Покрокова заміна свічок запалювання на автомобілях ВАЗ 2114 і 2115 своїми силами

Свічки на ВАЗ 2114 і ВАЗ 2115 — важливий елемент системи запалювання, від якого залежить успішний запуск ДВС. У статті розглядаються випадки, коли потрібно міняти свічки запалювання (СЗ), які свічки поставити, а також дається інструкція по їх заміні на ВАЗ 2114 і 2115.

В яких випадках потрібна заміна свічок?

Заміна СЗ на ВАЗ 2115 і ВАЗ 214 виконується через кожні 30 000 тисяч кілометрів пробігу. Якщо вчасно не поміняти СЗ і продовжувати експлуатувати автомобіль, то різко збільшується знос електродів, це тягне за собою падіння потужності авто і перевитрата палива. Визначити стан свічки і в цілому системи запалювання можна виходячи з зовнішнього вигляду електрода, за кількістю і кольором нагару на ньому. Нормальним вважається нагар коричневого кольору.

При довгій експлуатації змінюються характеристики роботи мотора. Якщо уважно стежити за роботою ДВС, то по витраті палива можна зробити висновки про стан СЗ. Знаючі люди рекомендують міняти свічки на ВАЗах через 20 тисяч кілометрів, а взимку навіть через 15 тисяч.

Судити про необхідність заміни СЗ можна по їх зовнішньому вигляду, точніше за кількістю і кольором нагару, а також зазору між електродами.

Примеры разной степени нагара
Приклади різного ступеня нагару

Крім того, слід перевіряти сухість різьби. Якщо на ній є сліди масла, це говорить про проблеми з герметичністю системи.

Підводячи підсумки, можна привести випадки, коли необхідно змінювати СЗ:

 • автомобіль погано заводиться;
 • підвищився витрата пального;
 • двигун починає троїти;
 • падає потужність двигуна;
 • перевищення рекомендованого пробігу для заміни.

Які свічки поставити?

Вибір свічок – відповідальна справа. Від їх якості залежить термін служби двигуна, його потужність, витрата палива, успішний запуск.

Найбільшу увагу при виборі слід приділяти центрального електроду, його таким показникам як: жаростійкість, теплопровідність і пластичність.

Кращими виробами є свічки, в яких найменший зазор – 0,4 -0,8 мм, виготовлені з дорогих матеріалів: платини, іридію, паладію з покриттям із срібла або золота (автор відео — Avtosferaomsk).

Важливо з'ясовувати, які випускаються свічки для ВАЗ 2114. Вибираючи новий виріб, потрібно вивчити його характеристики, щоб вибрати, які свічки краще. На авторинку з'явилася велика кількість виробників СЗ, але є кілька лідерів, вироби яких користуються найбільшим попитом. СЗ повинні працювати синхронно, тому купувати їх треба одного виробника і з однакового матеріалу.

вітчизняних виробників можна назвати свічки ДВРМ , що випускаються в місті Енгельс. Вони встановлюються на Вази з заводу. Якість виробів відповідає ціні, але зустрічається шлюб, тому при покупці їх потрібно перевіряти на справність. Випускаються вироби А-17ДВРМ (1,0) для двигунів з інжектором 8 і А-17ДВРМ (1,0) — для 16 клапанів.

Отечественные СЗ А-17ДВРМ
Вітчизняні СЗ А-17ДВРМ

імпортних виробів гарні чеські свічки Brisk . Вони користуються попитом завдяки гарному якості. Випускається 10 серій цих виробів, що відрізняються конструкцією. Вони мають зазор 1,1, є СЗ для 8 клапанних інжекторних двигунів — BRISK SUPER FORTE LOR15YC-1 і для 16 клапанних BRISK SUPER FORTE DOR15YC-1.

Японська продукція завжди відрізняється високою якістю. Ці свічки встановлюються на деякі марки автомобілів безпосередньо на заводі. Вони мають більш високу ціну, але мають і відповідну якість. При купівлі слід остерігатися підробок, так як їх дуже багато. Для двигунів 8 клапанів з інжектором призначені DENSO W20TT, для двигунів з 16 клапанами — DENSO W20EPR-U11.

Компанія NGK є провідним виробником СЗ. Вони встановлюються виробниками на деякі марки іномарок. Автолюбителя стверджую, що свічки служать в середньому 25-30 тисяч кілометрів. Для двигунів з інжектором 16 клапанів випускаються свічки NGK № 13 BPR6ES-11.

Інструкція по заміні своїми руками

Заміна свічок на ВАЗ 2114 і 2115 – процес не складний. Цю роботу може виконати будь-який автомобіліст, керуючись покрокової інструкцією, наведеною нижче.

Інструменти та матеріали

Для проведення процедури необхідно приготувати:

 • ключ для зняття захисту;
 • набір круглих щупів;
 • свічковий ключ;
 • новий набір СЗ.

Щоб уникнути підробки, слід купувати оригінальні вироби.

Процес демонтажу і заміни СЗ

Выкрученная из гнезда СЗ
Выкрученная з гнізда СЗ

Процедура викручування і заміни свічок повинна виконуватися на остившем двигуні, щоб уникнути опіків.

Сам процес складається з наступних кроків:

 1. Спочатку слід відкрити капот. Потім потрібно демонтувати захист двигуна, якщо вона присутня.
 2. Після зняття декоративної накладки потрібно зняти захисні ковпачки з високовольтними проводами , які надіті на контакти. Знімати ковпачки слід акуратно, щоб не пошкодити проводку.
 3. Місця близько СЗ слід очистити від забруднень, щоб вони не потрапили в циліндри двигуна.
 4. Тепер з допомогою свічкового ключа потрібно викрутити СЗ з головки блоку циліндрів. Починати викручування можна з будь-якого боку. Спочатку потрібно зрушити з мертвої точки, а потім можна акуратно викручувати СЗ з гнізда.
 5. Вивернувши стару СЗ, потрібно ганчіркою протерти різьблення.
 6. Перед тим, як вкручувати нові вироби, бажано перевірити зазор на кожному з них. Для автомобілів з інжектором він повинен складати від 1 до 1,13 мм.
 7. Встановлення СЗ — така ж проста процедура, як і викручування, проводиться в зворотному порядку. Нові вироби ставлять на посадкові місця старих свічок. Вкручувати потрібно акуратно, щоб не пошкодити різьбу в голівці блоку циліндрів або на виробі.
 8. Далі потрібно надіти наконечники високовольтних проводів. При цьому потрібно стежити, щоб відповідали номери проводів, які нанесені на них.
 9. На завершальному етапі повертається на місце декоративна накладка.

Після заміни СЗ необхідно поспостерігати, як працює двигун. Якщо він працює з перебоями, можливо, що одна з СЗ має дефекти. Для її виявлення, потрібно послідовно відключати кожен високовольтний провід. Несправну свічку необхідно замінити.

Ціна питання

Якісні вироби завжди коштують дорожче. Вітчизняна продукція в рази дешевше, але якість залишає бажати кращого. Тому варто купити імпортні свічки, які прослужать набагато довше вітчизняних. При цьому триватиме термін експлуатації двигуна, і економніше буде витрачатися паливо.

Голосування

Ви міняли самостійно свічки запалювання?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Які свічки запалювання краще»

В цьому відео розповідається про СЗ: пристрій, види, які краще (автор ролика — VybratAuto — Автомобільний інформаційний сайт)


Коментарі та відгуки