
27,28 Дані комбінації помилок позначають надходження невірного сигналу з датчика З на блок керування авто. Рекомендується перевірити ланцюг на наявність обривів і замикань або зробити заміну датчика.
33,34 Пристрій контролю масової витрати повітря. Дані помилки означають надходження некоректного сигналу з датчика, в результаті чого слід провести його заміну. Також є ймовірність обриву ланцюга, тому є сенс перевірити і електропроводку.
35 Виявлено несправність у роботі регулятора холостого ходу. Слід провести заміну датчика, щоб відновити коректну роботу пристрою.
41 На блок управління надходить неправильний сигнал з датчика фази.
42 Дана комбінація означає несправність в електропроводці управління електронним запалюванням. По всій видимості, з запалюванням все гаразд, проте слід провести діагностику ланцюга.
43 Блок управління вловив неправильний сигнал з датчика детонації. Слід провести перевірку пристрою або провести діагностику ланцюга на предмет обривів.
44,45 У системі упорскування бортовий комп'ютер зафіксував збіднений або збагачений склад горючої суміші. В цьому випадку:

 • двигун автомобіля може троїти;
 • під час руху, зокрема, при перемиканні передач транспортний засіб може йти ривками;
 • двигун може періодично глухнути (в рідкісних випадках).
51,52 Дані комбінації несправностей свідчать про виявлені помилки в пристроях ППЗУ або оперативної пам'яті.
53 На блок керування ВАЗ 2115 перестав надходити сигнал ЗІ датчика. Слід перевірити працездатність пристрою.
54 Пропав сигнал з датчика октан-коректора.
55 Ця комбінація повідомляє про те, що при русі автомобіля, зокрема — при високому навантаженні на двигун ВАЗ 2115 в системі упорскування збіднюється горюча суміш. В цьому випадку ознаки поломки можуть бути такими ж, як і у випадку з кодами 44 і 45.
61 Зламався датчик кисню . Щоб відновити роботу системи, слід провести заміну датчика.
Подключение специального диагностического оборудования к разъему в салоне ВАЗ 2115
Підключення спеціального діагностичного обладнання до роз'єму в салоні ВАЗ 2115

Помилки контролерів

Далі представлені комбінації помилок в роботі контролерів, що виникають при діагностиці ВАЗ 2115 .

Голосування

ви Можете самостійно провести діагностику свого авто?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...
Комбінація Розшифровка
Р0101-Р0103 Дані комбінації означають несправність в роботі датчика масового витрати повітря . Зокрема, сигнал може бути підвищеним або зниженим. Слід замінити пристрій.
Р0112-Р0113 Повідомляється про вихід з ладу датчика температури впускного повітря. Потрібно перевірити електропроводку, особливо в місцях, де проводи були перепаяны. По всій видимості, бортовий комп'ютер намагається повідомити вам про виникнення короткого замикання або обриву.
Р0116-Р0118 Ці коди помилок свідчать про несправність датчика температури антифризу в системі. Як правило, в таких випадках для початку краще перевірити електропроводку, а якщо з ланцюгом все в порядку, то бажано провести заміну безпосередньо датчика.
Р2138, Р2122, Р2123, Р0222, Р0223 Ці коди помилок позначають некоректну роботу пристрою контролю положення педалі акселератора.
Р0201-Р0204 При появі таких комбінацій бортовий комп'ютер намагається повідомити автовласникові про некоректної роботи одне з форсунок. Зокрема, в системі може бути зафіксовано обрив ланцюга або коротке замикання.
Р0130 — Р0134 Одна з таких комбінацій цифр може означати несправність у функціонуванні керуючого датчика кисню. Для відновлення роботи датчика слід перевірити ланцюг на предмет обривів і коротких замикань або ж варто замінити пристрій.
Р0136-Р0140 Дані помилки означають невірну роботу діагностичного датчика контролю рівня кисню в системі уприскування. Як і в попередньому випадку, помилки можуть означати некоректну роботу пристрою або несправності електропроводки.
Р0217 Позначає перегрів двигуна внутрішнього згоряння. У цьому випадку несправності можуть критися як в роботі самого двигуна, так і в:

