Як поставити електропідсилювач керма на Самару-2 і варто?

Автомобілі ВАЗ 2114 поставляються в продаж з керманичами системами, що дозволяють виконати установку гідравлічного або електропідсилювача рульового колеса. ЭУР являє собою вузол, що використовується для забезпечення більш плавного і, що важливо, комфортного керування автомобілем за рахунок легкого повороту керма. Докладніше про те, як встановити ЭУР на ВАЗ 2114, ви зможете дізнатися з цього матеріалу.

Доцільність встановлення ЭУР

чи Є сенс ставити на «четырку» гідропідсилювач керма (ГУР) або ЭУР? В даному випадку можна дати універсальну відповідь, оскільки він унікальний для кожного автомобіліста. Зрозуміло, з ГУР або ЭУР процес обертання рульового колеса буде більш легким, чому управління автомобілем стає більш комфортним. Але є й інша сторона питання — по-перше, це вартість комплекту ГУР або ЭУР, а також досить складна установка системи своїми руками. Загалом, вирішувати тільки вам, але якщо ви вирішите поставити на свій автомобіль електропідсилювач, то ми допоможемо вам з установкою.

Комплект установки электроусилителя руля для «четырки»
Комплект установки електропідсилювача керма «четырки»

Докладне керівництво по установці

Отже, якщо ви вирішили поставити електропідсилювач керма на ВАЗ 2114, то необхідно враховувати, що вам доведеться також провести заміну самої рульової колонки. зокрема, замість стандартного пристрою вам треба буде поставити колонку з електроприводом, відповідно, наш ремонтний процес буде починатися з проводки. Вам необхідно буде розібратися з усіма роз'ємами і колодками, адже ви повинні все зробити красиво, без будь-яких скруток проводів. В колодці є спеціальна клема, яку вам необхідно буде демонтувати, після чого встановити її на роз'єм в джгуті.

Вільна клема даного роз'єму встановлюється в те місце, де проходила штатна проводка, ніякі спеціальні джгути або перехідники для цього не потрібні. Вам потрібно тільки з'єднати два кабелі перетином 4 квадрата з акумуляторною батареєю. Для забезпечення безпеки даної ділянки електроланцюга додатково потрібно встановити запобіжний елемент на 50 ампер.

Далі, так званої слаботочкой, тобто не силовим проводом, вам необхідно підключитися до таких елементів:

 • тахометром, (pdw) для демонстрації кількості обертів колінчастого вала двигуна;
 • швидкісного датчику, що використовується для позначення швидкості транспортного засобу;
 • масі, тобто кузова автомобіля;
 • діагностичної К-лінії;
 • а також до контрольної лампочці (автор відео про встановлення вузла в домашніх умовах — канал sokur64).

Виконавши ці дії, вам потрібно буде провести діагностику наявності сигналу тахометра, а також спідометра.

Якщо сигнали є, то подальша процедура встановлення виглядає наступним чином:

 1. Проводиться демонтаж пластикового кожуха на рульовій колонці, де встановлені перемикачі, а також замок запалювання. Для цього потрібно відкрутити всі болти, за допомогою яких фіксується захисна накладка.
 2. Потім необхідно викрутити гвинт, встановлений на рейці, і зробити її демонтаж. На цьому етапі вам необхідно буде визначити, як сильно розміри встановленого при виробництві вузла відрізняються від того розміру, який буде використовуватися.
 3. На наступному етапі проводиться монтаж вала безпосередньо на електропідсилювач. Після цього сам вал необхідно зафіксувати в місці монтажу.
 4. На наступному етапі проводиться настройка електроланцюга. З салону транспортного засобу до акумуляторної батареї необхідно провести два дроти, як варіант, це можна зробити через ліве крило. Щоб зробити це, потрібно в першу чергу провести демонтаж розширювального бачка омывательной системи, а потім, використовуючи найбільш тверду і товстий дріт, протягнути її. Вам потрібно спробувати дістатися до моторного відсіку.
 5. Коли кінець дроту з'явиться в моторному відсіку, до нього необхідно причепити проводку. Далі, обидва дроти необхідно буде витягнути разом з самим дротом.
 6. Виконавши всі ці дії, ми приступаємо до одного з основних кроків — підключення електроніки електропідсилювача. Під приладовою панеллю в «четырке» є спеціальна червона колодка, всередині якої розташований помаранчевий кабель. Безпосередньо сам контакт ЭУР необхідно підключити саме до цього дроту. Такі самі дії проводяться з сірим дротом.
 7. Потім здійснюється підключення силових кінців. До акумулятора підключаються дроти рожевого і чорного кольору, рожевий — до позитивної клеми, чорний — до негативної. На цьому процес монтажу можна вважати завершеним. Перевірте працездатність встановленої системи і, при необхідності проведіть регулювання пристрою.

Фотогалерея «Допомога в установці ЭУР на ВАЗ 2114»

Нюанси регулювання положення керма

В тому випадку, якщо вас не влаштовує положення керма або його висота, це можна виправити шляхом регулювання. Для цього необхідно сточити краю промислового вала до необхідних габаритів або ж провести монтаж прокладок між корпусом пристрою і пластиною. При виконанні регулювання необхідно пам'ятати про те, що сам ЭУР відключається автоматикою, коли швидкість руху транспортного засобу перевищить 50 км/год.

Ціна питання

Вартість електропідсилювача керма автомобіля ВАЗ 2114 може відрізнятися, в залежності від магазину, в якому він купується, а також регіону країни. В середньому ціна за повний комплект системи варіюється в районі 22-24 тисяч рублів. В Інтернеті можна пошукати магазини, де комплект ЭУР продається по акціях — зі знижкою від продавця ви можете придбати вузол за 20 тисяч рублів.

Відео Демонстрація роботи ЭУР в автомобілі " ВАЗ 2114»

На відео нижче ви можете подивитися, як працює встановлений своїми руками електропідсилювач керма на автомобілі ВАЗ 2114 (автор ролика — Роман Оськін).

Голосування

Коштує у вашому автомобілі електропідсилювач керма?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Коментарі та відгуки