Лого av-to.info
ВАЗ 2110

Покрокове керівництво по ремонту стартера на ВАЗ 2110 своїми руками

Нормальна робота автомобільного двигуна можлива тільки в тому випадку, якщо всі його складові елементи, а також основні вузли машини будуть перебувати в робочому стані. Одним з основних компонентів системи запалювання в вітчизняних «десятках» є стартерний пристрій. Детальніше про те, як здійснюється ремонт стартера ВАЗ 2110 своїми руками і в яких випадках його потрібно проводити, ви можете дізнатися з цього матеріалу.

Як влаштований стартер ВАЗівської «десятки»?

На вітчизняні «десятки» ставиться стартерний вузол з номером 5702.3708, по суті, представляє собою електромотор постійного струму. Одними з основних компонентів такого пристрою є тягове реле, а також планетарний редуктор. Збудження мотора здійснюється за рахунок дії постійних магнітів, встановлених всередині конструкції вузла. Сам корпус механізму виконується зі сталі, він з'єднується з допомогою двох шпильок з кришками девайса.

Обозначение составляющих элементов устройства
Позначення складових елементів пристрою

Також конструкція стартерного вузла має на увазі наявність якоря і статора. Якір призначений для здійснення обертання в металокерамічних вкладишах, в результаті чого обертання передається через редуктор на привід пристрою. Коли водій повертає ключ у замку запалювання, напруга з акумуляторної батареї машини передається на обмотки реле. В результаті впливу магнітного поля якір спочатку втягується, в результаті чого шестерня редуктора входить в зачеплення з маховиком. Відповідно, це призводить до замикання контактних болтів усередині конструкції.

Потім сам якір залишається в такому ж стані, фіксує він так за допомогою утримує обмотки. При повороті ключа в замку запалювання відбувається знеструмлення цієї обмотки. В кінцевому підсумку це сприяє тому, що якір повертається в початкове положення (автор відео - Автоелектрика ВЧ).

Характерні несправності механізму

Якщо пристрій перестає працювати, причина може бути такими: || | 222

 1. Разряженный аккумулятор. Прежде чем произвести ремонт стартера ВАЗ 2110, необхідно упевнитися в тому, що АКБ повністю заряджена і працездатна.
 2. Поява окислення на проводах, а також клемах механізму . В результаті цього контакти більше не можуть передавати струм, відповідно, експлуатація стартерного пристрою буде неможливою. Також до цієї несправності можна віднести і погане кріплення проводки, зокрема, наконечників. В даному випадку для того, щоб позбутися від несправності, потрібно буде прочистити кожен контакт, а також клеми. Якщо в ході діагностики ви помітили, що на механізмі є розхитані елементи або затискачі, то їх слід максимально закріпити. Крім того, сполучні компоненти потрібно буде обробити вазеліном або солідолом, це дозволить в подальшому запобігти окисленню контактів.
 3. Вихід з ладу тягового реле. Через непрацездатність цього пристрою в вузлі можуть відбуватися замикання, відповідно, це призведе до повної зупинки механізму. Що вийшов з ладу елемент потрібно буде замінити. Причина може критися в обриві електроланцюзі.
 4. Непрацездатність тягової обмотки - така несправність також може викликати замикання в системі.
 5. Вихід з ладу контактної частини вимикача запалювання. Така несправність, як правило, не ремонтується, тому при її появі контактна група підлягає заміні.
 6. Поломка якоря. Його несправність може виявлятися в тому, що даний елемент не може прокручуватися в результаті ускладнень в ході обороту. Для більш точної діагностики даний компонент слід демонтувати і зробити діагностику ефективності його обертання. Якщо діагностика підтвердила несправність якоря, то пристрій підлягає заміні (автор відео - канал stas di).

Інструкція по ремонту і заміні пристрою

Заміна стартера ВАЗ 2110 і його ремонт виглядає наступним чином:

 1. Вимкніть акумулятор, від реле від'єднайте штекер проводу. Демонтувати сам провід, який відзначений «плюсом».
 2. Стартерний механізм слід відключити від мотора, для цього викрутити гайки, які його фіксують.
 3. Якщо ви виконуєте заміну, то на цьому етапі пристрій можна демонтувати і замінити на нове. Якщо ви вирішили ремонтувати, то рухаємося далі.
 4. На самому реле слід викрутити гайку, після чого відключити тяговий елемент від гвинта. Реле знімається, для цього також слід викрутити два фіксатора.
 5. Потім проводиться демонтаж якоря з посадкового місця, для цього елемент слід трохи підняти вгору.
 6. Витягніть шпильки, після чого демонтуйте кришку стартера механізму . Кришка демонтується спочатку з приводом і редукторним елементом, після чого - з щітковим вузлом і їх фіксатором, який розташований поруч з колектором.
 7. Далі, з якірного вала демонтується шестерня, сам якір після цього витягується. Зробивши це, ви можете зняти шестерінки редуктора. У тому випадку, якщо на них видно сліди пошкоджень або дефектів, шестерінки слід поміняти.
 8. З кришки витягується редукторним компонент. Перевірте якість ущільнювача, якщо є необхідність, замініть його.
 9. Використовуючи оправлення, необхідно демонтувати обмежувальне кільце, воно розташоване прямо на стопорному, після чого демонтується привід і інші елементи, включаючи підпірки, важелі і шайби. Кожен з елементів, якщо є необхідність, потрібно замінити.
 10. Після демонтажу щіток потрібно їх перевірити. Якщо видно сліди зносу, щітки змінюються. Змінюються все, що вийшло з ладу компоненти, збірка стартера проводиться в зворотному порядку.

Фотогалерея «Ремонт пристрою своїми руками»

Голосування

чи стикалися ви з проблемою несправності стартера?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...

Відео «Наочна інструкція по ремонту»

Що необхідно враховувати при проведенні ремонту стартера механізму і як виконати це завдання - інструкція представлена ​​в ролику (автор ві ео - канал CompsMaster).