Лого av-to.info
ВАЗ 2114

Чому не працює модуль запалювання ВАЗ 2114, як перевірити пристрій і провести його заміну самостійно?

Знання ознак несправностей модуля запалювання ВАЗ 2114 допоможе власнику автомобіля визначити причину поломки в разі виникнення проблем з запуском двигуна.

Зміст

[ Розкрити] || | 230
[ Приховати]

Можливі причини виходу з ладу модуля запалювання

Перш ніж виконувати ремонт основної деталі в системі запалювання автомобіля, треба розібратися з характером неполадки. Для цього споживач повинен знати про ознаки несправності, а також причини поломки.

Основні причини поломки пристрою

Причини появи неполадок:

 1. В системі запалювання використовуються свічки, які не відповідні параметрам автомобіля. У них може бути не той зазор, який регламентований виробником. Також самі свічки можуть бути неробочими або забрудненими, визначити це дозволить візуальна діагностика. Якщо на пристроях є сліди нагару, їх треба видалити.
 2. Неполадки в роботі МОЗ можуть виникнути в результаті частих перевірок іскри. У момент діагностики на пристрій покладається висока навантаження. Якщо вона з'являється часто, це призведе до поломки обладнання або до його некоректної роботи.
 3. Модуль запалювання в ВАЗ 2114 функціонує при відокремлених високовольтних кабелях. Це також призводить до проблем із виробом. Самі вироби можуть бути пошкоджені, що відбивається на функціонуванні двигуна в цілому.
 4. Пристрій працює в умовах серйозних вібрацій. Їх вплив може бути обумовлено неякісної фіксацією модуля в посадковому місці. В результаті вібрацій заводська пайка всередині конструкції обладнання пошкоджується. Це призводить до його некоректної роботи.
 5. Усередині штекера з низьковольтними кабелями порушився контакт.
 6. Початкове використання бракованого пристрою або модуля з низькою якістю збірки. Цей заводський дефект можна усунути тільки шляхом заміни механізму, ремонтувати обладнання безглуздо.
 7. Попадання вологи всередину корпусу. Така проблема малоймовірна, але вплив рідини на пристрій може привести до його замикання і поломки.

Ознаки порушення роботи котушки

Основні ознаки несправності модуля запалювання ВАЗ 2114:

 1. При спробі запуску двигуна виникають складності. Запуск мотора машини може бути утруднений в результаті того, що іскра на свічці або декількох відсутня.
 2. При їзді на холостому ходу або стоянці з заведеним ДВС обороти силового агрегату плавають. Їх зміна не пов'язана з натисканням на педаль газу і іншими сторонніми факторами. Це відбувається довільно.
 3. З'являються провали в потужності мотора авто. Особливо це відчувається при їзді в гору або різкому прискоренні. Також неполадки можуть виникати при русі по рівній дорозі.
 4. Перестали працювати кілька циліндрів. Зазвичай ці пристрої функціонують в парі, тому відмовити могли елементи 1-4 або 2-3. Про неробочих циліндрах може свідчити «троение» двигуна.
 5. На приладовій панелі з'явився індикатор Попередження "Check Engine".

При несправності модуля запалювання проблеми з'являться не тільки в роботі двигуна, а й при його запуску.

Канал «Просте думка» на прикладі автомобіля Лада Пріора докладно розповів про симптоми, які з'являються в роботі модулів запалювання.

Як перевірити несправність модуля запалювання ВАЗ 2114 своїми силами? | || 257

Самый простой способ проверки устройства без снятия заключается в его диагностике в момент троения силового агрегата. Когда мотор начал работать нестабильно, надо поочередно отсоединить коннекторные элементы от каждой составляющей модуля. При отключении разъема от функционирующего устройства работа двигателя изменится. Появятся провалы, нестабильная работа агрегата усилится. При отключении нерабочего элемента МЗ мотор будет работать так же.

Є ще один простий метод діагностики, його принцип полягає в наступному:

 1. Для перевірки потрібно помічник. Проводиться демонтаж свічки з посадкового гнізда. За допомогою зарядного пристрою відключається високовольтний кабель.
 2. Потім від'єднаний провід з'єднується зі свічкою, яка прикладається до корпусу силового агрегату.
 3. Виконується пуск машинного мотора, треба впевнитися в попаданні іскри на свічку. Якщо вона проходить, між пристроєм і поверхнею силового агрегату з'явиться вогник синього кольору, його освіту супроводжується тріском. Якщо іскри немає, то діагностиці підлягають свічки, високовольтний кабель і модуль.