 • перегріві охолоджуючої рідини в системі;
 • експлуатації неякісного моторного масла або рідини, яка вже відпрацювала свій термін служби.
Р0326-Р0328 Бортовий комп'ютер ВАЗ 2115 повідомляє автовласникові про виявленої поломки датчика детонації. Зокрема, такі комбінації можуть свідчити не тільки про вихід датчика з ладу, але і про некоректну сигнал, що надходить з нього на блок управління.
Р0340-Р0343 Такі комбінації свідчать про поломки датчика контролю положення розподільного валу ВАЗ 2115. Зокрема, помилки можуть означати:

 • сигнал з пристрою не змінюється при працюючому двигуні внутрішнього згорання;
 • протягом декількох обертів колінчастого вала сигнал з распредвала на блок управління надходить занадто низький або дуже високий.
Р0351, Р0352, Р2301, Р2304 Дані комбінації означають некоректну роботу котушок запалювання, а саме мова йде про невірному сигнал, що надходить на бортовий комп'ютер. Також зазначені комбінації можуть свідчити про обриві в електропроводці або про короткому замиканні, зафіксованому в ланцюзі.
Р0422 Сталася поломка пристрою нейтралізатора.
Р0691,Р0692 Сталася поломка першого реле вентилятора системи охолодження.
Р0693,Р0694 Бортовий комп'ютер зафіксував поломку другого реле вентилятора системи охолодження. У разі несвоєчасної заміни запобіжника можливо закипання охолоджуючої рідини.
Р0485 На блок управління надходить невірний сигнал напруги з вентилятора охолодження.
Р0560-Р0563 Блок управління зареєстрував занадто низька або висока напруга бортмережі.
Р0627-Р0629 Дані комбінації можуть свідчити як про надходження невірного сигналу з бензонасоса, так і поломки реле, що відповідає за роботу агрегату. Варто відзначити, що при поломці запобіжника бензонасоса робота транспортного засобу буде неможливою, так як не вийде запустити двигун.
Р1602 1602 є поширеною помилкою ВАЗ. Зареєстровані несправності в роботі контролера системи керування ДВЗ.

Скидання помилки

Отключение клеммы аккумулятора для сброса кодов
Відключення клеми акумулятора для скидання кодів

Якщо ви виявили і ліквідували несправність, то її потрібно стерти з пам'яті бортового комп'ютера. Щоб зробити це, повторіть наступні дії:

 • Заглушіть двигун і вимкніть запалювання.
 • Від'єднайте клеми від акумуляторної батареї.
 • Почекайте кілька секунд і підключіть до клеми назад до АКБ.

Відео Скидання помилки двигуна ВАЗ»

В цьому відео описаний процес скидання комбінації помилки для автомобілів ВАЗ " десятого сімейства.


Коментарі та відгуки

 • Володимир

  Що позначає код 10 при самодіагностики?

 • Спеціаліст av-to.info

  Володимир, при діагностиці ВАЗ 2115 помилки можуть складатися, тобто код 10 означає 2 помилки: 2+8

 • Євген

  Що означає помилка P102B і ще одна P0003?

 • Володимир

  Що таке код помилки 8 і до якого датчика відноситься?

 • Спеціаліст av-to.info

  Володимир, уважно читайте матеріал:
  Помилки 4,8: Занадто висока або занадто низька напруга в мережі транспортного засобу. Код 8 — низька напруга. У вашому випадку потрібно перевірити роботу генератора і акумулятора. Але, як правило, генератор є «хворобою» Вазів, тому, його скоріше за все доведеться демонтировати і розбирати, щоб знайти поломку, або зовсім змінювати.

  • Анонім

   Відключаю датчик ДМРВ — машина працює нормально, підключаю двигун — дитанирует і машина глохне. Код помилки >8< це із-за слабкої напруги в мережі?

   • Спеціаліст av-to.info

    Все вірно, напруга занадто низька, необхідно з'ясовувати причину. Спробуйте перевірити працездатність на новому датчику повітря.

   • Анонім

    Поміняв всі датчики — на малому обороті глохне…

 • Володя

  З'явилася цифра 14 і постійно горить на комп'ютері часток, хоча все долита.

