Керівництво по діагностиці, ремонту і заміни датчика кисню на ВАЗ 2114

Автомобілі вітчизняного виробництва комплектуються численними пристроями і датчиками, що дозволяють забезпечити правильну роботу двигуна. Ці контролери враховують різні параметри для того, щоб автомобільний двигун міг нормально працювати. Одним з таких регуляторів є датчик кисню ВАЗ 2114. Детальніше про таких пристроях, а також їх заміну ви можете дізнатися з цього матеріалу.

Опис кисневого датчика

Що ж таке датчик кисню ВАЗ 2114, якими симптомами поломок характеризується це пристрій, для чого воно використовується? Для початку, пропонуємо ознайомитися з основними характеристиками регулятора.

Призначення та місце розташування

Лямбда зонд являє собою електромеханічний контролер, що використовується для визначення обсягу змісту кисню у відпрацьованих газах. Експлуатація датчика кисню ВАЗ 2114 і 2115 є обов'язковою в цих моделях з-за вимог екологічності вище «Євро 2». Суть в тому, що екологічні норми вимагають сьогодні від машин мінімального вмісту шкідливих домішок і речовин у відпрацьованих газах. А знизити їх рівень можливо тільки в результаті утворення оптимальної паливоповітряної суміші.

Що стосується розташування лямбда зонда, то цей пристрій може бути встановлено в різних місцях, в даному випадку все залежить від модифікації силового агрегату. У «четырках», оснащених ДВЗ об'ємом 1.5 літра, кисневий регулятор встановлюється на адміністратора магістралі, отримати доступ до пристрою можна тільки з-під днища. У моторах об'ємом 1.6 літра розташування кисневого датчика більш зручне, оскільки він встановлений на верхній частині корпусу випускного колектора.

Обозначение контактов устройства
Позначення контактів пристрою

Пристрій і принцип роботи

Основні залишають елементи регулятора:

 1. Наконечники, виконані з кераміки і оснащені захисними екранами, а також технологічними отворами для відбору вихлопних газів і атмосферного повітря. Дані компоненти вважаються основними, вони являють собою електроди, з яких знімається різниця потенціалів.
 2. Струмопровідний компонент, нагріваючи до високих температур. Ця деталь встановлюється всередині наконечників.
 3. Струмознімач електричного імпульсу, він розташовується на середній частині.
 4. Металевий корпус з різьбленням. У нього монтуються всі компоненти крім чутливих частин наконечників. Різьба необхідна для кріплення пристрою.
 5. Дроти, зафіксовані за допомогою ущільнюючого елемента. Як правило, це два білих проводка, що використовуються для контакту з системою підігріву, а також один чорний дріт — сигнальний і білий (або чорний) — маса, тобто заземлення.

Принцип дії пристрою аналогічний гальванічним компонентів. Кисневий контролер повинен розігріватися до 300-400 градусів при роботі, це дозволяє забезпечити найбільш оптимальну провідність цирконієвого електроліту. Відповідно, ці показники забезпечують найбільш оптимальну функціональність лямбда зонда.

Принцип функціонування полягає у вимірі обсягу концентрації кисню в повітрі і відпрацьованих газах авто. У тому випадку, якщо концентрація змінюється, на наконечниках регулятора утворюється напруга, яке може бути занадто високим або низьким, в залежності від ситуації. Освіта низької напруги пов'язане з надлишком обсягу кисню в системі.

Якщо ж системі недостатньо використовується кисню, то на наконечниках пристрою буде утворюватися висока напруга. Дані про обсяги передаються на керуючий блок, який, ґрунтуючись на отриманих даних, виконуйте регулювання подачі повітря в циліндри. Відповідно, так здійснюється регулювання обсягів горючої суміші.

