Все про мастилі в коробку ВАЗ 2109

Трансмісійне масло — це рідину для змащування механічних агрегатів автомобіля, а саме коробки передач.

Різні мастила необхідні, тому що вони контролюють роботу і забезпечують довгий термін експлуатації КПП. Заливати їх в автомобіль необхідно певну кількість. Скільки літрів масла в коробці ВАЗ 2109 запитайте. В неї заливається близько трьох літрів. Але пам'ятайте про те, що перелив рідина, ви отримаєте такий же згубний процес для КПП ВАЗ 2109 , як і недолив . Змащення бывают:

 • синтетические;
 • полусинтетические;
 • минеральные.

Яке масло потрібно використовувати

Для такої машини і його КПП краще використовувати напівсинтетичні масла. Їх застосовують для двигунів, які роблять 3-4 тисячі об/хв. Це дешеві іномарки або автомобілі вітчизняного виробництва (такі, як ВАЗ 2109). Цей вид сприяє збереженню шестерень і робить їх більш стійкими до зносу. Такий варіант підійде для КПП й збереже її на довгі роки. Але основний плюс цього виду – гарна якість і демократична ціна. Для цього, замінювати його необхідно кожні 75 000 км.

Товар фирмы ESSO FELIX ЛукойлТовар фирмы ESSO FELIX Лукойл
Різноманітність трансмісійного масла на прилавку

Який обсяг у коробці і скільки потрібно влити

Як писали, коробку передач даного типу увійде приблизно три літри трансмісійної рідини. Скільки необхідно вливати? Все залежить від того, робите повну або часткову заміну. Рекомендується робити повну. Скільки лити в коробку передач при повній? Вносити нової мастила таку кількість, щоб вона не перевищувала позначку « макс » та не занижувала позначку « хв ». Таке ж правило поширюється для часткової.

Мерник для измеренияМерник для измерения
На мернике показаний максимальний і мінімальний рівень

Кілька рад по заміні

 1. Коли виймаєте щуп з отвору, тримайте чисту ганчірку напоготові, щоб відразу протерти його.
 2. Перш ніж перевіряти рівень, прогрійте автомобіль, перемиканнями передач 1-2.
 3. Перевіряйте рівень мастила перед початком заміни і по закінченні.
 4. Якщо в машині немає щупа, пам'ятайте, що рідина повинна доходити до нижньої кромки маслоналивного отвори, але не нижче.

Відео «Заміна масла АКПП»


Коментарі та відгуки

 • Милицю

  В коробку дев'ятки масло можна тільки напівсинтетичне, а чому мінералку або синтетику не можна?

 • Вареник

  Чому не можна? Можна і синтетичне, і мінеральне масло лити, але тільки різниці ніякої не буде. Якщо полусинтетика якісна, то вона зможе вичавити повне з коробки, як і синтетичне з мінеральним. Так що від мінералки і синтетики толку рівно стільки, скільки і від напівсинтетики… А якщо не якісне, то може і гул початися сторонній, і швидкості навіть можуть вилітати.

  • Гоша

   Олія один раз змінюється за все життя в дев'ятці або взагалі жодного разу. Я скільки на дев'ятках і вісімках їздив і по 10 років. Ніколи не міняв масло в коробці!

  • Анонім

   Мінералка замерзає при -15; полусинтетика при -25; а синтетика незнаю, ну судячи по підлозі синт. Должа 30 спокійно ререносить