Помилки бортового комп'ютера ВАЗ 2110: на замітку власникам «Десяток»

Коди помилок ВАЗ 2110 представлені в числовому позначенні на дисплеї, а передаються вони від датчиків фаз на бортовий комп'ютер. Це зручно, але починаючий водій мало що зможе зрозуміти і не зможе розібратися, як користуватися цим устаткуванням. Але це знати і вміти треба, так як система завдяки вбудованій функції самодіагностики допоможе на ранніх стадіях виявити несправність, а значить, є можливість її своєчасно усунути.

Діагностика

Діагностувати стан систем автомобіля можна двома способами. Почнемо з першого, який не передбачає використання додаткового обладнання.

Для запуску функції самодіагностики потрібно натиснути кнопку, яка скидає пробіг за день. Включаємо запалювання. Побачите, як стрілки на приладах почнуть рухатися з одного положення в інше. Означає, що запущена діагностика ВАЗ 2110 і від датчиків фаз на ЕБУ почала надходити інформація. Після завершення процесу ОЗП передасть на табло цифри, які покажуть, в якому стані знаходяться системи авто.

ВАЗ 2110 фото
Автомобіль ВАЗ 2110

Розшифровка комбінацій

Коли завершилася самодіагностика і у висвітилася цифра 0, це означає, що з транспортним засобом усе гаразд і всі системи працюють, як годиться:

 • якщо висвітиться 1, це вказує, що є проблеми з мікропроцесором або ОЗП дає збій;
 • 4 —висока напруга в мережі, більш 16 V;
 • якщо 8, то низький.

Якщо несправність не одна, а кілька, то буде висвітлюватися цифра дорівнює сумі несправностей. Якщо загориться 6, то це буде означати, суму чисел 2 і 4. Якщо 14, то швидше за все відразу три несправності, а саме 2, 4 і 8.

найпростіша діагностика, яка доступна водієві без застосування додаткового обладнання. Деякі несправності вона, звичайно, допоможе виявити, а також показати стан перебувають вузлів і системи ВАЗ 2110 в цілому. Але для конкретного визначення всіх несправностей і розшифровки інформації, що йде від датчиків фаз, необхідні додаткові кошти. Приміром, бортовий комп'ютер ШТАТ , який надає більше даних.

Кнопка сброса пробега за день
Кнопка скидання денного пробігу

Діагностика за допомогою додаткових засобів

Для діагностики авто, в тому числі і ВАЗ 2110, застосовують різне устаткування, що підключається до спеціального гнізда. Завдяки цьому обладнанню, яке не відрізняється особливою складністю і високою ціною, можна скласти повну картину стану авто.

На СТО використовується персональний комп'ютер, на який дані від датчиків фаз передаються через спеціальний кабель.

Прибор для диагностики авто
Адаптер для діагностики авто

На ринку з'явилися блютуз пристрою, що дозволяє проводити діагностику за допомогою смартфона, планшета або ноутбука.

Працюють вони за схемою. Пристрій підключається до гнізда, включається запалювання і починається процес діагностики. Дані надходять від датчиків фаз на ЕБУ. Від нього на мобільний пристрій, на якому попередньо повинно бути встановлено спеціалізоване програмне забезпечення.

Це дає можливість не тільки отримання більшого даних, але і представлені вони в більш наочній формі. Такий спосіб дозволяє водієві навіть з невеликим досвідом експлуатації авто (в нашому випадку ВАЗ 2110) отримати всі дані про його автомобілі.

Але більшість водіїв вважають за краще проводити діагностику на СТО. Щоб ви були в курсі тих даних, які видає бортовий комп'ютер через ОЗУ від датчиків фаз, уявімо розшифровки частих помилок.

Розшифровка комбінацій

Якщо виникають проблеми з електрообладнанням, вони повинні усуватися негайно. Про те, що в даному питанні не все в порядку покаже код помилки 1602.

Іноді помилка 1602 може бути просто скинута і надалі не з'являється. Соціалісти називають такі дані «добрими».

Помилка 1602 іноді з'являється якщо:

 • на деякий час була відключена акумуляторна батарея;
 • мав місце стрибок напруги під час запуску мотора, наприклад, в холодну погоду.

Але якщо код помилки 1602 з'являється весь час, необхідно перевірити всю мережу. Можливо, є обрив. При постійному появі коду помилки 1602 можна спробувати зачистити клеми батареї. Перевірте, чи добре вони закріплені. Не допомогло, помилка 1602 все ще з'являється? Проведіть перевірку ланцюга. Починати потрібно від плюсової клеми акумулятора. Почніть з электропредохранителя і плавкої вставки.

Перевірте масу ЕБУ , ДПДЗ. Іноді трапляється, що причиною коду помилки 1602 є сигналізація, яка може блокувати ланцюг контролера і впливає на показання датчиків фаз. У такій ситуації потрібно звертатися з претензією в компанію, яка займалася установкою сигналізації .

Помилка 0102 свідчить про занижений рівень сигналу, який повідомляється від датчика фаз масового витрати повітря.

Код ошибки бортового компьютера

Код 0102 буде занесений в пам'ять ОЗП в таких ситуаціях:

 • малий витрата повітря, який залежить від швидкості обертання колінчастого валу;
 • наскільки відкрита дросельна заслінка;
 • після появи неполадки минуло кілька циклів.

Якщо помилка з'являється періодично, то потрібно:

 • перевірити стану повітряного бар'єру;
 • кріплення колодочки проводки з ЕБУ;
 • перевірити РХХ;
 • почистити дросельний патрубок.

Ще одна помилка, яка може виникати, — 0300. З'являється 0300 у випадках, якщо ОЗП фіксує часті пропуски займання.

Якщо код помилки 0300 висвічується постійно, то потрібно здійснити перевірку наступних вузлів:

 • свічки запалювання;
 • форсунки;
 • система запалювання;
 • підвищений або знижений рівень компресія може бути причиною появи коду 0300;
 • також код 0300 може з'являтися у випадку порушення проводки.

не Можна ігнорувати поява помилки 0300. В подальшому це може призвести до погіршення роботи інших вузлів.

Освоїти діагностику авто зокрема ВАЗ 2110 нескладно. Вона продовжить термін служби завдяки своєчасному виявленню несправностей, які фіксують датчики фаз.

Голосування

Ви диагностируете свій автомобіль?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Як скинути помилку Check»


Коментарі та відгуки