Лого av-to.info
ВАЗ 2110

Лямбда зонд на ВАЗ 2110: лагодити або міняти?

У вітчизняних «десятки» процес управління силовим агрегатом здійснюється за допомогою різних пристроїв і вузлів. Одним з таких є кисневий датчик або лямбда зонд ВАЗ 2110. Несправності в роботі цього контролера, як правило, відбуваються в результаті того, що пристрій з часом зношується, відпрацьовуючи свій термін служби . Детальніше про призначення, розташування, а також заміні пристрою ви зможете дізнатися з цієї статті.

Опис кисневого датчика

Почнемо з опису пристрою. Пропонуємо ознайомитися з його призначенням, пристроєм, а також принципом роботи.

Призначення і розташування

Лямбда зонд ВАЗ 2110 багато в чому впливає на стабільне функціонування мотора, забезпечуючи нормальну роботу його параметрів. Цей контролер являє собою електронний пристрій, що використовується для визначення обсягу кисню, наявного в вихлопних газах. Це необхідно для того, щоб зменшити обсяг шкідливих домішок і елементів, які містяться в вихлопних газах. Для того, щоб забезпечити необхідну пропорцію паливо-повітряної суміші, що впливає на зниження концентрації домішок, в мотор повинен надходити повітря в потрібній кількості.

Место установки лямбда зонда
Місце установки лямбда зонда

Цього вдається досягти не завжди, причому причини можуть бути різними. Якщо контролер виходить з ладу, то вміст монооксиду вуглецю у вихлопних газах становитиме близько 3-7%, в той час як нормативом вважається значення 0.3%. Що стосується місця розташування, то цей датчик на ВАЗ ставиться на приймальній трубі глушника., Знизу. Показання, які фіксує лямбда зонд, передаються на керуючий блок мотора. А вже ЕБУ, орієнтуючись на них, виробляє регулювання складу горючої суміші, таким чином, виставляючи необхідний час для фази уприскування.

Пристрій і принцип роботи

Датчик кисню ВАЗ 2110 складається з наступних елементів :

 • сталевий корпус;
 • ізоляторний компонент, який проводиться з кераміки;
 • ущільнювача колечко з проводкою і манжетами;
 • спеціальний чохол, в якому є отвори для вентиляції;
 • керамічний наконечник;
 • струмопровідний контакт;
 • спеціальний щиток, в якому також є відп ЕРСТЕ, через які виводяться гази;
 • спіраль розжарювання.

В основі пристрою лежать два електроди - внутрішній і зовнішній, перший виконується з цирконію, а другий - з платини. Цирконієвий електрод контактує безпосередньо з вихлопними газами, а платиновий - з повітрям. Значення, які отримує контролер, засновані на різниці потенціалів між цими елементами. Щоб забезпечити оптимальну роботу кисневого контролера, пристрій повинен бути розігріте до 300-400 градусів (автор відео - канал MotorState).

Температура досить висока, вона досягається в результаті використання спеціального нагрівального компонента, який вбудований в структуру лямбда зонда. Коли мотор запускається, керуючий блок виробляє регулювання складу горючої суміші, грунтуючись на показання інших контролерів, а не тільки лямбда зонда. Зокрема, мова йде про ДМРВ, датчику відкриття дросельної заслінки, температури антифризу в системі і т.д. А на показання лямбда зонда блок управління починає посилатися тільки після того, коли пристрій прогріється до робочої температури.

Види

На перших інжекторних двигунах «Десяток» використовувалися штатні кисневі контролери від виробника Bosch. У 2004 році, коли ці моделі авто стали оснащуватися більш сучасними системами уприскування, які називалися Январь 7.2, Bosch М7.9.7, машини стали обладнуватися модернізованими версіями кисневих регуляторів ВАЗ. Остання версія відрізняється від більш ранньої тим, що вона обладнується керамічним нагрівальним елементом, завдяки якому досягається менший обсяг споживання електроенергії.

Але навіть це дозволило швидше прогрівати контролер. В даний час компанія Bosch займається випуском семи різних різновидів кисневих датчиків з різною потужністю - на 12 і 18 Вт. Слід зазначити, що між собою ці пристрої відрізняються, хіба що, значеннями споживаної енергії і числом контактів. У всьому іншому вони ідентичні.

