Лого av-to.info
ВАЗ 2115

Основні аспекти обслуговування і заміни датчика швидкості на ВАЗ 2115

Швидкість транспортного засобу є основним параметром, за яким повинен стежити кожен водій. Перевищення допустимого швидкісного порогу загрожує не тільки отриманням штрафу, а й може призвести до серйозних наслідків. Де знаходиться датчик швидкості ВАЗ 2115, які несправності можуть статися в його роботі, як перевірити і замінити контролер - відповіді на ці питання ви знайдете в цій статті.

Характеристика

Де знаходиться датчик спідометра в ВАЗ 2115? Як видно по фото, пристрій розташований у верхній частині корпусу коробки передач. Однак, отримати доступ до даного контролера не дуже легко. Щоб дістатися до пристрою, необхідно загнати авто на яму або естакаду, і залізти під днище машини.

Функції та принцип дії

Призначення швидкісного контролера в інжекторах і карбюраторних двигунах полягає в передачі інформації про швидкості руху автомобіля на приладову панель. Тобто робочий датчик зможе на 100% передати точну інформацію про швидкість пересування на приборку для того, щоб цими даними керувався водій під час їзди.

Що стосується принципу роботи, то ДС функціонує на основі ефекту Холла: || | 222

 • контроллер осуществляет передачу сигналов напряжения на блок управления с частотой, которая должна быть прямо пропорциональна скорости вращения ведущих колес транспортного средства;
 • блок управління, відповідно до прийнятих сигналами ДС, здійснює регулювання роботи силового грегата на холостих обертах і використовуючи датчик холостого ходу, здійснює контроль подачі повітря в обхід дроселя;
 • сама частота імпульсів контролера повинна бути прямо пропорційна реальної швидкості пересування.

Помилки і ознаки несправності || | 226

По каким признакам можно определить выход из строя контроллера или появление неисправностей в его работе:

 • при діагностиці виникає помилка Р0500 - ця комбінація свідчить про те, що з ДС не надходить сигнал;
 • ще один код - Р0503 - говорить про те, що поступає з гнав з якихось причин переривається;
 • один з найбільш ймовірних ознак поломки - на спідометрі показуються невірні значення, зокрема, стрілка на циферблаті хаотично рухається в різні боки;
 • ще один симптом - автомобільний двигун став з перебоями працювати на холостих обертах;
 • на холостому ходу плавають обороти;
 • також при розгоні водій може помітити провали, тобто коли він тисне на газ, не відбувається набору потужності, мотор ніяк на це не реагує;
 • підвищився витрата пального.

Що стосується безпосереднього внесення ного несправностей, то швидкісний контролер може вийти з ладу через такі причини:

 • відсутні контакти пристрою з бортовою мережею;
 • стався обрив в електроланцюзі регулятора;
 • ще одна причина - несправність механічного приводу пристрою;
 • в результаті зносу або пошкодження міг зламатися чутливий елемент контролера, зокрема, мова йде про електронних девайсах (автор відео - канал Глазс Сзалг).

Перевірка працездатності

Діагностику працездатності ДС можна зробити двома способами.

Перший варіант, для його реалізації вам буде потрібно мультиметр:

 1. Для початку потрібно демонтувати сам контролер. Детальніше про процедуру зняття читайте нижче.
 2. Потім тестер слід встановити в режим зміни змінної напруги.
 3. Після цього слід замкнути щупи мультиметра на контактах на зарядному контролера. Перший щуп повинен бути приєднаний до контакту, які йде до приборке, він розташований по центру, а другий - до маси, тобто кузову авто.
 4. Спереду контролера розташований спеціальний шток, коли він обертається, пристрій запускається. Тобто для діагностики працездатності регулятора шток слід прокрутити, для цього на нього слід встановити металеву трубку аналогічного розміру, цей варіант більш зручний.
 5. Коли шток почне обертатися, на дисплеї мультиметра будуть виведені дані про змінній напрузі, вірніше, його скачки. Причому чим вище буде швидкість обертання штока, тим більшими будуть скачки значень. Це напругу не скаче, це свідчить про несправність контролера.

Також пристрій можна перевірити без його демонтажу, але для реалізації даного методу свою «п'ятнашки» ви повинні загнати на естакаду або яму:

 1. коли авто буде на яму, потрібно буде підняти на домкрат переднє ліве колесо.
 2. Далі, вам необхідно знайти сам контролер, який розташований на коробці передач, після чого від'єднати від нього підключену проводку.
 3. Затем возьмите мультиметр и соедините его щупы с контактом массы, а также передачи импульса на блок управления, это центральный, а также самый крайний контакт на блоке.
 4. Тепер вам потрібно обертати підняте на домкрат колесо і зробити діагностику значень, які видає мультиметр на предмет появи стрибків напруги. У тому випадку, якщо тестера у вас немає, то можна скористатися звичайною контрольною лампою з підключеними до неї проводами. Один з дротів слід під'єднати до лівого контакту, тобто харчування, а другий - до центрального. Якщо при обертанні колеса джерело освітлення почне блимати, це говорить про те, що ДС справний.

Можливо, причина непрацездатності ДС полягає в поганому контакті з електромережею авто, тоді вам потрібно буде просто зачистити або замінити контакти. Перед діагностикою уважно огляньте пристрій, якщо на ньому є серйозні сліди пошкоджень, то можливо , немає сенсу його навіть перевіряти (автор відео - канал REMONTYCA).

Інструкція по заміні своїми руками

Процедура заміни ДС своїми руками виглядає так:

 1. В першу чергу потрібно відключити запалювання і відкрити капот.
 2. Щоб процедура ремонту була більш зручною, мож але провести демонтаж адсорбера. Для цього необхідно просто викрутити гайки, які фіксують цей вузол, після чого прибрати його в сторону. Виконання цього кроку займе буквально 1-2 хвилини, зате це значно полегшу доступ до девайсу.
 3. Після цього необхідно затиснути кріплення і демонтувати роз'єм з проводкою.
 4. Виконавши ці дії, можна приступати до демонтажу пристрою. Вам необхідно повернути девайс проти годинникової стрілки, поки ви повністю не відкрутіть ДС. Вийміть ДС з посадкового місця, для цього вам буде потрібно гайковий ключ на 21.
 5. Місце установки ДС необхідно в обов'язковому порядку зачистити від пилу і бруду, щоб не допустити її потрапляння всередину.
 6. Далі , проводиться установка нового ДС, діяти в даному випадку необхідно обережно. Суть полягає в тому, що корпус контролера виконаний з пластика, тому навіть незначні механічні дії можуть привести до його виходу з ладу. Вмонтуйте ДС в посадочне місце так, щоб його пази повністю збіглися зі втулками, в іншому випадку ви не зможете надійно зафіксувати девайс в місці монтажу. Закрутіть ДС за годинниковою стрілкою, поки ви не відчуєте опір. Сильно затягувати пристрій не потрібно.

Фотогалерея

Голосування

Чи доводилося вам міняти датчик швидкості?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...

Відео «Самостійний ремонт ДС ВАЗ 2115»

Де знаходиться датчик швидкості в ВАЗ 2115 і як зробити його ремонт своїми руками - докладна інструкція описана в ролику нижче (автор відео - Інзіль Назмутдинов).