При відсутності спеціального обладнання виконати діагностику МОЗ можна з використанням контрольного світлового індикатора, розрахованого на 12 вольт. Один провідник від лампи з'єднується з контактом роз'єму А, а другий підключається до маси для заземлення. Помічник повинен завести силовий агрегат або прокрутити стартерний механізм. Якщо при виконанні цих дій лампочка мерехтить, то пристрій робоче. Аналогічні дії треба виконати з іншим контактом.

Про самостійної діагностики модулів запалювання, а також інших елементів системи розповів канал «Щоденник Автоелектрика».

Перевірка блоку запалювання мультиметром

Діагностика проводиться в наступному порядку:

 1. Проводиться запуск мотора машини.
 2. Перемикач тестера треба виставити в режим виміру постійного струму, межа повинен скласти до десятків вольт.
 3. Один з контактів мультиметра підключається до роз'єму D на котушці, а інший йде на заземлення. Як маси можна використовувати кузов автомобіля або блок циліндрів. Якщо харчування є, то на дисплеї діагностичного приладу буде демонструватися показник в 12 вольт.
 4. Потім тестер перемикається в режим роботи омметра, діапазон значень становить до десятків Ом.
 5. Один контакт діагностичного приладу підключається до виходу С, а другий іде на заземлення. Якщо пристрій працездатний, то перевірка покаже значення менше 1 Ома.
 6. На наступному етапі тестер треба перемкнути в режим вольтметра. Діапазон значень становить до десятків вольт.
 7. Один з контактів йде до виходу з маркуванням В, а другий з'єднується з масою.
 8. Якщо діагностика показала, що напруга становить менше 0,3 вольт, то пристрій робоче. Це говорить про чіткий проходженні сигналу від контроллера Холла. На завершення можна виконати аналогічну перевірку, тільки з роз'ємом А. Результати повинні бути ідентичними.

Пряма перевірка вторинних котушок на наявність пробою

Для діагностики вторинних елементів МОЗ на пробій також буде потрібно тестер: | || 276

 1. От разъемов устройства надо отключить все подсоединенные проводники.
 2. Діагностичне обладнання виставляється в режим омметра, діапазон значень становить до десятків Ом.
 3. Контактні щупи тестера потрібно по черзі підключити в парні роз'єми модуля. Наприклад, у другій і третій, а також в перший і четвертий.
 4. Якщо діагностика показала однакові результати, то все обмотки працездатні. Параметр опору повинен скласти близько 5,4 кОм. Якщо отримані значення вище, це говорить про внутрішній обриві пристрою. При більш низьких параметрах можна зробити висновок про наявність пробою.

Ігор Бєлов поділився ефективними варіантами діагностики МОЗ в гаражних умовах.

За яких несправності є можливість відремонтувати пристрій?

В результате того, что модуль зажигания по строению включает в себя соединение двух катушек, отремонтировать его сложно. При наличии обрыва либо пробоя, а также оплавления витков, решить проблему можно путем замены устройства. Это касается любых повреждений, которые появляются внутри катушек. Единственный вариант исправить ситуацию без замены устройства — отремонтировать повреждение спайки.

Процес ремонту модуля запалювання

Процедура ремонту проводиться після підготовки всіх інструментів і матеріалів:

 • набір торцевих ключів, буде потрібно інструмент на 10, 13 і 17;
 • шестигранник на 5;
 • викрутка з плоским наконечником;
 • паяльник з алюмінієм і флюсом;
 • лак для нігтів;
 • багатожильні провідники.

Відновлення роботи модуля запалювання виробляється так:

 1. Ключ встановлюється в вимикач. Двигун заводиться. Потім треба поворушити контактні елементи на модулі, щоб упевнитися в їх непрацездатності.
 2. Силовий агрегат зупиняється. Проводиться зняття модуля.
 3. Очистіть корпусу пристрою від пилу. Для розбору треба відкрити корпус, це робиться шляхом його піддягання викруткою. Усередині пристрою розташовується плата, на якій є силіконова плівка, від неї треба позбутися.
 4. Від високовольтних контактних елементів забирається алюміній. Старі дроти видаляються.
 5. Наступним етапом буде пайка до схеми нових провідників. Для цього проводиться очищення поверхні колекторного пристрою від слідів нальоту. Потім плату треба встановити на електричну плиту і нагрівати приблизно до 200 градусів. При збільшенні температури можна почути незначний запах гару. Для схеми це не страшно, її розігрів дозволить спростити процедуру пайки.
 6. Потім виконується пайка. З використанням паяльника, флюсу та алюмінію кінці провідників треба підключити до модуля запалювання. Всі контактні елементи провідників, які з'єднані зі схемою, потрібно обробити лаком для нігтів.
 7. Потім виконується складання пристрою в зворотній послідовності і його установка в посадочне місце. Після монтажу запускається силовий агрегат. Якщо ремонт вирішив проблему, то за допомогою герметика виконується фіксація пристрою в місці посадки.
 8. Якщо з ладу вийшов транзистор або комутаторної пристрій, то відремонтувати ці компоненти не вийде, але можна їх замінити. Для цього деталі витягуються з плати і змінюються на нові.