Фотогалерея «Різновиди і робота пристрою»

можливі несправності

Які несправності можуть виникнути в роботі кисневого контролера:

 1. З якихось причин всередину лямбда зонда потрапив антифриз.
 2. Проводилася чистка контролера, при цьому використовувалися невідповідні засоби для цього.
 3. Використання низькоякісного палива. Якщо в бензині присутня підвищений вміст свинцю, то це з часом призведе до виходу з ладу пристрою.
 4. Перегрів лямбда зонда. Така проблема також обумовлена ​​використанням низькоякісного бензину.

Ознаки виходу з ладу датчика:

 • при русі транспортний засіб стало смикатися;
 • мотор нестабільно працює на холостому ходу, обертів то падають, то збільшуються;
 • некоректно працює каталізатор;
 • збільшився витрата споживаного пального;
 • двигун може глухнути після старту, в цілому його робота нестабільна; || | 261
 • снизилась тяга автомобиля;
 • якщо прислухатися, можна почути, як в районі датчика лунає тріск;
 • підвищений вміст токсичних елементів і шкідливих домішок у вихлопних газах;
 • також на приладовій панелі може засвітитися Check Engine (автор відео - Олександр Скрипченко).

Самостійна діагностика ЛЗ

Тепер розповімо про те, як перевірити датчик кисню. Є кілька варіантів діагностики, розглянемо кожен з них.

Візуальний огляд

Для початку слід провести візуальну перевірку стану лямбда зонда:

 1. Уважно огляньте проводку. На проводах не повинно бути слідів пошкоджень або дефектів, в цілому вони повинні бути цілими. Також потрібно перевірити і якість з'єднань.
 2. Якщо на конструкції датчика є сажа, це свідчить про некоректну роботу нагрівача девайса. Така проблема може бути обумовлена ​​занадто збагаченої горючою сумішшю.
 3. У тому випадку, якщо на корпусі контролера є блискучі відкладення, це говорить про наявність свинцю в пальному. Потрібно враховувати, що свинець може пошкодити внутрішню конструкцію регулятора, тому його потрібно буде замінити.
 4. Якщо відкладення мають білий або сірий відтінок, це також говорить про використання поганого палива, зокрема, в пальному є присадки (автор відео - канал eXe probleme).

Перевірка приладами

Як варіант, для діагностики можна скористатися осцилографом або мультиметром з функцією вольтметра. Але такий варіант підійде в тому випадку, якщо на корпусі пристрою немає відкладень і слідів пошкоджень.

Як перевірити лямбда зонд тестером:

 1. Спочатку потрібно завести мотор і дати йому прогрітися до робочої температури.
 2. Коли двигун прогріється, його можна буде вимкнути. Відкрийте капот і від'єднайте роз'єм живлення контролера, замість нього підключіть вольтметр.
 3. Знову запустіть двигун, сядьте в крісло водія і виставте нейтральну швидкість, після чого натисніть на газ, щоб оберти двигуна збільшилися до 2500. Потім педаль можна відпустити .
 4. Після цього потрібно витягти вакуумний патрубок з регулятора тиску палива.
 5. Тепер можна подивитися на екран вольтметра, щоб перевірити показання. У тому випадку, якщо на параметри роботи лямбда зонда складають 0.8 вольт або менше, це говорить про те, що пристрій вийшов з ладу і його треба замінити.
 6. Також можна перевірити пристрій і на бідноту горючої суміші. Щоб зробити це, необхідно активувати підсмоктування, для цього також використовуйте вакуумний патрубок. Якщо діагностика показала 0.2 Вт або менше значення, то контролер працює в нормальному режимі. У тому випадку, якщо будуть відхилення показників, це говорить про вихід з ладу девайса.

Ціна питання

Вартість пристрою, в залежності від виду та виробника, може бути різною. Середня ціна - від 1300 до 3300 рублів за одиницю.

Відео «Чистка лямбда зонда в домашніх умовах»

Процес очищення кисневого регулятора в домашніх умовах описаний на відео нижче (автор ролика - канал авто Новини).

Голосування

чи доводилося вам коли-небудь міняти або чистити лямбда-зонд?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження .. .