Лого av-to.info
ВАЗ 2114 || | 185

Руководство по диагностике, ремонту и замене датчика кислорода на ВАЗ 2114

Автомобілі вітчизняного виробництва комплектуються множинними пристроями і датчиками , що дозволяють забезпечити правильну роботу двигуна. Ці контролери враховують різні параметри для того, щоб автомобільний двигун міг нормально працювати. Одним з таких регуляторів є датчик кисню ВАЗ 2114. Детальніше про таких пристроях, а також їх заміну ви можете дізнатися з цього матеріалу.

Опис кисневого датчика

Що ж таке датчик кисню ВАЗ 2114, якими симптомами поломок характеризується цей пристрій, для чого воно використовується? Спочатку пропонуємо ознайомитися з основними характеристиками регулятора.

Призначення і розташування

Лямбда зонд являє собою електромеханічний контролер, який використовується для визначення змісту обсягу кисню в відпрацьованих газах. Експлуатація датчика кисню ВАЗ 2114 і 2115 є обов'язковою в цих моделях через вимоги екологічності вище «Євро 2». Суть в тому, що екологічні норми сьогодні вимагають від машин мінімального вмісту шкідливих домішок і речовин у відпрацьованих газах. А знизити їх рівень можливо тільки в результаті утворення оптимальної паливоповітряної суміші.

Що стосується розташування лямбда зонда, то цей пристрій може бути встановлено в різних місцях, в даному випадку все залежить від модифікації силового агрегату. У «четирку», оснащених ДВЗ об'ємом 1.5 літра, кисневий регулятор встановлюється на приймальні магістралі, отримати доступ до пристрою можна тільки з-під днища. У моторах об'ємом 1.6 літра розташування кисневого датчика більш зручне, оскільки він встановлений на верхній частині корпусу випускного колектора.

Обозначение контактов устройства
Позначення контактів пристрою

Устройство и принцип работы

Основні з залишають елементи регулятора:

 1. Наконечники, виконані з кераміки і оснащені захисними екранами, а також технологічними отворами для відбору вихлопних газів і атмосферного повітря. Дані компоненти вважаються основними, вони представляють собою електроди, з яких знімається різниця потенціалів.
 2. Струмопровідний компонент, що нагрівається до високих температур. Ця деталь встановлюється всередині наконечників.
 3. Струмознімач електричного імпульсу, він розташовується на середній частині.
 4. Металевий корпус з різьбленням. У нього монтуються всі компоненти крім чутливих частин наконечників. Різьба необхідна для кріплення пристрою.
 5. Провід, зафіксовані за допомогою елементу ущільнювача. Як правило, це два білих проводка, що використовуються для контакту з системою підігріву, а також один чорний дріт - сигнальний і білий (або чорний) - маса, тобто заземлення.

Принцип дії пристрою аналогічний гальванічним компонентів. Кисневий контролер повинен розігріватися до 300-400 градусів при роботі, це дозволяє забезпечити найбільш оптимальну провідність цирконієвого електроліту. Відповідно, ці показники забезпечують найбільш оптимальну функціональність лямбда зонда.

Принцип функціонування полягає в вимірі обсягу концентрації кисню в повітрі і відпрацьованих газах авто. У тому випадку, якщо концентрація змінюється, на наконечниках регулятора утворюється напруга, яке може бути занадто високим або низьким, в залежності від ситуації. Освіта низької напруги пов'язане з надлишком обсягу кисню в системі.

Якщо ж системі недостатньо використовується кисню, то на наконечниках пристрою буде утворюватися висока напруга. Дані про обсяги передаються на керуючий блок, який, грунтуючись на отриманих даних, проводите регулювання подачі повітря в циліндри. Відповідно, так здійснюється регулювання обсягів горючої суміші.

