Лого av-to.info
ВАЗ 2115

Основні аспекти обслуговування і ремонту генератора на ВАЗ 2115 своїми руками

Призначення генераторного вузла полягає в перетворенні механічної енергії в електричний струм, що використовується для живлення електрообладнання машини. Якщо генератор ВАЗ 2115 з якихось причин відмовляється функціонувати або не функціонує належним чином, це відіб'ється на працездатності автомобіля в цілому. Для діагностики несправностей, а також ремонті агрегату ми розповімо нижче.

Можливі несправності і способи їх усунення

Перед тим, як зняти генератор і зайнятися його ремонтом, потрібно переконатися в тому, що вузол працює з неполадками.

наприклад, якщо при активації запалювання в машині на приборке не засмагати індикатори і не функціонують датчики, причина може полягати:

 • в обриві електропроводки, діагностика здійснюється шляхом пере ки дроти 0 на обрив;
 • у виході з ладу запобіжного пристрою, тоді його треба буде замінити;
 • в обриві ділянки ланцюга, що з'єднує вимикач запалювання, а також запобіжний блок, в даному випадку потрібно буде перевірити всі дроти.

Якщо прилади на щитку працюють, але не включається індикатор, причини наступні:

 • вийшов з ладу сам індикатор, тоді його треба поміняти;
 • произошел обрыв в электроцепи, следует произвести диагностику проводки и контактов;
 • контактні кільця окислились, вийшли з ладу або залипнули еткі - в цьому випадку здійснюється заміна щіток генератора ВАЗ, а також очищення кілець;
 • якщо проблема криється в пошкодженні регулятора напруги, то пристрій також слід поміняти ;
 • при замиканні в плюсових вентилях необхідно зняти генератор на ВАЗ і поміняти випрямний блок.

Якщо при включеному запалюванні індикатор горить яскраво, а після запуску мотор більш тьмяно, то причини можуть бути наступними :

 • прослизає ремінець, можна спробувати його підтягнути, якщо ж він зносився, то виконується заміна ременя ге ератора ВАЗ;
 • ще одна проблема, яка часто виникає на ВАЗ 2115 - це пошкодження діодних елементів живлення обмотки збудження або ж вихід з ладу вентилів на блоці, всі деталі підлягають заміні;
 • якщо в статорі сталося замикання або обрив обмотки, статорних механізм повністю змінюється.

у тому випадку, якщо індикатор на приборке продовжує горіти після того, як мотор був заведений, причина, швидше за все, криється в регуляторі напруги. Пристрій необхідно міняти.

Часто буває таке, що після запуску мотора водії діагностують нехарактерний для роботи механізму шум, це може бути пов'язано:

 • з замиканням на вентилях, як сказано вище, в даному випадку потрібно міняти весь випрямний блок;
 • з пошкодженням підшипникових деталей - відновленню вони не підлягають, тому здійснюється заміна підшипника генератора ВАЗ;
 • з замиканням на масу обмотки статора, останній необхідно міняти.

Фотогалерея «Несправності генераторного пристрою»

Діагностика вузла

Перевірити генератор на ВАЗ можна без демонтажу пристрою з автомобіля. Щоб зробити діагностику, вам знадобиться помічник, а також мультиметр або вольтметр.

Як перевірити генератор своїми руками:

 1. Заведіть мотор і дайте йому прогрітися. Додайте всі електрообладнання, яке ви зазвичай використовуєте під час поїздки - оптику, грубку, магнітолу, відеореєстратор, систему обігріву заднього скла і т.д.
 2. Далі, мультиметр слід переключити в режим вимірювання вольт, після чого підключити його як б. Помічник повинен сісти на місце водія і натиснути на газ, щоб обороти силового агрегату збільшилися приблизно до 3200. Якщо генераторний вузол працює в нормальному режимі, то на дисплеї мультиметра має вивестися напруга приблизно 13 вольт. Можна і більше, головне, щоб не менше.
 3. Якщо напруга нижча, то причина, швидше за все, криється в поганій натяжки ремінця або пошкодженні електричного кола, як варіант, могли окислюватися контакти на масі, тому їх можна просто очистити. Також причина може полягати у виході з ладу регулятора напруги і знос щіткового вузла. Значно рідше проблема криється в самому агрегаті, але і цей варіант виключати не можна.
 4. Далі, відключається все електрообладнання, тепер потрібно перевірити рівень напруги без нього. Обороти при цьому повинні бути аналогічними. В результаті мультиметр повинен показати не більше 14.7 вольт (автор відео - Denis Legostaev).

Демонтаж і розбір генератора своїми силами

Ремонт генератора ВАЗ 2115 виконується наступним чином:

 1. Сначала следует отключить клеммы от АКБ.
 2. Далі, викручується гайка від контактного гвинта, зробивши це, можна від'єднати проводку.
 3. Потім викрутити гвинт, за допомогою якого кріпиться натяжітель ремінця, і два гвинти, які кріплять натяжну рамку.
 4. Далі, викручується гайка, яка знаходиться праворуч від механізму. Деталь потрібно підняти і витягти шпильку - повністю витягти її не вийде, тому витягніть її на найбільш можливу відстань. Для демонтажу агрегату шпильку доведеться розрізати, а при подальшому монтажі встановлюється нова шпилька, тільки з протилежного боку.
 5. Після цього агрегат знімають, проводиться його розбирання. Викручуються натяжні гвинти, а також болти, які фіксують фазную обмотку і конденсаторне пристрій до кришки. Якщо потрібно, конденсаторний елемент можна відключити від випрямного блоку.
 6. Безпосередньо на самому блоці слід також відключити фазні обмотки.
 7. Далі, вам необхідно відкрутити ще чотири стяжних болта, а потім зняти задню кришку з роторним механізмом і статором.
 8. Тепер ротор слід затиснути в лещата і розібрати, викрутивши всі необхідні гайки і знявши шків з кільцем. Всі вийшли з ладу елементи - регулятор напруги, підшипники і інші складові змінюються при необхідності. Після цього агрегат збирається і ставиться на місце.

Голосування

Чи доводилося вам своїми руками ремонтувати генератор?

Загрузка ...Загрузка ... Загрузка ...

Відео «Установка нового регулятора для підняття напруги»

Як встановити новий регулятор напруги в генераторний вузол ВАЗ 2115 - інструкція із застосування наведена нижче (автор ролика - канал КОЛХОЗ).