Покрокове керівництво по ремонту стартера на ВАЗ 2110 своїми руками

Нормальна робота автомобільного двигуна можлива тільки в тому випадку, якщо всі його складові елементи, а також основні вузли машини будуть перебувати в робочому стані. Одним з основних компонентів системи запалювання у вітчизняних «десятках» є стартерне пристрій . Докладніше про те, як здійснюється ремонт стартера ВАЗ 2110 своїми руками і в яких випадках його потрібно проводити, ви можете дізнатися з цього матеріалу.

Як влаштований стартер Вазівської «Десятки»?

На вітчизняні «десятки» ставиться стартерний вузол з номером 5702.3708, по суті, представляє собою електродвигун постійного струму. Одними з основних компонентів такого пристрою є тягове реле, а також планетарний редуктор. Збудження двигуна здійснюється за рахунок дії постійних магнітів, встановлених усередині конструкції вузла. Сам корпус механізму виконується зі сталі, він з'єднується з допомогою двох шпильок з кришками девайса.

Обозначение составляющих элементов устройства
Позначення складових елементів пристрою

Також конструкція стартерного вузла передбачає наявність якоря і статора. Якір призначений для здійснення обертання в металокерамічних вкладишах, в результаті чого обертання передається через редуктор на привід пристрою. Коли водій повертає ключ у замку запалювання , напруга з акумуляторної батареї машини передається на обмотки реле. У результаті впливу магнітного поля якір спочатку втягується, внаслідок чого шестірня редуктора входить в зачеплення з маховиком. Відповідно, це призводить до замикання контактних болтів усередині конструкції.

Потім сам якір залишається у такому ж стані, фіксує він так з допомогою утримуючої обмотки. При повороті ключа в замку запалювання відбувається знеструмлення цієї обмотки. В кінцевому підсумку це сприяє тому, що якір повертається у початкове положення (автор відео — Автоелектрика ВЧ).

Характерні несправності механізму

Якщо пристрій перестає працювати, причина можуть бути наступними:

 1. Розряджений акумулятор. Перш ніж провести ремонт стартера ВАЗ 2110, необхідно упевнитися в тому, що АКБ повністю заряджена і працездатна.
 2. Появу окислення на проводах, а також клемах механізму. В результаті цього контакти більше не можуть передавати струм, відповідно, експлуатація стартерного пристрою буде неможливою. Також до цієї несправності можна віднести і погане кріплення проводки, зокрема, наконечників. В даному випадку для того, щоб позбутися від несправності, потрібно буде прочистити кожен контакт, а також клеми. Якщо в ході діагностики ви помітили, що на механізмі є втрачені елементи або затискачі, то їх слід максимально закріпити. Крім того, сполучні компоненти потрібно буде обробити вазеліном або солідолом, це дозволить надалі запобігти окислення контактів.
 3. Вихід з ладу тягового реле. Через непрацездатність цього пристрою у вузлі можуть відбуватися замикання, відповідно, це призведе до повної зупинки механізму. Вийшов з ладу елемент потрібно буде замінити. Причина може критися в обриві електроланцюга.
 4. Непрацездатність тягової обмотки — така несправність може викликати замикання в системі.
 5. Вихід з ладу контактної частини вимикача запалювання. Така несправність, як правило, не ремонтується, тому при її появі контактна група підлягає заміні.
 6. Поломка якоря. Його несправність може проявлятися в тому, що даний елемент не може крутитися в результаті ускладнень у ході обороту. Для більш точної діагностики даний компонент слід демонтувати і провести діагностику ефективності його обертання. Якщо діагностика підтвердила несправність якоря, то пристрій підлягає заміні (автор відео — канал stas di).

Інструкція по ремонту і заміні пристрої

Заміна стартера ВАЗ 2110 і його ремонт виглядає наступним чином:

 1. Від'єднайте акумулятор, від реле від'єднайте штекер дроти. Демонтуйте сам провід, який відзначений «плюсом».
 2. Стартерний механізм слід відключити від мотора, для цього викрутіть гайки, які фіксують.
 3. Якщо ви виконуєте заміну, то на цьому етапі пристрій можна демонтувати і замінити на новий. Якщо ви вирішили ремонтувати, то рухаємося далі.
 4. На самому реле слід викрутити гайку, після чого вимкнути тяговий елемент від гвинта. Реле знімається, для цього також слід викрутити два фіксатора.
 5. Потім проводиться демонтаж якоря з посадочного місця, для цього елемент слід трохи підняти вгору.
 6. Вийміть шпильки, після чого демонтуйте кришку стартерного механізму. Кришка демонтується спочатку з редукторним приводом і елементом, після чого — з щітковим вузлом і їх фіксатором, який розташований поруч з колектором.
 7. Далі, з якірного валу демонтується шестірня, сам якір після цього витягується. Зробивши це, ви можете зняти шестерні редуктора. У тому випадку, якщо на них видно сліди пошкоджень або дефектів, шестерні слід поміняти.
 8. кришки витягується редукторним компонент. Перевірте якість ущільнювача, якщо є необхідність, замініть його.
 9. Допомогою оправлення, необхідно демонтувати обмежувальне кільце, воно розташоване прямо на стопорному, після чого демонтується привід і інші елементи, включаючи підпори, важелі і шайби. Кожен з елементів, якщо є необхідність, потрібно замінити.
 10. Після демонтажу щіток треба їх перевірити. Якщо видно сліди зносу, щітки змінюються. Змінюються всі вийшли з ладу компоненти, збірка стартера проводиться в зворотному порядку.

Фотогалерея «Ремонт пристрою своїми руками»

Голосування

Стикалися ви з проблемою несправності стартера?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Наочна інструкція з ремонту»

Що необхідно враховувати при проведенні ремонту стартерного механізму і як виконати цю задачу — інструкція представлена в ролику (автор відео — канал CompsMaster).


Коментарі та відгуки