Покрокове керівництво по заміні радіатора опалення на ВАЗ десятої моделі

З необхідністю заміни радіаторного вузла сьогодні стикаються багато наших співвітчизників, зокрема, йдеться про власників машин російського виробництва. Як показує практика, проблеми в роботі печі на російських авто трапляються досить часто. З цього матеріалу ви зможете дізнатися, як проводиться заміна радіатора пічки ВАЗ 2110, у яких випадках його потрібно міняти і як правильно вибрати новий пристрій.

Критерії вибору радіатора грубки

У вітчизняних «десятках» може використовуватися радіатор отопітеля двох типів — старого зразка і нового. Пристрої старого зразка ставляться на ВАЗ 2110, випущені до 2003 року, після осені того ж року автомобілі стали комплектуватися вузлами нового типу. Візуально різницю визначити складно, однак ремонт цих вузлів у корені різниться.

Якщо вам потрібно купити радіатор пічки для «десятки», то у вас є кілька варіантів — алюмінієве пристрій або мідна. Мідні вузли оснащуються меншим числом ребер, однак їх тепловіддача більш ефективна, відповідно, такою ж буде і робота грубки в цілому. З недоліків мідного радіатора грубки на ВАЗ 2110 можна виділити високу вартість. Найбільш оптимальним варіантом, якщо враховувати особливості монтажу, вважаються мідні дворядні пристрою.

Схема подключения радиаторного устройства
Схема підключення радіаторного пристрої

В яких випадках радіатор підлягає заміні?

Однією з найпоширеніших проблем, які трапляються в роботі радіатора опалення, вважається витік антифризу. Але перед тим, як поміняти радіаторний вузол, необхідно переконатися в тому, що протікає саме він. Як показує практика, досить часто причиною витоку витратного матеріалу є пробиті або зношені патрубки системи охолодження. При тривалій експлуатації шлангів, а також при температурних перепадах, вони можуть потріскатися, зазвичай це відбувається на стиках.

Також причина витоку може критися і в розширювальному бачку — на ньому також можуть з'явитися тріщини, які призведуть до витоку антифризу. Що стосується симптомів, то він один, але найбільш значимий — пічка автомобіля не буде гріти повітря або повітряний потік, що виходить з дефлекторів, буде ледве теплим. Якщо ви зіткнулися з проблемою, але впевнені в тому, що всі патрубки і розширювальний бачок цілі, то найімовірніше, проблема криється саме у радіаторному пристрої. Його можна замінити в домашніх умовах, про це ми розповімо нижче (автор відео — NlCKRUS).

Інструкція щодо зняття і заміни

Якщо ви вирішили міняти радіатор пічки самостійно, то чітко дотримуйтеся дій, описаних в інструкції нижче.

Заміна радіатора отопітеля ВАЗ 2110 описана на прикладі заміни пристрою старого зразка:

 1. Для початку вам потрібно буде злити охолоджуючу рідину з системи, перед тим, як приступити до процесу. В даному випадку у вас є кілька варіантів — злити антифриз через розширювальний бачок, що займе більше часу, при цьому ви сольете близько одного літра. Або ж можна злити витратний матеріал через відповідне зливний отвір, розташоване на блоці силового агрегату, в цьому випадку зіллється близько чотирьох літрів. Антифриз зливається в заздалегідь підготовлену ємність, простежте за тим, щоб вона була чистою. Якщо стан рідини в цілому нормальне, в ній немає слідів відкладень або продуктів зносу, то її можна буде використовувати повторно.
 2. Після зливу антифризу вам потрібно демонтувати ущільнювальний елемент жабо, після чого зняти і сам елемент. Для цього викрутіть відповідний болт, фіксуючий жабо, він розташований під головним гальмівним циліндром. Далі відкручуються чотири верхніх кріплення з правої частини, від'єднуються два хомута, які фіксують патрубки і проводку, зокрема, негативний дріт вентилятора, підключений до кузова. Потім потрібно відкрутити ще два болта, які фіксують ліву сторону жабо, але викручуйте їх не повністю, щоб сторона зрушилася, але не були демонтована.
 3. Накладку лобового скла необхідно повністю зняти, для цього викручується п'ять гвинтів і дві гайки.
 4. Виконавши ці дії, необхідно буде від'єднати клему контролера рівня охолоджуючої рідини в системі. Зробивши це, від розширювального бачка потрібно буде від'єднати відводить магістраль.
 5. Далі, від'єднайте патрубок омивача вітрового скла. Для цього вам потрібно буде відкрутити чотири болтика, розташовані перед вам, провести демонтаж двірників, накладки, а також частково від'єднати корпус пічки і вентильованого вузла.
 6. Після цього потрібно відкрутити болт, за допомогою яких кріпиться салонний фільтруючий елемент, а також передня частина вентилятора. Перед відкручуванням рекомендуємо запам'ятати місце установки чотирьох самих довгих гвинтів, щоб при монтажі не виникло проблем. Сам корпус салонного фільтра можна зняти, також потрібно буде провести демонтаж задній частині вентильованого сайту. Зробивши це, відключіть всі магістралі подачі, відведення, а також так званий шланг обратки антифризу.
 7. На наступному етапі проводиться заміна радіатора пічки ВАЗ 2110. Вам потрібно прикласти деякі зусилля, щоб демонтувати протікає радіаторний вузол. Проведіть установку нового пристрою замість нього, після чого встановіть всі патрубки, деталі та компоненти, які були зняті, тільки в зворотному порядку. Окремо приділіть увагу тому, наскільки правильно ви встановили пластмасовий корпус вентильованого пристрою. Його так звана педаль повинна потрапити точно в необхідний паз.
  Ви повинні закрутити всі болти, викручені раніше, в іншому випадку щільність прилягання основних компонентів системи опалення буде порушена, відповідно, через це можуть виникнути проблеми в роботі печі.

Тепер коротко розглянемо процедуру заміни пристрою нового зразка:

 1. Відкрутіть болт в центрі нижньої частини лобового скла, гайку у лівому куті, поруч з повітряним фільтром, а також дві гайки, розташовані над впускним колектором.
 2. Демонтуйте повітряний фільтруючий елемент.
 3. Далі, якщо ви подивитеся через магістраль підведення повітря, то зможете побачити саморіз і два невеликих гвинта, вони фіксують обидві частини радіаторного сайту, вам потрібно відкрутити їх.
 4. Потім праву частину печі варто відвести вправо, після чого трохи повернути її від себе і потягнути нагору. Спочатку ви зможете вивести праву сторону, а потім — решту.
 5. Виконавши ці дії, ви зможете відключити пароотводящий патрубок.
 6. Зробіть демонтаж сталевих скоб, які фіксують дві частини радіаторного сайту. Коли ви зможете отримати доступ до заслінці, її також треба буде поміняти на нову. Процедура установки проводиться в зворотному порядку.

Ціна питання

Відео «Наочна інструкція по заміні радіатора в домашніх умовах»

Більш наочна інструкція, яка допоможе вам зробити заміну радіаторного пристрою своїми руками, з усіма нюансами та особливостями наведена на відео нижче (автор — канал MegaMeyhem).

Голосування

Доводилося вам міняти радіатор опалювача?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Коментарі та відгуки