Заміна датчиків тиску і рівня масла на «Десятці» за п'ять хвилин

Власники вітчизняних «десяток» на практиці досить часто стикаються з проблемою появи індикатора, що свідчить про низькому тиску моторної рідини на приборку. Як правило, це може бути обумовлено зниженням рівня витратного матеріалу в системі або непрацездатністю контролера тиску. Детальніше про те, де знаходиться датчик тиску масла ВАЗ 2110 і як його замінити, ви можете дізнатися з цієї статті.

Що потрібно знати про ДДМ?

Перед тим, як провести діагностику і заміну ДДМ, потрібно знати, де знаходиться датчик тиску масла. Для початку коротко розповімо про призначення і місце установки пристрою.

Призначення та місцезнаходження

Датчик тиску масла ВАЗ 2110 являє собою пристрій, що використовується для оповіщення автовласника про низькому рівні тиску витратного матеріалу в моторі. Завдяки цьому контролеру власник «десятки» може своєчасно визначити причину несправності, а також уникнути можливі проблеми, які можуть виникнути в результаті «сухий» роботи силового агрегату. Але слід враховувати, що якщо на приборку різко загорілася лампа масла на ВАЗ 2110, від є ймовірність, що проблема полягає в самому регуляторі.

Щоб перевірити пристрій, його треба для початку знайти — девайс може розташовуватися у двох місцях, в залежності від конструктивних особливостей двигуна:

 1. На двигуні 8 клапанів пристрій розташований на задній частині силового агрегату, справа в роз'ємі головки блоку, неподалік від щитка ремінця. До ДДМ підключається один провід.
 2. Що стосується двигунів 16 клапанів, то в даному випадку ДДМ слід шукати також на задній частині ДВС, тільки зліва, безпосередньо на блоці распредвала. До цього контролера також підключається один провід, однак, поруч з ним розташовано ще два пучка з проводкою (автор відео — канал Авто_Ремонт).

Особливості діагностики

Якщо ви помітили, що на приборку не перестаючи горить індикатор аварійного тиску моторної рідини, то слід провести діагностику саме регулятора. Не зайвим буде перевірити і проводку. Діагностика пристрою починається з перевірки електроланцюга на ділянці безпосередньо від ДДМ до індикатора на приборку.

Діагностика здійснюється так:

 1. Спочатку на 8 - або 16-клапанному двигуні слід відключити провід і підключити його до маси, зокрема, кузова або двигуна.
 2. В тому випадку, якщо після підключення проводу на приладі став горіти індикатор, то це свідчить про те, що дана ділянка електроланцюга справний, тому можна приступати до діагностики саме регулятора. Зробіть його демонтаж і уважно огляньте пристрій — якщо він сухий і працездатний, то причина палаючого індикатора, найімовірніше, криється в іншому. Наприклад, це може бути фільтр або маслонасос. Але якщо сам контролер мокрий, в моторній рідини, то це говорить про те, що його треба змінювати.

Якщо у вас зажевріла лампочка тиску масла, в першу чергу потрібно перевірити рівень масла, в деяких машинах загоряється лампа, коли забитий маслений фільтр і в ньому відкрився перепускний клапан.

Інструкція по заміні

Як проводиться заміна датчика тиску масла ВАЗ 2110:

 1. Спочатку необхідно відключити провід живлення від регулятора.
 2. Використовуючи гайковий ключ на 21, необхідно викрутити ДДМ з посадочного місця, разом з ним витягується і його сталевий ущільнювач.
 3. Замість демонтованого пристрою ставиться новий ДДМ, також необхідно замінити ущільнювач, який повинен йти в комплекті.
 4. Після того, як регулятор буде встановлений, необхідно провести очищення контактів на роз'ємі, також перевірте цілісність пилозахисні ущільнювача. Якщо все нормально, то підключайте кабель живлення до ДДМ і перевірити його працездатність.

Фотогалерея «Заміна ДУТ на 8 - і 16-клапанному двигунах»

Важлива інформація про датчик рівня масла

Тепер коротко розповімо про діагностику і заміну ДУМ — датчик рівня масла. Зробити це в домашніх умовах зовсім не складно.

Місцезнаходження та діагностика

ДУМ в «десятці» являє собою пристрій, що використовується для виміру обсягу моторної рідини у відсіках силового агрегату. Цей регулятор знаходиться поруч з масляним фільтруючим елементом, а сам фільтр розташований в картері двигуна машини.

Як перевірити датчик рівня масла ВАЗ 2110 :

 1. Спочатку заженете свій транспортний засіб на оглядову яму або естакаду.
 2. Відкрутіть болти, які фіксують захист мотора, заберіть її.
 3. Знайдіть ДУМ і включіть запалення — в цей момент на регулятор подасться напруга.
 4. Потім від'єднайте проводи, підключені до контролера.
 5. Щупи мультиметра або вольтметра слід підключити до маси авто і роз'єму живлення. Якщо на дисплеї тестера з'явиться напруга 12 вольт, то це свідчить про те, що пристрій працездатно.
Контроллер уровня масла в отечественной «десятке»
Контролер рівня масла у вітчизняній «десятці»

Інструкція по заміні

Процедура заміни виглядає наступним чином:

 1. Як і у випадку з діагностикою, машину слід загнати на яму або естакаду, після чого демонтувати захист мотора.
 2. Зробивши це, потрібно вимкнути запалювання і відключити негативний дріт з клеми акумулятора.
 3. Від'єднайте кабель живлення, підключений до ДУМ.
 4. Далі, візьміть ганчірку і з її допомогою видаліть весь бруд з пристрою. Використовуючи гайковий ключ на 10, відкрутіть фіксатор регулятора, краще для цього використовувати торцевий ключ.
 5. Зробіть демонтаж старого регулятора з посадкового місця. Для зняття його доведеться трохи покачати з боку в бік, але будьте при цьому акуратні, інакше ви можете пошкодити поплавок. Після демонтажу регулятора замість нього встановіть новий ДУМ. Подальша збірка проводиться в зворотному порядку.

Відео «Наочна інструкція по заміні ДУМ на ВАЗ 2110»

На відео нижче представлена докладна інструкція по діагностиці і заміни регулятора рівня моторної рідини в «десятці» (автор відео — канал В гаражі у Сандро).

Голосування

Доводилося вам змінювати датчик тиску масла самостійно?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Коментарі та відгуки