Покрокове керівництво з самостійної заміни радіатора грубки на ВАЗ 2114

Радіаторне пристрій є одним з основних елементів опалювальної системи, від роботи якого залежить ефективність функціонування печі. Як показує практика, цей вузол в автомобілях ВАЗ 2114 — не самий надійний, тому багато автовласників періодично стикаються з необхідністю її заміни. В яких випадках проводиться заміна радіатора пічки ВАЗ 2114 і як виконати цю задачу самостійно — дізнайтеся в цій статті.

Який радіатор поставити?

В автомобілях ВАЗ може використовуватися мідний або алюмінієвий радіатор, причому перший має певними достоїнствами:

 • він має велику тепловіддачу, що дозволяє ефективніше опалювати салон;
 • основною перевагою є ремонтопридатність, тобто якщо пристрій буде протікати, при необхідності його можна буде запаяти.
Лужа под сиденьем из-за утечки радиатора
Калюжа під сидінням з-за витоку радіатора

Що стосується радіаторних вузлів, виконаних з алюмінію, то вони менш ефективні в плані прогріву салону, проте їх вартість нижча. Якщо ви не знаєте, який радіатор пічки ВАЗ поставити, то це не біда, оскільки вибору у вас не так багато.

Є кілька виробників пристроїв:

 • виробництвом мідних девайсів займаються компанії ШААЗ і ОР;
 • латунні вироби випускаються фірмам Kraft, Luzar і ДААЗ.

В яких випадках радіатор підлягає заміні?

Є дві ситуації, при яких радіаторний вузол підлягає заміні:

 1. Салон автомобіля не прогрівається, піч при цьому дує холодним повітрям. Причин у даному випадку може бути кілька, але цілком можливо, що проблема криється в тому, що радіаторний вузол забився і не може пропускати тепло в салон.
 2. Ви помітили текти в салоні, під килимком. Найімовірніше, відбувається витік робочої рідини — антифризу. Заміна радіатора опалення проводиться в тому випадку, якщо тече саме це пристрій, а не патрубки системи (автор відео — канал Ремонт ВАЗ 2114).

Інструкція щодо зняття і заміни

Якщо необхідно провести демонтаж нагрівника, то потрібно буде повністю знімати і розбирати приладову панель. Що стосується безпосередньо заміни радіаторного пристрою, то для цього достатньо буде лише частково розібрати консоль. Ремонт такого плану — не дуже проста справа, проте, якщо ви наберетеся терпіння і сил, то зможете все зробити своїми руками. Для виконання робіт вам буде потрібно стандартний слюсарний інструмент, включаючи викрутки, гайкові ключі, плоскогубці.

Заміна радіатора пічки ВАЗ 2114 виконується наступним чином:

 1. В першу чергу, проводиться злив теплоносія з системи опалення. Для цього потрібно викрутити заливну кришку розширювального бачка і злити витратний матеріал з основного радіаторного вузла в заздалегідь підставлену ємність під зливний отвір. Коли рідина з радіатора буде злита, необхідно викрутити кришку в блоці циліндрів, що дозволить злити рідину і з БЦ. Якщо ви помітили, що антифриз став темним, при цьому в ньому є осад і відкладення, то скоріше всього, видатковий матеріал вже відпрацював свій термін служби і його пора міняти.
 2. Потім вам потрібно демонтувати аудіосистему з центральної консолі. Вийміть рамку, витягніть саму магнітолу і від'єднайте від неї роз'єми і дроти, після чого девайс можна буде демонтувати.
 3. Далі, знімається заглушка і викручуються шурупи рамки, яка фіксує приладову панель — все вам треба відкрутити 4 шурупа — два зверху і два знизу. Саму панель приладів демонтувати необов'язково.
 4. Виконавши ці дії, вам потрібно буде видалити з керуючого блоку системи опалення всі важелі управління і повзунки.
 5. Далі, проводиться демонтаж захисного кожуха на рульовій колонці, фіксатори, розташовані зверху і знизу.
 6. Наступним етапом буде зняття кришки роз'єму для діагностики, він розташований в центральній консолі, під прикурювачем. Щоб зробити це, вам потрібно викрутити саморізи, які фіксують безпосередньо сам роз'єм, після чого кришку можна без проблем зняти. На цьому етапі будьте обережні, щоб не пошкодити гніздо. Зробивши це, можна від'єднати роз'єм від прикурювача.
 7. Після виконання цих дій потрібно відключити всі роз'єми і штекери, які є на центральній консолі. На цьому етапі будьте уважні — всі роз'єми краще заздалегідь зазначити, в іншому випадку ви зможете переплутати їх під час складання панелі.
 8. Далі, витягується блок сигналізаторів, для цього потрібно викрутити два шурупа. Таким чином, центральна рамка приладовій панелі буде вільна, так що можна її зняти. Зробивши це, ви зможете дістатися до роз'єму підсвічування прикурювача, його також треба буде від'єднати.
 9. Наступним етапом буде демонтаж речового ящика — бардачка. Він кріпиться на шести саморізах, їх потрібно викрутити.
 10. По боках контрольного щитка є фіксатори — саморізи, їх також треба буде відкрутити. Викрутіть гвинти, що фіксують кріплення ЕБУ.
 11. Потім відкрутіть ще кілька саморізів, за допомогою яких фіксується блок регуляторів опалювальної системи.
 12. Далі, на передніх стійках кузова є пластикові обшивки, їх потрібно буде демонтувати, для цього, знову ж таки, необхідно відкрутити саморізи.
 13. Між рульовою колонкою, а також панеллю є спеціальний шуруп, його також необхідно викрутити. Виконавши ці дії, ви ослабили центральну консоль, тепер залишається тільки підняти її вгору і в бік крісел. Повністю знімати консоль необов'язково — вам потрібно, щоб її відсунутого стану вистачило для того, щоб витягти радіатор. Панель потрібно зафіксувати збоку.
 14. Тепер вам необхідно дістатися до хомутів, встановлених на шлангах опалювального вузла, викруткою ослабте їх. Зніміть шланги, але перед цим обхопіть їх ганчіркою, оскільки з них, скоріше за все, вийдуть залишки антифризу. Зверніть увагу на стан патрубків — якщо ви бачите, що вони зношені або сильно забиті, на них є сліди пошкоджень, то краще відразу замініть їх. Безпосередньо радіатор фіксується до корпусу обігрівача за допомогою трьох саморізів — їх потрібно викрутити, а сам пристрій — витягти. Після демонтажу пристрій замінюється на нове, процедура складання здійснюється в зворотній послідовності.

Фотогалерея «Допомога в заміні радіатора»

Ціна питання

Ціни на радіатори різні, але вони варіюються в одному діапазоні. Вартість пристроїв залежить від якості виробу, виробника, а також місця, де воно купується. Наприклад, вироби компанії Luzar для ВАЗ 2114 в середньому коштують на ринку від 900 до 1300 рублів. Алюмінієві радіатори від виробника ДААЗ в середньому коштують близько 1 тисячі рублів.

Голосування

Доводилося вам міняти радіатор опалювача?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Наочна інструкція по заміні радіатора»

Більш докладно про те, як виглядаєте процес заміни радіаторного пристрою в гаражних умовах, ви можете дізнатися з відео нижче (автор — канал AutoHandMade).


Коментарі та відгуки