  • Спеціаліст av-to.info

   Володя, помилка 14 говорить не про рівень антифризу, а про невірну температурі. Спробуйте перевірити термостат, скоріше всього, непрацездатність полягає саме в ньому. Якщо все в порядку, скиньте «мізки» (вимкніть клему акумулятора) і спробуйте поїздити. Якщо проблема знову з'явиться, то потрібно робити повну діагностику блоку управління.

 • іван

  Що за помилка 2,6?

  • Спеціаліст av-to.info

   Іван:
   Бортовий комп'ютер повідомляє про некоректну роботу датчика рівня бензину в паливному баку. Можливі проблеми з електропроводкою. розберіться з електрикою, продзвонити проводку, скоріше всього помилки виникають саме з-за цього. Якщо проблему вирішити не виходить, повністю продиагностируйте своє авто.

 • Сергій

  Код 44-45 — який датчик відповідає?

  • Спеціаліст av-to.info

   Сергій, ці коди помилок свідчать про те, що щось не так в роботі кисневого датчика. Рекомендуємо здійснити його повну діагностику.

 • Анонім

  Що означає 1,6?

  • Спеціаліст av-to.info

   1 говорить про вихід з ладу або некоректної роботи мікропроцесора. Дану проблему в деяких випадках можна вирішити шляхом перепрошивання пристрою.
   6 свідчить про перегрів двигуна, який може бути викликаний безліччю причин.

 • Михайло

  Полетів акум, 12 годин простояла без електрики. При підключенні нового на одометрі з'явилася напис Err EE. Як прибрати?

  • Спеціаліст av-to.info

   Спробуйте відключити акумулятор на хвилину і знову підключити.

 • Артем

  Що значить помилка 97 p004b?

  • Спеціаліст av-to.info

   Помилка p004b дослівно розшифровується як проблеми в управлінні тиском наддуву турбокомпресора/природного нагнітача. Що стосується можливих поломок, то це можуть проблеми з проводкою, електромагнітним клапаном керування тиском наддуву турбокомпресора, природного нагнітача, привода керування тиском.

 • Євген

  Привіт! Підкажіть будь ласка що позначає код 30?

 • Сергій

  Поміняв датчик ДПКВ на ВАЗ 2115, машину не можу запустити — пише помилку 1602.

  • Спеціаліст av-to.info

   Дослівно код розшифровується як «ЕБУ переривання напруга бортмережі». У більшості випадків від цієї помилки дозволяє позбутися зачистка контактів на акумуляторі і клемах, а також всіх наявних контактів на генераторі.

 • Сергій

  Помилка 10, я так зрозумів 2 і 8 напруга 13.5 глохне двигун. Що може бути?

  • Спеціаліст av-to.info

   Можливі проблеми з електрикою, спробуйте продзвонити проводку. Свічки давно дивилися?

 • Анонім

  У мене показує 147.9, не можу зрозуміти, що це?

 • Микола

  Помилка 18, що це? У списках помилок 18-ти немає.

  • Спеціаліст av-to.info

   18 — це висока температура датчика повітря. Спробуйте перевірити регулятор на предмет обривів і замикань проводки.

 • Олексій

  Помилка 1.1 — що це?

  • Спеціаліст av-to.info

   Якщо на місці лічильника пробігу з'являється код 1.1, це позначає версію програмного забезпечення процесора комбінації приладів. Код 1 з'являється при несправності в роботі мікропроцесора. Іноді помилка виправляється шляхом перепрошивання пристрою.

 • Олександр

  Що за пристрій контролю рівня кисню?

  • Спеціаліст av-to.info

   Лямбда зонд.

 • Олександр

  помилка 13.Що це?

  • Спеціаліст av-to.info

   На бортовий комп'ютер перестав надходити сигнал з пристрою контролю рівня кисню. Перевірте працездатність лямбда-зонда (кисневого датчика), місця з'єднань, можливо, потрібно просто зачистити контакти, саму проводку. Якщо помилка не зникає, замініть датчик.

 • Сергій

  Код помилки 3.0 — що це? Дякуємо.

 • михаилмешков

  помилка 20 - що таке?

  • Спеціаліст av-to.info

   Найімовірніше, мова йде про помилку 2 — бортовий комп'ютер повідомляє про некоректну роботу датчика рівня бензину в паливному баку. Можливі проблеми з електропроводкою. Тому перевірте працездатність самого датчика і його контакти — можливо, вони просто закисли і їх потрібно очистити.

