Самостійна діагностика ВАЗ 2114 і 2115: золоті правила

На будь-якому автомобілі під час експлуатації можливі різні неполадки. Власники автомобілів з інжекторним двигуном отримали можливість проводити діагностику самостійно. Для цього на автомобілях з заводу встановлюється діагностичний роз'єм . У статті описується, де встановлено діагностичний роз'єм ВАЗ 2114 і ВАЗ 2115, коли проводиться діагностика, дається інструкція по її проведенню.

Розташування роз'єму і його особливості

На автомобілях ВАЗ 2114 і 2115, де встановлена європанель, діагностичний роз'єм (ІН) знаходиться на центральній панелі керування під прикурювачем. Його закриває декоративна заглушка. Для доступу до роз'єму досить підчепити заглушку і вона легко знімається.

Место расположения на ВАЗ 2114
Місце розташування на ВАЗ 2114

На ВАЗах може бути встановлений 12 контактний роз'єм прямокутної форми старого зразка OBD 1 (GM-12) або 16-ти контактний роз'єм OBD-II у вигляді трапеції USB-KKL. Якщо адаптер призначений для ІН OBD-II, можна купити перехідник.

Коли необхідна діагностика?

Багатьох автолюбителів лякає з'являється на панелі сигнал «Check Engine», який повідомляє про несправності в роботі систем автомобіля. Найпростіший вихід в цьому випадку – відвідування станції техобслуговування. Але це пов'язано як з фінансовими витратами, так і втратою часу. Завдяки з'явився на сучасних машинах ІН стала можлива комп'ютерна діагностика ВАЗ 2114 і ВАЗ 2115, яку можна провести своїми руками. Для цього потрібно придбати діагностичний адаптер і мати пристрій, до якого можна підключити: комп'ютер, ноутбук або інший девайс.

Вміння самостійно виконувати діагностику автомобіля дозволить:

  • швидко виявити несправності автомобіля;
  • отримати необхідну інформацію з датчиків;
  • змінити налаштування;
  • заощадити на відвідування СТО.

Необхідність діагностування виникає в першу чергу при висвічуванні написи «Check Engine», але не зайвим буде проводити регулярну діагностику для профілактики.

Надпись «Check Engine»
Напис «Check Engine»

Можна провести додаткову діагностику за допомогою компрессометра і мультиметра. Під час додаткової перевірки слід перевірити рівень рідини в системах авто, зробити візуальний огляд кузова автомобіля і вузлів на наявність механічних пошкоджень. Далі потрібно перевірити компресію в циліндрах, заряд акумулятора, стан клапанів, высоковольтников і свічок запалювання. Зробивши попереднє діагностування можна приступати до комп'ютерної діагностики.

Інструкція по виконанню діагностики через ноутбук своїми руками

Для діагностики знадобиться ноутбук і діагностичний адаптер. Ноутбук може бути будь-якої потужності, це не має значення для діагностування. Адаптер універсальний і підходить для всіх моделей ВАЗ (автор відео — KV Avtoservis).

Можливо невідповідність діагностичних колодок. В такому випадку можна купити перехідник. У комплекті з адаптером поставляється програма для діагностики, але програмне забезпечення можна завантажити з інтернету на спеціалізованих сайтах. Набір функцій у них однаковий, можуть відрізнятися унікальними фішками.

При підключенні ноутбука запалювання повинно бути вимкнено.

Один кінець адаптера вставляється в ІН, а інший безпосередньо в USB порт ноутбука. Після підключення адаптера включаємо запалювання. На наступному етапі запускаємо програму і починаємо діагностичні роботи. При запуску програми відбувається з'єднання комп'ютера з електронним блоком управління.

Інтерфейс буде залежати від завантаженої програми. Це можуть бути списки з показниками або графіки зі значеннями. Ґрунтуючись на цих свідченнях, можна зробити перші висновки про роботу двигуна і основних систем автомобіля.

Интерфейс Diagnostic Tool
Інтерфейс Diagnostic Tool

Коли висвітиться список виявлених помилок, їх розшифровку можна знайти в тестовому файлі, який зазвичай додається до програми. У ньому розшифровуються всі помилки, які можуть висвітитися при несправностях.

Розшифрувавши коди виявлених помилок, слід приступати до їх усунення. У першу чергу варто перевірити датчики, так як від їх справності залежить правильність показань і роботи ЕБУ. Несправність датчика може бути причиною появи помилки. Для більш точної діагностики може знадобитися додаткові перевірки вузлів машини. Після усунення всіх неполадок обов'язково потрібно виконати перевірку, щоб переконатися, що все працює без помилок.

Не забувайте, що всі дані зберігаються в пам'яті мікроконтроллера. Тому перед новою перевіркою, їх потрібно скинути.

Для цього вимикається запалювання і відключається діагностичне обладнання. Щоб скинути дані з мікроконтролера, достатньо відключити мінусову клему на акумуляторної батареї. Далі процес повторюється: підключається ноутбук і проводиться повторна діагностика. Процес повторюється, поки не будуть усунені всі помилки.

Терморегулятори

В залежності від встановленого на автомобілі ІН здійснюється підключення діагностичного обладнання.

Придбавши діагностичний адаптер і освоївши, як зробити діагностику самому, можна позбавити себе від відвідин автосервісу, зайвих витрат та мати можливість контролювати справність свого автомобіля.

Голосування

Ви робите самостійно комп'ютерну діагностику?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Діагностика на комп'ютері за допомогою KKL адаптера»

В цьому відео показано, як виконується комп'ютерна діагностика ВАЗ 2115 через KKL адаптер (автор ролика — KV Avtoservis).


Коментарі та відгуки