Фотогалерея «Розташування та різновиди»

Види

В «четирку» може використовуватися кілька видів регуляторів:

 1. Бош, каталожний номер 0258005133, відповідає нормам токсичності Євро-2. Він довгий час використовуватися на моторах об'ємом 1.5 л, на ВАЗ 2114 з нормою Євро-3 такі лямбда-зонди стали застосовуватися в якості перших, вони монтувалися до каталізатора. В якості другого регулятора використовувалися контролери, оснащені «зворотним» роз'ємом.
 2. Бош, каталожний номер 0258006537. Такі девайси стали ставитися на машини, випущені після жовтня 2004 року. У таких пристроях конструкція передбачає використання нагрівального компонента. Допускається установка кисневих контролерів від інших виробників, головне, щоб їх конструкція була ідентичною (автор відео - Дмитро Мазніцин).

Можливі несправності

Якщо немає активності датчика кисню, ознаки несправності можуть бути такими :

 • збільшився витрата пального;
 • силовий агрегат став троить, його потужність відчутно падає;
 • на приладовій панелі з'являється індикатор Чек Енджін;
 • при попытке разогнаться появляются ощутимые провалы;
 • час від часу з глушника можуть лунати хлопки ;
 • поява при діагностиці автомобіля кодів помилок Р0130, Р0131, Р0132, Р0133, Р0134 - всі ці помилки говорять або про неправильну роботу регулятора, або про поганому сигналі з нього.

Ресурс експлуатації пристроїв в середньому становить близько 80-160 тисяч, в залежності від умов використання регуляторів.

На довговічність роботи девайса може впливати:

 • використання низькоякісного палива; || | 261
 • угар моторной жидкости, что способствует образованию нагара на контроллере;
 • збої в роботі системи запалювання, що призводить до появи ударів у вихлопній трубі, а це, в свою чергу, сприяє руйнуванню пристрої; | || 263
 • механические повреждения, которые могут произойти в результате аварии;
 • потрапляння мо битим рідини або іншої речовини на контакти лямбда зонда (автор відео - канал Глазс Сзалг).

Самостійна діагностика ЛЗ

Як перевірити датчик кисню? В першу чергу перевіряються корпуси лямбда зондів, якщо на них є пошкодження, вони можуть повідомити про що.

Якщо корпус пристрою цілий, то слід зробити діагностику пристрою за допомогою вимірювального девайса:

 • в ідеалі значення нижнього рівня сигналу має становити близько 0.1-0.2 вольт;
 • показник верхнього рівня сигналу повинен складати від 0.8-0.9 вольт.

в цілому процес перевірки може змінюватися в залежності від коду помилки , яку видав бортовий комп'ютер.

Якщо харчування на зарядному пристрої отсутствуе , То найбільш перевіреним способом буде використання того ж вольтметра:

 • негативний щуп пристрою підключається до мотору (маса);
 • позитивний щуп слід підключити до контакту В на зарядному.

При этом тестер должен выдать около 12 вольт напряжения. Если напряжения нет, это свидетельствует об обрыве в цепи. Если показатель напряжение более низкий, это может говорить о разряженном АКБ. Также вполне возможно, что причина кроется в окисленном контакте на разъеме (автор видео — Александр Скрипченко).

Інструкція по заміні своїми руками

Як проводиться заміна датчика кисню:

 1. Автомобиль загоняется на яму, демонтируется защита двигателя.
 2. Знайдіть проводку від регулятора, так ви зможете дістатися до пристрою.
 3. Далі, розрізається хомут і відключаються штекери. Зачекайте кілька хвилин, поки мотор охолоне.
 4. За допомогою ключа на 22 викручується регулятор.
 5. Новий контролер встановлюється замість старого, повторюються чи монтажу, тільки в зворотній послідовності.

Ціна питання

Вартість пристрою залежить від виробника. В середньому ціни на кисневі датчики становлять від 1300 до 2600 рублів.

Голосування

Чи доводилося вам коли-небудь міняти або чистити лямбда-зонд?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...

Відео «Наочна інструкція по заміні кисневого датчика»

Більш докладна інструкція по заміні лямбда зонда своїми руками наведена на відео нижче (автор - Олексій Романов).