 • ігор

  Обороти стрибають з 1000 до 2000, глушу мотор — заводжу і знову все нормально! Що може бути?

  • Спеціаліст av-to.info

   Все що завгодно, в першу чергу зверніть увагу на датчик холостого ходу, а краще зробіть самодіагностику — з отриманими кодами помилок розібратися в проблемі буде простіше.

 • Анонім

  Код помилки — 4, небезпечно це для двигуна?

  • Спеціаліст av-to.info

   Код помилки 4 — занадто висока або занадто низька напруга в мережі транспортного засобу. Це може бути небезпечно для електрообладнання. Якщо напруга занадто низька, оптика, наприклад, буде працювати не на повну потужність. При натисканні на педаль газу світло буде вирівнюватися. Причин може бути багато — акумулятор, генератор, обриви в проводці. Для двигуна це не особливо небезпечно, але рекомендуємо провести діагностику бортової мережі, а для цього краще звернутися до кваліфікованого електрика.

 • Артем

  ВАЗ 2115, електронна педаль газу, помилка 12, підкажіть, будь ласка!

 • григорій

  Що означає 1.8 і 8 що за помилка

  • Спеціаліст av-to.info

   Код 1 позначає несправність в роботі мікропроцесора. Іноді помилка виправляється шляхом перепрошивання пристрою.

   Код 8 — занадто висока або занадто низька напруга в мережі транспортного засобу.

   З приводу останнього, проблему потрібно шукати в:

   1. Розрядженою АКБ. Перевірте рівень заряду батареї за допомогою (на заведеному двигуні він повинен бути близько 14 вольт), може бути, батарею потрібно просто підзарядити.
   2. Некоректній роботі генератора. Низька напруга генератор може видавати з різних причин, тому пристрій необхідно спочатку продіагностувати, а якщо потрібно — розбирати і ремонтувати.
   3. Некоректній роботі електрообладнання або витоком струму. Перевірте всю електроланцюг авто або зверніться до грамотного електрику.

 • Едуард

  Підкажіть, будь ласка, замінив блок запобіжників і замок запалювання і все відмовило. Горять тільки габарити, стартер не крутить, панель приладів нічого не показує і бензонасос не качає. Допоможіть, чим зможете!

  • Спеціаліст av-to.info

   Перевірте якість всіх з'єднань, без діагностики більше рекомендацій ми дати не можемо.

 • Анатолій

  У мене була помилка 14 і потім 8 виправив, тепер горить чек. Правда, не відразу. Як можна дізнатися, чому?

  • Спеціаліст av-to.info

   Якщо ви бажаєте отримати більш точні дані про помилки в роботі двигуна, спробуйте зробити не самодидагностику, а перевірку авто за допомогою адаптера комп'ютера. Для перевірки навіть можна використовувати свій мобільний пристрій. Більш детально цей процес описаний в цієї статті.

 • сергій

  Код помилки 30 — що це?

 • Григорій

  Код помилки 7 — що це?

  • Спеціаліст av-to.info

   Коду помилки 7 до документації немає, тому можливо, що 7 — це сукупність кількох помилок, наприклад:

   4 — підвищений бортове напруга (спробуйте перевірити акумулятор і генератор);
   2- обрив ланцюга датчика покажчика рівня палива (найімовірніше, проблема криється в поганому контакті або обриві проводу);
   1 — несправний мікропроцесор.

 • олег

  У мене на ВАЗ 21150 при самотестировании показує 1111111 2222222 3333333 4444444 555555. Що це значить?

 • Самгат

  Версія 1.8. Помилка 12 — як зрозуміти? Автомобіль — ВАЗ 21154.

  • Спеціаліст av-to.info

   Помилка 12 — некоректна робота діагностичної ланцюга контрольної лампи. Перевірте дроти підключений до індикатору, також проидагностриуйте сам роз'єм — можуть бути поламані або окислені контакти.

 • АКОБ

  Привіт! Помилка на ВАЗ 2115 — 10, що за помилка — не можу знайти відповідь?