Фотогалерея «Розташування і різновиди»

Види

В «Четырках» може використовуватися кілька видів регуляторів:

 1. Бош, каталожний номер 0258005133, відповідає нормам токсичності Євро-2. Він тривалий час використовуватися на моторах об'ємом 1.5 л, на ВАЗ 2114 з нормою Євро-3 такі лямбда-зонди стали застосовуватися в якості перше, вони монтувалися до каталізатора. В якості другого регулятора використовувалися контролери, оснащені «зворотним» роз'ємом.
 2. Бош, каталожний номер 0258006537. Такі девайси стали ставитися на машини, випущені після жовтня 2004 року. У таких пристроях конструкція передбачає використання нагрівального компонента. Допускається установка кисневих контролерів від інших виробників, головне, щоб їх конструкція була ідентичною (автор відео — Дмитро Мазницын).

Можливі несправності

Якщо немає активності датчика кисню, ознаки несправності можуть бути наступними:

 • збільшився витрата пального;
 • силовий агрегат став троїти, його потужність відчутно падає;
 • на приладовій панелі з'являється індикатор Чек Енджін;
 • при спробі розігнатися з'являються відчутні провали;
 • час від часу з глушника можуть лунати звуки;
 • поява при діагностиці автомобіля кодів помилок Р0130, Р0131, Р0132, Р0133, Р0134 — всі ці помилки говорять або про неправильну роботу регулятора, або про поганому сигналі з нього.

Ресурс експлуатації пристроїв в середньому становить близько 80-160 тисяч, в залежності від умов використання регуляторів.

На довговічність роботи девайса може впливати:

 • використання низькоякісного палива;
 • угар моторної рідини, що сприяє утворенню нагару на контролері;
 • збої в роботі системи запалювання, що призводить до появи хлопків у вихлопній трубі, а це, в свою чергу, сприяє руйнуванню пристрої;
 • механічні пошкодження, які можуть статися в результаті аварії;
 • потрапляння моторної рідини або іншої речовини на контакти лямбда зонда (автор відео — канал Глазс Сзалг).

Самостійна діагностика ЛЗ

Як перевірити датчик кисню? В першу чергу перевіряються корпуси лямбда зондів, якщо на них є ушкодження, вони можуть повідомити про багато що.

Якщо корпус пристрою цілий, то слід провести діагностику пристрою за допомогою вимірювального девайса:

 • в ідеалі значення нижнього рівня сигналу повинна складати близько 0.1-0.2 вольт;
 • показник верхнього рівня сигналу повинен становити від 0.8-0.9 вольт.

В цілому процес перевірки може змінюватися залежно від коду помилки, яку видав бортовий комп'ютер.

Якщо харчування на штекері пристрою відсутня, то найбільш перевіреним способом буде використання того ж вольтметра:

 • негативний щуп пристрою підключається до мотору (маса);
 • позитивний щуп слід підключити до контакту на штекері.

При цьому тестер повинен видати близько 12 вольт напруги. Якщо напруги немає, це свідчить про обрив в ланцюзі. Якщо показник напругу більш низький, це може говорити про розрядженому АКБ. Також цілком можливо, що причина криється в окисленому контакті на роз'ємі (автор відео — Олександр Скрипченко).

Інструкція по заміні своїми руками

Як проводиться заміна датчика кисню:

 1. Автомобіль заганяється на яму, демонтується захист двигуна.
 2. Знайдіть проводку від регулятора, так ви зможете дістатися до пристрою.
 3. Далі, розрізається хомут і відключаються штекери. Почекайте кілька хвилин, поки двигун охолоне.
 4. З допомогою ключа на 22 викручується регулятор.
 5. Новий контролер встановлюється замість старого, повторюються дії по збиранню, тільки в зворотній послідовності.

Ціна питання

Вартість пристрою залежить від виробника. У середньому ціни на кисневі датчики складають від 1300 до 2600 рублів.

Голосування

Доводилося вам коли-небудь міняти або чистити лямбда-зонд?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Наочна інструкція по заміні кисневого датчика»

Більш детальна інструкція по заміні лямбда зонда своїми руками наведена на відео нижче (автор — Олексій Романів).


Коментарі та відгуки