Лого av-to.info
ВАЗ 2114 || | 185

С какими проблемами АКБ могут столкнуться владельцы ВАЗ 2114 и 2115?

Акумуляторна батарея - це пристрій, що представляє собою , по суті, видатковий матеріал, який використовується в кожному сучасному авто. Оскільки виробників АКБ сьогодні дуже багато, покупка приладу може викликати труднощі у автовласника. Детальніше про те, як вибрати акумулятор для ВАЗ 2114 і 2115, і які нюанси при цьому потрібно врахувати, ми розповімо в цій статті.

В яких випадках необхідно міняти рідну батарею?

Якщо ви не знаєте, який акумулятор краще вибрати на ВАЗ 2115, то ми готові допомогти вам в цьому питанні. Але для початку давайте розберемося, в яких же випадках АКБ підлягає заміні. Як правило, необхідність в цьому буває тільки одна - батарея зносилася повністю і частково і вже не може тримати заряд. Якщо пристрій навіть після зарядки не в змозі запустити стартер, щоб завести двигун, то це свідчить про те, що найімовірніше, прилад відпрацював свій ресурс експлуатації. Навіть їли після зарядки АКБ заводить двигун, але при подальших спробах завести його нічого не виходить, то скоріше за все, в найближчому майбутньому виникне необхідність покупки нового приладу.

Моторный отсек ВАЗ 2114
Моторний відсік ВАЗ 2114

Як вибрати батарею для ВАЗ чотирнадцятої та п'ятнадцятої моделі?

Вибирати акумулятор на ВАЗ 2114 в Москві або будь-якому іншому місті, необхідно керуватися декількома факторами:

 • ємність купується приладу;
 • показатель его номинальной мощности потребления энергии;
 • бренд, виробник пристрою.

Если вы хотите, чтобы батарея хорошо держала заряд, то нужно правильно рассчитать емкость прибора, а для этого, в свою очередь, есть простая формула. Чтобы рассчитать емкость, максимальный ток отдачи генераторного узла необходимо умножить на 0.75. Например, если вы используете генератор, максимальный ток которого составляет 70 Ач, то параметр емкости батареи должен составлять 52,5 Ач. В данном случае наиболее подходящий для вас вариант — это АКБ емкостью 55 Ач.

Крім того, купуючи акумулятор для ВАЗ 2115, слід також врахувати і об'єм двигуна - в даному випадку оптимальним варіантом є АКБ ємністю 55-66 Ач . Більш високу ємністю вибирати не слід, так як для її зарядки може не вистачити потужності генераторного вузла.

Диагностика зарядки девайса тестером
Діагностика зарядки девайса тестером

Параметри

Щоб вибрати пристрій, який прослужить вам не один рік без збоїв, потрібно враховувати не тільки фактори, наведені вище, але і визна Олену параметри, а саме:

 1. Габарити конструкції. Як відомо, для монтажу АКБ в моторному відсіку є спеціальне місце з майданчиком, а дроти для живлення батареї обмежені в довжині. У тому випадку, якщо ви купите акумулятор, який не підійде за габаритами, то його просто не вийде встановити в місце монтажу. Тим більше, що його, швидше за все, не вийде зафіксувати, а в такому випадку експлуатація батареї буде неможливою. Тому в першу чергу, купуючи прилад, зверніть увагу на розміри, докладно вони вказані в сервісній книжці.
 2. Ємність. Щодо цього моменту ми вже пояснили, що найбільш оптимальним варіантом будуть батареї на 55-66 Ач.
 3. Полярність приладу. Як відомо, виробники акумуляторів з США і Європи в більшості випадків використовують батареї з зворотною полярністю. Пряма полярність характеризується тим, що позитивний висновок у неї розташований з лівого боку, а негативний - з правого. Як правило, пристрої з прямою полярністю випускаються японськими або корейськими брендами.
 4. Рік виробництва девайса. Врахуйте, що якщо пристрій було випущено більше дванадцяти місяців назад, то від його покупки краще відмовитися. За такий час простою батарею потрібно періодично заряджати, але далеко не факт, що цим займався продавець. Чим «свіже» прилад, тим буде краще.
 5. Рівень заряду - також необхідно звернути увагу і на зарядженість пристрою. Залежно від конструктивних особливостей, прилад може заправлятися за допомогою електроліту або бути за своєю структурою сухозаряженной. Якщо ви віддаєте перевагу сухозаряженной батареям, то врахуйте, що їх в обов'язковому порядку перед експлуатацією потрібно заправити кислотою. В даному випадку щільність розчину повинна становити мінімум 1.25 кг / см3. Процедура перевірки щільності девайса повинна здійснюватися при температурі навколишнього середовища, складовою 25 градусів тепла.
  Після того, як заряд акумуляторної батареї, необхідно почекати не менше 20 хвилин перед тим, як провести перевірку напруги, при цьому воно повинно перевірятися без навантаження. Якщо батарея хороша, то параметр напруги повинен становити не менше 12.5 вольт. Якщо при перевірці з'ясувалося, що напруга нижче, то АКБ необхідно буде додатково підзарядити. У тому випадку, якщо показник напруги становить 10.5 вольт або нижче, то швидше за все, ви купили заводський брак, який потрібно повернути продавцеві. В даному випадку зарядка девайса не допоможе, а його експлуатація є недоцільною (автор відео - Олександр Шестопалов).

Виробники і марки

Якщо говорити про виробників акумуляторних пристроїв, то цей параметр також є важливим.

В результаті аналізу ринку, а також споживчого попиту, наш ресурс підготував список АКБ, які найбільш підходять для вітчизняних авто як за параметрами, так і за вартістю:

 1. Вітчизняний виробник « Тюмень »на сьогоднішній день є лідером ринку, в приват сти, в сегменті АКБ для ВАЗ 2114 і 2115. Асортимент виробника Тюмень досить величезний, але наші співвітчизники виділяють дві моделі, використання яких найбільш оптимально - 6СТ 57 і 6СТ 60. Ємність цих пристроїв становить 57 і 60 Ач відповідно. Як показує практика, девайси можуть функціонувати в температурному діапазоні від -40 до +60 градусів. Вони без проблем і швидко заряджаються при необхідності, дозволяють давати найбільш ефективний струм, а також гарантують запуск силового агрегату практично при будь-яких погодних умовах.
 2. Не менш популярні серед наших співвітчизників девайси від виробника «Акумуляторні технології», який випускає АКБ «Звір». Цей виробник також з Росії, найбільш оптимальні варіанти комплектуючих підбираються відповідно до необхідної ємністю. Однією з особливостей таких АКБ є те, що виробник дає на них гарантію 36 місяців, що зустрічається не так часто.
 3. Ще один непоганий варіант девайсів для вітчизняних ВАЗ - це виробник «Варта». За довгі роки роботи на російському ринку американський виробник зарекомендував себе як бренд, що випускає якісні акумулятори. На практиці такі АКБ мають високу ефективність, а також надійною експлуатацією. Цей виробник також гарантує безперебійну експлуатацію АКБ протягом трьох років, хоча по факту такі девайси можуть відслужити і п'ять років.
 4. Зрозуміло, список кращих виробників не можна було скласти без бренду Bosch. Цей бренд є універсальним, оскільки випускає безліч видів різних комплектуючих і комплектуючих для сучасних транспортних засобів. В даному випадку краще зупинити свій вибір на АКБ, ємність яких складає 70 Ач. Такі пристрої досить надійні, як правило, в середньому їх ресурс експлуатації варіюється близько п'яти років. Потужність струму холодного запуску в цьому випадку становить 500 ампер.
  Ці характеристики дозволяють без проблем запустити двигун вітчизняного авто навіть в сильний мороз, що особливо актуально для жителів центральних і північних регіонів.

Ціна питання

Видео «Как правильно проверить состояние АКБ?»

Докладний урок щодо діагностики автомобільного акумулятора наведено на відео нижче (автор - канал Дні Рішень).

Голосування

чи довіряєте ви російським виробникам АКБ?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...