Основні аспекти обслуговування і заміни датчика швидкості на ВАЗ 2115

Швидкість транспортного засобу є основним параметром, за яким кожен водій повинен стежити. Перевищення допустимого швидкісного порогу загрожує не тільки отриманням штрафу, але й може призвести до серйозних наслідків. Де знаходиться датчик швидкості ВАЗ 2115, які несправності можуть статися в його роботі, як перевірити і замінити контролер — відповіді на ці питання ви знайдете в цій статті.

Характеристика

Де знаходиться датчик спідометра у ВАЗ 2115 ? Як видно з фото, пристрій розташований у верхній частині корпусу коробки передач. Однак, отримати доступ до контролера не дуже легко. Щоб дістатися до пристрою, необхідно загнати авто на яму або естакаду, і залізти під днище машини.

Функції та принцип дії

Призначення швидкісного контролера в инжекторах і карбюраторних двигунах полягає в передачі інформації про швидкість руху автомобіля на приладову панель. Тобто робочий датчик зможе на 100% передати точну інформацію про швидкості пересування на панель приладів для того, щоб цими даними керувався водій під час їзди.

Що стосується принципу роботи, то ДС функціонує на основі ефекту Холла:

 • контролер здійснює передачу сигналів напруги на блок управління з частотою, яка повинна бути прямо пропорційна швидкості обертання ведучих коліс транспортного засобу;
 • блок управління, у відповідності з прийнятими сигналами ДС, здійснює регулювання роботи силового агрегату на холостих обертах і використовуючи датчик холостого ходу, здійснює контроль подачі повітря в обхід дроселя;
 • сама частота імпульсів контролера повинна бути прямо пропорційна реальної швидкості пересування.

Помилки і ознаки несправності

За якими ознаками можна визначити вихід з ладу контролера або поява несправностей у його роботі:

 • при діагностиці виникає помилка Р0500 — ця комбінація свідчить про те, що з ДС не надходить сигнал;
 • ще один код — Р0503 — говорить про те, що надходить сигнал з якихось причин переривається;
 • один з найбільш ймовірних ознак поломки — на спідометрі показуються неправильні значення, зокрема, стрілка на циферблаті хаотично рухається в різні сторони;
 • ще один симптом — автомобільний двигун став працювати з перебоями на холостих обертах;
 • на холостому ходу плавають обороти;
 • також при розгоні водій може помітити провали, тобто коли він тисне на газ, не відбувається набору потужності, мотор ніяк на це не реагує;
 • підвищився витрата пального.

Що стосується безпосередньо несправностей, то швидкісний контролер може вийти з ладу з таких причин:

 • немає контактів пристрою з бортовою мережею;
 • стався обрив в електросистемі регулятора;
 • ще одна причина — несправність механічного приводу пристрої;
 • в результаті зносу чи пошкодження міг зламатися чутливий елемент контролера, зокрема, мова йде про електронні девайси (автор відео — канал Глазс Сзалг).

Перевірка працездатності

Діагностику працездатності ДС можна зробити двома способами.

Перший варіант, для його реалізації вам потрібно мультиметр:

 1. Для початку потрібно демонтувати сам контролер. Детальніше про процедуру зняття читайте нижче.
 2. Потім тестер слід встановити в режим зміни змінної напруги.
 3. Після цього слід замкнути щупи мультиметра на контактах на штекері контролера. Перший щуп повинен бути приєднаний до контакту, що йде до приборку, він розташований по центру, а другий — до маси, тобто кузова авто.
 4. Спереду контролера розташований спеціальний шток, коли він обертається, пристрій запускається. Тобто для діагностики працездатності регулятора шток слід прокрутити, для цього на нього слід встановити металеву трубку аналогічного розміру, цей варіант більш зручний.
 5. Коли шток почне обертатися, на дисплеї мультиметра будуть виведені дані про змінній напрузі, вірніше, його стрибки. Причому чим вище швидкість обертання штока, тим більшими будуть скачки значень. Це напруження не скаче, це свідчить про несправність контролера.

Також пристрій можна перевірити без його демонтажу, але для реалізації даного методу свою «П'ятнашку» ви повинні загнати на естакаду або яму:

 1. Коли авто буде на яму, потрібно буде підняти на домкрат переднє ліве колесо.
 2. Далі, вам необхідно знайти сам контролер, який розташований на коробці передач, після чого від'єднати від нього підключену проводку.
 3. Потім візьміть мультиметр і з'єднайте його щупи з контактом маси, а також передачі імпульсу на блок управління, це центральний, а також крайній контакт на блоці.
 4. Тепер вам потрібно обертати підняте на домкрат колесо і провести діагностику значень, які видає мультиметр на предмет появи стрибків напруги. У тому випадку, якщо тестера у вас немає, то можна скористатися звичайною контрольної лампою з підключеними до неї проводами. Один з проводів слід під'єднати до лівого контакту, тобто харчування, а другий — до центрального. Якщо при обертанні колеса джерело освітлення почне блимати, це говорить про те, що ДС справний.

Можливо, причина непрацездатності ДС полягає в поганому контакті з електромережею авто, тоді вам потрібно буде просто зачистити або замінити контакти. Перед діагностикою уважно огляньте пристрій, якщо на ньому є серйозні сліди пошкоджень, то, можливо, немає сенсу його навіть перевіряти (автор відео — канал REMONTYCA).

Інструкція по заміні своїми руками

Процедура заміни ДС своїми руками виглядає так:

 1. В першу чергу потрібно вимкнути запалювання і відкрити капот.
 2. Щоб процедура ремонту була більш зручною, можна провести демонтаж адсорбера. Для цього необхідно просто викрутити гайки, які фіксують цей вузол, після чого прибрати його в бік. Виконання цього кроку займе буквально 1-2 хвилини, зате це значно полегши доступ до девайсу.
 3. Після цього необхідно затиснути кріплення і демонтувати роз'єм з проводкою.
 4. Виконавши ці дії, можна приступати до демонтажу пристрою. Вам необхідно повернути девайс проти годинникової стрілки, поки ви повністю не відкрутіть ДС. Вийміть ДС з посадочного місця, для цього вам буде потрібно гайковий ключ на 21.
 5. Місце установки ДС необхідно в обов'язковому порядку зачистити від пилу і бруду, щоб не допустити її потрапляння всередину.
 6. Далі, виробляється установка нового ДС, діяти в даному випадку необхідно обережно. Суть полягає в тому, що корпус контролера виконаний з пластика, тому навіть незначні механічні дії можуть призвести до його виходу з ладу. Вмонтуйте ДС в посадочне місце так, щоб його пази повністю збіглися з втулками, в іншому випадку ви не зможете надійно зафіксувати девайс в місці монтажу. Закрутіть ДС за годинниковою стрілкою, поки ви не відчуєте опір. Сильно затягувати пристрій не потрібно.

Фотогалерея

Голосування

Доводилося вам змінювати датчик швидкості?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Самостійний ремонт ДС ВАЗ 2115»

Де знаходиться датчик швидкості у ВАЗ 2115 та як провести його ремонт своїми руками — докладна інструкція описана в ролику нижче (автор відео — Инзиль Назмутдинов).


Коментарі та відгуки