Правильно вибираємо стартер на ВАЗ 2109: що знати обов'язково?

Успішний пуск двигуна як з карбюратором, так з інжектором, багато в чому залежить від пускового агрегату, який встановлений на автомобіль. Що собою являє стартер ВАЗ 2109, яке стартове пристрій краще вибрати – про це розповідається у статті. Додаються також фото та відеоматеріали.

Характеристика стартера ВАЗ дев'ятої моделі

Кожен водій знає, що якщо не заводиться машина, причина може бути в несправному стартері. Для того щоб виконати діагностику і ремонт механізму, потрібно знати його пристрій.

Місце розташування та призначення

Основне призначення стартера – розкрутка колінчастого вала, завдяки якому заводиться двигун. Природно, він розташований недалеко від мотора. Зазвичай він знаходиться в моторному відсіку з боку водія під силовим агрегатом. В залежності від місця розташування при демонтажі вузла потрібно зняти або захист двигуна, або повітряний фільтр. Знайти стартер нескладно. Він має форму циліндра, а до нього підключені дроти, які кріпляться з допомогою гайки.

Пристрій і принцип роботи вузла

Даний вузол являє собою невеликий електродвигун. Його конструкція складається з бендикса з щітками, двох обмоток і рухомого ротора. На двох обмотках – стартерной і роторної створюються магнітні поля протилежного значення. На механізм подається напруга, яке передається ротору за допомогою графітових щіток. Завдяки бендиксу обертальні рухи передаються маховика.

Пристрій включає:

 • втулку, яка з'єднується з втягуючим реле;
 • обгонную муфту, яка забезпечує рух лише в один бік;
 • шестерні.

згодом деталі бендикса стираються і він починає пробуксовувати. В цьому випадку потрібна його заміна. Причиною несправності є забруднення механізму, але чистка не допомагає відновити працездатність. Деталі механізму зношуються нерівномірно, після промивання вони не можуть повноцінно виконувати свої функції.

Принцип роботи стартерного механізму полягає у перетворенні електричної енергії, яку він отримує від акумуляторної батареї, в обертальний рух шестерні приводу. На полюси електродвигуна електричний струм полается з допомогою щіткового вузла. При цьому висувається муфта і відбувається з'єднання вінця маховика з шестірнею. Стартер забезпечує обертання колінчастого валу і, тим самим, сприяє запуску двигуна. Коли мотор запущений, муфта займає вихідне положення (автор відео — Михайло Нестеров).

Редукторний vs звичайний: яким стартеру віддати перевагу?

У звичайному стартері відсутній редуктор, обертальний рух передається безпосередньо колінчастого валу. Тому його конструкція нескладна і дозволяє виконати ремонт в домашніх умовах. Завдяки тому, що електричний струм, що надходить на пристрій, вмить вводить в зачеплення вінець маховика і шестерню, двигун заводиться, що називається «півоберта». Класичні вузли завдяки своїй простій конструкції – надійні пристрої, які витримують електричні впливу, але можуть вийти з ладу під впливом низьких температур.

Принцип роботи редукторного пристрою такий же, як у класичного сайту – перетворення електричної енергії в механічну.

Відмінність у конструкції — включений редуктор, який розташований між якорем і бендиксом. Крім того, обмотки оснащені постійними магнітами, що підвищило надійність механізму. Редукторні пристрої все більше завойовують авторинок. Для того, щоб розібратися, який з стартерів краще, слід з'ясувати, переваги і недоліки кожного з них.

Переваги класичного варіанту:

 • простота конструкції;
 • висока ремонтопридатність;
 • доступність запчастин;
 • низька вартість.

З недоліків можна назвати наступні:

 • необхідність у високому стартовому струмі;
 • швидкий знос деталей;
 • нестійка робота при низьких температурах;
 • велику вагу і габарити.

загалом, звичайний вузол можна оцінити, як надійне пристрій при правильній експлуатації.

Редукторний вузол має такі плюси:

 • мала вага і невеликі розміри;
 • може працювати в широкому діапазоні температур;
 • довгий термін служби;
 • економне споживання електроенергії (на 40% менше звичайного).

Завдяки наявності редуктора підвищилася надійність пуску при низьких температурах. Так як для запуску силового агрегату потрібно невеликий струм, в зимовий час збільшується ймовірність успішного запуску.

Мінуси можна назвати наступні:

 • відсутність запчастин;
 • складний ремонт;
 • низька якість редуктора.

Надійність пристрою залежить від якості його складових. Тому механізм з високоякісними комплектуючими прослужить довгий термін без ремонту.

Фотогалерея

Голосування

Який стартер встановлений на вашому автомобілі?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Заміна класичного механізму на пристрій з редуктором»

В цьому ролику розповідається про заміну звичайного стартера на редукторний (автор відео — Auto overhaul).


Коментарі та відгуки