Ілля Балашов представив відео з результатом пайки модуля запалювання на прикладі автомобіля ВАЗ 2110.

Заміна модуля запалювання ВАЗ 2114

Если ремонт МЗ ВАЗ 2114 нецелесообразен или невозможен, то решить проблему с работой устройства можно путем его замены.

Міняти обладнання потрібно тільки при відключеному акумуляторі. В іншому випадку є ризик появи замикання і виходу з ладу інших електроприладів.

Як зняти модуль запалювання ВАЗ 2114?

Процедура демонтажу виконується так:

 1. Спочатку знеструмлюється бортова мережа, для цього гайковим ключем послаблюється негативний затискач на акумуляторі.
 2. Потім в моторному відсіку виконується пошук МОЗ. Знайти пристрій можна за чотирма високовольтних дротах, які йдуть від свічок запалювання прямо на обладнання. Ці кабелі від'єднуються від МОЗ.
 3. Потім виконується відключення роз'єму з провідниками від пристрою. Треба від'єднати фіксує кріплення, розташоване на корпусі модуля запалювання.
 4. Сам МОЗ закріплений на кронштейні завдяки трьом гайок. За допомогою ключа їх потрібно викрутити.
 5. Після демонтажу кріплень виконується зняття пристрою, розташованого на трьох шпильках.

Підключення нового пристрою

Процедура установки обладнання виконується у зворотній послідовності , при монтажі треба враховувати наступні нюанси:

 1. Після установки модуля запалювання треба подивитися на його поверхню. На ній є маркування з цифрами - 1, 2, 3 і 4. Ці символи свідчать про номери циліндрів, до яких повинен бути підключений МОЗ.
 2. Для правильного підключення пристрою треба подивитися на наконечники високовольтних кабелів. На них також є маркування з такими ж цифрами. Це зроблено для того, щоб спростити процедуру підключення МОЗ до кабелів.

Схема підключення

Підключати пристрій треба відповідно до схеми, наведеної в цьому розділі.

Схема підключення МОЗ на ВАЗ 2114

Як перевірити пристрій після підключення?

Діагностику роботи нового модуля запалювання ВАЗ 2114 можна виконати тільки з використанням спеціального приладу - високовольтного розрядника.

Знайти його можна практично в будь-якому автомагазині. Використовуючи обладнання, можна зробити діагностику модуля, а також високовольтних кабелів на предмет наявності іскри. Для перевірки пристрій потрібно підключити до приладу і скористатися інструкцією по його експлуатації.

Що робити, якщо після заміни модуля несправність залишилася?

Якщо після виконання ремонту проблеми в роботі МОЗ залишилися, тобто ймовірність, що причина неполадки полягала не в модулі. Треба зробити діагностику інших елементів системи запалювання.

Свічки і система запалювання

Особливості перевірки свічок і інших складових:

 1. Перед демонтажем пристроїв треба від'єднати наконечники високовольтних кабелів. Перевіряється їх стан на предмет пошкоджень. Дефекти на наконечниках часто призводять до неправильного функціонування свічок. Якщо є ушкодження, дроти змінюються. Також потрібно оцінити стан самих «високовольтнікі». На них не допускається наявність дефектів і пошкоджень ізоляції.
 2. Після відключення наконечників свічки демонтуються, для відкручування використовується спеціальний ключ свічки.
 3. Після демонтажу оцінюється стан пристроїв. Колір деталей повинен бути коричневим, нагар і кіптява на електродах не допускаються. При наявності нехарактерних слідів виконується очищення пристроїв, для цього використовується металева щітка або дрібнозернистий наждачний папір. Для кращого ефекту електроди свічок можна прогріти на кухонній плиті.
 4. Перевіряється стан зазору між деталлю і електродним елементом. Якщо він занадто великий, це говорить про некоректну роботу пристрою. Буде потрібно заміна свічок.

Що вигідніше автовласникам: ремонт або заміна модуля запалювання?

Якщо є можливість ремонту модуль запалювання, то його можна відновити. Тут повинен кожен споживач вирішувати сам, що йому вигідно - витратитися на новий МОЗ або відремонтувати старий.

Фотогалерея

Фото демонтажу старого МОЗ.

Відео «Наочне керівництво по заміні МЗ»

Канал STO TONN представив наочний посібник з виконання заміни модуля запалювання на вітчизняному автомобілі ВАЗ 2114.

Голосування

Ви ремонтували самостійно м дуль запалювання?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...