«Захворювання» двірників на ВАЗ 2114: способи їх «лікування» і «профілактики»

Вітчизняні четырки, як прийнято серед наших автомобілістів називати ВАЗ 2114, — в цілому надійні авто. Але, як і будь-які транспортні засоби російського виробництва, вони мають безліч вад і недоліків. Детальніше про те, які несправності характерні для двірників, як працює бачок омивача ВАЗ 2114 і як відремонтувати пристрій очисника при необхідності.

Пристрій

Двірники на ВАЗ 2114 — це досить простий пристрій. Вся конструкція включає в себе важіль склоочисника , а також гумову прокладку.

В цілому схема очищення складається з наступних елементів:

 • самі щітки, призначені для очищення лобового і заднього скла;
 • трапеція, керуюча синхронним переміщенням двірників;
 • моторчик двірників, що приводиться в рух всю конструкцію після його активації за допомогою підрульового перемикача в салоні авто;
 • датчик рівня — регулятор рівня омиваючої рідини призначений для контролю об'єму витратного матеріалу в розширювальному бачку.
Схема работы очистителя на ВАЗ 2109, в четырке она идентичная
Схема роботи очисника на ВАЗ 2109, в четырке вона ідентична

Можливі причини несправності двірників

Які несправності характерні для системи очищення скла:

 1. Двірники повільно працюють. У цьому випадку необхідно В першу чергу провести діагностику стану трапеції, якщо потрібно, виконати їх ремонт.
 2. Вийшов з ладу підрульовий перемикач — у відповідності зі схемою, це основний елемент управління. Для діагностики перемикача слід замкнути два контакти, які знаходяться під рульовим колесом, а потім провести замір опору. Зокрема, мова йде про контакти 53ah-w 53ah-wh. У тому випадку, якщо опір буде занадто низьким, або якщо у пристрої є пробій, його необхідно буде замінити.
 3. При включенні перемикача двірники починають працювати, однак вода на скло не подається. Якщо проблема полягає в насосі, що буває досить часто, то його необхідно замінити.
 4. У відповідності зі схемою роботи, якщо щітки не функціонують, потрібно продзвонити тестером провід, який з'єднує перемикач з моторчиком. Можливо, проблема криється в обриві проводки.
 5. Якщо напір води на скло надто слабкий, то необхідно продіагностувати форсунки. Як видно зі схеми, форсунки призначені для розсіювання потоку рідини по склу. При використанні низькоякісної води, ці елементи швидко забиваються брудом, тому потрібно спробувати їх прочистити.
 6. Вийшло з ладу реле К3 — його треба просто поміняти.
 7. Стався обрив шланга, що йде від розширювального бачка до форсунок. Якщо це так, то шланг треба буде замінити (автор — канал PitStopMD).

Ремонт склоочисника

Оскільки схема системи досить проста, провести її ремонт в домашніх умовах не складе праці. Ми не будемо довго описувати ремонт, оскільки його можна виконати без інструкції, зокрема, мова йде про заміну форсунок, шлангів та моторчика. У випадку з мотором, при заміні від нього треба просто відключити шланг і зробити його демонтаж з бачка, замінивши на новий. При установці нового насоса поверхню зіткнення з бачком слід обробити герметиком, щоб виключити можливість протікання.

Детально зупинимося саме на ремонті трапеції, оскільки ця частина конструкції найчастіше викликає питання у власників четырок. Як сказано вище, з причини непрацездатності трапеції щітки склоочисника повільно працювати, тому даний елемент треба буде поміняти. В принципі, заміна проводиться у разі механічних пошкоджень пристрою. В цілому процес заміни досить простий, однак для правильного виконання завдання необхідно дотримуватися послідовність дій, описану нижче.

Отже, як зняти трапецію:

 1. Спочатку вимкніть проводку під капотом, яка з'єднується з блоком.
 2. Зробіть демонтаж захисного кожуха, за яким ховається вентилятор отопітеля. Також треба буде демонтувати фільтр печі.
 3. Мотор грубки треба відключити від бортової мережі, для цього його просто відсуньте в бік. Знімати цей елемент не обов'язково.
 4. Далі, з склоочисника знімається накладка. Під прогумованим кожухом ви можете побачити гайку, фіксуючу двірник. Сам кожух слід трохи підняти — так ви зможете без проблем відкрутити гайку, після чого склоочисник можна демонтувати.
 5. Після цього треба зняти кільця, а також ущільнювальні компоненти з вала очисника. Те ж саме треба зробити і з іншим двірників.
 6. В моторному відсіку ви можете побачити болти, що фіксують трапецію — їх треба викрутити. На завершальному етапі необхідно демонтувати моторчик пічки і блок або викрутити редуктор трапеції, а потім її витягти.

Голосування

Який тип двірників використовується у вашому авто?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Заміна трапеції двірників своїми руками»

Більш детальна інструкція, представлена на відео нижче (автор — канал Sibiriya holodno).


Коментарі та відгуки