  • Спеціаліст av-to.info

   Читайте уважно коментарі, що з такою проблемою стикаються багато ВАЗоводы.
   При діагностиці ВАЗ 2115 помилки можуть складатися, тобто код 10 означає 2 помилки: 2+8, а саме:

   2 — Блок управління попереджає про некоректну роботу датчика рівня бензину в паливному баку. Можливі проблеми з електропроводкою. Перевірте якість підключення датчика до бортової мережі, можливо, пошкоджений його гніздо або контролер зовсім вийшов з ладу.
   8 — дуже висока або низька напруга в автомобільній електромережі, такі проблеми можуть бути обумовлені розрядом акумуляторної батареї, некоректною роботою генератора або використанням серйозних споживачів напруги.

 • Олександр

  На холодний двигун плавають обороти, трохи прогріється і перестають. Не знаю, що робити, спробував уже все, від заміни датчиків і промиванням ВАЗ 2115 8кл.

  • Спеціаліст av-to.info

   Проблема плаваючих оборотів на холодному двигуні може бути обумовлена такими причинами:
   вихід з ладу витратоміра — датчика масового витрати повітря;
   поломкою регулятора холостого ходу;
   зносом свічок запалювання;
   проблемами в роботі модуля запалювання, трамблера;
   високовольтними проводами, зокрема, їх зносом або пробоєм ізоляції, поганим контактом або високим опором.

 • Абзал

  Помилка 1.6 і 12 — як виправити самостійно, якщо можливо? Заздалегідь спасибі!

  • Спеціаліст av-to.info

   Ваші помилки вказують на неправильну роботу діагностичної ланцюга, а також несправність мікропроцесора. Проблема, швидше за все, криється в блоці управління, можливо, його потрібно перепрошити. Спробуйте зробити більш детальну діагностику процесора.

 • Сергій

  Лампочки діагностичної панелі часто блимають без кінця — Самара 2, 2115.

  • Спеціаліст av-to.info

   Вам потрібно перевірити працездатність блоку управління і проводки підключення до приладової панелі, можливо, стався якийсь глюк або замикання в системі.

 • Андрій

  Помилка 12. Що потрібно замінити? Горить чек.

  • Спеціаліст av-to.info

   Помилка 12 свідчить про некоректної роботи діагностичної ланцюга контрольного індикатора. Необхідно провести діагностику проводки, підключеної до лампочки, а також перевірити працездатність роз'єму. Якщо в ньому окислилися або пошкодилися контакти, то його доведеться міняти.

 • Анонім

  Помилка 1.5 Що означає?

 • Сергій

  Помилка 20, що може бути, в описі такої немає?

  • Спеціаліст av-to.info

   Помилка 20 — скоріше за все, сума двох кодів помилок. Наприклад:
   8+12. Якщо це так, то блок управління повідомляє про дуже високий або зниженому напрузі бортової мережі автомобіля. Це може бути пов'язано з проблемами в роботі генераторного пристрою, вірніше, виходом з ладу регулятора напруги. Також потрібно провести перевірку діагностичної ланцюга контрольного індикатора.
   Або ж це може бути сума помилок 19 і 1. 1 — проблеми в роботі мікропроцесора. Вирішити таку несправність можна шляхом перепрошивання пристрою. 19 — на блок керування автомобіля подається неправильний сигнал з датчика контролю положення колінчастого валу. У цьому випадку потрібно провести детальну діагностику самого датчика, перевірити контакти підключення до бортової мережі — якщо вони пошкоджені, то замінити їх або зачистити. Можливі проблеми з обривом проводки, електроланцюг слід продзвонити, а пошкоджений дріт замінити на новий.

 • Олександр.

  Помилка, горить чек, діагностика показує датчик фаз, перевіряю на іншій машині, датчик робочий.

  • Спеціаліст av-to.info

   Якщо датчик 100% робочий, перевіряйте роз'єм і контакти. Можливо, роз'єм для підключення пристрою засмітився або окислилися контакти. Такі проблеми можуть викликати помилку. Потрібно зачистити контакти і роз'єм, після чого знову виконати діагностику. якщо проблема залишилася, продзвонити електричну ланцюг. У деяких випадках проблема криється в обриві проводки або пошкодженні ізоляції на дріт.