Лого av-to.info
ВАЗ 2114

Як перевірити компресію в двигуні 8-клапанного ВАЗ 2114?

Якщо ви помітили, що ваш двигун став гірше працювати , то, можливо, прийшов час перевірити рівень компресії мотора. Якою має бути компресія ВАЗ 2114 8 клапанів? Як її перевірити? Про це нашим читачам ми розповімо в даній статті.

Для чого потрібна перевірка ?

Компресія двигуна ВАЗ 2114 8 клапанів свідчить про робочому стані мотора. Цей показник визначає потужність двигуна, його термін служби. Процес по виміру компресії двигуна ВАЗ 2114 8 клапанів повинен здійснюватися не рідше, ніж кожні 20-30 тисяч кілометрів пробігу. Крім того, це слід робити перед придбанням авто.

Автомобиль ВАЗ 2114 с двигателем 8 клапанов
Автомобіль ВАЗ 2114 з двигуном 8 клапанів

Сама компресія - це рівень тиску, який утворюється в кінці стиснення такту в циліндрі. Тобто, якщо ви помітили, що мотора вашого ВАЗ 2114 8 клапанів став гірше працювати, а саме виріс витрата бензину і моторної рідини, знизилася потужність, то потрібно його перевірити. Діагностика мотора в першу чергу включає в себе перевірку рівня компресії. Це - одна з небагатьох процедур, яка дозволить виявити стан силового агрегату без його розбору. Але яка ж повинна бути компресія в двигуні ВАЗ 2114 8 клапанів?


Таке питання приходив кожному автолюбителю. Якщо її рівень зависокий, то в картер ДВС буде потрапляти менше газів. Відповідно, більш насичений потік газу буде виконувати корисну роботу. Але якщо рівень надмірно низький, то це відбитися на потужності авто і межі максимально можливої ​​швидкості, яку машина може розвивати. Крім того, динаміка розгону на порядок знизиться. Так якою ж має бути компресія ВАЗ 2114 8 клапанів?

Нормальний рівень повинен становити не менше 10 бар.

Так замеряется компрессия мотора
Так змиритися компресія мотора

У цьому випадку різниця серед циліндрами не повинно бути більше 1 бар. Якщо в результаті виміру ви виявили, що з першого по четвертий циліндр рівень тиску становить 11, 12, 11, 12 бар, то мотор працює в нормальному режимі. Але якщо показники значно розрізняються, наприклад, 11, 8, 13, 10, то необхідно зайнятися ремонтом машини. В ідеалі компресія для двигуна ВАЗ 2114 8 клапанів повинна бути 14 бар в кожному циліндрі.

Що впливає на цей показник?

На эти пропорции влияют множество факторов:

 • Обсяг надійшов газу. Зокрема, для забезпечення нормального рівня тиску слід вчасно міняти повітряний фільтр.
 • Установка фаз газорозподілу.
 • Некоректне рівень регулювання зазорів в приводі одного з восьми клапанів.
 • робоча температура мотора. Якщо вона значно нижче, то і рівень тиску, відповідно, буде на порядок менше.
 • Дефекти маслоз'ємних кілець, а також прогорание клапанів.
 • Бензин, який з яких-небудь причин надходить в один з циліндрів.
Так выглядит резьбовой прибор для замера давления
Так виглядає різьбовій прилад для виміру тиску

Здійснюємо перевірку для 8 клапанного автомобіля

Отже, процедура самостійної перевірки мотора - справа не особливо складне. Маючи необхідні навички і прилад, за допомогою якого можна виміряти тиск, процедуру цілком можна здійснити самостійно. Природно, для цього доведеться слідувати певним вимогам, які перераховані нижче. Якщо ви знаєте, яка повинна бути компресія в ДВС, то можна приступати до робіт.

Голосування

Ви коли-небудь міряли компресію самостійно?

Загрузка ... Завантаження ... | || 237

Поэтапная инструкция

Перше, що вам знадобиться для виміру рівня тиску в двигуні, цей пристрій, за допомогою якого ви будете робити це. Чим же заміряти цей коефіцієнт? Пристрій для цього називається «компрессометр». Такий пристрій може бути декількох типів:

 • універсальний прилад;
 • різьбовій;
 • гнучкий;
 • притискної.
Так выглядит прибор для замера давления в разобранном виде
Так выглядит прибор для замера давления в разобранном виде

Вам потрібно знайти такий пристрій. Також в цій справі вам знадобиться допомога друга, оскільки доведеться одночасно виконувати деякі дії як всередині салону, так і в моторному відсіку. Крім компрессометра приготуйте ключ для демонтажу свічок запалювання. Врахуйте те, що при неробочому акумуляторі роботи краще не виконувати. Тому зарядите вашу АКБ повністю. Отже, приступимо до повірки:

 1. Спочатку сядьте за кермо і заведіть двигун. Нехай він попрацює на холостих обертах і прогріється до 90 градусів, тобто до робочої температури.
 2. Після цього відкрийте капот і візьміть ключ для демонтажу свічок. Вам необхідно зняти високовольтні дроти, після чого здійснити демонтаж всіх свічок запалювання. Провід підходять до свічок, їх потрібно просто витягнути.
 3. Тепер демонтуйте запобіжник ЕБУ, щоб уникнути можливої ​​поломки пристрою.
 4. Коли свічок демонтована, в її отвір необхідно встановити ваш пристрій для перевірки рівня тиску . Зробіть це акуратно, щоб не пошкодити різьблення.
 5. Тепер вам знадобиться допомога друга. Попросіть його сісти на місце водія. Помічник повинен тиснути на педаль газу до кінця, щоб дросельна заслінка могла відкритися повністю.
 6. Потім слід включити стартер і провернути їм колінчастий шків. Це робиться до того моменту, як свідчення на компрессометр не перестануть збільшуватися. Як правило, на це йде не більше 10 секунд. При цьому колінчастий шків повинен обертатися, а швидкість його обертання не повинна перевищувати 100 оборотів в хвилину.
 7. Тепер можете зчитувати отримані свідчення. Краще запишіть їх. Згадайте про те, яка повинна бути компресія і звірте ці свідчення з отриманими. Коли показання записані, стрілку пристрою можна поставити на нуль.
 8. Цю процедуру слід повторити для кожного циліндра двигуна ВАЗ 2114 8 клапанів.

Як ви розумієте, нічого особливо важкого в цій процедурі немає. Потрібно тільки правильно виконувати всі дії по виміру і ви отримаєте найбільш точні результати.

Відео від Андрія Омікова «Замір компресії своїми силами»

Подивіться, як відбувається процедура самостійного виміру рівня тиску в домашніх умовах на прикладі ВАЗ 2115.