Лого av-to.info
ВАЗ 2115

Як швидко, легко, а головне правильно відключити іммобілайзер на ВАЗ 2115?

Всі сучасні авто, в тому числі транспортні засоби вітчизняного автопрому, комплектуються іммобілайзером. Іммо є протиугінний пристрій, що дозволяє заблокувати роботу мотора в разі злому машини. Але як і будь-який інший електронний девайс, з часом цей пристрій може зламатися або почати «глючить», в таких випадках автовласники стикаються з необхідністю відключення. Як відключити іммобілайзер на ВАЗ 2115 своїми руками - про це ми розповімо нижче.

Загальні відомості

для початку буде корисно дізнатися, де знаходиться ІММО, адже якщо цей девайс не працює, для його відключення потрібно отримати фізичний доступ до пристрою. В автомобілях ВАЗ 2115 ІММО розташований за центральною консоллю, праворуч від керма.

Види

На сьогоднішній день є два види пристроїв - контактні і безконтактні. Контактні системи управляються за допомогою ключів, в той час як для управління безконтактними використовуються спеціальні чіпи, вбудовані в брелок або картку. У випадку з автомобілями ВАЗ ІММО встановлюються тільки на інжекторні версії авто.

Принцип роботи

Принцип дії даного пристрою ґрунтується на обміні даними між блоком управління і ІММО. Протиугінний девайс передає дані на дозвіл або заборону запуску силового агрегату. У разі заборони система автоматично блокує ланцюг запалювання з бензонасосом, відповідно, запуск мотора буде неможливий. Тобто без ініціалізації силовий агрегат завести не вийде.

В яких випадках потрібно відключати?

В яким випадках доводиться відключати систему запобігання установку:

 1. Якщо ви маєте справу з заводським шлюбом, тобто недоробкою. Зокрема, мова йде про перших версіях авто, на які ставилися такі пристрої. У більш пізніх варіаціях інженери ВАЗа додали функцію альтернативного запуску мотора в обхід захисту. Але потрібно врахувати, що в даному випадку опція спрацює тільки один раз - якщо стався збій, необхідно ввести код доступу, після чого активувати функцію і натиснути певну кількість разів на педаль газу.
  Більш того, цю операцію потрібно буде повторити 6 разів. Наприклад, якщо ваш пароль становить 123897, то спочатку на педаль ви тиснете один раз, потім - два (через невеликий проміжок часу), потім - ще три рази, потім вісім разів і т.д. Більш детально дана функція описана в сервісній книжці по експлуатації.
 2. Якщо трапиться повний розряд акумуляторної батареї, то блок управління може зафіксувати це як помилку, що не дозволить завести мотор в подальшому. Як сказано вище, керуючий модуль з іммобілайзером взаємодіють один з одним за допомогою діагностичної лінії. Так що якщо в ланцюзі пропадає харчування, це сприймається як помилка.
 3. Також блокування може бути здійснена через керуючого блоку. Наприклад, якщо водій використовується діагностичне обладнання для тестування систем автомобіля, може відбутися збій коду. При цьому повинно бути включено запалювання. Більш того, причина збою також може полягати в перешкодах, випромінюваних смартфоном.
 4. Також необхідність обійти ІММО може виникнути в результаті банальних збоїв в його роботі (автор відео - канал IZO))) LENTA).

Інструкція по відключенню ІММО

Якщо ваш автомобіль обладнаний сигналізацією або центральним замком, то можна не боятися за безпеку авто при відключенні ІММО. Якщо ви не знаєте, як відключити саме сигналізацію, то ця процедура здійснюється за допомогою сервісної кнопки, яка зазвичай називається Valet. Більш докладно процедура відключення описана в сервісному мануалі. Ми її описувати не будемо, оскільки вона індивідуальна для кожної окремо моделі машини.

Що стосується иммобилайзеров, від їх відключення проводиться за наступним принципом:

 1. Для початку необхідно відключити роз'єм блоку управління. | || 233
 2. Далее, необходимо произвести демонтаж блока управления, для этого открутите с помощью отвертки боковые крышки в так называемых дверцах на консоли, после чего отключите клеммы и извлеките девайс.
 3. Тепер вам необхідно вважати EPROM. EPROM - це незалежна пам'ять, потрібна саме вона, оскільки в ній містяться дані про роботу пристрою проти викрадення. Після виконання робіт EPROM встановлюється на місце.
 4. Після цього від керуючого модуля потрібно відключити ПАК-завантажувач.
 5. Відключіть модуль, щоб девайс автоматично не заблокований при монтажі.
 6. Далее, приступаем к демонтажу непосредственно иммобилайзера. Как сказано выше, он расположен за центральной консолью, в районе рулевого колеса. Находится блок на уровне аудиосистемы.
 7. Вам необхідно рукою намацати і відключити штекер, на ньому розташовано 20 контактів. Зробивши це, можна приступити до відновлення K-Line, для цього вам необхідно буде замкнути контакти на роз'ємі, зокрема, мова йде про виходах 9 і 18. Тобто їх потрібно спочатку обрізати, а потім ізолювати. Зробивши це, встановіть блок на місце і спробуйте завести двигун. Якщо ви все зробили правильно, то мотор запуститься.

Фотогалерея «Самостійне відключення іммобілайзера»

Голосування

Чи доводилося вам відключати іммобілайзер ?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...

Відео «Наочна інструкція по відключенню»

Як не допустити помилок при відключенні іммобілайзера і як виконати це завдання самостійно - про це дізнайтеся з ролика (автор відео - канал fedot580)