Як швидко, легко, а головне правильно вимкнути іммобілайзер на ВАЗ 2115?

Всі сучасні авто, в тому числі транспортні засоби вітчизняного автопрому, комплектуються іммобілайзером. Іммо являє собою протиугінний пристрій, що дозволяє заблокувати роботу мотора в разі злому машини. Але як і будь-який інший електронний девайс, з часом цей пристрій може зламатися або почати «глючить», в таких випадках автовласники стикаються з необхідністю відключення. Як відключити іммобілайзер на ВАЗ 2115 своїми руками — про це ми розповімо нижче.

Загальні відомості

Для початку буде корисно дізнатися, де знаходиться іммо, адже якщо цей девайс не працює, для його відключення потрібно отримати фізичний доступ до пристрою. В автомобілях ВАЗ 2115 іммо розташований за центральною консоллю, праворуч від керма.

Види

На сьогоднішній день є два види пристроїв — контактні і безконтактні. Контактні системи управляються за допомогою ключів, в той час як для управління безконтактними використовуються спеціальні чіпи, вбудовані в брелок або картку. У випадку з автомобілями ВАЗ іммо встановлюються тільки на інжекторні версії авто.

Принцип роботи

Принцип дії даного пристрою ґрунтується на обміні даними між блоком управління і іммо. Протиугінний девайс передає дані на дозвіл або заборону запуску силового агрегату. У разі заборони система автоматично блокує ланцюг запалювання з бензонасосом, відповідно, запуск мотора буде неможливий. Тобто без ініціалізації силовий агрегат завести не вийде.

В яких випадках потрібно відключати?

В яких випадках доводиться відключати протиугінну установку:

 1. Якщо ви маєте справу з заводським браком, тобто недоробкою. Зокрема, мова йде про перших версіях авто, на які ставилися такі пристрої. У більш пізніх варіантах інженери ВАЗа додали функцію альтернативного запуску мотора в обхід захисту. Але потрібно врахувати, що в даному випадку опція спрацює тільки один раз — якщо стався збій, необхідно ввести код доступу, після чого активувати функцію і натиснути певну кількість разів на педаль газу.
  Більш того, дану операцію треба буде повторити 6 разів. Наприклад, якщо ваш пароль становить 123897, то спочатку на педаль ви тиснете один раз, потім — два (через невеликий проміжок часу), потім — ще три рази, потім вісім разів і т. д. Більш детально дана функція описана в сервісній книжці з експлуатації.
 2. Якщо трапиться повний розряд акумуляторної батареї, то блок управління може зафіксувати це як помилку, що не дозволить завести мотор надалі. Як сказано вище, керуючий модуль з іммобілайзером взаємодіють один з одним за допомогою діагностичної лінії. Так що якщо в ланцюзі пропадає живлення, це сприймається як помилка.
 3. блокування може бути здійснена через керуючого блоку. Наприклад, якщо водій використовується діагностичне обладнання для тестування систем автомобіля, може відбутися збій коду. При цьому повинно бути включено запалювання. Більш того, причина збою також може полягати в перешкодах, випромінюваних смартфоном.
 4. Також необхідність обійти іммо може виникнути в результаті банальних збоїв у його роботі (автор відео — канал IZO)))LENTA).

Інструкція по відключенню іммо

Якщо ваш автомобіль обладнаний сигналізацією або центральним замком , то можна не боятися за безпеку авто при відключенні іммо. Якщо ви не знаєте, як відключити саме сигналізацію, то ця процедура здійснюється за допомогою сервісної кнопки, яка зазвичай називається Valet. Більш докладно процедура відключення описана в сервісному мануалі. Ми описувати не будемо, оскільки вона індивідуальна для кожної окремо моделі машини.

Що стосується іммобілайзерів, від їх відключення відбувається за наступним принципом:

 1. Для початку необхідно відключити роз'єм блоку управління.
 2. Далі, необхідно провести демонтаж блоку управління, для цього відкрутіть з допомогою викрутки бічні кришки в так званих дверцятах на консолі, після чого відключіть клеми і вийміть девайс.
 3. Тепер вам необхідно вважати EPROM. EPROM — це енергонезалежна пам'ять, потрібна саме вона, оскільки в ній містяться дані про роботу протиугінного пристрою. Після виконання робіт EPROM встановлюється на місце.
 4. Після цього від керуючого модуля потрібно відключити ПАК-завантажувач.
 5. Від'єднайте модуль, щоб девайс автоматично не заблокувався при монтажі.
 6. Далі, приступаємо до демонтажу безпосередньо іммобілайзера. Як сказано вище, він розташований за центральною консоллю, в районі рульового колеса. Знаходиться блок на рівні аудіосистеми.
 7. Вам необхідно намацати рукою і відключити штекер, на ньому розташовано 20 контактів. Зробивши це, можна приступити до відновлення K-Line, для цього вам необхідно буде замкнути контакти на роз'ємі, зокрема, мова йде про виходах 9 і 18. Тобто їх потрібно спочатку обрізати, а потім заізолювати. Зробивши це, встановіть блок на місце і спробуйте завести двигун. Якщо ви все зробили вірно, то двигун запуститься.

Фотогалерея «Самостійне відключення іммобілайзера»

Голосування

Доводилося вам відключати іммобілайзер ?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Наочна інструкція по відключенню»

Як не допустити помилок при відключенні іммобілайзера і як виконати цю задачу самостійно — про це дізнайтеся з ролика (автор відео — канал fedot580)


Коментарі та відгуки