Лого av-to.info
ВАЗ 2114 || | 185

Пошаговая замена свечей зажигания на автомобилях ВАЗ 2114 и 2115 своими силами

Свічки на ВАЗ 2114 и ВАЗ 2115 — важный элемент системы зажигания, от которого зависит успешный запуск ДВС. В статье рассматриваются случаи, когда нужно менять свечи зажигания (СЗ), какие свечи поставить, а также дается инструкция по их замене на ВАЗ 2114 и 2115.

В каких случаях требуется замена свечей?

заміна СЗ на ВАЗ 2115 і ВАЗ 214 виконується через кожні 30 000 тисяч кілометрів пробігу. Якщо вчасно не поміняти СЗ і продовжувати експлуатувати автомобіль, то різко збільшується знос електродів, це тягне за собою падіння потужності авто і перевитрата палива. Визначити стан свічки і в цілому системи запалювання можна виходячи з зовнішнього вигляду електрода, за кількістю і кольором нагару на ньому. Нормальним вважається нагар коричневого кольору.

При довгої експлуатації змінюються характеристики роботи мотора. Якщо уважно стежити за роботою ДВС, то по витраті палива можна зробити висновки про стан СЗ. Знаючі люди рекомендують міняти свічки на ВАЗах через 20 тисяч кілометрів, а взимку навіть через 15 тисяч.

Судити про необхідність заміни СЗ можна за їх зовнішнім виглядом, точніше за кількістю і кольором нагару, а також зазору між електродами.

Примеры разной степени нагара
Приклади різного ступеня нагару

Крім того, слід перевіряти сухість різьблення. Якщо на ній є сліди масла, це говорить про проблеми з герметичністю системи.

Підводячи підсумки, можна привести випадки, коли необхідно змінювати СЗ:

 • автомобіль погано заводиться;
 • повысился расход горючего;
 • двигун починає троіть;
 • падає потужність мотора;
 • перевищення рекомендованого пробігу для заміни.

Які свічки поставити?

Вибір свічок - відповідальна справа. Від їх якості залежить термін служби двигуна, його потужність, витрата палива, успішний запуск.

Найбільшу увагу при виборі слід приділяти центральному електроду, таким його показниками як: жаростійкість, теплопровідність і пластичність.

Лучшими изделиями являются свечи, в которых самый маленький зазор – 0,4 -0,8 мм, изготовленные из дорогих материалов: платины, иридия, палладия с покрытием из серебра или золота (автор видео — Avtosferaomsk).

Важно разбираться, какие выпускаются свечи для ВАЗ 2114. Выбирая новое изделие, нужно изучить его характеристики, чтобы выбрать, какие свечи лучше. На авторынке появилось большое количество производителей СЗ, но есть несколько лидеров, изделия которых пользуются наибольшим спросом. СЗ должны работать синхронно, поэтому покупать их надо одного производителя и из одинакового материала.

З вітчизняних виробників можна назвати свічки ДВРМ, що випускаються в місті Енгельс. Вони встановлюються на ВАЗи з заводу. Якість виробів відповідає ціні, але зустрічається шлюб, тому при покупці їх потрібно перевіряти на справність. Випускаються вироби А-17ДВРМ (1,0) для двигунів з інжектором 8 і А-17ДВРМ (1,0) - для 16 клапанів.

Отечественные СЗ А-17ДВРМ
Вітчизняні СЗ А-17ДВРМ

З імпортних виробів хороші чеські свічки Brisk. Вони користуються попитом завдяки хорошій якості. Випускається 10 серій цих виробів, що відрізняються конструкцією. Вони мають зазор 1,1, є СЗ для 8 клапанних інжекторних двигунів - BRISK SUPER FORTE LOR15YC-1 і для 16 клапанних BRISK SUPER FORTE DOR15YC-1.

Японська продукція завжди відрізняється високою якістю. Ці свічки встановлюються на деякі марки автомобілів безпосередньо на заводі. Вони мають більш високу ціну, але мають і відповідну якість. При покупці слід остерігатися підробок, так як їх дуже багато. Для двигунів 8 клапанів з інжектором призначені DENSO W20TT, для двигунів з 16 клапанами - DENSO W20EPR-U11.

Компанія NGK є провідним виробником СЗ. Вони встановлюються виробниками на деякі марки іномарок. Автолюбителя стверджую, що свічки служать в середньому 25-30 тисяч кілометрів. Для двигунів з інжектором 16 клапанів випускаються свічки NGK № 13 BPR6ES-11.

Інструкція по заміні своїми руками

Заміна свічок на ВАЗ 2114 і 2115 - процес не складний. Цю роботу може виконати будь-який автомобіліст, керуючись покроковою інструкцією, наведеною нижче.

Інструменти і матеріали

Для проведення процедури необхідно приготувати:

 • ключ для зняття захисту; | || 247
 • набор круглых щупов;
 • свічковий ключ;
 • новий набір СЗ.

Щоб уникнути підробки, слід купувати оригінальні вироби.

Процес демонтажу і заміни СЗ

Выкрученная из гнезда СЗ
викручені з гнізда СЗ

Процедура викручування і заміни свічок повинна виконуватися на охолодженому двигуні, щоб уникнути опіків.

Сам процес сост ВІТ з наступних кроків:

 1. Спочатку слід відкрити капот. Потім потрібно демонтувати захист з двигуна, якщо вона присутня.
 2. Після зняття декоративної накладки потрібно зняти захисні ковпачки з високовольтними дротами, які надіті на контакти. Знімати ковпачки слід акуратно, щоб не пошкодити проводку.
 3. Місця близько СЗ слід очистити від забруднень, щоб вони не потрапили в циліндри мотора.
 4. Тепер за допомогою свічкового ключа потрібно викрутити СЗ з головки блоку циліндрів. Починати викручування можна з будь-якого боку. Спочатку потрібно зрушити з мертвої точки, а потім можна акуратно викручувати СЗ з гнізда.
 5. Вивернувши стару СЗ, потрібно дрантям протерти різьбу.
 6. Перед тим, як вкручувати нові вироби, бажано перевірити зазор на кожному з них. Для автомобілів з інжектором він повинен складати від 1 до 1,13 мм.
 7. Установка СЗ - така ж проста процедура, як і викручування, проводиться в зворотному порядку. Нові продукти ставлять на посадочні місця старих свічок. Вкручувати потрібно акуратно, щоб не пошкодити різьблення в головці блоку циліндрів або на виробі.
 8. Далі потрібно надіти наконечники високовольтних проводів. При цьому потрібно стежити, щоб відповідали номера проводів, які нанесені на них.
 9. На завершальному етапі повертається на місце декоративна накладка.

Після заміни СЗ необхідно поспостерігати, як працює двигун. Якщо він працює з перебоями, можливо, що одна з СЗ має дефекти. Для її виявлення, потрібно послідовно відключати кожен високовольтний провід. Несправну свічку слід замінити.

Ціна питання

Якісні вироби завжди коштують дорожче. Вітчизняна продукція в рази дешевше, але якість залишає бажати кращого. Тому варто купити імпортні свічки, які прослужать набагато довше вітчизняних. При цьому приділяється термін експлуатації двигуна, і економніше буде витрачатися паливо.

Голосування

Ви міняли самостійно свічки запалювання?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...

Відео «Які свічки запалювання краще»

У цьому відео розповідається про СЗ: пристрій, види, які краще (автор ролика - VybratAuto - Автомобільний інформаційний сайт)