Основні аспекти роботи системи опалення ВАЗ 2112 16 клапанів: як поміняти радіатор пічки?

Як відомо, призначення опалювальної системи полягає у забезпеченні більш комфортного керування автомобілем. У холодну пору експлуатація авто з несправною пічкою буде фактично неможлива, оскільки опалювач просто не зможе прогріти салон. Що являє собою система опалення ВАЗ 2112 16 клапанів, які несправності для неї характерні і як провести заміну радіатора — детальна інформація представлена нижче.

Опис системи опалення на «Двенашке»

В автомобілях ВАЗ 2112 застосовується припливно-витяжна вентиляція. Повітряний потік в даному випадку діє через спеціальні отвори, які знаходиться в накладках для вітрових стекол. Сам повітря може надходити або примусово, під впливом вентилятора отопітеля, або довільно. З салону повітряний потік виходить через щілини, які є між панелями дверей, а також в їх торцях. У ці отвори вбудовані спеціальні клапани, які пропускають повітряний потік назовні, а також затримують його потрапляння всередину, що дозволяє поліпшити теплоізоляцію в салоні.

Радіаторне пристрій застосовується для підігріву повітряного потоку, цей сайт встановлює необхідну температуру, в результаті чого повітря гріється.

Основні елементи опалювальної системи:

 1. Сам радіатор. Він встановлений в пластиковому кожусі, знаходиться горизонтально під контрольним щитком.
 2. Безпосередньо конструкція включає в себе два ряди, виконаних з алюмінію, шлангів, на які встановлені два пластикові бачка. На лівому бачку розташовані два штуцера — через один здійснюється злив, а через другий — надходження антифризу в систему.
 3. Для регулювання об'єму повітря, що поступає використовуються заслінки. Якщо ці елементи будуть встановлені в крайні положення, то повітряний потік надходити в салон не буде.
 4. Ще одна особливість — на відміну від інших моделей ВАЗ, 2112 відсутня кран отопітеля, призначений для перекривання потоку антифризу. Відповідно, при функціонуючому двигунів забезпечується постійний підігрів радіаторного пристрої, що сприяє оперативному прогріву салону. Завдяки значному зменшенню стиків, багато в чому поліпшується герметичність системи.

Можливі несправності отопітеля і способи їх усунення

За якими симптомами можна визначити несправність опалювальної системи:

 • збільшився витрата антифризу, в розширювальному бачку постійно знижений об'єм рідини;
 • салон транспортного засобу практично не прогрівається;
 • під днищем автомобіля стали з'являтися сліди витоку антифризу, в районі установки радіаторного вузла або розташування патрубків, також сліди хладагента можуть з'являтися і в салоні;
 • на внутрішніх сторонах скла стали з'являтися жирні сліди, самі скла сильно пітніють;
 • запах холодоагенту в салоні авто (автор відео — канал В гаражі у Сандро).

З якихось причин пічка ВАЗ 2112 не працює:

 1. Одна з найпоширеніших проблем — вихід з ладу радіатора, для вирішення проблеми є два способи — або ремонт радіаторного пристрою, або його заміна. Ремонт актуальне в тому випадку, якщо пошкодження девайса несерйозні і його корпус можна запаяти. Але найчастіше ремонт не дає результатів, тому вузол доводиться міняти.
 2. Вихід з ладу моторедуктора, тобто самої печі. Що стосується усунення проблеми, то тут потрібно діяти у відповідності з несправністю. Якщо є можливість, то зрозуміло, сам мотор потрібно намагатися чинити, але зазвичай виконується його заміна.
 3. Закінчився антифриз. Така проблема, як правило, пов'язана з витоком. Витік може відбутися через радіаторний вузол, термостат або пошкоджені патрубки. Якщо радіатор і термостат цілі, то потрібно перевіряти стан шлангів і особливо їх сполук. Якщо патрубки потріскалися і на них видно сліди пошкоджень, то вони підлягають заміні.
 4. Вихід з ладу термостата. З такої причини рідина хоч і частково циркулювати по системі, але обігрівати салон пічка не зможе. При непрацюючому термостаті зазвичай виконується заміна пристрою.
 5. Не працює блок управління опалювачів , зокрема, мова йде про модулі, розташованому на центральній консолі. Якщо керуючий модель відмовляється працювати, пічка просто не зможе отримувати сигнали про активацію, відключення і переключення режимів. Якщо проблема криється саме в блоці, то його потрібно буде міняти, але найчастіше такі несправності обумовлені пошкодженням електроланцюга або поганим контактом пристрої з системою.

