Як самому поміняти датчик холостого і заднього ходу на ВАЗ 2109 инжектор або карбюратор?

Датчик холостого ходу ВАЗ 2109 инжектор може бути демонтований і замінений власноруч. Це важлива дія, тому що без холостого ходу транспортний засіб не буде «повноцінним» та принесе купу неприємностей особливо у великих містах, де доведеться сповільнювати хід на кожному світлофорі і пішохідному переході. У даній статті буде висвітлено питання про його проблеми та заміни, а також про заміну датчика заднього ходу, адже це не менш важливе пристрій.

Характеристика контролера ХХ

Ця деталь призначена для того, щоб зменшити час прогрівання мотора. Під час цієї операції часто швидко зношуються тертьові деталі. Так ось: ДХХ призначений ще й для того, щоб зменшити зіткнення і знос. Монтується цей прилад у дросельний вузол, який знаходиться в моторному відсіку в лівій частині мотора.

Призначення і принцип роботи

Основні компоненти приладу:

 • кроковий електродвигун;
 • конусна голка, поєднана зі штоком;
 • пружиниста деталь.
Датчик холостого ходу

Як показано на фотографії, у приладу є блоки. Червоним виділено головний механізм – датчик холостого ходу ВАЗ 21099 інжектор. Сірим кольором видно регулювальна деталь, яка контролює частоту обертів двигуна. Синім – пристрій, призначений для зчитування інформації про швидкість обертання коленвала. Якщо робота йде в холосту, повітряний потік головні циліндри надходить по спеціальним каналам.

Зелений колір на даній схемі відповідає за порівняння в електронному блоці. Тут враховується частота обертання мотора відповідно з реальним числом обертів.

Датчик температури охолоджуючої рідини також отримує необхідний сигнал. Поки схема порівняння не отримає потрібну інформацію, двигун буде працювати на підвищених обертах. В цей час повітря регулюється за допомогою конусної частини голки. Порушення подачі повітря часто призводить до поломок і повної зупинки двигуна.

Роблячи висновок, можна сказати, що в двигун потрапляє певна кількість повітря, — рівно стільки, скільки потрібно для експлуатації у відповідному режимі. Цей обсяг враховується спеціальним повітряним расходрометром. Він передає інформацію на контролер, який в залежності від значення готує потрібної концентрації суміш. Після цього вона впорскується через форсунки інжектора в мережу автомобіля. Можна дізнатися, де знаходиться датчик холостого ходу на ВАЗ 21099 інжектор на фото нижче.

Типові несправності

До популярним і частих поломок датчика холостого ходу ВАЗ 2109 карбюратор і інжектор відносяться наступні:

 • збій в роботі мотора;
 • відмова від дій при відпущеної педалі газу;
 • безконтрольні холості оберти, навіть коли прогрітий двигун;
 • коли вимикається передача, глухне двигун;
 • при холодному моторі колінвал не збільшує обертання (автор відео — Devyatochka.remont).

Посібник з заміни датчика ХХ

Перед тим, як приступити до заміни, варто провести діагностику за допомогою спеціального приладу – мультиметра. Щоб це зробити, потрібно ввести в приладі значення вимірювання напруги і провести діагностику мережі автомобіля на предмет розриву вузлів і інших несправностей. При цьому щупи ставляться на клеми АКБ і показують напруга 12В.

Вимкнувши запалення потрібно роз'єднати дроти з ДХХ. При цьому щуп мультиметра приєднується до основної маси машини. Далі потрібно включити запалювання, і за допомогою другого щупа перевірити наявність напруги у висновках на роз'ємі. Якщо воно нижче 12В або відсутній, значить, стався обрив ланцюга.

Щоб демонтувати пристрій, потрібно взяти викрутку з хрестоподібним наконечником і зняти два фіксуючі гвинти.

Заміна ДХХ з допомогою хрестоподібної викрутки

Викрутивши лівий гвинт, обережно відтягнути регулятор на себе і відкрутити другий гвинт.
Після цього потрібно очистити повітряний канал від бруду і пилу, а також продути установче для регулятора місце.

Після цього деталь зібрати в зворотному порядку. При цьому краще всього сам пристрій калибрировать, а ущільнювальне кільце перед установкою змастити моторним маслом. Відстань між приладом і вістрям голки має бути 23 мм.

Характеристика датчика ЗХ

Якщо з ЗХ відбуваються неполадки, потрібно одразу звернути увагу на лампочки і сам датчик.

Призначення і принцип роботи

Головне завдання цього приладу – включити сигналізаційні ліхтарі, які попереджають людей про те, що машина здійснює рух заднім ходом. Ясно, що якщо пристрій буде непридатне, можуть виникнути аварії.

Датчик заднього ходу ВАЗ 2109 працює таким чином: при перемиканні передачі вилка включення притискається до приладу. Таким чином створюється замикання проводу і включається лампочка, яка інформує про хід транспорту назад.

Типові несправності

найпопулярніші неполадки такі:

 1. Згоріли лампочки. Якщо це відбулося, потрібно її вилучити і перевірити за допомогою мультиметра.
 2. Порушення контактів.
 3. Прилад не буде працювати при поганому контакті регулятора, а також при поганій ізоляції контактів. Порушення ізоляції загрожує виникненням замикання.
 4. У випадку поломки потрібно переконатися, що запобіжник в монтажному блоці в нормальному стані. Якщо він пошкоджений або оплавився, варто провести негайну заміну.
 5. Якщо вийшов з ладу сам прилад, а симптоми несправності такі, що не будуть працювати всі ліхтарі або, навпаки, працювати безперервно, треба замінити його новим.

Керівництво по заміні регулятора заднього ходу

Перед заміною найкраще переконатися в тому, що датчик дійсно несправний і потрібно купувати новий.

Для діагностики необхідно зробити наступне:

 • підняти машину і залишити її на підпорах;
 • знайти на коробці передач (картера) датчик і включити задню передачу;
 • перевірити провідність між клемами 1-3 і 2-4 на задній передачі, а потім на нейтральній;
 • в коробці передач не повинно бути провідності, як і в інших положеннях.

Заміна датчика заднього ходу ВАЗ 2109 підвладна будь-якому автолюбителю.

Для початку потрібно підняти машину і відкинути клему «мінус» з АКБ. Потім злити масло і зняти з картера захист. Близько коробки передач знаходиться потрібний регулятор. Необхідно відключити його колодку від коробки перемикання швидкостей, потім відкрутити притискної болт, яким утримується регулятор в картері. Він трохи схожий на свічку запалювання. Регулятор має провід і кнопку, замикаючу контакти.

Нову деталь необхідно встановити на старе місце, де знаходився вийшов з ладу регулятор. Закріпити його необхідно спершу вручну, а потім за допомогою спеціальних кріпильних болтів. Після цього підключити колодку із проводами, тим самим забезпечивши регулятору харчування.

Після цього можна повертати в коробку передач рідина. Ще можна замінити мастильний матеріал у картері. Далі повернути захист, і підключити мінусову клему на АКБ.

Фотогалерея

Голосування

Ви міняли своїми руками ДХХ на ВАЗ 2109 інжектор?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Заміна ДЗХ ВАЗ 2109»

Від каналу Автогараж можна дізнатися більше інформації про проблему завдяки цьому ролику.


Коментарі та відгуки