Лого av-to.info
ВАЗ 2114

Що робити, якщо барахлить центральний замок на ВАЗ 2114?

У сучасному автомобілі зручним доповненням став центральний замок (ЦЗ), який дозволяє водієві одночасно відкрити всі двері. У статті розглядається центральний замок ВАЗ 2114: принцип роботи, типові несправності, інструкція по установці.

Принцип роботи центрального замка

Алгоритм роботи ЦЗ полягає в подачі імпульсу блоку управління центральним замком ВАЗ 2114, в якому аналізується надійшов сигнал, і генеруються команди, що управляють замками дверей. Відбувається або їх відкриття, або замикання.

Загальна схема ЦЗ

Елементи, що активують ЦЗ, підключаються до 30 контакту. Якщо замикається контакт 87, то на виходи активатора надаватиметься дію маса. При активації певного реле 30 контакт підключиться до плюса. Таким чином, на активатор надійде харчування, шток почне рухатися. Шток керуючого блоку замикає різні пари сигналів в залежності від того, яку дію потрібно виконати: закрити або відкрити двері.

Так як активатори ЦЗ підключаються паралельно, всі двері будуть одночасно або відкриватися, або закриватися. ЦЗ може бути пневматичним або електричним. Перший вид пристрою включає пульт управління, компресор і трубки. В електричному основним елементом є моторчик, завдяки якому приходять в дію механізми.

Можливі несправності системи блокування

Якщо при повороті ключа в замку або натисканні клавіші на пульті не відбуватиметься ніякої реакції, це значить, що центральний замок не працює.

Все причини несправності ЦЗ можна розділити на два види:

  • технічні;
  • пов'язані з кліматичними явищами.

В першому випадку поломки можливі через неправильну установку або налаштування системи блокування. Можливий природний знос після довготривалої експлуатації. Термін служби безпосередньо залежить від якості пристрою.

У другому випадку ЦЗ може відмовити під впливом низьких температур, він може заморозитися. Замок може не працювати при попаданні води в механізм під час дощу або танення снігу.

ЦЗ може не працювати через некоректно встановленої або несправної сигналізації. В цьому випадку слід виконати діагностику системи блокування. Керуючий активатор встановлюється в двері водія. Як тільки спрацьовує привід, по відповідних каналах подаються сигнали іншим активаторам, згідно з якими виконується необхідну дію. Тому слід перевірити роботу замка за допомогою ключа і кнопки на брелоку.

Якщо двері то закриваються, то немає, то причина може бути в ланцюзі керування або порушення цілісності електричного кола автосигналізації. Причиною неспрацьовування ЦЗ може бути недостатній заряд АКБ або згорілий запобіжник. Залежно від ланцюга, яка використовується, може бути кілька запобіжників. Їх потрібно все перевірити і замінити несправні.

Запобіжник може згоріти як тільки його поставили, при короткому замиканні або перевантаженні, наприклад, при управлінні ЦЗ з брелока, а не ручним способом. При теплій погоді причина в короткому замиканні, яке можливо при поганих контактах або обриві ланцюга. Причиною поломки може бути несправність блоку управління ЦЗ.

Перевірити працездатність блоку можна за допомогою мультиметра, перевіривши надходження харчування на активатори. Подача струму на контакти блоку здійснюється шляхом відмикання і замикання дверей водія. Якщо блок управління виявився поламаним, його потрібно замінити.

Особливості ремонту

Якщо перестав працювати центральний замок ВАЗ 2114, то потрібно повести діагностику і знайти причину поломки (автор відео - Микола Богданов).

Потім виконати відповідний ремонт. Проблеми з ЦЗ на ВАЗ 2114 найчастіше виникають при низьких температурах і підвищеній вологості. Причиною є замки з соленоїдами, які встановлюються з заводу. Їх краще замінити замками з електромотором.

При непрацюючому приводі тільки на одних дверей, необхідно перевірити її електроланцюг на наявність обриву шляхом прозвонки. Найчастіше обірвані дроти знаходяться в гофре. Так як двері часто відкриваються і закриваються, ізоляція і не витримує навантаження. Відновлюється обрив шляхом заміни проводу та з'єднання обірваних ділянок за допомогою з'єднання клемами «мама-тато».

При відсутності обриву причина може бути в виході з ладу плати управління або реле включення. Може згоріти обмотка моторчика або соленоїда, зноситься шестерні приводу. В цьому випадку, можливо, буде потрібно замінити допоміжний привід двері.

Інструкція по установці ЦЗ

Перед установкою ЦЗ слід вивчити схему підключення

Фотогалерея «Схеми центрального замка»

Керуючий модуль ЦЗ знаходиться з лівого боку під панеллю. Від нього відходить 6 проводів. Щоб встановити ЦЗ, потрібно від'єднати коричневий і синій дроти.

Перед підключенням перевірте, щоб в дверях були встановлені активатори з 5-ю виходами. Якщо вони відсутні, їх слід встановити.

В автомобілі ВАЗ 2114 провід, що відповідає за відкривання дверей, зазвичай білого кольору і з'єднаний з 7 клемою. Якщо немає з'єднання з клемами 7 - 5, то 8-я клема з'єднується з коричневим проводом. Цей провід відповідає за відкриття дверей. Клеми 5 і 6 призначені для закриття дверей.

Для установки ЦЗ слід придбати додаткові елементи:

  • 2-3 діода 1N4001 на 1А;
  • один діод марки 1N5401 на 3 А;
  • 2 діода на 4 або 5 А, якщо відсутні окремі виходи на поворотники.

Після підключення до сигналізації ЦЗ потрібно перевірити його працездатність.

Голосування

на вашому автомобілі встановлений центральний замок?

Загрузка ... Завантаження ...

Відео «Установка ЦЗ на ВАЗ 2114»

У цьому ролику розглядається комплект ЦЗ та показується, як його встановити на ВАЗ 2114 (автор відео - Китай ruS).