Як правильно обслуговувати і ремонтувати генератор на ВАЗ 2112 своїми силами?

В автомобілі ВАЗ 2112 генератор призначений для живлення електрообладнання при заведеному двигуні. Якщо цей вузол виходить з ладу, повноцінна експлуатація авто буде неможливою, тому водій під час їзди може зіткнутися з певними труднощами. Детальніше про принцип роботи, а також заміни деяких елементів цього сайту ви зможете прочитати нижче.

Технічні характеристики і принцип роботи генераторної установки на «Двенашке»

Для початку давайте розглянемо принцип роботи генератора 2112. Одним з основних елементів конструкції є ротор, що виконує функцію утворення магнітного поля. Цей компонент являє собою вал, на який встановлюється обмотка збудження. Половини цієї обмотки встановлені в спеціальних полюсних частинах, а живлення обмотки струмом здійснюється завдяки контактним кільцям. Обертання ротора здійснюється завдяки ремінної передачі, від приводу.

Снятие крышки узла
Зняття кришки вузла

Ще один, не менш важливий компонент — це статор, що складається з осердя й обмотки. У цьому механізмі виробляється вироблення змінного струму, що проходить по електромережі через контактні кільця. Для подачі струму на кільця конструкція вузла доповнюється спеціальними щітками. Після них за схемою встановлюється випрямний блок, що використовується для перетворення напруги, яке виробляє пристрій. В залежності від моделі пристрою та його технічних особливостей, можуть використовуватися різні схеми з'єднання обмоток.

Реле генераторного вузла використовується для підтримання напруги в встановлених межах. Цей елемент при необхідності змінює частоту, а також тривалість електричних імпульсів. По своїй конструкції реле — це кілька контролерів, а також виконавчі компоненти. Призначення цих складових частин полягає у визначенні часу, протягом якого обмотка збудження повинна бути підключена до мережі. У тому випадку, якщо реле виходить з ладу, на акумуляторну батарею буде подаватися нестабільна напруга.

Що стосується технічних характеристик, якими володіє генератор на ВАЗ 3701010-07, то межі напруги, що формується в обмотці, складають 13.2-14.7 вольт. Сам вузол дозволяє виробляти струм силою до 80 ампер. Важливо, щоб ремінь генератора ВАЗ був натягнутий належним чином, у противному випадку робота пристрою в цілому може бути некоректною. Якщо ви хочете перевірити натяг ременя своїми руками, то врахуйте, що при тиску на нього масою близько 10 кілограм прогин ремінця повинен бути не менше 8 мм (автор відео — канал В гаражі у Сандро).

Особливості обслуговування

Необхідність ремонту генераторного пристрою на ВАЗ 2112 16 клапанів виникає нечасто, але для того, щоб вузол не довелося ремонтувати, його потрібно правильно обслуговувати. В цілому даний агрегат має досить високий запас надійності.

Які особливості обслуговування необхідно дотримуватися, щоб не допустити ремонту:

 1. Необхідно пам'ятати, що зовнішні поверхні агрегату завжди повинні бути чистими.
 2. При проведенні обслуговування також потрібно перевірити якість кріплення вузла — він повинен бути надійно зафіксований у місці монтажу.
 3. Не зайвим буде перевірити працездатність регулятора напруги, для цього використовується мультиметр.
 4. Те ж саме стосується і діагностики ременя. Як сказано вище, в першу чергу потрібно перевірити його натяжку — ремінь не повинен бути сильно натягнутий, але також не допускається його ослаблення. Крім того, діагностика стану ремінця повинна здійснюватися кожні 10 тисяч км пробігу — на ньому не повинно бути слідів пошкоджень, тріщин, також ремінь не повинна розшаровуватися.
 5. Ще одним моментом в обслуговуванні є перевірка стану підшипників. Для діагностики потрібно демонтувати ремінець, а ротор вузла потрібно обертати рукою. Якщо в ході обертання ви відчули зазор або навіть незначне заїдання, то підшипникові пристрою потрібно міняти. Те ж саме стосується і появи нехарактерних для їх нормальної роботи звуків.

Фотогалерея «Основні несправності пристрою»

Можливі несправності і способи їх усунення

Необхідність ремонту генераторного вузла може виникнути з різних причин. Як показує практика, найбільш поширені з них — це вийшли з ладу щітки або підшипники. Про ремонт цих компонентів читайте нижче.

Процедура заміни щіток

Заміна щіток генератора ВАЗ проводиться наступним чином:

 1. В першу чергу необхідно віджати три засувки на корпусі пристрою, по його боках. Ці засувки фіксують кришку до механізму.
 2. Саму кришку можна від'єднати і прибрати в сторону. Так ви зможете отримати доступ до регулятора.
 3. На регуляторі є два болта, фіксують пристрій — їх необхідно відкрутити. Потім потягніть за регулятор і демонтуйте його.
 4. Оцініть стан щіток — якщо вони робочі, то довжина цих елементів повинна бути не менше 0.5 див. В тому разі, якщо їх розмір менший, то у вас є два варіанти — або провести його ремонт, замінивши щітки, або поміняти пристрій в зборі. Якщо здійснюється ремонт, то вам потрібно паяльник, оскільки щітковий вузол припаяний до реле. Для початку необхідно отпаять проводи, підключені до щіток, а потім демонтувати вузол, замінивши на новий і надійно припаявши його до контактів реле. Або ж ви просто міняєте реле, а подальшу збірку пристрою виробляєте в зворотній послідовності (автор відео — канал IZO)))LENTA).

Як поміняти підшипники самостійно?

Для заміни підшипників виконайте наступні дії:

 1. На демонтированном генераторі необхідно заблокувати ротор, для цього використовуйте викрутку, після чого викрутити шків.
 2. Далі, відтягнувши фіксатори, треба зняти кожух пристрою. На двох половинках корпусу потрібно зробити мітки, а потім, використовуючи викрутку, потрібно буде демонтувати передню кришку.
 3. Потім вам потрібно буде вибити підшипник з посадочного місця, для цього його потрібно буде наполягати на більш відповідний предмет. Як варіант, можна використовувати головку 27.
 4. Після цього можна взяти нове підшипникове пристрій і набити його мастилом. Цей елемент слід забивати через старий. Щоб пристрій було більш надійно закріплено на місці монтажу, за допомогою зубила можна развальцевать краю.
 5. Тепер перейдемо до заднього підшипника. Для цього під нього треба підставити або товсту викрутку, або тонке зубило, а зверху вдарити кілька разів молотком, паралельно переставляючи викрутку в протилежну сторону. Демонтаж пристрою можна здійснити за допомогою ріжкового ключа.

Відео «Як поміняти ремінь генератора?»

Наочна інструкція по заміні наведена на відео нижче (автор — канал В гаражі у Сандро).

Голосування

Ви коли-небудь міняли ремінь генератора?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Коментарі та відгуки