Пробуксовка зчеплення ВАЗ 2114: причини і варіанти вирішення

Кожен власник вітчизняного автомобіля рано чи пізно стикається з некоректною роботою зчеплення , яка проявляється в гальмуванні. На жаль, для автомобіля ВАЗ 2114 це явище — не рідкість. Тому, якщо у вас зчеплення буксує на ВАЗ 2114 і ви поняття не маєте, як бути в цій ситуації, то ознайомтеся з матеріалом нижче — це допоможе вам вирішити проблему.

Чому буксує зчеплення?

Новое сцепления для ВАЗ 2114
Нове зчеплення для ВАЗ 2114

Як відомо, якщо в автомобілі скрипить педаль зчеплення, а при русі машина буксує, то це так чи інакше позначиться на тязі транспортного засобу. Крім того, постраждає і динаміка машинки. Насправді причин, за якими зчеплення буксує, а педаль скрипить, не так багато, але в цій статті ми постараємося приділити час кожної з них.

Отже, які причини пробуксовування:

 • у вашому автомобілі некоректно налаштовано зчеплення, тобто хід педалі дуже маленький;
 • в системі зносилися фрикційні накладки, що негативно позначається на її роботі;
 • еластичність натискних пружин залишає бажати кращого;
 • змащуюча рідина почала потрапляти на фрикційні накладки.

Ознаки буксуючого зчеплення

Якщо ви зіткнулися з тим, що ваш ВАЗ 2114 періодично пробуксовує, а педаль скрипить, але ви не впевнені в тому, що проблема полягає в зчепленні, то ми допоможемо вам в цьому розібратися. Щоб зробити це, потрібно мати невелике уявлення про ознаки пробуксовки.

Саме про це ми розповімо далі:

 1. При пробуксовывающем зчепленні в машині з'явиться характерний запах горілої гуми.
 2. Навіть при натисканні на педаль газу в підлогу видимих змін ви не відчуєте. Зокрема, транспортний засіб буде дуже погано набирати швидкість.
 3. При русі в гору машинка буде йти з працею. Може здатися, що в бензобаку ВАЗ 2114 закінчилося паливо, оскільки на підйомі автомобіль буде ледве їхати.
Диски сцепления для машины ВАЗ 2114
Диски зчеплення для машини ВАЗ 2114

Як перевірити, зчеплення буксує чи ні?

Отже, якщо за всіма ознаками ви зрозуміли, що зчеплення у вашому ВАЗ 2114 буксує, то важливо також здійснити перевірку на практиці.

Що ж робити в таких випадках:

 1. Для початку заведіть двигун і включіть ручне гальмо.
 2. Після цього включіть швидкість і починайте плавно газувати, при цьому відпускаючи педаль зчеплення. Якщо в цьому випадку двигун ВАЗ 2114 затихне, то це свідчить про те, що зі зчепленням у вас все нормально. Проте, якщо двигун не заглушился, а автомобіль почав рушати з місця, то цього говорить про те, що система зчеплення (далі — СС) у вашому авто дійсно буксує.

Як бути в такій ситуації?

Як же бути автомобілісту в такій ситуації? В першу чергу необхідно здійснити перевірку ходу акселератора. У тому випадку, якщо були виявлені які-небудь несправності, то необхідно здійснити регулювання механізму, не лякайтеся, ця процедура досить проста і не вимагає застосування особливих знань. Сама процедура регулювання полягає в налаштування довжини оболонки троса у відношенні до механізму регулювання.

Регулювання

Якщо довжина оболонки буде зменшена, то, як ви розумієте, зменшиться і робочий хід педалі, при збільшенні оболонки збільшиться і хід.

Процес регулювання полягає в наступному:

 1. Операція проводиться на холодному моторі. Відкрийте капот і знайдіть трос, гайку необхідно накрутити на два-три оберти вперед, тросик в цей момент натягнеться на 5 мм.
 2. Після цього переміщайтеся в салон і лінійкою заміряйте загальний і вільний хід педалі. Для загального ходу нормальний показник від 12.5 до 14 см, для вільного — від 3 до 4 див. Порівняйте отримані дані з цими, у разі необхідності відрегулюйте педаль на своєму ВАЗ 2114.
 3. Далі, заведіть двигун і плавно вичавіть педаль, включіть першу швидкість. У тому випадку, якщо передача переключилася добре, то спробуйте поїхати. Проїхавши кілька метрів, зупиніться.
 4. Тепер необхідно проаналізувати основну величину — відстань педалі від підлоги після натискання на неї. На думку фахівців, цей показник повинен становити 1/3 вільного ходу. Вам потрібно продовжувати регулювати до того моменту, поки значення не збігаються з наведеними вище.

Вирішуємо проблему з фрикционами

Цілком можливо, що зчеплення функціонує некоректно в результаті зносу фрикціонів, тоді власнику транспортного засобу необхідно з'ясувати, наскільки сильний знос. У тому випадку, якщо знос невеликий, то від пробуксовки, природно, можна позбутися методом регулювання, про яку ми розповіли вище. Але якщо знос досить серйозний, то вам необхідно буде поміняти ведений шків разом з фрикційними накладками.

