Лого av-to.info
ВАЗ 2110

Пошаговое руководство по замене радиатора отопителя на ВАЗ десятой модели

з необхідністю заміни радіаторного вузла сьогодні стикаються багато наших співвітчизників, зокрема, мова йде про власників машин російського виробництва. Як показує практика, проблеми в роботі грубки на російських авто трапляються досить часто. З цього матеріалу ви зможете дізнатися, як проводиться заміна радіатора грубки ВАЗ 2110, в яких випадках його потрібно міняти і як правильно вибрати новий пристрій.

Критерії вибору радіатора грубки

У вітчизняних «десятках» може використовуватися радіатор опалення двох типів - старого зразка і нового. Пристрої старого зразка ставляться на ВАЗ 2110, випущені до 2003 року, після осені того ж року автомобілі стали комплектуватися вузлами нового типу. Візуально різницю визначити складно, однак ремонт цих вузлів в корені відрізняється.

Якщо вам потрібно купити радіатор опалення для «десятки», то у вас є кілька варіантів - алюмінієве пристрій або мідне. Мідні вузли оснащуються меншим числом ребер, проте їх тепловіддача більш ефективна, відповідно, такий же буде і робота грубки в цілому. З недоліків мідного радіатора грубки на ВАЗ 2110 можна виділити високу вартість. Найбільш оптимальним варіантом, якщо враховувати особливості монтажу, вважаються мідні дворядні пристрою.

Схема подключения радиаторного устройства
Схема підключення радіаторного пристрої

В яких випадках радіатор підлягає заміні?

Однією з найпоширеніших проблем, які трапляються в роботі радіатора опалення, вважається витік антифризу. Але перед тим, як поміняти радіаторний вузол, необхідно переконатися в тому, що протікає саме він. Як показує практика, досить часто причиною витоку витратного матеріалу є пробиті або зношені патрубки системи охолодження. При тривалій експлуатації шлангів, а також при температурних перепадах, вони можуть потріскатися, зазвичай це відбувається на стиках.

Також причина витоку може критися і в розширювальному бачку - на ньому також можуть з'явитися тріщини, які приведуть до витоку антифризу . Що стосується симптомів, то він один, але найбільш значимий - грубка автомобіля не буде гріти повітря або повітряний потік, що виходить з дефлекторів, буде ледве теплим. Якщо ви зіткнулися з проблемою, але впевнені в тому, що всі патрубки і розширювальний бачок цілі, то найімовірніше, проблема криється саме в радіаторному пристрої. Його можна замінити в домашніх умовах, про це ми розповімо нижче (автор відео - NlCKRUS).

Інструкція по зняттю і заміні

Якщо ви вирішили міняти радіатор грубки самостійно, то чітко дотримуйтеся дій , описаних в інструкції нижче.

Заміна радіатора отопітеля ВАЗ 2110 описана на прикладі заміни пристрою старого зразка:

 1. Для початку вам потрібно буде злити охолоджуючу рідину з системи , перед тим, як приступити до процесу. В даному випадку у вас є кілька варіантів - злити антифриз через розширювальний бачок, що займе більше часу, при цьому ви зіллє близько одного літра. Або ж можна злити витратний матеріал через відповідне зливний отвір, розташоване на блоці силового агрегату, в цьому випадку зіллється близько чотирьох літрів. Антифриз зливається в заздалегідь підготовлену ємність, простежте за тим, щоб вона була чистою. Якщо стан рідини в цілому нормальне, в ній немає слідів відкладень або продуктів зносу, то її можна буде використовувати повторно.
 2. Після зливу антифризу вам потрібно демонтувати ущільнювальний елемент жабо, після чого зняти і сам елемент. Для цього викрутити відповідний болт, що фіксує жабо, він розташований під головним гальмівним циліндром. Далі, откручиваются чотири верхніх кріплення з правої частини, від'єднуються два хомута, які фіксують патрубки і проводку, зокрема, негативний дріт вентилятора, підключений до кузова. Потім потрібно буде відкрутити ще два болта, які фіксують ліву сторону жабо, але викручуйте їх не повністю, щоб сторона зрушила, але не були демонтована.
 3. Накладку лобового скла необхідно повністю зняти, для цього викручується п'ять гвинтів і дві гайки.
 4. Виконавши ці дії, необхідно буде відключити клему контролера рівня охолоджуючої рідини в системі. Зробивши це, від розширювального бачка потрібно буде від'єднати відвідну магістраль.
 5. Далі, від'єднайте патрубок омивача вітрового скла. Для цього вам потрібно буде відкрутити чотири болтика, розташовані перед вам, провести демонтаж двірників, накладки, а також частково від'єднати корпус печі і вентилює вузла.
 6. Після цього потрібно відкрутити болт, за допомогою яких кріпиться салонний фільтруючий елемент, а також передня частина вентилятора. Перед відкручуванням рекомендуємо запам'ятати місце установки чотирьох найдовших гвинтів, щоб при монтажі не виникло проблем. Сам корпус салонного фільтра можна зняти, також потрібно буде провести демонтаж задньої частини вентилюючого вузла. Зробивши це, відключіть все магістралі подачі, відведення, а також так званий шланг обратки антифризу.
 7. На наступному етапі проводиться заміна радіатора грубки ВАЗ 2110. Вам потрібно докласти певних зусиль, щоб демонтувати протікає радіаторний вузол. Проведіть установку нового пристрою замість нього, після чого встановіть все патрубки, деталі та компоненти, які були зняті, тільки в зворотному порядку. Окремо приділіть увагу тому, наскільки правильно ви встановили пластмасовий корпус вентилюючого пристрою. Його так звана педаль повинна потрапити точно в необхідний паз.
  Ви повинні закрутити всі болти, викручені раніше, в іншому випадку щільність прилягання основних компонентів системи опалення буде порушена, відповідно, через це можуть виникнути проблеми в роботі грубки.

Тепер коротко розглянемо процедуру заміни пристрою нового зразка:

 1. Відкрутіть болт в центрі нижньої частини лобового скла, гайку в лівому кутку, поруч з повітряним фільтром, а також дві гайки, розташовані над впускним колектором.
 2. Демонтувати повітряний фільтруючий елемент.
 3. Далі, якщо ви подивитеся через магістраль підведення повітря, то зможе е побачити саморіз і два невеликих гвинта, вони фіксують обидві частини радіаторного вузла, вам потрібно відкрутити їх.
 4. Потім праву частину печі слід відвести вправо, після чого трохи повернути її від себе і потягнути вгору. Спочатку ви зможете вивільнити праву сторону, а потім - решту.
 5. Виконавши ці дії, ви зможете відключити паровідвідних патрубок.
 6. Проведіть демонтаж сталевих скоб, які фіксують дві частини радіаторного вузла. Коли ви зможете отримати доступ до заслінки, її також треба буде поміняти на нову. Процедура установки проводиться в зворотному порядку.

Ціна питання

Відео «наочна інструкція по заміні радіатора в домашніх умовах»

Більш наочна інструкція, яка допоможе вам зробити заміну радіаторного пристрої своїми руками, з усіма нюансами і особливостями приведена на відео нижче (автор - канал MegaMeyhem).

Голосування

чи доводилося вам міняти радіатор опалення?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження. ..