Критерії вибору радіатора грубки

Що стосується вибору, то перед покупкою ви повинні точно дізнатися, якого зразка встановлена піч у вашому авто — старого або нового. Залежно від цього здійснюється вибір радіаторного пристрою (автор відео — канал MegaMeyhem).

Інструкція по заміні радіатора грубки

З-за того, що «двенашка» може бути оснащена радіаторним вузлом старого або нового зразка, процедура заміни девайса може відрізнятися. Кожен з варіантів розглянемо окремо.

Отже, як проводиться заміна радіатора грубки в системах нового зразка:

 1. Для початку потрібно буде вимкнути запалювання і відключити АКБ. Відкрийте пробку розширювального бачка, потім підставте під зливний отвір резервуар ємністю близько 4-5 літрів і злийте охолоджуючу рідину. Якщо в антифризі є осад, то краще буде змінити витратний матеріал.
 2. Далі, викрутіть гайки і демонтуйте щітки склоочисника.
 3. Зробивши це, треба зняти пластмасову накладку, яка розташована під вітровим склом, вона фіксується за допомогою двох гайок, а також чотирьох саморізів.
 4. Щоб отримати доступ до опалювального пристрою, необхідно провести демонтаж жабо, викрутити п'ять саморізів, дві гайки і ще один гвинт, які знаходяться знизу, в області рульової рейки, а також посередині жабо.
 5. Для демонтажу нагрівника потрібно буде провести демонтаж поперечної розпірки, якщо вона встановлена. Зрозуміло, розпірки може не бути. Також слід зняти гофру повітряного фільтра і дроселі з шлангів радіаторного вузла.
 6. Далі, від клем нагрівника слід відключити проводку.
 7. Після цього у кермової рейки слід викрутити дві гайки, за допомогою опалювач кріпиться, а також одну гайку, яка фіксує пристрій до кузова.
 8. Зробивши це, слід відкрутити ще три самореза, з допомогою яких з'єднуються дві половини нагрівника. Після цього можна витягти і, шляхом розгойдування, від'єднати праву частину нагрівника від лівої.
 9. Сам радіаторний вузол розташований у демонтованої половині, він фіксується за допомогою трьох болтів. Витягаємо це пристрій і замість нього встановлюємо нове, зрозуміло, при цьому слід встановити і поролоновий ущільнювач. Потім перевіряється справність вентилятора, якщо потрібно, пристрій також слід поміняти. Перш ніж провести збірку, потрібно промити патрубки, по яких надходить холодоагент. Складання здійснюється в зворотній послідовності.

Фотогалерея «Заміна радіатора»

Що стосується заміни в системах старого зразка:

 1. У даному випадку вам також необхідно злити витратний матеріал, демонтувати жабо, від'єднати дроселі зі шлангів і відключити живлення нагрівника.
 2. Після цього знімається розширювальний бачок, в який заливається рідина.
 3. Далі, проводиться демонтаж вакуумного підсилювача, для цього викрутіть дві гайки з допомогою ключа на 17 і обережно потягніть головний гальмівний циліндр. При цьому будете максимально обережними, щоб не пошкодити шланги гальмівної системи. Шланг вакуумного підсилювача слід демонтувати.
 4. Після цього в салоні авто слід викрутити чотири гайки зі шпильок педалі гальма. Сам вакуумний підсилювач демонтується разом з педаллю.
 5. Так ви змогли отримати доступ до радиаторному пристрою. Вам залишається тільки відкрутити три болти, з допомогою яких він кріпиться, після чого замінити обладнання на нове. Збірка проводиться в зворотній послідовності, не забудьте налити антифриз.

Ціна питання

В залежності від виробника, а також версії опалення (старого або нового зразка), вартість радіатора може відрізнятися. Нові радіатори обійдуться покупцеві в середньому від 350 до 1400 рублів, на вторинному ринку можна знайти робочий радіатор за 300-500 рублів.

Голосування

Доводилося вам міняти радіатор опалювача?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Ремонт радіатора за допомогою зварювання»

Як правильно відремонтувати радіатор за допомогою зварювання — в ролику нижче представлена наочна інструкція на прикладі класичних моделей ВАЗ 2101-2107 (автор відео — канал ГАРАЖ . 6 на 4).


Коментарі та відгуки