Основні аспекти обслуговування і ремонту генератора на ВАЗ 2115 своїми руками

Призначення генераторного вузла полягає в перетворенні механічної енергії в електричний струм, що використовується для живлення електрообладнання машини. Якщо генератор ВАЗ 2115 з якихось причин відмовляється функціонувати або працює некоректно, це позначиться на працездатності автомобіля в цілому. Детальніше про несправності, а також ремонту агрегату ми розповімо нижче.

Можливі несправності і способи їх усунення

Перед тим, як зняти генератор і зайнятися його ремонтом, потрібно переконатися в тому, що сайт працює з неполадками.

приміром, якщо при активації запалювання в машині на приборку не горять лампочки і не функціонують датчики, причина може полягати:

 • в обриві електропроводки, діагностика здійснюється шляхом перевірки проводу 0 на обрив;
 • у виході з ладу запобіжного пристрою, тоді його треба буде замінити;
 • в обриві ділянки ланцюга, що з'єднує вимикач запалювання, а також запобіжний блок, в даному випадку потрібно буде перевірити всі дроти.

Якщо прилади на щитку працюють, але не включається індикатор, причини наступні:

 • вийшов з ладу сам індикатор, тоді його треба поміняти;
 • стався обрив в електросистемі, слід провести діагностику проводки і контактів;
 • контактні кільця окислилися, вийшли з ладу або залипли щітки — в цьому випадку здійснюється заміна щіток генератора ВАЗ, а також очищення кілець;
 • якщо проблема криється у пошкодженні регулятора напруги, пристрій також слід змінити;
 • при замиканні в плюсових вентилях необхідно зняти генератор на ВАЗ і поміняти випрямний блок.

Якщо при включеному запалюванні індикатор горить яскраво, а після запуску мотор більш тьмяно, то причини можуть бути наступними:

 • прослизає ремінець, можна спробувати його підтягнути, якщо ж він зносився, то виконується заміна ременя генератора ВАЗ;
 • ще одна проблема, яка часто виникає на ВАЗ 2115 — це пошкодження діодних елементів живлення обмотки збудження або ж вихід з ладу вентилів на блоці, всі деталі підлягають заміні;
 • якщо в статорі сталося замикання або обрив обмотки, статорный механізм повністю змінюється.

В тому випадку, якщо індикатор на приборку продовжує горіти після того, як мотор був заведений, причина, швидше за все, криється в регуляторі напруги. Пристрій необхідно змінювати.

Часто буває таке, що після запуску мотора водії діагностують нехарактерний для роботи механізму шум, це може бути пов'язано:

 • з замиканням на вентилях, як сказано вище, у даному випадку потрібно міняти весь випрямний блок;
 • з пошкодженням підшипникових деталей — відновленню вони не підлягають, тому здійснюється заміна підшипника генератора ВАЗ;
 • з замиканням на масу обмотки статора, останній необхідно змінювати.

Фотогалерея «Несправності генераторного пристрою»

Діагностика вузла

Перевірити генератор на ВАЗ можна без демонтажу пристрою з автомобіля. Щоб зробити діагностику, вам знадобиться помічник, а також мультиметр або вольтметр.

Як перевірити генератор своїми руками:

 1. Заведіть двигун і дайте йому прогрітися. Увімкніть все електрообладнання, яке ви зазвичай використовуєте під час поїздки — оптику, піч, магнітолу, відеореєстратор, систему обігріву заднього скла і т. д.
 2. Далі, мультиметр слід переключити в режим вимірювання вольт, після чого підключити його до АКБ. Помічник повинен сісти на місце водія і натиснути на газ, щоб обороти силового агрегату збільшилися приблизно до 3200. Якщо генераторний сайт працює в нормальному режимі, то на дисплеї мультиметра має вывестись напруга приблизно 13 вольт. Можна і більше, головне, щоб не менше.
 3. Якщо напруга більш низький, то причина, швидше за все, криється в поганій натяжці ремінця або пошкодження електроланцюга, як варіант, могли окислитися контакти на маси, тому їх можна просто очистити. Також причина може полягати у виході з ладу регулятора напруги і зносі щіткового вузла. Значно рідше проблема криється в самому агрегаті, але і цей варіант виключати не можна.
 4. Далі, відключається все електрообладнання, тепер потрібно перевірити рівень напруги без нього. Оберти при цьому повинні бути аналогічними. У підсумку мультиметр повинен показати не більше 14.7 вольт (автор відео — Denis Legostaev).

Демонтаж і розбирання генератора своїми силами

Ремонт генератора ВАЗ 2115 виконується наступним чином:

 1. Спочатку слід відключити клеми від АКБ.
 2. Далі, викручується гайка від контактного гвинта, зробивши це, можна від'єднати проводку.
 3. Потім викрутіть гвинт, за допомогою якого кріпиться натягувач ремінця, і два гвинти, які кріплять натяжну рамку.
 4. Далі, викручується гайка, яка знаходиться праворуч від механізму. Деталь потрібно підняти і витягнути шпильку — повністю витягнути її не вийде, тому витягніть її на найбільш можливу відстань. Для демонтажу агрегату шпильку доведеться розрізати, а при подальшому монтажі встановлюється нова шпилька, тільки з протилежного боку.
 5. Після цього агрегат знімають, проводиться його розбирання. Викручуються натяжні гвинти та болти, які фіксують фазну обмотку і конденсаторне пристрій до кришки. Якщо потрібно, конденсаторний елемент можна відключити від випрямного блоку.
 6. Безпосередньо на самому блоці слід також відключити фазні обмотки.
 7. Далі, вам необхідно відкрутити ще чотири стяжних гвинта, а потім зняти задню кришку з роторним механізмом і статором.
 8. Тепер ротор слід затиснути в лещата і розібрати, викрутивши всі необхідні гайки і знявши шків з кільцем. Всі вийшли з ладу елементи — регулятор напруги, підшипники і інші складові змінюються при необхідності. Після цього агрегат збирається і ставиться на місце.

Голосування

Доводилося вам своїми руками ремонтувати генератор?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Установка нового регулятора для підняття напруги»

Як встановити новий регулятор напруги в генераторний вузол ВАЗ 2115 — інструкція наведена нижче (автор ролика — канал КОЛГОСП).


Коментарі та відгуки