Вибір і підключення стартера на Вазівської «Десятки»

Автомобільна система запалювання складається з багатьох вузлів і механізмів, що дозволяють забезпечити нормальний запуск і роботу силового агрегату. На автомобілі ВАЗ 2110 стартер являє собою вузол, при поломці якого запуск двигуна буде неможливий. Детальніше про це пристрої, а також його встановлення ви зможете дізнатися з цього матеріалу.

Характеристика стартера ВАЗ десятої моделі

Перед тим, як встановити новий стартер на ВАЗ 2110 і здійснити її приєднання, давайте розберемося з основними характеристиками. Розглянемо місце розташування і пристрій стартера ВАЗ 2110.

Місце розташування та призначення

Для запуску двигуна транспортного засобу потрібен поворот коленвала. Колінчастий вал провертається в результаті включення стартера, який, фактично, являє собою електродвигун постійного струму. Потужність електродвигуна визначається мінімальною частотою обертання коленвала, а також моментом опору його повороту. Незважаючи на свої невеликі розміри, вузол виконує функції, які дають можливість здійснити обертання маховика, що необхідно для руху поршнів агрегату. Що стосується місця установки, якщо дивитися на автомобіль попереду, лицем до двигуна, то вузол, розташований з правого боку моторного відсіку, навпаки водійського крісла.

Схема подключения механизма
Схема підключення механізму

Пристрій і принцип роботи вузла

На автомобілях ВАЗ 2110 інжектор стартерний вузол складається з безлічі різних компонентів, при працездатності яких пристрій буде добре працювати.

Основні компоненти механізму:

 • обмотка пристрої;
 • якір;
 • втягує і утримуюча обмотки;
 • тягове реле;
 • щітки стартера ВАЗ 2110, при зносі яких, до речі буде потрібно ремонт механізму.

Більш детально пристрій і схема стартера ВАЗ 2110 наведені в кінці статті.

Що стосується принципу функціонування, то робота вузла здійснюється в кілька етапів:

 • компонент приводу стартерного вузла привід шестірню на валу якоря в зачеплення із зубчастим частиною маховика;
 • далі, відбувається обертання цього валу, разом з ним повертається і шестірня, яка згодом здійснюється поворот коленвала двигуна через маховик, таким чином сприяючи запуску агрегату;
 • після того, як двигун запустився, компонент приводу повинен вивести шестірню механізму із зачеплення з зубчиками маховика.

Який стартер краще поставити?

Якщо вузол на вашому автомобілі вийшов з ладу, то вам доведеться або його ремонтувати або міняти на працездатний. У разі проведення заміни перед вам, напевно, постане питання — який стартер краще поставити? На сьогоднішній день на «десятках» може використовуватися два види пристроїв — з редуктором і без нього. Редукторний вузол являє собою пристрій з невеликим за розмірами електродвигуном і меншим струмом. Від звичайних механізмів він відрізняється більш високим пусковим моментом, потужністю, його вага значно вища, а стартова здатність — краще (автор відео про ремонт пристрої в домашніх умовах — канал CompsMaster).

Крім того, редукторні пристрою менш вибагливі в обслуговуванні, а як показує практика, ресурс їх експлуатації більш високий. Механізми такого типу дозволяють забезпечити прокручування колінчастого навіть у тому випадку, якщо акумуляторна батарея машини буде розряджена. Але слід зазначити, що тривале застосування такого стартерного сайту може призвести до його більш прискореного виходу з ладу. Однією з «хвороб» редукторних вузлів є вращающая шестірня, яка, як правило, виходить з ладу раніше інших елементів.

Якщо говорити про традиційні стартерних механізмах без редуктора, то в даному випадку сам вузол передає поступальний рух на шестерні. Такі пристрої мають більш просту конструкцію і без проблем піддаються ремонту в разі поломки, це перевага вважається основним, якщо порівнювати з редукторными механізмами. Тим не менш, фахівці все ж рекомендують зупинити свій вибір на редукторних вузлів, оскільки вони більш довговічні і в цілому працюють надійніше.

Інструкція по підключенню своїми руками

Демонтаж стартера в моторном отсеке
Демонтаж стартера в моторному відсіку

Отже, якщо ви вирішили встановити новий механізм, то для початку вам необхідно буде демонтувати старий.

Як правильно зняти і встановити новий пристрій, яка його схема включення, читайте нижче:

 1. Для початку заглушіть двигун і вимкніть запалювання. Потім відкрийте моторний відсік та від'єднайте акумулятор. Всі ремонтні роботи, пов'язані з електричною частиною, повинні виконуватися на знеструмленій електричної мережі авто. Якщо акумулятор не буде відключений під час демонтажу, то це може призвести до перепадів напруги в системі, що може привести до виходу з ладу стартерного механізму або іншого електроустаткування.
 2. Коли акумулятор буде відключений, вам необхідно буде провести демонтаж захисту картера силового агрегату. Щоб зробити це, залізьте під днище авто і викрутити всі болти, які фіксують захист, після чого зніміть її, а болти покладіть неподалік, щоб не втратити.
 3. Тепер можна приступити до демонтажу елемента. Для цього спочатку знайдіть, де стоїть пристрій. У першу чергу вам потрібно відкрутити гайку верхнього фіксатора механізму. Викрутіть її гайковим ключем і відкладіть в сторону.
 4. Наступний крок краще здійснювати під днищем авто. Залізьте під низ транспортного засобу і відключіть кабель, який підключається до клеми тягового реле. Якщо з'єднання погане, на ньому є сліди іржі або окислення, то на цьому ж етапі проведіть очищення контактів, для цього можна використовувати будівельну залізну щітку.
 5. Після того, як ці дії будуть виконані, потрібно викрутити гайку і відключити кабель, який підведений до контактного гвинта тягового реле.
 6. Далі, вам залишається лише викрутити гайку, яка розташована на нижньому фіксаторі механізму. Тепер ви можете демонтувати стартерне пристрій і зробити заміну на більш функціональний і працездатний. Подальша установка здійснюється в зворотній послідовності, не забудьте підключити всі гайки і болти. Перед підключенням проводів перевіряйте якість контактів, щоб запобігти можливі проблеми в майбутньому.

Фотогалерея

Як ми пообіцяли на початку статті, представляємо вашій увазі більш докладну схему пристрою з позначенням всіх складових компонентів конструкції.

Відео «Розбирання стартера в домашніх умовах»

Наочна інструкція з розбирання механізму своїми силами представлена на відео нижче (автор ролика — канал stas di).

Голосування

Стикалися ви з проблемою несправності стартера?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Коментарі та відгуки