Міняємо вилку зчеплення на ВАЗ 2110 самостійно

Для того, щоб трансмісійна система працювала без поломок, необхідно стежити за справністю всіх вхідних в неї елементів. Одним з таких елементів є вилка зчеплення. Важливо вміти виконати ремонт своїми руками. У статті розповідається про функції вилки зчеплення, як її поміняти на автомобілі ВАЗ 2110.

Функція вилки зчеплення

Вилка зчеплення (ВС) – важливий елемент трансмісійної системи автомобіля. Вона являє собою важіль, з допомогою якого відводять натискний диск, в результаті це відбувається вимикання зчеплення. ВС іноді називають виделкою виключення.

ВС в основному є частиною механічної коробки перемикання передач, рідше в гідравлічних приводах. Конструкція ПС в КПП на ВАЗ 2110 доволі проста: металевий стрижень, на якому закріплений важіль і дві лапки.

Под номером 5 ВС
Під номером 5 ЗС

При натисканні на педаль зчеплення (ПС) завдяки ВС переміщається муфта вижимного підшипника , таким чином, внутрішня кромка пружини переміщається вперед і відбувається вимикання пристрою. Природно, від справності ВС залежить правильне включення вимикання зчеплення.

Заміна ВС потрібно в наступних випадках:

 • виявлена деформація деталі;
 • виявлено тріщини на корпусі;
 • вигнутість ЗС;
 • виявлені дефекти лапок в місцях зіткнення з муфтою вижимного підшипника;
 • зношені лапки.

На фото знята поламана ВС.

ВС с поломанным рычагом
ВС з поламаним важелем

Якщо на ВС є тріщини, то це знижує якість роботи ПС, відбувається пізніше схоплювання, машина може пробуксовувати, педаль при натисканні западати. Виникає необхідність у регулюванні вільного ходу. По тріщині ВС відхиляється від вижимного підшипника. Регулювання вистачає лише на кілька діб, а при значному дефекті регулювати доводиться через кілька годин

Поломку потрібно негайно виправляти, так як це може призвести до швидкого зносу. Якщо ВС зламається остаточно, то педаль провалиться, і рух автомобіля буде неможливо.


Виявити тріщину можна візуальним оглядом, поставивши машину на естакаду або оглядову яму, знайти на днище машини захисний пильовик вилки. Відсунувши пильник, треба оглянути вилку на предмет наявності тріщини, зручніше скористатися ліхтариком.

Голосування

На вашому автомобілі ламалася вилка зчеплення?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Процес заміни

Складність заміни ВС на ВАЗ 2110 полягає в тому, що необхідно демонтувати КПП, сама процедура заміни деталі проста.

Необхідні інструменти

Для проведення процедури заміни ВС необхідно встановити машину на підйомне пристосування або оглядову канаву. Можна підняти авто за допомогою домкрата і встановити на опори.

інструментів і матеріалів потрібно приготувати:

 • нову ЗС;
 • набір ключів;
 • плоскогубці
 • викрутку;
 • ліхтарик;
 • домкрат.

Приготувавши всі інструменти можна приступати до процесу заміни.

Новая деталь для замены
Нова деталь для заміни

Етапи

Для того, щоб поміняти ВС на ВАЗ2110, треба зняти коробку перемикання передач. Після демонтажу коробки виконуються наступні дії:

 1. Спочатку необхідно зняти підшипник виключення зчеплення.
 2. Потім за допомогою викрутки потрібно підчепити захисний чохол ВС і зняти його. Якщо він має сліди зносу, потертості, втратив пружність, його слід замінити.
 3. Далі потрібно вийняти пластмасову втулку ВС. Для цього необхідно за допомогою плоскогубців стиснути пелюстки, що фіксують втулку, і вийняти її.
 4. Далі необхідно оцінити стан втулки. Якщо на ній є пошкодження, сліди зносу або зламані пелюстки фіксатора, то деталь слід поміняти.
 5. Потім потрібно підняти ВС і вийняти її з втулки, що знаходиться в картері зчеплення (КС), а також вивести важіль вилки з отворів КС.
 6. Далі з ВС необхідно зняти пружинний фіксатор. Якщо він пошкоджений або втратив пружність його потрібно замінити.
 7. Запрессованную в КС металеву втулку бажано поміняти на нову деталь.
 8. Перед установкою нової ВС всі втулки всередині слід змастити.
 9. Установка ВС виконується в зворотній послідовності.
 10. Вставляючи пластмасову втулку, потрібно простежити, щоб пелюстки надійно тримали втулку в КС.

Таким чином, заміна ВС разом зі зняттям коробки передач займе близько 3-4 годин. Головне, мати хоч невеликий досвід слюсарної роботи і знати будову автомобіля ВАЗ 2110.

Фотогалерея

Відео «Зняття вижимного підшипника і вилки зчеплення ваз 2110»

В цьому відео детально показується, як зняти вижимний підшипник і ВС.


Коментарі та відгуки

 • Іван

  Їхав по місту налетів на купину, перевірив нічого не пробито під машиною, але коли завів з задньої передачі машину не зняти, переключаюсь на першу або іншу передню машина просто глухне при відпуску педалі зчеплення