Так выглядит разломанное сцепления ВАЗ 2114
Так виглядає разломанное зчеплення ВАЗ 2114

Як показує практика, фахівці змінюють фрикционы тоді, коли відстань між робочими компонентами і самими заклепками становить 0.2 мм і більше. У деяких випадках накладки можуть бути замаслені внаслідок дуже високого рівня трансмісійної рідини в КПП або з-за забитих дренажних отворів маховика. Якщо це так, то слід здійснити промивку накладок, для цього використовуйте гас або розчинник, а після промивання накладки слід обробити нульовою наждачним папером.

Діагностування гідроприводу

Іноді на практиці трапляються випадки, коли пробуксовка СС виникає в результаті набряклих гумових елементів гідроприводу.

Якщо регулювання та огляд фрикціонів не допомогли, то слід виконати наступні дії:

 1. Зніміть робочий і основний циліндри.
 2. Здійсните промивку зчеплення спиртом або розчинником.
 3. Якщо ви виявили набряклі деталі, то купите в автомагазині аналогічні і поміняйте їх.
 4. Прочистіть компенсаторні отвори.
 5. Коли процес завершено, залийте «тормозуху» у систему і прокачайте її.

Голосування

Ви міняли зчеплення на автомобілі?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Заміна зчеплення

Якщо транспортного засобу більше десяти років, то проблема пробуксовки може бути обумовлена втратою еластичності натискних пружин. У кінцевому рахунку тиск на ведений вал буде дуже низьким, відповідно, з'явиться і пробуксовування. Іноді в таких випадках допомагає заміна пружин, але якщо пробуксовка залишилася, то вихід тільки один — заміна зчеплення повністю.

Як поміняти зчеплення на ВАЗ 2114:

 1. Заженете свій ВАЗ 2114 на оглядову яму або естакаду, автомобіль потрібно поставити на домкрат.
 2. Викрутіть гвинти кріплення передніх коліс за допомогою ключа, демонтуйте колеса.
 3. Після цього вам необхідно відключити масовий дріт, трос приводу зчеплення і тросик спідометра від КПП. В принципі, відключати троси не обов'язково, але з ними буде зручніше. Також необхідно відключити привід перемикання швидкостей і опору з боку агрегату.
 4. Тепер ви можете від'єднати нижній кожух, який захищає маховик. Проведіть візуальну діагностику стану маховика. Якщо ви помітили, що на ньому є тріщини або інші механічні пошкодження, то це говорить про те, що маховик треба поміняти. Його можна демонтувати руками.
 5. Візьміть гайковий ключ на 7 і викрутіть гвинти, які кріплять кульові опори. На ВАЗ 214 їх три.
 6. Якщо ви здійснюєте повну заміну зчеплення, а не тільки певні диски, то вимкніть приводні вали від КПП і злити робочу рідину. Далі, необхідно акуратно демонтувати агрегат. Також викрутіть гвинти, за допомогою яких КПП кріпиться до циліндрів. Для цього підійде торцевий ключ на 8.
 7. Тим же ключем викручуємо гвинти, які кріплять натискний вал до маховика. Демонтуйте натискний і ведений вали. Огляньте уважно натискний вал, якщо на ньому видно сліди дефектів або інших пошкоджень, то він вимагає заміни. Також зверніть оцініть стан і робочої поверхні — на ній мають бути відсутні тріщини або зазори.
 8. За допомогою викрутки або шила піддягніть кінці поворотної пружини, яка кріпить вижимний підшипник.
 9. Тепер можна демонтувати муфту з підшипником і поворотну пружинку. Кожен з цих елементів необхідно уважно оглянути, так ви зможете зрозуміти, яку деталь потрібно міняти відразу. Що стосується підшипника, то його необхідно прокрутити в руці. Якщо в цей час з'явився тріск або інший шум, то це свідчить про те, що підшипник непридатний і його необхідно замінити.
 10. Демонтуйте вимикати вилку. Всі компоненти необхідно обробити гасом. У тому випадку, якщо якась деталь справна і може ще працювати, то робіть вибіркову, а не повну заміну.
 11. Після цього слід очистити первинний вал агрегату від сміття і бруду, а також олії.
 12. Встановіть на місце новий підшипник (якщо потрібно або старий), а також муфту і поворотну пружинку.
 13. Щоб відцентрувати колінчастий вал, в його отвір потрібно вставити оправлення. Потім монтуйте на цю оправлення ведений вал.
 14. За допомогою гвинтів прикрутіть на місце натискний вал в маховик.
 15. Всі подальші дії по збірці виробляються в зворотному порядку.

Відео «Заміна зчеплення на автомобіль ВАЗ 2114»

Детально про процес заміни зчеплення на автомобілі ВАЗ 2114 ви зможете дізнатися з відео нижче.


Коментарі та відгуки